Co sa stane ak broker skrachuje?

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
romanzavod
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 31 03, 2016 10:30 am

Co sa stane ak broker skrachuje?

Príspevok od používateľa romanzavod »

Zaujimalo by ma co sa stane ak broker u ktoreho mate ucet skrachuje. Niekede som cital ze napr. v CR su kryte vklady len do vysky 90% a len cca 20000 EUR ale predpokladam ze ak tam ma klient akcie alebo ETF tak broker ich drzi oddelene od svojho majektu a teda by nevstupili do konkurzu a teda sa len posunuli na ineho brokera a o majetok bysom neprisiel ci to vnimam zle ? Volny cash bude asi problem. takze aj toto by mal clovek brat do uvahy pri vybere brokera.

Ked som pozeral taky Interactive Brokers tam to maju poistene od 500.000 USD az potencialne do 30 mil. tak to uz bezny investor moze kludne spavat...

Ako to teda vlastne je ked broker skrachuje a oplati sa teda vobec vyberat niekoho v CR alebo SR vzhladom na nizke krytie?

Dakujem
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Co sa stane ak broker skrachuje?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

u nas v SR a CR sa bavime o obchodnikoch s cennymi papiermi a ti maju takzvany Garancny fond investicii. Takze ak by si nevedeli dostat svojim zavazkom, malo by sa to vyplatit odtial. Tolko teoria.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"