Sporenie Lišiak

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
sanco74
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 15 07, 2014 7:40 am

Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa sanco74 »

Dobrý deň.
Čo si myslíte o tomto produkte PSS "Sporenie Lišiak".
http://www.pss.sk/produkty/sporenie-lis ... e%20Lisiak" onclick="window.open(this.href);return false;
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa incognito »

Ak mas volne peniaze, bojis sa akychkolkvek investicii a chces garancie, urcite to nie je zla ponuka (1,25% za 6m je dobre).

PSS to vela (na urokoch) stat nebude a ziska nove tel. cisla na novych klientov, ktorym moze nasledne predat nejaky dobry medziuver :) tam uz nebude ponukat 2,5%p.a. ale BRAT 5-7%p.a. :D
gangstro
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 2:40 pm

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa gangstro »

Dobré sporenie - bez poplatkov a prístup k peniazom hneď.
Uvidíme ako dlho im ostane tá úroková sadzba
sablatura
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa sablatura »

incognito napísal:Ak mas volne peniaze, bojis sa akychkolkvek investicii a chces garancie, urcite to nie je zla ponuka (1,25% za 6m je dobre).

PSS to vela (na urokoch) stat nebude a ziska nove tel. cisla na novych klientov, ktorym moze nasledne predat nejaky dobry medziuver :) tam uz nebude ponukat 2,5%p.a. ale BRAT 5-7%p.a. :D
Ked som dobre videl, tak na 6 mes. je garantovana sadzba 2,5 perc...
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa incognito »

Ano, 2,5%p.a., cize rocne! Za 6mesiacov dostanes len polovicu... cize 1,25%p.a. ;)
PetrikX
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 11 10, 2007 1:41 pm

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa PetrikX »

neviem sice o aku sumu sa ti jedna, ale nie je mbanka momentalne lepsie riesenie? 3% pa, taktiez bez viazanosti? (tiez samozrejme nikto netusi, ako dlho im tam ten urok vydrzi), do 10.000 eur na jeden ucet. pokial si novy klient, este tusim aj dostanes nejakych 10 eur k tomu na zmrzku :)
kupony
Príspevky: 19
Dátum registrácie: St 11 06, 2014 4:14 pm

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa kupony »

O tomto som ani nevedel - mne sa to zda fakt celkom dobre (mbank som si uz maxoval). 2.5% nikto neponuka a pochybujem, ze aj mbank vydrzi 6 mesiacov - toto je aspon garantovane na 6 mesiacov. Ktovie aky maju internet banking - zistim v nedelu, pojdem si to dat do pobocky otvorit.
sablatura
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa sablatura »

Mam to otvorene, jediny mensi problem sa mi vidi potvrdzujuca SMS pri kazdom prihlaseni do internet bankingu.
kupony
Príspevky: 19
Dátum registrácie: St 11 06, 2014 4:14 pm

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa kupony »

sablatura napísal:Mam to otvorene, jediny mensi problem sa mi vidi potvrdzujuca SMS pri kazdom prihlaseni do internet bankingu.
Na nete moc toho infa nemaju - mozem sa popytat?

vklady/vybery - v pobocke v hotovosti? ci len prevodom z inych uctov?
je tam nejaky max limit? viem, ze poistenych je do 100k, ale ci je max limit na tom sporeni (ako mbank limituje 10k)
uroky vyplacaju dufam mesacne - hadam tam nevymysleli nejake coro moro, ze rocne...
sablatura
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa sablatura »

Vklady a vybery len prevodom z inych uctov. Urokova sadzba je 2,5 % p.a. pol roka fixna. Co sa tyka limitov, nie je mi vsetko jasne. Napr. v zmluve mam cielovu sumu 10 000 eur, no dalej je uvedene : Nasporena suma - zostatok na ucte stavebneho sporenia (???) bude uroceny zakladnou rocnou urokovou sadzbou s urokovym zvyhodnenim do vysky 160 000 eur. Do sumy urokov pre ucely pridelenia cielovej sumy bude vstupovat iba urok vo vyske zakladnej urokovej sadzby pre IT tarifu bez urokoveho zvyhodnenia. Tak tomu nie celkom rozumiem...
kupony
Príspevky: 19
Dátum registrácie: St 11 06, 2014 4:14 pm

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa kupony »

Tak tomu ani ja uplne nerozumiem. Napisal som im do kontaktneho formulara nech mi poslu link alebo priamo pdf VOP toho produktu.
sablatura
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa sablatura »

.
Naposledy upravil/-a sablatura v Št 17 07, 2014 10:39 pm, upravené celkom 3 krát.
sablatura
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa sablatura »

sablatura napísal:Mam to otvorene, jediny mensi problem sa mi vidi potvrdzujuca SMS pri kazdom prihlaseni do internet bankingu.
Problem c.2: Vybery penazi su obmedzene na jeden ucet, ktory sa nastavuje a zmenit sa moze az po 24 hod. Odovodnuju to vacsou bezpecnostou...
kupony
Príspevky: 19
Dátum registrácie: St 11 06, 2014 4:14 pm

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa kupony »

Tak mi napisali - sporenie lisiak v obchodnych podmienkach clovek nenajde - volaju to oficialne Moja PSS - stavebne sporenie IT Tarifa. To uz v obchodnych podmienkach na webe je:

Pre zmluvu o stavebnom sporení v IT tarife platia nasledovné podmienky:
• Cieľová suma (CS) pri uzatvorení zmluvy: 10 000 €
• Označenie tarify: IT
• Platnosť tarify: od 14. 4. 2014
• Stavebný sporiteľ: fyzická osoba
• Min. vek stavebného sporiteľa: od 18 rokov bez obmedzenia štátnej príslušnosti a adresy trvalého pobytu
• Obmedzenie: jeden klient môže mať súčasne uzatvorenú len jednu zmluvu v IT tarife
• Štátna prémia: v tarife IT nie. Pri žiadosti o prémiové zvýhodnenie automatická zmena tarify IT na tarifu
s najnižším úročením vkladov z aktuálnej ponuky PSS, a. s.
• Úroková sadzba vkladov: základná 1 % + variabilné úrokové zvýhodnenie vyhlasované stavebnou sporiteľňou
• Úroková sadzba stavebného úveru: 6 %
• Odporúčaný mesačný vklad: 0,60 % z CS
• Výška vkladov: min. 0 €, max. 160 000 €. Nasporená suma, ktorá prevyšuje sumu 160 000 €, bude úročená iba
základnou úrokovou sadzbou (bez úrokového zvýhodnenia). Stavebná sporiteľňa je oprávnená
jednostranne vrátiť celú platbu, príp. jej časť, ktorá by spôsobila, že nasporená suma prevýši
hodnotu 160 000 €, čím by mohla byť prekročená maximálna CS 170 000 €, na účet, z ktorého
bola platba poukázaná.
• Minimálna doba sporenia do pridelenia CS: 8 rokov
• Voliteľné pridelenie z CS: 50 %
• Faktor hodnotiaceho čísla: 2,7
• Poplatky:
- Za uzatvorenie zmluvy o stavebnom sporení: bezplatne
- Za vedenie účtu stavebného sporenia: v zmysle platného sadzobníka poplatkov
<- podla sadzobnika je to bezplatne

Vypoved zmluvy je tiez bezplatne.

Takze myslim, ze to bude fajn. Ak tomu dobre rozumiem, tak zvyhodneny urok je do sumy 160tis. Zalozenie/zrusenie/vedenie bezplatne. To, ze vyber moze ist len na jeden predvoleny ucet by nemal byt nejaky velky problem. V nedelu si to pojdem zriadit.
kupony
Príspevky: 19
Dátum registrácie: St 11 06, 2014 4:14 pm

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa kupony »

Tak som sa este spytal na tie uroky - lebo mi to nedalo - ta ich kalkulacka na webe vyzerala tak, ze uroky sa pripisuju len raz za rok... a tak som im napisal - a cuduj sa svete:

"úroky sú počítané z vkladov za celý rok, ale pripisujú sa vždy na konci roka" to ma teda moc netesi...
sanco74
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 15 07, 2014 7:40 am

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa sanco74 »

Ďakujem "kupony" za perfektné info o produkte a tak isto všetkým zapojeným do diskusie. Hľadám niečo, bez poplatkov, rýchly prístup k peniazom, pravidelné vklady. Som tu krátko, ale vidím, že je tu toho veľmi veľa, treba len hľadať. :idea:
peter24
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 20 07, 2014 6:10 pm

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa peter24 »

PetrikX napísal:neviem sice o aku sumu sa ti jedna, ale nie je mbanka momentalne lepsie riesenie? 3% pa, taktiez bez viazanosti? (tiez samozrejme nikto netusi, ako dlho im tam ten urok vydrzi), do 10.000 eur na jeden ucet. pokial si novy klient, este tusim aj dostanes nejakych 10 eur k tomu na zmrzku :)
Otazka: na akom produkte (ak nemas na mysli sporenie z patieb s kreditkou) ponuka mbank 3%?
Vdaka
Investor123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ne 08 12, 2013 1:34 pm
Been thanked: 2 times

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa Investor123 »

peter24 napísal: Otazka: na akom produkte (ak nemas na mysli sporenie z patieb s kreditkou) ponuka mbank 3%?
Vdaka
Precitaj si toto vlakno:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=7&t=4997
peter24
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 20 07, 2014 6:10 pm

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa peter24 »

Vdaka za link. Vyskusam. Mozno este doplnim o informaciu, (ktora je asi zrejma):

"Úrok 3 % p.a. platí ak suma na vašom účte mSporenie neprekročila 10 000 EUR. Po jej prekročení sa celý zostatok na účte mSporenie úročí základnou úrokovou sadzbou 0,65 % p.a.."

To by znamenalo, ze treba kontrolovat sporiaci ucet, aby neprekrocil 10000 eur (ak prekroci, treba presunut ciastku, ktora je nad touto hladinou spat na mkonto . Alebo mat vzdy na mkonte po uskutocneni nejakej transakcie nulu, vtedy totiz sa nepresuva nic na sporiaci ucet, a preto ciastka 10000 eur nebude prekrocena.
Uvazujem spravne?
Investor123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ne 08 12, 2013 1:34 pm
Been thanked: 2 times

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa Investor123 »

Treba si to vediet ustrazit. Uplne idealne v takomto pripade je, ak zostane na mkonte po transakcii nula. A ako poistku odporucam mat nastavenu fixnu sumu 0.5 EUR po kazdej platbe, takze nehrozi prekrocenie 10000 hranice, ak by aj po platbe zostali nejake peniaze na mKonte. Netreba to naplnat az uplne po okraj, ale napr. okolo 9950 - 9970 uplne postacuje. Je tam priestor aj pre urok na konci mesiaca, aj pre pripadnych par transakcii po 0.5 Eur. Ked sa to potom priblizi ku 10000, traba presunut nejake peniaze naspat na mkonto.
gangstro
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 2:40 pm

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa gangstro »

Sporenie Lišiak od 1.8. sa bude otvárať len s úrokom 1,75%.
Takže ak chcete viac - tak si švihnite:)
PetrikX
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 11 10, 2007 1:41 pm

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa PetrikX »

Netreba to naplnat az uplne po okraj, ale napr. okolo 9950 - 9970 uplne postacuje. Je tam priestor aj pre urok na konci mesiaca, aj pre pripadnych par transakcii po 0.5 Eur. Ked sa to potom priblizi ku 10000, traba presunut nejake peniaze naspat na mkonto.
neblaznite, naco to presuvat na mkonto? kludne to napln az po vrch a nechaj tam. Urocenie nad 10.000 je presne take iste, ako na emax ucte, takze netreba s tym robit nic. Na mkonte je urocenie este nizsie ako 0,6 (urcite niekde blizko 0,0). Ked mas na mkonte 0, tak samozrejme do minusu sa platby nestrhavaju. Ale inak ja som aplikoval presne taky postup: najprv 10% z platby na naplnenie uctu a tocenie penazi (najlepsie intra-bank, mas to za 20 minut hotove), a potom aplikacia fixnej 0,5 eurovej ciastky.
slucho
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 25 07, 2014 1:57 pm

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa slucho »

Caute, ja uz mam lisiaka tyzden a pohoda, asi najlepsie co v tomto segmente momentalne v SR je (sranda, že práve stavebná sporiteľňa hodí na trh naj sporiaci produkt). Úplne jednoduche 2,5% p.a. na pol roka, peniaze mam v prípade potreby k dispozícii a secko zadarminko..:)Isiel som sa registrovať cez ich stránku, ale chcel som este nejake info k prehlaseniam tak som radsej zavolal na ich „cool“ centrum :D (02 58 55 58 58) a tam ma overili, secko dovysvetlovali a aj zaregistrovali..:)Trosku mi vadí pri kazdom prihlasení zadavať vzdy sms kod, ale zevraj je to aspon bezpecne, cize to detail. Akciu na dva a pol maju do konca jula, podmienky su zarucené registráciou tak kto chce im volajte..:)
Archivist
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 25 07, 2014 2:18 pm

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa Archivist »

Zdravim,

chcel by som reagovat na tento prispevok. Na zaklade neho som pisal do mbanky a prisla mi odpoved. Zdielam.

Citacia:
neblaznite, naco to presuvat na mkonto? kludne to napln az po vrch a nechaj tam. Urocenie nad 10.000 je presne take iste, ako na emax ucte, takze netreba s tym robit nic. Na mkonte je urocenie este nizsie ako 0,6 (urcite niekde blizko 0,0). Ked mas na mkonte 0, tak samozrejme do minusu sa platby nestrhavaju. Ale inak ja som aplikoval presne taky postup: najprv 10% z platby na naplnenie uctu a tocenie penazi (najlepsie intra-bank, mas to za 20 minut hotove), a potom aplikacia fixnej 0,5 eurovej ciastky.

Odpoved z mbanky:

ak suma na mSporení bude nad 10000 EUR, je celá suma úročená bežným úrokom. Ak by ste sumu znížili pod 10000 EUR, tak sa znova celá čiastka úročí vyšším úrokom. Úrok je vypočítavaný denne, zo zostatku na účte. Takže ak napríklad 10 dní budete mať na mSporení 11000 EUR a zvyšné dni v mesiaci už len 10000 EUR, tak za 10 dní sa Vám vypočíta úrok bežný a za 20 dní úrok vyšší.
PetrikX
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 11 10, 2007 1:41 pm

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa PetrikX »

Archivist - diky za upozornenie. toto musi byt nejaka novinka, maximalne tak mesiac stara. ked som si msporenie zakladal, tak by som odprisahal ze to bolo tak ako som napisal vyssie - do 10k 3%, to co je nad 10k , to bolo 0,65. Tak teraz sa poistili aj na to, ked to ludia len naplnili doplna, hajzlici. no nic, bude treba davat pozor a vzdy tam nechat nejaku rezervu kazdy mesiac
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Sporenie Lišiak

Príspevok od používateľa filip glasa »

Skúste pozrieť článok o sporení Lišiak od nášho autora, či v ňom nič nechýba:

http://ako-investovat.sk/clanok/893/sporenie-lisiak" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"