mirus => ninjatrader

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

mirus => ninjatrader

Príspevok od používateľa rasto800 »

to su mi veci, platforma kupuje brokera :)

===>>>

Announcement from Mirus Futures:
Letter from CEO, Eliot Wickersheimer


June 30th, 2014

Dear Trader,

Our focus at Mirus Futures has always remained on the delivery of leading brokerage services to best support our traders. Over the past 10 years, we have had the opportunity to work with our partners to provide traders with what we feel are the most advanced trading solutions in the industry. A key component in that solution that has always remained consistent is NinjaTrader.

As our long-standing partner, we have shared a common goal with NinjaTrader: to empower traders with a focus on outstanding support and technology. With these shared goals and joint history of demonstrated growth, we are excited to announce that Mirus Futures has been acquired by NinjaTrader.

NinjaTrader Brokerage will combine the best of both award-winning teams to provide futures traders with the most advanced trading solution in the industry while lowering costs for traders and enhancing the user experience.

For existing Mirus Futures clients, your transition to NinjaTrader Brokerage will be completely seamless. No action is required from your end and you will continue to receive the industry-leading support and service you have come to expect. As an added bonus, you will now have the opportunity to take advantage of the new discount commissions available through NinjaTrader. For additional details, please visit our Mirus Client FAQ.

The goal of NinjaTrader Brokerage is to address unfulfilled trader expectations by transforming the traditional ways brokerage is conducted. NinjaTrader has demonstrated the ability to drive this change beginning with the introduction of the platform over 10 years ago. For more regarding what you can expect from NinjaTrader Brokerage, please read a open letter from Raymond Deux, NinjaTrader Founder and CEO.

In addition, Raymond will be presenting a webinar this Tuesday, July 1st, at 4:30 ET (3:30 CT) to further discuss this announcement. You can register for the event here and if you cannot attend or miss the webinar, it will be recorded and available for viewing shortly after the live event concludes. Seating is limited so please login early.

I want to thank you for the trust you have placed in Mirus Futures and the opportunity to support you in your trading. We look forward to introducing you to the next generation of futures brokerage.

Sincerely,

Eliot Wickersheimer
CEO, Mirus Futures
Používateľov profilový obrázok
RogueTrader
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 22 04, 2014 3:55 pm

Re: mirus => ninjatrader

Príspevok od používateľa RogueTrader »

To je dobre, aspon pujdou ceny RT dolu.
Uz se tesim na novy NT8. Doufam, ze zacnou podporovat "server-side OCO". Rika se take neco o podpore cloudu (=VPS) primo od NinjaTraderu. Tak uvidime, dneska 4.30 PM-eastern maji online tiskovku.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: mirus => ninjatrader

Príspevok od používateľa rasto800 »

Dnes som niekde videl ze prave server-side OCO uz je/bude. Ale neoveroval som si to zatial. Od ich januarovych problemov uz pouzivam mirus iba obcas, viacmenej iba zopar obchodov aby som neplatil ten ich mesacny poplatok. Vacsinu penazi som previedol inam (Vision) a mirus je teraz ako zaloha.
Skoda ich ale snad sa z toho nepekneho obrazu ktory si spravili u vela ludi nejako dostanu.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: mirus => ninjatrader

Príspevok od používateľa rasto800 »

No kazdopadne s tym ze pojdu ceny dole, to mam pocit iba vtedy ak si kupis u nich ninjatrader licenciu.
Ja robim tieto dva futures kontrakty a u nich sa cena (4.84 RT) vobec nezmenila ak clovek pouziva tu free ninjatrader ediciu. Ale tak nezdrazeli. Aj to sa pocita :)

NG Henry Hub NATURAL GAS $4.00 $4.40 $4.84
CL Light Sweet Crude Oil $4.00 $4.40 $4.84

http://www.ninjatraderbrokerage.com/com ... _contracts" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
RogueTrader
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 22 04, 2014 3:55 pm

Re: mirus => ninjatrader

Príspevok od používateľa RogueTrader »

rasto800 napísal:Dnes som niekde videl ze prave server-side OCO uz je/bude.
Vcera mel NinjaTrader promotion webinar na nove brokerske sluzby. OCO uz maji, je to tak.
rasto800 napísal:Vacsinu penazi som previedol inam (Vision) a mirus je teraz ako zaloha.
Vision ma v poslednich tydnech problem, byli vylouceni z NFA, zaplatili nemalou pokutu 1.5M$ a museli vratit klientum asi 2M$ v restitucich. http://www.nfa.futures.org/news/newsRel ... cleID=4428" onclick="window.open(this.href);return false;
Delali spatny dozor nad jednim IB=Introducing Broker (Yu-Dee Chang) a za posledni 3 roky neodhalili ze zproneveroval penize klientu. Chang byl vylouceny z NFA a zrejme bude obvineny.
Dobre na tom je, ze zaplatili pokutu, vratili penize klientum a pokracuji dal. Nikdo z Vision nebyl v nicem obvineny. Podle CFTC reportu nemaji zadny problem s nedostatkem financnich prostredku, maji prebytek skoro 20M$ nad pozadavky CFTC http://www.cftc.gov/MarketReports/Finan ... /index.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Momentalne probiha nezavisly audit do konce prvniho pololeti 2014, ktery by mel potvrdit ze Vision FCM je okay.
Podle lidi co tomu rozumi vic by melo byt vsechno v poradku, tak uvidime. Vision ted bude mit zvyseny dozor, coz je dobre.
Doufam ze nebude dalsi MF Global
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: mirus => ninjatrader

Príspevok od používateľa rasto800 »

No teda to su mi informacie. Tak to musim vecer poriadne preskumat lebo predsa len, penazi tam u nich mam dost. Teda presnejsie ja idem cez Optimus ako brokera ale prachy su vo Vision. Kukam uz aj hned na bigmiketrading, kde par ludi volalo a zda sa to byt ok. Kurnik to je mi biznis tento rok. Najskor velke problemy v januari v Mirus a teraz takato hrozba...
Používateľov profilový obrázok
RogueTrader
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 22 04, 2014 3:55 pm

Re: mirus => ninjatrader

Príspevok od používateľa RogueTrader »

Ja taky jedu pres Vision. Zatim to neresim, vsechno funguje jak ma.
Mam v planu udelat si ucet u NinjaTraderBrokerage abych mohl obchodovat evropske indexove futures na Eurexu. Intradenni margin 2500 EUR za FDAX kontrakt (25-EURovy) je celkem dobre. Nebo ma nejaky broker i mensi intraday margin?
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: mirus => ninjatrader

Príspevok od používateľa rasto800 »

No intraday margin neporadim, mna vzdy len tie RT poplatky zaujimaju, kedze ja musim mat na ucte plny overnight margin ked obchodujem.
A dnes mi dosla "kontextova" reklama, ked ako kontext beriem tuto mirus zmenu. Tak mozes este toho brokera pozriet. Aj ked podpisany dole je nejaky Pratik Patel co znie celkom indicky a plus o tom brokerovi som v zivote nepocul. Ale kto vie, mozno su okej.

Good Afternoon,

As many of you may know by now, NinjaTrader the platform provider has recently turned into a brokerage firm: NinjaTrader Brokerage. After July 15th, they will only offer the Continuum data to new customer. If you're an existing trader and want to use Rithmic data technology with NinjaTrader platform, I would highly suggest establishing an account at Trade Futures 4 Less to get "Grandfathered In" to the Rithmic data technology. All current Rithmic License holders will also get "Grandfathered In"

For all traders who establish an account before July 15, you will receive the following:
ES/TF/YM/NQ - $3.64 all-in commissions
GC/CL - $4.24 all-in commissions
6E/6J - $4.54 all-in commissions
Rithmic Data Technolgy
$500 Day Margins

Supported Exchanges:
CME - $0/month
ICE - $0/month
Eurex - $0/month

Trade Futures 4 Less has NO Monthly or Inactivity Fees when using Rithmic Data Technology!
...
...
Best wishes,
Pratik Patel
Senior Futures Broker
Trade Futures 4 Less
Používateľov profilový obrázok
RogueTrader
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 22 04, 2014 3:55 pm

Re: mirus => ninjatrader

Príspevok od používateľa RogueTrader »

rasto800 napísal:No intraday margin neporadim, mna vzdy len tie RT poplatky zaujimaju, kedze ja musim mat na ucte plny overnight margin ked obchodujem.
Marginy uz maji zverejnene, jsou stejne jako mel driv Mirus
http://ninjatraderbrokerage.com/brokera ... ct_details" onclick="window.open(this.href);return false;
rasto800 napísal:A dnes mi dosla "kontextova" reklama, ked ako kontext beriem tuto mirus zmenu. Tak mozes este toho brokera pozriet.
Me vyhovuje NinjaTraderBrokerage protoze mam koupenou licenci na NT.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: mirus => ninjatrader

Príspevok od používateľa Airmike »

toto je jeden z najzaujimavejsich pocinou, ktory sa udial v retail sfere, a pre klientov ninji a mirusu ma vela pozitiv. ma to ale aj negativa. takze koho to zaujima tak maly update:

Ninja touto kupou rozbila niektore partnerstva s kvalitnejsimi brokermi. takze traderi, ktori benefitovali s ultra nizkych commissions u dobreho brokera a lacneho softu s dobrymi toolmi od tretich stran teraz musia riesit problemy.

ja som z tohto dealu trochu sklamany, pretoze ninja sice velky posun neurobila, ale posledne 2- roky zacala dost robit s tretimi stranami, a objavili sa tools, ktore dobehli a niekedy aj predbehli softwarovych gigantov ako CQG a TT. spomeniem napriklad Jigsaw trading tool, ktory ma daleko kvalitnejsie prints ako X trader a CQG trader, navyse je za zlomok ceny. je to velka skoda. pretoze mat tri odlisne softy. ninju na charting, jigsaw na prints a analyzu a x trader len na exekucie je totalna katastrofa.. navyse draha katastrofa.
Používateľov profilový obrázok
RogueTrader
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 22 04, 2014 3:55 pm

Re: mirus => ninjatrader

Príspevok od používateľa RogueTrader »

Mika napísal:Jigsaw trading tool, ktory ma daleko kvalitnejsie prints ako X trader a CQG trader, navyse je za zlomok ceny. je to velka skoda. pretoze mat tri odlisne softy. ninju na charting, jigsaw na prints a analyzu a x trader len na exekucie je totalna katastrofa.. navyse draha katastrofa.
Souhlasim, Jigsaw ma nejlepsi retailovy DOM a Times&Sales. Ale proc pouzivat X_Trader na exekuce? Nestaci free exekucni platforma typu R|Trader od Rithmicu? Ja bych klidne pro exekuci pouzival i NT, kdyby meli evropsky pristupovy bod s odezvou kolem 60 ms do Chicaga a k tomu server-side OCO (coz uz asi maji).

Velkou vyhodou NT8 bude zavedeni mobilnich platforem. Nerikam ze se z toho da obchodovat, ale pro kontrolu a pripadne uzavreni pozice to bude dobry pomocnik.
Mika napísal:mat tri odlisne softy. ninju na charting, jigsaw na prints a analyzu a x trader len na exekucie je totalna katastrofa.. navyse draha katastrofa.
ja to takhle nejak pouzivam a neni to pro me az takova katastrofa ani to neni drahe. ninja na charting + druha platforma na market breath data apod. + DOM z rychle free exekucni platf.
Jsem sice scalper ale ne az tak ultrascalper abych vyuzil X_Trader, Jigsaw je sice zajimave ale obejdu se i bez, market delta a podobne veci pro analyzu Ask/Bid jsou uz dneska zdarma.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: mirus => ninjatrader

Príspevok od používateľa Airmike »

bohuzial nestaci. hacik je prave v tom, ze brokerovi nemozes diktovat, ktoru platformu chces. a prave ti lepsi brokeri Rtrader ani Ninju moc supportovat nechcu a o free exekucnych terminaloch vobec neuvazuju, lebo to su retailove veci, a nikto nechce mat v systeme vela malych klientov , ktori mu aj tak nespravia pozadovany objem. mne sa to tiez nepaci, ale bohuzial taka je realita. bud si retail a mas lacne softy a vysoke commissions, alebo si vacsi a musis platit softy, ale commissions mas ultranizke.

no a ked si musis vybrat s tych drahsich front endov, tak je to TT, CQG, RTS, CTS, Stellar a podobne. a tie su zbitocne drahe.

mne osobne uplne najviac vyhovoval Xtrader a vobec mi nevadi ho platit, ale ako orderflow trader proste musim povedat ze hoci je jigsaw najlacnejsi , tak je zaroven aj najlepsi, pretoze prints ma v strede ladderu a to nema ziadna s tych drahsich platforiem. nechcem pozerat na print charty, a nechcem pozerat ani vedla DOMu na T&S. je to velmi rusive. pri 10 otvorenych Ladderoch je to jednoducho neprakticke. a co je uplne najlepsie na jigsaw je to ze tam krasne vidiet Iceberg ordre. totalne nechapem ako to chlapi spravili tak user friendly a doteraz na to nikto iny neprisiel. je to jednoduchy toolik a zaroven velmi uzitocny.
waleeed1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 23 02, 2016 10:17 am

Re: mirus => ninjatrader

Príspevok od používateľa waleeed1 »

For existing Mirus Futures clients, your transition to NinjaTrader Brokerage will be completely seamless. No action is required from your end and you will continue to receive the industry-leading support and service you have come to expect. As an added bonus, you will now have the opportunity to take advantage of the new discount commissions available through NinjaTrader. For additional details, please visit our Mirus Client FAQ.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"