Preco banky beru vklady?

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
_PK_
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 14 09, 2013 10:43 am

Preco banky beru vklady?

Príspevok od používateľa _PK_ »

Mal by som taku otazku. Nedavno som zacal hladat informacie o tom ako vlastne funguju banky a penazny trh. Povedal by som, ze vela veci sa mi vyjasnilo (predtym som mal informacie iba z konspiracnych videi na youtube). No nie je mi stale jasne, preco banky ponukaju sporiace ucty, kde davaju povedzme 0.5% a pritom by si podla vsetkeho mohli pozicat na medzibankovom trhu ovela lacnejsie. Cital som aj takuto vec http://www.ecb.europa.eu/ecb/legal/pdf/ ... 103-sk.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; . No nenasiel som tam nic, cim by som si toto vysvetlil. Ci ide iba o prilakanie zakaznikov, PR a market share?

Naco si vlatstne bankam vklady od obcanov, preco na ne ponukaju urok?

Dakujem,
Peter
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Preco banky beru vklady?

Príspevok od používateľa Istiach »

_PK_ napísal:Mal by som taku otazku. Nedavno som zacal hladat informacie o tom ako vlastne funguju banky a penazny trh. Povedal by som, ze vela veci sa mi vyjasnilo (predtym som mal informacie iba z konspiracnych videi na youtube). No nie je mi stale jasne, preco banky ponukaju sporiace ucty, kde davaju povedzme 0.5% a pritom by si podla vsetkeho mohli pozicat na medzibankovom trhu ovela lacnejsie. Cital som aj takuto vec http://www.ecb.europa.eu/ecb/legal/pdf/ ... 103-sk.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; . No nenasiel som tam nic, cim by som si toto vysvetlil. Ci ide iba o prilakanie zakaznikov, PR a market share?

Naco si vlatstne bankam vklady od obcanov, preco na ne ponukaju urok?

Dakujem,
Peter
Jeden z dovodov moze byt ten, ze mozu do urcitej miery s tymi peniazmi od klientov disponovat, a kedze peniaze su pre banky denny chleba, cim viac, tym lepsie pre biznis.
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"