Slovensky verzus zahranicny broker

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Slovensky verzus zahranicny broker

Príspevok od používateľa Rokosák »

LTT trading room napísal:a z tohto dôvodu by som sa vyhýbal českým a slovenským brokerom
Suhlasim s tebou na 50%. Na nasej planete sa vzdy najdu lacnejsie, kvalitnejsie, sympatickejsie ci inak vyhodnejsie tovary a sluzby. Zial to bude znamenat, ze sme odsudeni na existenciu na podpore, lebo nikto z nas nic nezarobi. Preto si berme priklad od vacsiny narodov, ktore podporuju seba. A tak cinia dokonca i bohate krajiny, ktore prevadzaju ekonomicky nacionalizmus, i ked na to nie su donuteni.

Ty zo svojich 4.06 dolarov podporujes jedneho Madara zijuceho v USA. Nebolo by rozumnejsie podporovat svoju rodinu, susedov a krajanov?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Value investing - je to vôbec možné pre obyčajného člove

Príspevok od používateľa Istiach »

Rokosák napísal:Ty zo svojich 4.06 dolarov podporujes jedneho Madara zijuceho v USA. Nebolo by rozumnejsie podporovat svoju rodinu, susedov a krajanov?
Pripomenul si mi jedneho cloveka s ktorym som sa bavil uz davnejsie. Po kratkej debate som mu dal otazku, ci by bol radsej keby ho okradol Slovak, alebo keby mu pomohol Madar. Povedal mi, ze by bol radsej keby ho okradol Slovak.

Podla mojho nazoru by sa to nemalo s nicim prehanat.
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Value investing - je to vôbec možné pre obyčajného člove

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Rokosák napísal: Suhlasim s tebou na 50%. Na nasej planete sa vzdy najdu lacnejsie, kvalitnejsie, sympatickejsie ci inak vyhodnejsie tovary a sluzby. Zial to bude znamenat, ze sme odsudeni na existenciu na podpore, lebo nikto z nas nic nezarobi. Preto si berme priklad od vacsiny narodov, ktore podporuju seba. A tak cinia dokonca i bohate krajiny, ktore prevadzaju ekonomicky nacionalizmus, i ked na to nie su donuteni.

Ty zo svojich 4.06 dolarov podporujes jedneho Madara zijuceho v USA. Nebolo by rozumnejsie podporovat svoju rodinu, susedov a krajanov?
Áno, iste by to bolo oveľa rozumnejšie. Je to vlastne úplne logické zaplatiť za horšiu službu 8x viac aby som podporil krajanov. To že sú podvodníci, na tom nezáleží - hlavne že sú naši!

V priemere urobím denne 3 obchody s dvoma kontraktami na NQ. T.j. 3*2*$4.06=$24.36. Za týždeň to je $121.80 a za mesiac $487.20. Pri podvodníkoch zo SR/ČR by to bolo 3*2*$30=$180, týždenne $900 a za mesiac $3600.

Hneď ako mi pošleš výpis z účtu kde apoň 2 roky posielaš mesačne Matici Slovenskej $3112.80 (to je rozdiel ktorý ušetrím) tak začnem obchodovať so slovenskými podvodníkmi.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Value investing - je to vôbec možné pre obyčajného člove

Príspevok od používateľa Airmike »

riesite tu trochu irelevantnu vec. zahranicna vs domaca spolocnost. vobec na tom nezalezi. v principe ide o to, aky je dopyt po sluzbe, ktoroj je v tomto pripade deep discount. Slovenski brokeri neponukaju dobre commissions preto, lebo niesu ludia ktori su schopni obchodovat high volume. to je cela veda. vobec nejde o to ci je firma Slovenska alebo s ciny. ide o to ze ponukat sluzbu ktoru ludia nechcu je neefektivne.

ak by som dnes stretol 5 ludi ktori urobia 10k kontraktov mesacne. uplne pokojne im ponuknem deep discount. RT okolo 1-1.5 $. zalezi na trhu ktore obchoduju. je ale logicke ze taky trader si ten discount dokaze vybavit aj sam. nepotrebuje na to firmu ktora mu ho sprostredkuje

a co sa tyka akcii, tak tam je situacia uplne ine. dnes uz existuju firmy ktore pre dlhodobych investorov ponukaju investovanie v malych ciastkach uplne bez poplatkov. je to na ukor rychlosti exekucie. nieje to ziadna novinka. v principe nerozumiem, preco by mal investor platit za sluzbu, ktora nema skoro ziadnu pridanu hodnotu.
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Value investing - je to vôbec možné pre obyčajného člove

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Mika napísal:riesite tu trochu irelevantnu vec. zahranicna vs domaca spolocnost. vobec na tom nezalezi. v principe ide o to, aky je dopyt po sluzbe, ktoroj je v tomto pripade deep discount. Slovenski brokeri neponukaju dobre commissions preto, lebo niesu ludia ktori su schopni obchodovat high volume.
Toto je blud. Slovenskí a Českí brokeri neponúkajú NORMÁLNE ceny exekúcii preto lebo nehorázne zarábajú na ľudskej dôverčivosti a mentálnej lenivosti.

Ak si iba trošku seriózny broker tak máš na burze vlastný seat. To znamená že exekuuješ príkazy priamo na burze a neposielaš ich cez 3rd party. Okrem brokerov, ktorí zo sprostredkovania obchodov pre retail obchodníkov žijú si miesta na burze bežne kupujú aj HFT so svojími algáčmi, veľkí obchodníci a pod. Proste od určitého objemu obchodov sa ti oplatí zaplatiť za miesto na burze $600k a následne platiť iba zlomok poplatku priamo burze za exekúciu. Burza z tohto poplatku následne ešte platí market makerov (za to že ťa oberajú o prachy :D ). Deep discount je potom zľava z poplatku burze ale tvrdiť že kvôli tomu že nemajú deep discount sú RT poplatky u nich na úrovni $30 je absolútny nezmysel.

K tej "žiadnej pridanej hodnote" ako píšeš: Je to biznis ako akýkoľvek iný. RT čo platíš brokerovi sa skladá z poplatku ktorý si účtuje priamo broker + poplatok burze (tento platíš aj keď máš seat). Z poplatku burze zas burza platí svojich market makerov (napr. Janečka v CME). Pridaná hodnota je tá že môžeš na burze obchodovať.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Value investing - je to vôbec možné pre obyčajného člove

Príspevok od používateľa Airmike »

tak to zoberiem poporiadku, kedze si tu novy , tak sa najprv skusime dohodnut slusne bez toho ze by sme hovorili o bludoch :)

1. ja nehovorim a Slovenskych a Ceskych brokeroch, ale o firmach ktore maju moznosti obchodovat za deep discount. takze opakujem este raz. ak by existoval dopyt po takej sluzbe , tak by tu ta sluzba bola. viem to preto lebo poznam firmy na Slovensku aj v cechach ktore maju aj membership a aj deep discount. tuto sluzbu by pokojne mohli sharovat , ale nerobia to lebo sa im neoplati platit support pre retail.

2 nemusis mi vysvetlovat co je vlastny seat na burze. Ja som mal membership este predtym ako si zacal obchodovat. to len aby sme si usetrili cas s vysvetlovanim ako funguje pricing policy na burze. Btw : tvoje informacie su mylne, membership na burze si mozes zaplatit sektorovy, produktovy a dalej aj taky ktory sa vstahuje na tvoju lokaciu, a vobec nemusis platit 600k.

3. burza marketmakerov neplati s poplatku za seat. vacsinu marketmakerov neplati vobec, len im ponuka standardizovane dealy podla kategorie marketmakera. plati len tym najvacsim a rozhodne ten poplatok nie je z poplatkov za seat.

4. mna marketmakeri rozhodne o poplatky neoberaju. :D liquidity providing robim od 2008 takze ak ma uz niekto ma oberat tak su to ine subjekty na burze.

5. to z tymi 30 USD som vobec nepochopil. pardon.

6. dakujem za vysvetlenie z coho sa sklada poplatok. je ale chybne. burza svojich marketmakerov z poplatku neplati. to som pisal vyssie. burza vacsinou dotuje len nelikvidne assets, nie vsetky assets.
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Value investing - je to vôbec možné pre obyčajného člove

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Som nikde nepisal ze burza plati market makerov z poplatku za seat.

Burza plati OFICIALNYCH marketmakerov z poplatkov za RT pre instrumenty kde ako market maker zabezpecuje likviditu. Kazdy z nas kto "fadne" prikaz do burzy je vlastne liquidity provider ale to z teba nerobi este oficialneho market makera. Neplet tu hrusky a jablka. Ako oficialny MM sa zavazujes vytvarat likviditu. Za to im burza zaplati a oni okrem toho pri vytvarani likvidity zarabaju na samotnych obchodoch. Preto som napisal so smajlom ze si zaplatis za to ze ta oberu.

Prave na orderflow potom pekne vidno aktivitu MM ale to je uz na dlho.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Value investing - je to vôbec možné pre obyčajného člove

Príspevok od používateľa Rokosák »

LTT trading room napísal: Je to vlastne úplne logické zaplatiť za horšiu službu 8x viac aby som podporil krajanov. To že sú podvodníci, na tom nezáleží - hlavne že sú naši!

Hneď ako mi pošleš výpis z účtu kde apoň 2 roky posielaš mesačne Matici Slovenskej $3112.80 (to je rozdiel ktorý ušetrím) tak začnem obchodovať so slovenskými podvodníkmi.
Takzvana horsia sluzba je casto sposobena nizsou trzbou. Tym, ze spociatku platis svojim viac za horsiu sluzbu zvysujes ich trzbu a sucasne zlepsujes sluzby. To poznaju uspesne krajiny vratane Nemecka. Ti by tiez usetrili, keby celu vyrobu VW prestahovali ku nam, ale tak nerobia.
Co sa tyka "podvodnikov" patris medzi obeti medialnej propagandy, kde sa skuma etika nasich sucasnych podnikatelov, ale napriklad sa nespomina, ze VW bol klucovym zavodom Hitlera a jeho riaditel Dr. Porsche bol zaryty nacista. Ak si vsak kupis Cayenne vyrobeny v DNS, nebude mi to vadit. Ani mediam.

Matici neposielam nic, ale v obchode stravim dvojnasobok casu, lebo hladam slovenske vyrobky. Niekedy to je skutocne zlozite. Prasok na pranie pouzivam ten pre deti, lebo normalny slovensky nie je. Stoji sice viac, ale nezabije ma to a mozno Slovak ma pracu a majitelia mozu na pivo do slovenskej krcmy.

Jednoducha otazka: Ak vsetci Slovaci piju Budvar, kolko pivovarov zostane na Slovensku?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Value investing - je to vôbec možné pre obyčajného člove

Príspevok od používateľa Istiach »

JEdnoducha otazka, preco by mali byt na slovensku nejake pivovary? :)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Value investing - je to vôbec možné pre obyčajného člove

Príspevok od používateľa osamely chodec »

U Teba v rodine, naucis svoje deti chytat ryby, ale naucis susedove a Tvoje ich budu od nich kupovat?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Value investing - je to vôbec možné pre obyčajného člove

Príspevok od používateľa Airmike »

LTT trading room napísal:Som nikde nepisal ze burza plati market makerov z poplatku za seat.

Burza plati OFICIALNYCH marketmakerov z poplatkov za RT pre instrumenty kde ako market maker zabezpecuje likviditu. Kazdy z nas kto "fadne" prikaz do burzy je vlastne liquidity provider ale to z teba nerobi este oficialneho market makera. Neplet tu hrusky a jablka. Ako oficialny MM sa zavazujes vytvarat likviditu. Za to im burza zaplati a oni okrem toho pri vytvarani likvidity zarabaju na samotnych obchodoch. Preto som napisal so smajlom ze si zaplatis za to ze ta oberu.

Prave na orderflow potom pekne vidno aktivitu MM ale to je uz na dlho.
no mne sa az tak moc nechce rozoberat vo vlakne tieto temy , lebo zbitocne vznika debata ktora nikoho nezaujima a nasledne aj flame. kto dalej docika :D

tak ti poviem len fakty.

1. poznam podmienky, ktore musi splnat oficialny marketmaker, na niekolkych burzach. ale ty spominas pojem oficialny marketmaker prvy krat. to ze je niekto oficialny marketmaker znamena len to, ze ma signifikantny trhovy podiel a z burzou ma deal. okrem neho na burze participuju desiatky beznych likvidity providerov a ktorym burza za to co robia neplati. neplati im preto lebo prave nemaju ten trhovy podiel, neznamena to ale, ze nemaju deal. a preto som napisal par riadkov vyssie . mal som pocit, ze mas pocit, :D ze na trhu su oficialni marketmakeri a potom uz len zvysok trhu. co je samozrejme hlupost.

2. ja skutocne nemam zaujem pliest hrusky z jablkami, ale obcas ked vidim nejaku nezrovnalost (a v tom co pises ju vidim), tak ju opravim. takze to napisem zrozumitelne.

to ze ty zobchodujes 12 kontraktov denne z teba likvidity providera nerobi. liquidity providing je totiz standardny obchodny styl. ty obchodujes orderflow a spekulujes na kurzovy rozdiel. takze to, ze pouzivas limitny prikaz je pekne, ale z teba a ani z ineho participanta to likvidity providera nerobi. to co z teba likvidity providera robi je schopnost kotovat top of the book a objem, ktory na nom zobchodujes bez ohladu na to, aku metodu a aky algorytmus pouzivas.

no a to je to o com pisem ja. takze tolko k tym mojim hruskam a jablkam. nech sa dari.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Value investing - je to vôbec možné pre obyčajného člove

Príspevok od používateľa Istiach »

osamely chodec napísal:U Teba v rodine, naucis svoje deti chytat ryby, ale naucis susedove a Tvoje ich budu od nich kupovat?
Predpodkladam ze si chcel napisal "nenaucis svojde deti" Ale inak za urcitych okolnosti preco nie?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Value investing - je to vôbec možné pre obyčajného člove

Príspevok od používateľa osamely chodec »

nie ja sa pytam, ci ich naucis chytat ryby, alebo len kupovat ryby ... to iste robi biela rasa v pomoci Afrike, alebo aby som nesiel tak daleko, tak u nas v Maslickove.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Value investing - je to vôbec možné pre obyčajného člove

Príspevok od používateľa Istiach »

Ty ale hovoris nieco ine, nez co hovoril rokosak a preto odpoved na tvoju otazku bude ina ako na rokosakovu.
Inak myslim ze na tvoju otazku ani nemusim odpovedat. Ta otazka je tak sugestivna, ze odpoved je jasna. Najma v tom spojeni s afrikou.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Value investing - je to vôbec možné pre obyčajného člove

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ja len hovorim, ze vzdy velku skupinu napr. ako narod , zmensi na malu skupinu Tvoju rodinu. Budes pouzivat radsej vyrobky Tvojej rodiny a das pracu svojim , alebo cudzej rodiny a podporis cudzich .
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Value investing - je to vôbec možné pre obyčajného člove

Príspevok od používateľa Istiach »

To co hovoris dava zmysel. A vo vacine pripadov je to urcite pravda. ALe obchodovat u slovenskeho brokera, len preto ze je slovensky, za 30 euro nakup a predaj, mi pride ako davat synovi peniaze na heroin.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"