mSporenie od mBank

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
_PK_
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 14 09, 2013 10:43 am

mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa _PK_ »

Ahojte,

dnes som nasiel na stranke mBanky informaciu o novom produkte mSporenie, kde je celkom zaujimavy 3% urok. Problem je, ze je tam tazke dostat peniaze, kedze sa tam nedaju jednoducho previest, ale da sa nastavit, aby pri kazdej inej platbe (prevod, platba kartou, ...) isla cast aj na sporenie.
odchádzajúce platobné príkazy - vnútrobankové a medzibankové domáce jednorazové odchádzajúce platby. Platby medzi vlastnými účtami, platby s budúcim dátumom odoslania, trvalé príkazy, SIPO ani inkaso nie sú zahrnuté.
platby všetkými debetnými platobnými kartami - hlavnými aj dodatkovými kartami vydanými k účtu mKonto alebo eMax, vrátane výberov hotovosti pomocou platobných kariet. Suma na mSporenie sa odvedie až po zaúčtovaní platieb kartou
platby uskutočnené kreditnými kartami vydanými majiteľovi účtu mKonto, vrátane výberov hotovosti a prevodov z účtov kreditných kariet. Suma na mSporenie sa odvedie až po ich zaúčtovaní, s výnimkou vlastných prevodov.
Vyska vkladu z jednej tranzakcie je tiez obmedzena, daju sa vybrat nasledovne sposoby
Zaokrúhľovanie transakcií – rozdiel medzi platenou sumou a sumou zaokrúhlenou nahor na celých 5 EUR. Ak je suma platobnej transakcie násobkom 5 EUR, považuje sa za čiastku určenú na sporenie čiastka 2 EUR. V prípade, že je výška odchádzajúcej platby uskutočnenej na základe platobného príkazu vlastníka účtu nižšia alebo rovná 5 EUR, na sporenie sa neodvádza žiadna suma.
Percento z transakcií – princíp je v sporení sumy, ktorá sa vypočíta ako percentuálna hodnota z danej platobnej transakcie v rozsahu od 1 % do 10 %.
Fixná suma – sporenie rovnakej sumy v rozmedzí 0,5 EUR až 2 EUR (krok 0,1 EUR), ktorá sa na mSporenie pripočíta pri každej platbe z mKonta.
Mne logicky z toho vychadza, ze ak si dam 10% z kazdej tranzacie a prevediem aj 10kEUR do inej banky, tak na mSporeni sa mi objavy 1kEUR. Co je celkom rychle plnenie, zopakujem to par krat a mam tam celkom slusnu sumu, ktora sa uroci 3% p.a. urokom. (Ak to ma nejaky hacik, tak som nanho zatial neprisiel).
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tak ked vyskusas daj vediet ako si pochodil
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa kiikino »

odchádzajúce platobné príkazy - vnútrobankové a medzibankové domáce jednorazové odchádzajúce platby. Platby medzi vlastnými účtami, platby s budúcim dátumom odoslania, trvalé príkazy, SIPO ani inkaso nie sú zahrnuté.
platby všetkými debetnými platobnými kartami - hlavnými aj dodatkovými kartami vydanými k účtu mKonto alebo eMax, vrátane výberov hotovosti pomocou platobných kariet. Suma na mSporenie sa odvedie až po zaúčtovaní platieb kartou
platby uskutočnené kreditnými kartami vydanými majiteľovi účtu mKonto, vrátane výberov hotovosti a prevodov z účtov kreditných kariet. Suma na mSporenie sa odvedie až po ich zaúčtovaní, s výnimkou vlastných prevodov.
nevies citat?

inak povedane vracaju ti cast penazi z platieb kartou a kreditkou ako je to v mnohych inych bankach, s tym rozdielom ze tuto to ide do sporenia
je evidentne ze banky maju pekne zisky z platieb kartami a ani sa necudujemm, ked si pozriem tie poplatky co platia obchodnici ale verim tomu ze coskoro im uz europska komisia klepne po prstoch
Investor123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ne 08 12, 2013 1:34 pm
Been thanked: 2 times

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa Investor123 »

kiikino: nauc sa radsej citat ty, lebo si ocividne neporozumel pisanemu textu :)
Vnutrobankove a medzibankove domace odchadzajuce platby sa zaratavaju. Nezahrnaju sa az platby uvedene v dalsej vete.

K tej akcii mBank: 3% je pekne cislo, ale velka skoda, ze k vlozeniu penazi na sporenie sa da dopracovat tak tazkopadne. Ja vidim najjednoduchsi sposob v nastaveni 10% z kazdej transakcie a nasledne sa dohodnut s niekym, kto ma tiez ucet v mBank (samozrejme doveryhodna osoba, najlepsie niekto z rodiny) a posielat si peniaze medzi sebou (napr. poslem mu 5000 EUR a na sporenie sa mi prenesie dalsich 500 EUR z uctu. Nasledne mi dotycna osoba posle peniaze naspat a toto budeme opakovat az kym nebudem mat na sporeni sumu, ktoru tam chcem mat). Prevody v ramci mBank su zrealizovane okamzite, takze cele by to nemuselo trvat dlsie ako 10 minut ak chcem dosiahnut vysku sporiaceho uctu povedzme 4 - 5 tisic. Ale urcite by bolo omnoho jednoduchsie, keby sa dali peniaze rovno previest na ucet sporenia bez nutnosti saskovania s prevodmi.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa kiikino »

ok sorry
Investor123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ne 08 12, 2013 1:34 pm
Been thanked: 2 times

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa Investor123 »

No tak dnes som si uz na to mSporenie previedol vyse 2000 EUR. A budem chciet este viac, hned ako si poslem do mBank dalsie peniaze. Po precitani bankoveho fora som nasiel este lepsi sposob "naplnenia" sporiaceho uctu, ako som tu pisal vyssie. Ak to niekoho zaujima, tu je navod:

1. Nastavim si sporenie na 10% z kazdej platby.
2. Zadam prikaz na platbu do inej banky. Ak mam na beznom ucte povedzme 1100 Eur, tak zadam prikaz na 1000 Eur na svoj ucet v inej banke. Automaticky sa mi zvysnych 100 Eur (10% z 1000) prevedie na sporiaci ucet mSporenie.
3. Platobny prikaz zrusim, peniaze sa mi presunu naspat na bezny ucet.
4. Opakujem body 2-3, az kym nedosiahnem pozadovanu vysku mSporenia.

Mne to trvalo priblizne 15 minut, kym som dosiahol hodnotu na mSporeni 2000 Eur. Samozrejme este rychlejsie by to slo, ak by som mal viac penazi na beznom ucte.

Teraz uz zostava iba verit ze tuto "fintu" v banke nezakazu skor, nez si klienti naplnia svoje sporiace ucty peknymi sumami :)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa Chris »

Uroky sa pripocitavaju na mesacnej baze? Neni tam nejaka viazanost na rok?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Investor123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ne 08 12, 2013 1:34 pm
Been thanked: 2 times

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa Investor123 »

Chris napísal:Uroky sa pripocitavaju na mesacnej baze? Neni tam nejaka viazanost na rok?
Ano, mesacne sa pripisuju uroky. Viazanost nie je ziadna, kedykolvek je mozne previest peniaze naspat na bezny ucet.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa Chris »

dikes, uz som ho naplnil po okraj ! :mrgreen:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
chaldene
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 11 05, 2014 7:22 am

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa chaldene »

Prave som sa zamyslel a urobil o rovnako ako vy (10% z kazdej platby , prevod na vlastny ucet v TB), po googleni som objavil toto forum a som rad ze mi to potvrdilo moj predpoklad ze tato "finta" funguje :)) Som zvedavy kedy to zakazu, pripadne znizia urok ako to oni casto robia...na stranke pisu ze mSporenie je "určené na pravidelné sporenie drobných súm " :D
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa Airmike »

Chris napísal:dikes, uz som ho naplnil po okraj ! :mrgreen:
I ty brute :)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa Chris »

to je skratka nejaka ? :twisted:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

Brutus bol kamarat a vacsinu zivota aj spojenec Cezara. Ked skupina senatorov uskutocnila atentat na Cezara, tak Brutus bol medzi ni.
A Cezar ked ho teda bodli videl medzi nimi aj Bruta. A opytal sa ho (samozrejme po cesky):

I ty Brute?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Bol to dokonca adoptovany syn Caesara. Preto sa to pouziva v suvislosti s prekvapivou zradou od najblizsich. Caesar vedel ze ide na smrt, len necakal ze este aj Brutus ho pichne.
sablatura
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 26 times
Been thanked: 5 times

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa sablatura »

Investor123 napísal:No tak dnes som si uz na to mSporenie previedol vyse 2000 EUR. A budem chciet este viac, hned ako si poslem do mBank dalsie peniaze. Po precitani bankoveho fora som nasiel este lepsi sposob "naplnenia" sporiaceho uctu, ako som tu pisal vyssie. Ak to niekoho zaujima, tu je navod:

1. Nastavim si sporenie na 10% z kazdej platby.
Zadam prikaz na platbu do inej banky. Ak mam na beznom ucte povedzme 1100 Eur, tak zadam prikaz na 1000 Eur na svoj ucet v inej banke. Automaticky sa mi zvysnych 100 Eur (10% z 1000) prevedie na sporiaci ucet mSporenie.
3.2. Platobny prikaz zrusim, peniaze sa mi presunu naspat na bezny ucet.
4. Opakujem body 2-3, az kym nedosiahnem pozadovanu vysku mSporenia.

Mne to trvalo priblizne 15 minut, kym som dosiahol hodnotu na mSporeni 2000 Eur. Samozrejme este rychlejsie by to slo, ak by som mal viac penazi na beznom ucte.

Teraz uz zostava iba verit ze tuto "fintu" v banke nezakazu skor, nez si klienti naplnia svoje sporiace ucty peknymi sumami :)
Naposledy upravil/-a sablatura v Pi 16 05, 2014 10:13 pm, upravené celkom 1 krát.
sablatura
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 26 times
Been thanked: 5 times

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa sablatura »

Investor123 ako zadam prikaz na platbu do inej banky ? Nejedna sa o buducu platbu z uctu ? Z tej na sporenie neodchadza nic. Ako dalsi problem mam, ze sa mi nezobrazuje stav mSporenia pri otvoreni internet bankingu, iba ucty... Diky za odpoved.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa Chris »

Das platbu do inej banky, do 15 min sa da zrusit. Zrusis ju a ides znova. Stale ti odcita napr. tych 10%.

Musis si kliknut na tab Sporenie a tam si das pravidelne sporenie.
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa Rado »

Sporenie od mBank pekný príklad toho, aký kreatívni sme my Slováci. Čítal som, že robili štúdiu, kde kreatívnejší jedinci boli náchylnejší k neetickému konaniu. To je podľa mňa dosť logické veď o tom to je, aby sa našlo riešenie mimo zabehaných pravidiel.
Pomáhal som známemu otvoriť účet u IB. Bol prekvapený, že jeho podpis je meno "vyťukané" na klávesnici. Na Slovensku niečo nepredstaviteľné. Keď sme sa o tom bavili, tak sme prišli na to, že mi Slováci sme veľmi "kreatívni". To nám pomáha, ale zároveň nám život komplikuje. Ak by IB fungovalo na Slovensku, tak by bolo minimálne potrebné zájsť k notárovi na overenie podpisu.

V prípade problémov by však IB nepomohlo ani to. :D

Keď som ešte robil v banko-poisťovacej spoločnosti, tak sme stále vylepšovali smernicu - Predchádzanie podvodom. Už bola skoro dokonalá len klienti sa často čudovali, prečo potrebujeme toľko potvrdení a preverujeme pomaly rodné čísla detí a príbuzných. :D

Ťažko však čakať, že sa život na Slovensku niekam posunie, keď každý deň narazíme na možno väčšieho kreatívca, ktorý dokáže nájsť cestu z pravidiel, ktoré by sme my nikdy neporušili. Nemyslím, že v tomto prípade je problém Slovenska iba nefunkčný systém súdnictva. Problémom je, že sme tak kreatívni. :)

Keď som si čítal toto vlákno a v poslednej dobe viedol zopár rozhovorov o živote v zahraničí, tak mi napadli tieto súvislosti a zamyslel som sa nad nesmrteľnosťou chrústa. Dúfam, že som nikoho neurazil. Mojim cieľom nebolo ani moralizovať. Sám som kreatívny až až. :lol:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Na zapade nepresli nasilnym neopravenym vyvlastnenim podstatnej casti majetku a naslednou 40 rocnou snahou aspon ciastocne sa odskodnit a vykompenzovat si to zo statneho. Keby tym presli, boli by asi rovnako "nespolahlivi" ako Slovaci.
sablatura
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 26 times
Been thanked: 5 times

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa sablatura »

Chris tu platbu do inej banky dam, no potom ju neviem zrusit... To mSporenie mam nastavene, aj mi nanho strhava eura, len mi to neukaze, skratka neviem to najst ani v hlavnom menu,kde mam mKonto, eMax, no mSprenie nie...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa Chris »

Zrusis platbu v cakajucich platbach

Sporenie pozres Moje Financie -> Sporenie -> Pravidelne sporenie -> vuala je to tam
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
sablatura
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 26 times
Been thanked: 5 times

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa sablatura »

Diky Chris
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa Chris »

Rado napísal:Sporenie od mBank pekný príklad toho, aký kreatívni sme my Slováci. Čítal som, že robili štúdiu, kde kreatívnejší jedinci boli náchylnejší k neetickému konaniu. To je podľa mňa dosť logické veď o tom to je, aby sa našlo riešenie mimo zabehaných pravidiel.
Pomáhal som známemu otvoriť účet u IB. Bol prekvapený, že jeho podpis je meno "vyťukané" na klávesnici. Na Slovensku niečo nepredstaviteľné. Keď sme sa o tom bavili, tak sme prišli na to, že mi Slováci sme veľmi "kreatívni". To nám pomáha, ale zároveň nám život komplikuje. Ak by IB fungovalo na Slovensku, tak by bolo minimálne potrebné zájsť k notárovi na overenie podpisu.

V prípade problémov by však IB nepomohlo ani to. :D

Keď som ešte robil v banko-poisťovacej spoločnosti, tak sme stále vylepšovali smernicu - Predchádzanie podvodom. Už bola skoro dokonalá len klienti sa často čudovali, prečo potrebujeme toľko potvrdení a preverujeme pomaly rodné čísla detí a príbuzných. :D

Ťažko však čakať, že sa život na Slovensku niekam posunie, keď každý deň narazíme na možno väčšieho kreatívca, ktorý dokáže nájsť cestu z pravidiel, ktoré by sme my nikdy neporušili. Nemyslím, že v tomto prípade je problém Slovenska iba nefunkčný systém súdnictva. Problémom je, že sme tak kreatívni. :)

Keď som si čítal toto vlákno a v poslednej dobe viedol zopár rozhovorov o živote v zahraničí, tak mi napadli tieto súvislosti a zamyslel som sa nad nesmrteľnosťou chrústa. Dúfam, že som nikoho neurazil. Mojim cieľom nebolo ani moralizovať. Sám som kreatívny až až. :lol:

Rado: ja chapem, ze sa na celu vec pozeras z inej stranky. Ale asi si to myslel tak, ze ak banka ti urci pravidla hry. Ty tam najdes najeku vychodu, sposob oproti ostatnym ide automaticky o podvod ?
Ved aj broker/burza ti urci pravidla hry a ty ak najdes urcitu statisticku alebo inu vyhodu v spojeni s korektne nastavenychm MM oproti ostatnym, neznamena, ze sa jedna o podvod. :)

Proste banka urcila pravidla hry, niekto tu hru zahraje lepsie, niekto horsie :twisted:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa Rado »

Chris napísal: Rado: ja chapem, ze sa na celu vec pozeras z inej stranky. Ale asi si to myslel tak, ze ak banka ti urci pravidla hry. Ty tam najdes najeku vychodu, sposob oproti ostatnym ide automaticky o podvod ?
Nepísal som, že je to podvod, ale ak je všetko kóšer tak nerozumiem týmto reakciám:
Investor123 napísal: Teraz uz zostava iba verit ze tuto "fintu" v banke nezakazu skor, nez si klienti naplnia svoje sporiace ucty peknymi sumami :)
chaldene napísal:Prave som sa zamyslel a urobil o rovnako ako vy (10% z kazdej platby , prevod na vlastny ucet v TB), po googleni som objavil toto forum a som rad ze mi to potvrdilo moj predpoklad ze tato "finta" funguje :)) Som zvedavy kedy to zakazu, pripadne znizia urok ako to oni casto robia...na stranke pisu ze mSporenie je "určené na pravidelné sporenie drobných súm " :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Investor123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ne 08 12, 2013 1:34 pm
Been thanked: 2 times

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa Investor123 »

Nakoniec to maju priamo v podmienkach:

"2.6.14 V prípade odvolania platobného príkazu pre danú platobnú transakciu a vrátenia peňažných prostriedkov, ktoré sú predmetom tejto platobnej transakcie, na účet mKonto alebo účet kreditnej karty, nedôjde k vráteniu peňažných prostriedkov, ktoré boli v rámci tohto platobného príkazu poukázané na účet mSporenie."

Takze sa nejedna o "fintu", ale o normalnu vec, s ktorou aj samotna banka vopred pocitala. Ale aj keby to bol ich omyl a diera v systeme, aj tak by som to vyuzil :) Pokial nie je nieco vyslovene nelegalne, zakazane, osetrene v pravidlach, tak je to vlastne povolene a ja osobne nemam problem to vyuzit vo svoj prospech.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Jasne, ja by som to tiez kludne vyuzil. Setrit nejaku banku je hlupost. Navyse 3% urok hrubeho nie je ziadna bomba. To je za rok 24 EUR cisteho z kazdej tisicky. To asi radsej mozu lezat doma v supliku.
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa marco »

takze stale v tom pokracujete ? presunul som z mbanku vsetko prec - ale tak preco nevyuzit.
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa Chris »

je nejaky dovod preco to nepouzivat ? myslim si, ze neni su zle nejake drobaky navyse, ak potrebujes mat $ kedykolvek k disposicii....
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
kupony
Príspevky: 19
Dátum registrácie: St 11 06, 2014 4:14 pm

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa kupony »

Vdaka za tip - googlil som info o tom msporeni a nasiel toto forum :) Sice je to len 10k @ 3% a ktovie na aky kratky cas, ale je to neviazane tak coby nie.
sanco74
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 15 07, 2014 7:40 am

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa sanco74 »

Dnes mi prišlo toto:

Vážený zákazník,
sme radi, že vďaka mSporeniu pravidelne sporíte drobné sumy vždy, keď platíte. Aby sme mohli atraktívny úrok 3 % p.a. na mSporení udržať aj naďalej, pristupujeme od 1. 9. 2014 ku zníženiu limitu pre zvýhodnené úročenie z 10 000 EUR na 4000 EUR. V prípade, že zostatok na mSporení prevyšuje 4000 EUR, bude úročený vo výške 0,5 % p.a.

Vieme, že touto správou môžeme niekoho sklamať, preto Vám ponúkame alternatívne riešenie.

Pre ďalšie sporenie môžete využiť napríklad termínovaný vklad mVklad s viazanosťou 12 mesiacov a s atraktívnou úrokovou sadzbou vo výške 0,85 % p.a., alebo sporiaci účet eMax Plus, kde môžete zostatok do 4000 EUR úročiť zaujímavou sadzbou 1,5 % p.a. Pre zvýhodnené úročenie na eMax Plus stačí aspoň trikrát mesačne zaplatiť kartou k mKontu, eMaxu alebo mKreditkou (platby sa zrátajú) a na účet Vám musí daný mesiac prísť aspoň 300 EUR.

Ak budete chcieť peniaze z mSporenia previesť na mKonto alebo eMax/eMax Plus, urobíte to jednoducho a bez poplatkov prostredníctvom Vášho internet bankingu.

Veríme, že práve kvôli sporeniu drobných čiastok budete tento produkt naďalej využívať.

Vaša mBank
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa Chris »

vie o niekto niecom podobnom, ale s vyssim limitom ako 4k ? :roll:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
mdt
Príspevky: 11
Dátum registrácie: St 23 01, 2013 12:23 pm

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa mdt »

Typická mbank. Nalákať ľudí na výhodný produkt, potom produkt osekávať salámovou metódou a spoliehať sa na lenivosť slovenských zákazníkov meniť banky.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa Chris »

tak a je to tu. mSporenie znizuju z 3% na 1,6% do 4000e.

Platnost zacina od 1.1.2015. Vieme o niecom podobne vyhodnom v inej banke ? :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
bronski
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 01 06, 2014 12:53 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa bronski »

hotova tragedia , spadnes z 8e na 5/mesacne po zdaneni - no hotova tragedia :lol:
navrhujem rychle vstupit do Indickeho akciov fondu - preliat prachy zo sporenia do investicii , a zviezt sa na trendovej vlne kt trva uz cely rok- najlepsie zarabajuci fond na trhu s vynosom 80+% YTD, ja som tam od aprila a nepamatam si kedy som urobil investicne lepsie rozhodnutie ... :idea:
bronski
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 01 06, 2014 12:53 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: mSporenie od mBank

Príspevok od používateľa bronski »

o pol roka starsi....ale byci run fondu http://1cornhill.com/SVK/news/3731" onclick="window.open(this.href);return false; pokracuje... :P
http://www.investiciaroka.sk/Vysledky" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"