Terminovany vklad Ja a Ty?

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
matto
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 24 01, 2016 1:55 am

Terminovany vklad Ja a Ty?

Príspevok od používateľa matto »

Ahojte,

mam momentalne nejaky obnos financii (okolo 40k e) a cast z neho chcem dat na terminak, kedze nic lepsie bezrizikove som nenasiel (este sa mi paci napriklad stavebne sporenie, kde sa da pri mensej ciastke dostat na 3 percenta).
No a z terminakov sa mi zda najlepsie prave J&T, mate skusenosti? Alebo mi odporucite inu instituciu?
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Terminovany vklad Ja a Ty?

Príspevok od používateľa Ladis »

Nekoukej na výšku úroku, ale na to, zda banka má solidní původ, zůstala solidní, nekrachovala 2008, anebo zda banky vznikla z nakradených peněz ve zločinné slovenské nebo české privatizaci, protože pak je možno čekat i další lumpárnu!
Já bych tam nedal ani cent a kdo bude mluvit pozitivně o té bance, ten pro ni pracuje.
Pravděpodobně ty se zde vůbec neptáš na radu, ale děláš bance reklamu, že slibuje 3% ročně.
Ale zde jsou mnohem lepší akcie ze zemí s euro, které mají 4% až 8% dividendu, protože vedle ročního profitu dosáhnou i desítky procent růst hodnoty vkladu za několik let. Když termínový vklad je mrtvý plus slabý úrok 3%.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
matto
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 24 01, 2016 1:55 am

Re: Terminovany vklad Ja a Ty?

Príspevok od používateľa matto »

Dakujem za odpoved.

To z akych penazi banka vznikla mi je jedno, to je zalezitost policie, skor ma zaujimaju realne skusenosti. Reklamu urcite banke nerobim (ponukaju 2,2 percenta, tie spominane 3 mi vie dat stavebko v inej institucii), len som si porovnal uroky, ktore mi rozne banky na terminakoch ponukaju, druha v hladaciku je este PrivatBanka, ostatne banky su uz uplne mimo...

Do akcii sa pustat nechcem nakolko sa v tom neorientujem a asi by som prisiel o peniaze...
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Terminovany vklad Ja a Ty?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Terminak je vhodny pre drvivu vacsinu Slovace. Ak su vklady na terminaky poistene Fondom vkladov ako bezne ucty tak je pri sume 40k jedno aku banku pouzivas.

Paci sa mi, ze si uvedomujes limit svojich znalosti a nepodliehas pokuseniu. Aj ja by som radsej zarobil 10 melonov ako futbalista Barcelony, ale uvedomujem si, ze na to nemam.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Terminovany vklad Ja a Ty?

Príspevok od používateľa jogo »

matto napísal: No a z terminakov sa mi zda najlepsie prave J&T, mate skusenosti? Alebo mi odporucite inu instituciu?
Nuz terminak ako terminak a ak za neho ruci fond ochrany vkladov na 100%, tak preco nie. Kedysi davno som mal v skrachovanej Devin-banke terminak s 12% urokom a nebal som sa, lebo fond rucil.
Navyse J&T kedysi davali k vacsim terminakom aj bonusy(rodinny pobyt v ich lyziarskom stredisku v Tatrach za fakt vyhodne ceny). Neviem, ci to este maju taketo bonusy.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Terminovany vklad Ja a Ty?

Príspevok od používateľa filip glasa »

J&T tam mavali take zvlastne podmienky pri predcasnom vybere - oproti inym bankam. Tak si to nastuduj, alebo sa ich popytaj. To je asi jedina nevyhoda, ktoru kedysi mali.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Terminovany vklad Ja a Ty?

Príspevok od používateľa amalfi »

Ahoj Jogo..........V sucasnosti maju 0,6 percenta poplatok za vklad do fondu Bond ale myslim ze pri urcitej sume sa popltok neplati.Tusim nad 150.
No a v sucasnosti za polovicu poplatku davaju body za ktore sa da kupit dovolenka v Tatrach.Ked clovek vychyti akciu ma moznost kupit s vyraznou zlavou za body dovolenku v Tatrach.V minulosti boli caste ponuky do hotel Fis za 10 euro v prepocte na body plus 1 euro poplatok miestna dan pre obec..Ako to je pri terminakoch uz neviem ale dost ich kombinuju s vkladom do fondu bond a tam uz urcite nejake body do Magnusu su.V minulosti boli len Ja a ty a Privatb......dve banky kde boli najlepsie uroky no a ked si clovek mal vybrat jasne ze zoberie Ja a ty terminak ked daju aj bonus navyse ci pripadne flasu sampanskeho ako keby sli sice na rovnake percento ku konkurencii a nemali nic.....Osobne si myslim ze ich klientela su vacsinou ludia co robia v zahranici,mensi podnikateli.stavbari a ludia co maju priemerne financne vedomosti ale rozhodne ludia co citaju stranky typu fin hitparada alebo trend.Lebo kazdy normalny clovek ked ide dat na terminak tak ho zaujme kde daju najvacsie percento.Je rozdiel ked mi da Tatrabanka 0,05 SLSP 0,01 postova 0,30 alebo Privat 0,8 ci Ja a ty 1 percento.To su velmi velke rozdiely.A este su chranene zakonom o ochrane vkladov.
Raven333
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 07 04, 2012 8:59 pm

Re: Terminovany vklad Ja a Ty?

Príspevok od používateľa Raven333 »

Tiež o nich uvažujem. Na ročnom termiňáku núkajú 1%. Na viac by som peniaze neviazal. Súčasná konjunktúra nepotrvá. A o rok alebo stúpnu úroky alebo sa naskytne niečo výhodné kam dať peniaze. Navyše tie úroky pri dlhších viazanostiach nie sú o moc vyššie. Ten úrok je zasa pod infláciou takže gro zhodnotenia je aj tak len v tom, že došetrím. Úrok od banky je len drobná výpomoc.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Terminovany vklad Ja a Ty?

Príspevok od používateľa amalfi »

Ja si myslim ze ked nechces riskovat do fondov ci cennych papierov nemas sa coho bat.Je to chranene fondom na ochranu vkladov.Oni a Privatbanka maju najlepsie uroky aj ked Privatbanka ma na rocny co pozeram len 0,80 ..Tu v Ja a TY len byva problem s dohodnutim stretka a s tym ze neberu hotovost.Prvy klad musis mat aspon 10000 .Ziskas bezny ucet zadarmo ale keby si chcel vypisy postou uz by ti nieco nauctovali inak online zadarmo......No a samozrejme aj s terminakom mas mensie vyhody clena klubu Magnus.Niekedy sa da vymaknut super dovolenka v Tatrach so zlavou pre clenov.Nie vzdy su radi ked prides do ich kaviarne a hned chces do niecoho ist.Niekoho ti pridelia a budu si priat aby si chodil k nemu.Nefunguju ako bezna kamenna pobocka.Maju inak bezplatnu infolinku kde Ti odpovedia na viacero otazok.
Raven333
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 07 04, 2012 8:59 pm

Re: Terminovany vklad Ja a Ty?

Príspevok od používateľa Raven333 »

Pozeral som si podrobnejsie to co maju zverejnene na stranke. Moc sa mi ale nepozdava ten bezny ucet, kreditna karta aj nejake dalsie sluzby, ktore si popri terminovanom vklade musis zazmluvnit. Je to sice nateraz bez poplatkov, ale staci si neustriehnut poplatky, ci zmena sadzobnika a cast najlepsieho uroku je prec. Keby sa dal vyuzivat len terminovany vklad je to ine. Potom mi z toho lepsie vychadza Privatbanka. Urok na rocnu viazanost sice o 0,2 nizsi, ale bez moznych komplikacii. Netreba riesit u nich nic navyse.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Terminovany vklad Ja a Ty?

Príspevok od používateľa amalfi »

No ved kreditku mas gratis.Ja to ale nevyuzivam.Maju niekedy dobre zlavy na hotely v ich ponuke ked si ich klient teda aj clen klubu Magnuss.Pracuju ale trosku na inej baze ako Privatbanka.Mne tak bolo povedane ze keby som si zrusil ich terminaky ze bezny ucet mi ostane.Ten je potrebny aby si tam vlozil prostriedky ak chces u nich terminaky.Ja som si nezazmluvnil nic ine.Privatbanka je vyhoda ze si tam nemusis dohodnut termin.Su velmi slusni a pracuju aj s hotovostou.Nenutia ta mat bezny ucet u nich.Sa mi zda ze niektore produkty v co sa urokov mali lepsie nez Ja a TY.Vzdy lepsie porovnat si podla casoveho horizontu.Kedysi vedela byt aj OTP konkurencieschopna.No dnes ma najlepsie uroky JNT.No Privatbanka zvykne mavat akcie ze da trosku vylepsene percento.Poslednu dobu sa aj ona snazi aby si ludia u nich kupili dlhopisy Penty ale zial su trosku nizsie urocene nez ti v Ja a ty a nemaju podielovy fond.Aj ked ako sa niekto vyjadril tito zraloci su rozdielni v Tom ze Ja a Ty pracuju na daleko vyssej dlhovej pake ako Privat.No obe tieto firmy su spriaznene so sucasnou vladou a dufam ze ich podrzia .Aj ked moj osobny nazor na ich zralocie aktivity v Tatrach a v Ba nie je moc priaznivy.
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"