Aky sporiaci ucet

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
mr.key
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 25 02, 2014 11:59 am

Aky sporiaci ucet

Príspevok od používateľa mr.key »

Kedze PSS Lisiak uz padol z 2,5% na 1,00%pa spekulujem kam popremiestnovat nejake tie uspory. Mam aj v Zune Sporenie Plus s urokom 1,2% ale len do vysky 12litrov. Mam aj ucet v OTP Banke ktora teraz ponuka Sporiaci ucet s bonusovaym urokom 1,44% ale s podmienkami:
Bonusová úroková sadzba je priznaná v prípade, ak klient na konte, ku ktorému je zriadený otp SPORIACI účet, splní nasledujúce podmienky:
mesačný kreditný obrat vo výške min. 300 EUR (s výnimkou obratov realizovaných medzi vlastnými účtami klienta) a zároveň mesačne zrealizuje min. 3 platby kartou a zároveň mesačne zrealizuje min. 1 platbu na základe trvalého príkazu na úhradu, alebo na základe súhlasu s inkasom (s výnimkou platieb realizovaných medzi vlastnými účtami klienta)
kedze mam zatial len program Base nemozem bezplatne urobit 3 platby kartou ale iba 2, takze by som musel zmenit na program Plus, tam je vsak aj vyssia mesacna sadzba za vedenie, ak by som ho chcel mat zadara musel by som spravit mesacny kreditny obrat aspon 650 € a mat na ucte aspon 20 000 €. Platobnu kartu mam vsak momentalne este Visu Electron, s ktorou mozem platit iba cez net takze s tymi 3 platbami za mesiac to bude obtiazne, vymyslat co by som zaplatil. Keby som aspon vedel ako dlho si ten urok 1,44% udrzia. Ak by to malo dopadnut ako v mBank tak to sa potom ani neplati s tym babrat a ucet by som zrusil, lebo od noveho roka zas upravili podmienku na bezplatne vedenie aj pre program Base, kde okrem kred. obratu aspon 350e treba drzat na ucte aj minimalne 5000e a urok nie je bohvieco.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1422
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Aky sporiaci ucet

Príspevok od používateľa rmaly »

no, tiez som to teraz pozeral a bez podmienok je momentalne dobry len ten od Zuno... inac ako pises, vsetci maju milion podmienok.
Ani terminaky nie su nic moc a dokonca casto sa nedotahuju ani na to Zuno (a to mam na mysli len to sporenie obyc, ani nie plus (teda iba 1%)... :(
notrader
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm

Re: Aky sporiaci ucet

Príspevok od používateľa notrader »

ja mám mbank a zuno. Mbank má úplne minimálne a podľa mňa rozumné podmienky na 1,3 percenta (len do 4000 evry), obávam sa, že pri dnešných sadzbách je aj toto relatívne slušné. Majú aj niečo podobné ako zuno má/malo my friends, teda nejakých 20-30 eur za odporúčanie nového klienta, kde obaja dostanú niečo. Nie že na tom zbohatneš, ale len za to, že do formulára dakde zadáš telefón, to je fakt zadara.
mr.key
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 25 02, 2014 11:59 am

Re: Aky sporiaci ucet

Príspevok od používateľa mr.key »

no pozeral som nejake info tak som zistil ze kartou visa electron by malo byt mozne platit aj normalne v obchodoch ako napr. kaufland a tesco maju uvedene na webe, ze by sa malo dat. takze by som asi nakoniec upgradol program base na plus a robil mesacne tie cachre s platbami. cize poslat si mesacne na ucet tych min 650e mat na sporiacom aspon 20litrov, 3x zaplatit kartou v obchode a zriadit si jeden trvaly prikaz.
gangstro
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 2:40 pm

Re: Aky sporiaci ucet

Príspevok od používateľa gangstro »

Visa electron je obyčajná karta - môžeš s ňou platiť kde len chceš.
Ak v OTP nevyužívaš účet - tak sa ti oplatí nechať si BASE - obrat 650 a na sporiacom účte 5000 a účet je za 0 + cena za platbu kartou (pozri cenník)


Ešte ja ti môžem ponúknuť sporenie - požičiaš mi a dám ti 3% - mal by si záujem
mr.key
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 25 02, 2014 11:59 am

Re: Aky sporiaci ucet

Príspevok od používateľa mr.key »

No len ide o to ze pri programe base mam iba dve platby kartou zadarmo potom je uz poplatok 0,15e za kazdu dalsiu, kedze na bonusove sporenie treba aspon 3x zaplatit kartou kvoli tomu som dal ziadost na zmenu balika na plus od marca. V OTP sa ani neunuvali informovat aspon mailom ze od noveho roku zmenili podmienky na zlavy takze mi za januar nauctuju polovicu poplatku co by malo byt 1,65e lebo som mal splnenu iba kreditnu podmienku. Takisto mi spoplatnia aj trvaly prikaz co som musel zriadit kvoli sporeniu lebo uz som v tomto mesiaci mal dve debetne operacie a dalsia je zas spoplatnena 0,15e. Takze aj kvoli tomu menim na PLUS lebo tam je to bez limitov.
gangstro
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 2:40 pm

Re: Aky sporiaci ucet

Príspevok od používateľa gangstro »

Rozumne píšeš - dáva mi to zmysel:)
Mnou ponúkané 3% ťa neočarili?? :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"