Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky

Re: Interactive Brokers

Poslaťod Alo Bunda » Str 08 16, 2017 8:22 pm

IBKR ponúka už aj Debit Mastercard zatiaľ iba pre US residends
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=26559
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
Alo Bunda
Obrázok užívateľa
Alo Bunda

Poslaťod rasto800 » Str 08 16, 2017 8:45 pm

Vyzera zaujimavo len teda skoda ze len pre US rezidentov. By sa ten IB ucet potom mohol vlastne skoro ako bankovy dolarovy ucet dat pouzivat. Ak teda beriem ze ta debetna karta by bola ku dolarovemu uctu.
rasto800

Poslaťod Alo Bunda » Ned 10 22, 2017 5:23 pm

IBKR už umožnuje aj automaticke reinvestovanie dividend (DRIP) pre non-US. Po prihlasení do noveho Account Managmentu-Account Settings-napravo Configuration a u Dividend Reinvestment kliknut na configure podpisať a Fertig :D
Alo Bunda
Obrázok užívateľa
Alo Bunda

Poslaťod Alo Bunda » Uto 10 24, 2017 8:28 pm

Po upgrade Account Managmentu,ktorý je vcelku fanj tak sa kovbojom podarilo dokur..ť jednu vec a to u výpisov v starom u Reports ,ked ste si vytvorili vlastný typ vypisu Custom tak v period ste mali(daily,monthly,year to date,custom date range a calendar year) a v novom tí magori pre Custom vypisy dali iba (daily a monthly).Tak som písal na support samozrejme,že si tu spravu neprečital poriadne tak som dal reopen ticket dúfam ,že to teraz pochopil a dajú to do poriadku lebo odmietam tlačiť každý mesiac zvlašť pre danove priznanie. Odpoved som dostal mali by ich poriadne preškoliť :|
Alo Bunda
Obrázok užívateľa
Alo Bunda

Poslaťod rasto800 » Uto 11 14, 2017 11:45 am

Alo Bunda píše:IBKR ponúka už aj Debit Mastercard zatiaľ iba pre US residends
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=26559

ale coskoro hadam aj pre nas:

The debit card is currently available to US Resident individual and joint account holders with regular or margin accounts. We expect the debit card will be made available to citizens outside the US in 2018.
rasto800

Poslaťod Alo Bunda » Uto 11 14, 2017 1:51 pm

rasto800 píše:The debit card is currently available to US Resident individual and joint account holders with regular or margin accounts. We expect the debit card will be made available to citizens outside the US in 2018.

Super
Alo Bunda
Obrázok užívateľa
Alo Bunda

Poslaťod Miuko » Ned 11 19, 2017 6:50 pm

Ahojte,
prechadzal niekto v poslednom case z Lynx do Interactive Brokers? Ako sa to realizuje a kolko to stoji, prosim?
V IB su ake vsetky poplatky pre pasivnych investorov? Activity fee 120$ rocne + obchody? Alebo este nieco ine? Na co si treba dat pozor pri nastaveni uctu nech neplatim nieco navyse?
Vdaka dopredu!
Miuko

Poslaťod Aurelio » Ned 11 19, 2017 7:31 pm

ked odpise niekto, tak hned ma dvoch vdacnych, lebo ma to tiez zaujima :-)
Power of Knowledge
Aurelio

Poslaťod Chris » Ned 11 19, 2017 8:58 pm

skusal si im pisat na support alebo prestudovat materialy ? zjavne nie, inak by si sa nepytal ako prvu vec na fore a este zbytocnost...

poradim ti ale, ze pol roka musi byt pauza medzi uzavretim lynx uctu a otvorenim IB ;) zbytok ako poplatky si dohladas sam, lebo nikto nema vestecku gulu co tam obchodujes
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Obrázok užívateľa
Chris

Poslaťod peter.cmorej » Ned 11 19, 2017 9:10 pm

ked chces ist z IB do Lynxu, tak ti vedia previest ucet, tz. nemusis ani uzatvarat pozicie. Naopak to nefuguje? to je divne
peter.cmorej
admin

Poslaťod Chris » Ned 11 19, 2017 10:03 pm

Peter, najprv to bolo tusim rok a teraz je to pol roka, kde nemozes byt klientom lynxu ak chces ist pod IB. Co bol dost dealbreaker pre mnohych, ktori sli do deriga napr.
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Obrázok užívateľa
Chris

Poslaťod peter.cmorej » Ned 11 19, 2017 10:19 pm

dobre vediet
peter.cmorej
admin

Poslaťod Miuko » Ned 11 19, 2017 10:27 pm

Caute, napisal som im inquiry, len ma zaujimali rady aj vas skusenych :) Niekde som nasiel, ze mozem mat ucet aj v IB aj Lynx zaroven, tak teraz fakt neviem..
Miuko

Poslaťod JUGGLER » Pon 11 20, 2017 1:05 am

S Lynx do IB budes musieť zrusiť u Lynx a pockat pol roka...to vlastne máš účet u IB cez Lynx a potom budeš mať zase účet u IB ale bez spolupracujúceho brokera (introducing broker ).
In the stock market, timing is everything...
“Bull markets are born on pessimism, grow on skepticism, mature on optimism, and die on euphoria.” Templeton
"be fearful when others are greedy, and be greedy when others are fearful," Buffett
JUGGLER

Poslaťod jpeg » Pon 11 20, 2017 1:09 am

Zdravím ja som prechádzal z Lynx do IB a písal som to aj v tomto vlákne, tu je odkaz:

Poslaťod jpeg » 30 Máj 2016, 10:25

Jari píše:Da sa prejst z Lynxbroker.cz do Interactive Brokers? Ak ano, aky je postup?

Zdravím,
Chcel by som sa s Vami podeliť o skúsenosť.
V súčastnosti používam Lynx, ktorý som si vybral zatiaľ hlavne z dôvodu , že si neúčtujú žiadne poplatky za ne-aktivitu a tiež, aby som si mohol otvoriť paper trading na oboznamovanie sa s platformou IB, ktorú si myslím, že už mám ako tak zvládnutú. Chcel som si reálne vysúšať obchodovanie na ostro a otestovať si hlavne psychiku. Mal som v pláne najmä aktívny investing resp. pozičné a niečo swing. Tak preto ten LYNX.
No postupom času som zistil že ma to baví a niekedy som obchodoval relatívne často, čo je už poplatkovo veľmi nevýhodné.
Preto som sa rozhodol ,že prejdem priamo pod IB.
Inak som s Lynx nadmieru spokojný .
Je to výlučne len kvôli poplatkom a kvôli ničomu inému. Mal som v pláne, že si Lynx nechám na tzv. pozičné obchodovanie resp. na sporenie pre syna do ETF, nakoľko si nič neúčtujú za ne-aktivitu a budem mať tzv. obchodný účet za 0 a plánoval som raz za čas niečo dokúpiť a nechať to tak. Tým by som to mal aspoň oddelené od účtu s ktorým plánujem pracovať.

V piatok som si prešiel procesom otvárania účtu u IB a dnes mi prišla takáto odpoveď.

"Dear Mr. xxxxx,

Your new standalone application UXXXX117 has been rejected as you already hold an account with Lynx.

To open an account directly with IB, you will first need to close your existing account with Lynx and then apply after 6 months cooling off period.

Regards,

Čo by ste mi poradili , zatvoriť si účet u Lynx na 6 mesiacov a na ten čas to otvoriť niekde inde (Degiro) alebo nejaký iný nápad.

Ďakujem.

Nakoniec som to riešil tak, aby som nemusel čakať 6mesiacom ,že som si zatvoril účet v lynx a otvoril nový účet v IB na iného rodinného príslušníka a pol roka som obchodoval na tomto účte. Po 6 mesiacoch si môžeš požiadať o otvorenie nového účtu pod IB. Otvorenie prebehne bez problémov. Ja som to nakoniec spravil tak, že som si požiadal o otvorenie nového účtu u IB ale FFA účet (Friends and Family Account). Po jeho otvorení som mal FFA + jeden svoj podúčet. Potom ten účet čo som mal na rodinného príslušníka som prelinkoval pod FFA. Tým akoby sa tvoj rodinný príslušník vzdal tradingu...má svoj účet ako predtým, ale nemôže ho už trejdiť..to budeš robiť ty cez FFA.

Samozrejme že na tieto rady som neprišiel sám. Veľmi ochotne a vyčerpávajúco radil Juggler, za čo sa mu chcem veľmi pekne poďakovať.

Ešte chcem dodať , že po zatvorení účtu v Lynx , ma kontaktovali , že prečo som si zatvoril účet. Povedal som im , že to bolo hlavne pre poplatky a oni , že som im mal zavolať a skúsiť sa nejako dohodnúť kde by sa riešenie určite našlo. Ak niekto chce, tak nech tam skúsi zavolať a dohodnúť si možne lepšie podmienky,
jpeg

Predchádzajúci

Späť na Brokeri - cez koho na burzu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Miuko a 2 hostia