DEGIRO: Nový broker v Cechach

Výber, skúsenosti, poplatky

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Poslaťod tomasm » Pia 04 14, 2017 10:38 am

Drvivá väčšina by bola americké akcie a prevod by som vytiahol v hotovosti a v zmenárni s naj kurzom zmenil a priamy vklad urobil keď budem v ČR, lebo tak to vychádza oveľa lepšie . Co by ste odporúčali?
tomasm

Poslaťod demorez » Pia 04 14, 2017 2:09 pm

Ko ti moze uctovat 30 eur za prevod? Sepa prevod je ako vnutrostatny
demorez

Poslaťod tomasm » Pia 04 14, 2017 3:46 pm

Ospravedlňujem sa 25€ som myslel , veď z SR na Írsky účet. Alebo to zle chápem ?
Prílohy
tatra.PNG
tatra.PNG (29.01 KiB) Zobrazené 127 krát
tomasm

Poslaťod petok » Pia 04 14, 2017 4:38 pm

tomasm píše:Ospravedlňujem sa 25€ som myslel , veď z SR na Írsky účet. Alebo to zle chápem ?

prikaz treba zadat v eurach ako SEPA platba

Bezhotovostné operácie
a) SEPA platba*
a SEPA inkaso
° spracovanie platobného príkazu doručeného:
- prostredníctvom Internet bankinguTB, Internet bankinguTB pre mobilné zariadenia a VIAMO 0,18 EUR

b) Cezhraničná platba***
• Štandardný poplatok
° cez Internet bankingTB:
do 2 000 EUR 10 EUR
od 2 000,01 EUR do 20 000 EUR 25 EUR
nad 20 000,01 EUR 35 EUR

* SEPA platba je platba v mene EUR z účtu platiteľa na účet príjemcu, pričom oba účty sú vedené v bankách v rámci SEPA krajín. Zoznam krajín aktuálne zapojených do SEPA je zverejnený na http://www.ecb.europa.eu.

*** Cezhraničná platba – predstavuje prevod finančných prostriedkov v rámci krajín EHP v mene členského štátu EHP (v prípade, že takýto prevod nespĺňa podmienky SEPA platby), prevod finančných prostriedkov v rámci krajín EHP v inej mene ako v mene členského štátu EHP (t. j. sem patrí aj prevod v cudzej mene v rámci SR) a prevod finančných prostriedkov mimo krajín EHP v akejkoľvek mene.

Zoznam krajín, ktoré SEPA pokrýva:
http://www.tatrabanka.sk/sk/personal/uc ... /sepa.html
petok

Poslaťod tomasm » Pia 04 14, 2017 8:20 pm

Aha, toto som si neuvedomil. Ďakujem pekne za rady.
tomasm

Poslaťod pulzar » Štv 04 20, 2017 10:46 pm

Otazka na tych, ktori maju DeGiro zalozene cez Irsko:
Na infolinke mi bolo povedane, ze po kazdom prevode prostriedkov z SK uctu na svoj degiro ucet budem musiet zaslat pdf potvrdenie transakcie zo svojho Internet bankingu na ich email "clients@degiro.ie", aby vedeli sparovat platbu s investicnym uctom. Zevraj je to len specifikum irskej lokacie a ak by som zalozil DG ucet cez nemecku stranku, tak by som taketo potvrdenia nemusel riesit.
Viete mi to prosim niekto potvrdit? Zasielate po kazdom prevode prostriedkov aj pdf potvrdenie na ich email?
Chcel som si vytvorit mesacny system zasielania penazi a toto sa mi zda ako komplikacia navyse.
Dakujem
pulzar

Poslaťod pokus » Pia 04 21, 2017 3:27 am

Ano funguje to tak, prevedies, posles vypis a po par hodinach/dnoch to mas na ucte.
pokus

Predchádzajúci

Späť na Brokeri - cez koho na burzu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť