Kde obchodovat ropu ?

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Andrej1
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 29 01, 2015 8:01 pm

Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa Andrej1 »

Dobry den.
Som uplny zaciatocnik, ale chcel by som investovat do par obchodov. Chcel by som nakupit, teda otvorit long pripadne aj short pozicie na UKOIL a USOIL, páka nieje podmienkov ale obchody by som chcel drzat niekolko tyzdnov az mesiacov a short pozicie niekolko tyzdnov - takze neviem ci je najlepsia volba ETF pripadne CFD alebo nieco ine, kedze nemam prehlad v poplatkoch... Pytam sa aj na brokera, lebo dnes su medzi nimi aj vselijaky s necestnymi praktikami, skrytymi poplatkami a pod... - okrem Saxobank, pretoze chcem investovat tak 5500 GBP, - 7000€ equivalent ( maximalne 5500 GBP + 3000 EUR ). Dakujem za kazdu radu.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

a na zaklade akych znalosti chces obchodovat tieto trhy?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Andrej1
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 29 01, 2015 8:01 pm

Re: Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa Andrej1 »

osamely chodec napísal:a na zaklade akych znalosti chces obchodovat tieto trhy?
Nemam ziadne znalosti z tychto trhov, aj ked cenu ropy aktivne pozorujem vyse roka, preto by som to nejak extra obchodovanim nenazyval, lebo nechcem sa tomu nejak velmi aktivne venovat, chcem otvorit long pozicie na USOIL alebo UKOIL a tie drzat niekolko mesiacov (pripadne tyzdnov) az 1-2 roky (kolko bude treba) a potom ako sa cena stabilizuje predat. Neviem kde by bolo pre mna NAJVYHODNEJSIE zrealizovat taketo obchody/investicie, preto som tu napisal. Pripadne forex menove pary USD/RUB , GBP/RUB , EUR/RUB alebo CHF/RUB, tiez s rovnakou strategiou, aj ked to bude premna trochu komplikovanejsie ... Dakujem za rady.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Andrej, dik za uprimnost, aj pocasie pozorujeme kazdy den , ale co bude za mesiac nevedia ani meteorologovia :) A ropu na dlhy long je drahe obchodovat z dovodu contanga. Rubel zasa koreluje s ropou , ale co sa stane ak padnu trhy a nastane panika s touto menou? Ked ti nevadi mozne znehodnotenie uctu aj cez 50% a to nie je iste ze rubel uplne skolabuje teda rataj znehodnotenie 100% tak eur/rub na dlhu dobu je lepsia volba , lebo za kazdy den drzby dostavas teraz myslim k dobru +200pip co je 0,027% denne za rok mas cca +10% zisku samozrejme bez paky.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Andrej1
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 29 01, 2015 8:01 pm

Re: Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa Andrej1 »

osamely chodec napísal:Andrej, dik za uprimnost, aj pocasie pozorujeme kazdy den , ale co bude za mesiac nevedia ani meteorologovia :) A ropu na dlhy long je drahe obchodovat z dovodu contanga. Rubel zasa koreluje s ropou , ale co sa stane ak padnu trhy a nastane panika s touto menou? Ked ti nevadi mozne znehodnotenie uctu aj cez 50% a to nie je iste ze rubel uplne skolabuje teda rataj znehodnotenie 100% tak eur/rub na dlhu dobu je lepsia volba , lebo za kazdy den drzby dostavas teraz myslim k dobru +200pip co je 0,027% denne za rok mas cca +10% zisku samozrejme bez paky.
Dnes je to tak ze vsetko prinasa urcite rizika, tak to proste je, je mi to jasne. Ano RUB kopiruje cenu ropy, ale iba po urcitu hladinu. Takze vravis, ze by bolo premna najvyhodnejsie obchodovat EUR/RUB pri takychto dlhodobych tradoch ? Poznas nejakeho feroveho brokera cez ktoreho sa oplati obchodovat tento menovy par a nema minimalny vklad viac ako 5000 GBP ? Este ma napadli futures na ropu ? Dakujem :wink:
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nasiel si si co je to contango a co je jeho problem? :)
Luký123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ut 22 03, 2016 8:38 pm

Re: Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa Luký123 »

Ak sa tomu nemáš kedy venovať sa ti to neoplatí.
Andrej1
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 29 01, 2015 8:01 pm

Re: Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa Andrej1 »

peter.cmorej napísal:nasiel si si co je to contango a co je jeho problem? :)
Ano, suhlasim s tym ze dlhodobejsie pozicie na ropne futures velmi vhodne asi nebudu, prave kvoli kontangu. A ETF ropnych spolocnosti, neviem do toho by som sa asi bal investovat. Ale stojim si za taym co som pisal vo vyssich prispevkoch, tak poradili by ste mi nejakeho seriozneho a vyhodneho brokera kde by som mohol obchodovat menovy par EUR/RUB ? Pytam sa lebo dnes je to s tymi brokermi tazko ... Bal by som sa zalozit si ucet u barzakeho brokera, preto sa pytam, jeden mi poradil Interactive brokers a saxobank, ale tam nesplnam minimalny vklad, takze tie nie, minimalny vklad nesmie byt viac ako 5000 GBP/6300EUR/7300USD. :?:

to Luký123 : To nieje pravda, ak by to tak bolo tak by som sem ani nepisal ! Mam sa tomu kedy venovat len nebudem robit 10 obchodov za mesiac ale povedzme 1 za 1-3 mesiace.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

co tak radsej setrit, vklad do 6300 e je pre trading nedostatocny. Vytvor si tu vlakno a zacni trejdit s virtualnym uctom aspon 10k a davaj sem svoje obchody v realnom case. Po roku si to vyhodnot.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1345 times

Re: Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ked si ešte len úplný začiatočník a chceš robiť 1 obchod za pár týždňov/mesiacov na rope a forexe..tak je úplne jedno kde si otvoríš ten účet. S pravdepodobnosťou 100:1 neskončíš prvý rok v zisku.

Ako úplný začiatočník by si mal v prvom rade študovať. Samozrejme ty si myslíš, že v investovaní stačí mať názor.
Tak OK...urob to, čo ti radí Osamelý chodec. Ukáž nám čo by si kúpil a kedy by si predal. Keď sa tak trasieš vraziť do toho skutočné peniaze, tak si otvor malý účet u hocikoho, paralelne nakupuj a hlás tu, čo robíš.
Nedávaj do toho viac ako 1000. Tisícka stačí ako školné.. :wink:

S tými brokermi poštuduj, alebo zober posledné rady, čo me mali tu:

1. Lynxbroker - je najlepší, lebo má profi platformu...ale tebe ako začiatočníkovi to ešte netreba. Na Lynxe by som začal až vtedy, keby som do toho chcel vraziť celý ten tvoj kapitál: 6300 €. Moja rada však znie: začni niekde inde a len z tisíckou.

2. Ak dáš na moju radu a začneš s tisíckou, tak s takou malou frekvenciou obchodov môžeš začať na XTB, Trim brokers, alebo pozri na to, čo sa radilo v posledných príspevkoch:
parsifal napísal:Zdravím. O XTB je toho tady dost... Pokud máš $10000 Interactive Broker, pokud máš méně http://www.globalfutures.com/" onclick="window.open(this.href);return false;. Mám u nich účet 5roků. Domluvíš se česky. Pokud chceš bližší informace Parsifal0@seznam.cz Ať se daří.

Dana napísal:Ja som si pred mesiacom založila účet v admiralmarkets, zatiaľ spokojnosť, obchodujem len dax.
http://www.admiralmarkets.cz/start-trad ... fications/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale možno aj xtb je dobrý na indexy neviem. Najlepšie vyskúšať demo, dax na real účte mi ide presne tak, ako išiel na deme. Ostatné indexy nesledujem.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Andrej1
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 29 01, 2015 8:01 pm

Re: Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa Andrej1 »

osamely chodec napísal:co tak radsej setrit, vklad do 6300 e je pre trading nedostatocny. Vytvor si tu vlakno a zacni trejdit s virtualnym uctom aspon 10k a davaj sem svoje obchody v realnom case. Po roku si to vyhodnot.
No na to moc cas asi nemam :(
ak by som chcel mohol by som si otvorit ucet aj s 20tisic EUR, ale nebolo by to v mojom pripade rozumne. Ako som pisal v prvom prispevku : ,,pretoze chcem investovat tak 5500 GBP, - 7000€ equivalent ( maximalne 5500 GBP + 3000 EUR =10 000€ ). ,, -- Mohol by som si zalozit ucet aj s vkladom 10tis €, ale ak je 6300/7000€ malo tak neviem ci sa do toho vobec pustim. Preco je 6300€ malo ?
Andrej1
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 29 01, 2015 8:01 pm

Re: Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa Andrej1 »

pokus napísal:Čo sa solídneho brokera s dobrými poplatkami týka, môžeš ísť ešte do lynx. Na špekulácie s pár € aj degiro. Ale mal by si začať viac hľadať a študovať, pretože týmto štýlom o tie prachy rýchlo prídeš.
Dakujem za radu. nechcem ziadne spekulacie chcem obchodovat iba EUR/RUB ,mozno niekedy ked budem skusenejsi ropne futures . Jasne ze budem viac studovat, ale neviem kolko viac je dostatocne, lebo z vasich reakcii zacinam mat pocit ze ak niekto zacina obchodovat (aj ked dlhsiu dobu sleduje trh v ktorom chce obchodovat) nezarobi ani keby co bolo aj ked pojde iba do malo rizikovych dlhodobych obchodov ... Je to skutocne tak, preco ?
JUGGLER napísal:Ked si ešte len úplný začiatočník a chceš robiť 1 obchod za pár týždňov/mesiacov na rope a forexe ... tak je úplne jedno kde si otvoríš ten účet. S pravdepodobnosťou 100:1 neskončíš prvý rok v zisku.
Dakujem za radu, avsak nepotesila ma. Pretoze ak mam byt prvy rok bez zisku s pravdepodobnostou az 100:1 :?: , aj napriek tomu ze otvorim iba par obchodov (zato cas nazvys dam do lepsieho nacasovania a analyzy ) tak potom neviem ci to bol dobry napad ... Neviem, tak asi vyskusam ten lynx cez demo, akurat som tam volal a maju tam EUR/RUB aj USD/RUB a uvidim, ja niesom clovek co sa do niecoho pusta zhurta, ale ak mal prerabat tak no neviem ....
Andrej1
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 29 01, 2015 8:01 pm

Re: Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa Andrej1 »

To nieje mozne ved u nich sa neda zalozit demo ucet predtym ako si zalozim real ! ako si potom mozem odskusat platformu a obchody ...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1345 times

Re: Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja si nemyslím, že na trading je 6300 € málo. Je to malá suma, aby si z nej zbohatol, ale dostatočne veľká, aby ťa mrzelo, keď ju prerobíš..

Mojou filozofiou bolo a je, že na prachoch v začiatkoch nezáleží. Treba sa vypracovať z ničoho. Kľudne by som aj dnes začal odznova, z holou riťou a z ušetrenou tisíckou.

Základom nie sú prachy, ale know-how ako ich zarobíš. Ideálne je začať tak ako to robí PePe. Pozrite sa na neho, to je dobrý príklad. Ak ho to bude baviť a nájde svoj štýl, čaká ho skvelá budúcnosť.

Kým nemáš know-how a chceš začať na takom ťažkom trhu ako sú komodity, indexy a forex, tak začni len s veľmi malou sumou. CFD je ideálne, ešte lepší je spreadbetting. Keď máš know-how a istotu, môžeš začať na ostro s väčšou sumou - dajme tomu s 6300€. Pochybujem však, že sa ako začiatočník presadíš niekde inde ako na akciách.

Základ je aby si nezačal hazardovať a netúžil zbohatnúť za krátku dobu. Teda nesmieš sa chytiť do pasce obchodovania na páku, alebo ihneď venovať daytradingu. To nijaký začiatočník nemôže zvládnuť.

Základ je zostať na Zemi. Urobiť si plán a rozmeniť ho na drobné.
Napríklad s kapitálom 6000 si stanoviť, že zarobíš 20-30% p.a. Zo 6000 je to zisk 1200 až 1800. Rozmen si to na drobné: 10 mesiacov, zhruba 40 týždňov.

Čiže plán:
MESAČNE: 120-180.
Týždenne 30-45.

Zdá sa ti to málo? Keď to dokážeš, tak porazíš indexy, Warrena Buffetta (najlepšieho investora sveta), Daniela Gladiša (česká pseudolegenda) a 99% manažérov všetkých fondov, vrátane elitných hedge fondov. Keď to dokážeš robiť dlhé roky, môžeš byť jedným z najlepších na svete.

Keď zistíš, že máš povahu na trading, môžeš dosiahnúť viac a zbohatnúť skôr ako za celý život... Ak to nevyjde, bude z teba aspoň elitný investor. Ak z teba nebude elitný investor, ale zarobíš aspoň 10% p.a...teda v priemere to, čo dajú trhy, za celý život dosiahneš zhruba dvojnásobný čistý výnos ako by si dosiahol cez rôzne finančné produkty naších inštitúcii...

V každom prípade teda môžeš byť winner, strčiť do vrecka banky a poisťovne a sám sa postarať o svoje úspory.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Andrej1
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 29 01, 2015 8:01 pm

Re: Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa Andrej1 »

JUGGLER napísal:Ja si nemyslím, že na trading je 6300 € málo......

No, prerobit ju nesmiem, to mi je jasne, musim icch zhodnotit co najviac, ci uz cez forex, alebo cez sporiaci ucet v banke. Ja som sem neprisiel za kazdu cenu obchodovat, ale napadlo ma ze mozno by prave toto bola vhodna moznost ako ich zhodnotit ci uz na 8000€ alebo na 9000€ alebo 10k€ za tento rok ... Ale ak to tak nieje, a sanca ze sa mi to podari je prinizka tak potom to necham.

Ja si nemyslim ze by bol zo mna dobry/uspesny trader, aj ked je pravda ze tento ropny trh ma celkom zaujima, hlavne odkedy ide do tuheho... PePe-ho si pozrem zajtra, co je zac...

Neviem ci mam know-how, ale akcie obchodovat nechcem, aspon teraz urcite nie.

Chcem obchodovat menovy par IBA EUR/RUB , pripadne USD/RUB alebo ropu, vsetko s nizkou pakou, neviem 1:10 alebo 1:5 ,1:2 (ak taka je) , pripadne 1:25 , mozno casom si trufnem aj na vyssiu ako 1:50 ale to skor nie ako ano. Tak CFD, no pozrem si co tam je, ale nepustal by som sa do niecoho co som ani nesledoval a vobec nepoznam...

Ziadne hazardovanie nebude, ani daytrading, leda tak na demo ucte :D , toho sa absolutne nebojim.

6300€ 20-30% p.a. sa mi zda objektivne dost , nezda sa mi to malo, ale ani vela v mojej terajsej situacii ... Neporovnaval by som sa s takymito ludmi, to nebude moj pripad... Ani 10% p.a. nieje zle ale teraz potrebujem viac, cize to by som tie peniaze asi skor dal do nejakeho prepracovaneho podnikania na zivnost alebo niecoho podobneho ...

Zaujimalo by ma aka je to ta povaha na trading ????? Mozno mi to usetri kopu casu. Ale elitny investor v kazdom pripade znie dobre... len teraz neviem ci to je premna...

Presne to chcem co si napisal v poslednom riadku.

Prosim vas co znamena toto ? http://postimg.org/image/4mszk5xch/full/" onclick="window.open(this.href);return false;
Skusal som predat 1 lot aj 0,1 lota na demo ucte.
Volal som im, a nik nedviha :( ...

Dakujem za rady. :wink:
...
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa Casey »

Este si ani nezacal a uz vies,ze si prehral.Aj ja ti teda poradim:Zacni s tym,ze si najdes,co naj.terminak a tak sa postaras o svoje uspory a az by si nahodov za ten cas zmenil pristup,tak az potom zacni premyslat o nejakom investovani.Vobec sa teraz nezatazuj nejakym demom bude to pre teba iba strata casu!!! :!: :idea:
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Andrej1 napísal:z vasich reakcii zacinam mat pocit ze ak niekto zacina obchodovat (aj ked dlhsiu dobu sleduje trh v ktorom chce obchodovat) nezarobi ani keby co bolo aj ked pojde iba do malo rizikovych dlhodobych obchodov ... Je to skutocne tak, preco ?
na rope a rubli neexistuju malo rizikove obchody. Preto su tu vsetci taky skepticki. Sanca ze vyhras jackpot je zrejme vyssia. Pamatam sa ked sme sa bavili o tom, ze ropu nikto normalny neobchoduje. Gapy, niekedy neracionalne cenove pohyby .. jednoducho trh na ktorom nechces byt.
Andrej1
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 29 01, 2015 8:01 pm

Re: Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa Andrej1 »

JUGGLER napísal: Keď zistíš, že máš povahu na trading, môžeš dosiahnúť viac a zbohatnúť skôr ako za celý život... Ak to nevyjde, bude z teba aspoň elitný investor. Ak z teba nebude elitný investor, ale zarobíš aspoň 10% p.a...teda v priemere to, čo dajú trhy, za celý život dosiahneš zhruba dvojnásobný čistý výnos ako by si dosiahol cez rôzne finančné produkty naších inštitúcii...

Ako pisem mam dilemu ci v tom pokracovat a pomohlo by mi keby si sa mi k tomu vyjadril TY kedze obchodujes forex.


No takze ja som si povedal ze to vyskusam. Zalozil som si ucet (REAL) cez Saxobank 8950€, lutovat to nelutujem ale tie vysledky teda niesu ziadna slava. Na forexe sa mi podarilo za prvy mesiac zarobit iba 105€ ( najviac ma stali stoplossi, ktore nemuseli byt zrealizovane a vcerajsie FOMC - po tom som si povedal ze ak budem este nahodou niekedy obchodovat EUR/USD alebo podobne americke picoviny tak spravy uz nikdy v zivote, z toho som doteraz mimo co sa tam stalo a to som pocital na 98% ze zvysenie sadzieb nebude ) a na akciach 200€, ale musim povedat ze som sa fakt snazil. Ropu som zatil neobchodoval pretoze na short ju nepojdem. Nespravil som 1 trade za mesiac ako som slubil. Skusal som normalne obchodovanie v smere trendu (EURUSD, EURRUB, USDRUB) , obchodoval som spravy (iba na EUR/USD) , robil som aj intradenne obchody (EURUSD, EURRUB, USDRUB), spolu 73 trejdov. Este neviem jednoznacne povedat ktore mi isli najlepsie, budem si to musiet zrekapitulovat. Akuram mam dilemu ci v tom pokracovat, ale asi budem lebo ma to celkom bavi ale asi radikalne upravim strategiu na co najmenej rizikovu ( budem obchodovat iba EUR/RUB , USD/RUB v smere trendu (nie intradenne / spravy (tie som na rubel este ani nevidel) a vyskusam ropu ( ale na short radsej nie ) a samozrejme akcie (+- ETF) ).

A preco ste vymazali ten prispevok co tu pisal ze Degiro je podvod ?

peter.cmorej napísal: na rope a rubli neexistuju malo rizikove obchody. Preto su tu vsetci taky skepticki. Sanca ze vyhras jackpot je zrejme vyssia.
Toto uz nikdy nepis, pretoze iba vdaka menovym parom EUR/RUB A USD/RUB som vo forexe ziskovy inak by som bol STRATOVY. A co ze su tam gapy, ved ked sa to obchoduje od 7 do 19 tej a kopu sviatkov bodaj by neboli. Aj mi je trochu luto ze som neostal iba pri tychto paroch. Suhlasim iba s tym ze je tam niekolko krat menej prilezitosti ako napriklad na pare EUR/USD.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Obchodoval si 10k USD ucet. Vysledok okolo nuly je na zaciatocnika po 73 obchodoch fajn.
73 obchodov je miziva statisticka vzorka. Ked taku seriu zopakujes 10 krat, ucet bude pravdepodobne nizsie nez na polovici. Ak budes aj po 700 obchodoch stale okolo 10k USD - tak to bude vynikajuci vysledok. To uz by som si na teba mozno aj vsadil ze v nasledujucich 700 obchodoch v suhrne aj nieco zarobis :)

Cakaju ta mesiace experimentovania a neistoty. Peniaze nikde nie su zadarmo.


JUGGLER ti k forexu asi vela nepovie, lebo ho obchoduje zriedka alebo vobec.
Cmorejovu radu by som na tvojom mieste bral vazne. 10k USD nie je pre bezneho cloveka par drobnych.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"