Termínovaný vklad v Azerbajdžane

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
sanco74
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 15 07, 2014 7:40 am

Termínovaný vklad v Azerbajdžane

Príspevok od používateľa sanco74 »

Dnes som našiel toto http://1fca.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;, rád si prečítam Vaše názory, :shock: :shock: :shock: Milujem Azerbajdžan :D
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: 1FCA

Príspevok od používateľa Istiach »

Tusim ze Filip uz nieco podobne spominal, ale islo o Kazachstan. Akurat uz neviem ci to myslel vazne, alebo si robil srandu :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: 1FCA

Príspevok od používateľa filip glasa »

O Azerbajdžanskej banke som písal minulý rok:
http://ako-investovat.sk/clanok/328/naj ... -slovensku" onclick="window.open(this.href);return false;

Následne vznikla táto "cestovka", ktorá ti predá letenku do Baku, kde si zriadiš účet v banke a termínovaný vklad. Ja tú cestovku nepoznám ani neschvaľujem, ale ...

Čo sa týka samotnej investície (termiňák v azerbajdžanskej banke), tak je to normálna investícia s fixným úrokom v Emerging Market krajine ako hocijaká iná. Podobne ako keby si kúpil dlhopisový fond zameraný na EM.

Nič nevýhodné ani podvodné v tom nevidím. Dokonca ani srandovné. Výnos je adekvátny pracnosti, riziku a starostiam (dvojité zdanenie, osobná návšteva v BAKU, riziko EM krajín).

ľudia nemajú problém kúpiť totálne koniny ako domáce dlhopisy a zmenky Proxenta, Esin, Skyside kde je risk veľmi vysoký, ale nad termiňákom s podobným výnosom zo strednej ázie ohŕňajú nos. Avšak keď takýto fixed income zo strednej ázie dostanú fo forme fondu, alebo ETF, tak je to už nóbl investícia a bez obáv to kúpia.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Termínovaný vklad v Azerbajdžane

Príspevok od používateľa Airmike »

mne sa uplne najviac lúbi to, že je to cestovka. :) :) :)

nema chut ist niekto na vylet do Baku ?
ja si ucet asi neotvorim ale na dovolenku by som siel. ked u nas bude zima :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"