Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jpeg »

Ahoj , neviem či ti poradím, ale mne chodí na email niečo ako:
You have the following unread communication(s) for your account F****080 in the IB Message Center:

- 1 Normal priority Information Message(s) having a Secure delivery preference.

The Message Center is accessible from the Account Management home page (Messages Tab). We encourage you to check the Message Center to verify if there is time-sensitive or risk oriented information.

Interactive Brokers Client Services

Samotnú správu si už nájdem , tak ako píšeš massage centre
Nastavené to mám:
Manage Account - Trade Configuration - IB FYI


Dividends

Notify me if a US option position is projected to be economically beneficial for early exercise or assignment.

Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Frosy to to fakt neviem ,ale ja pouzivam marketchameleon.com vpravo hore zadas symb vlavo vyber dividends a ti ukaze ex-date aj deň kedy bude pripisana dividenda
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Aurelio »

ok, idem napisat na podporu lynxu, nech mi daju vediet :D chcem mat idealne to info priamo od brokera, nechcem ziadne dividendove portaly - to som pocas guglenia nasiel. vdaka vsetkym za reakcie, skoda ze vam tu nejde dat lajky jak na small-business-forum.net :-( ked budem mat info z podpory, tak dam vediet, keby to niekto v buducnosti potreboval
Power of Knowledge
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Frosy.
Pozeral som, že existuje možnosť nastavenia odkazov do message centra tak, aby ti chodili aj na email:
General notices sú tam možnosti zaškrtnúť okrem message centra aj že sa ti to objaví v TWS, email, alebo sms na mobil:

https://ibkr.info/article/1251" onclick="window.open(this.href);return false;

Aj ten message center sa dá nastaviť čo chceš aby ťa upozornovali:
We notify you of impending actions up to three months out, and track 14 different types of voluntary and mandatory corporate actions, including dividends, forward and reverse splits, spinoffs and issuances, mergers, name/symbol changes, and a variety of tenders and offers.

https://www.interactivebrokers.com/en/s ... ctions.htm" onclick="window.open(this.href);return false;


Ďalšia možnosť je vytvoriť si vlastný kalendár na corporate events na svoje portfolio, alebo watch list na mesiac dopredu:

1.ked pouzivaš Classic TWS tak right click na hocijaký ticker - analytical tools - event calendar ..potom sa ti objavi aplikacia kde hore nastaviš MONTH (miesto DAY)...vľavo nastaviš ONLY SHOW MY COMPANIES ( My portfolio, alebo Watch list) a pod tým máš DIVIDEND ( a odporúčam mať zaškrtnuté aj EARNINGS aby ťa upozorňovalo kedy sú zverejnenia ...vtedy su pohyby )

Ak by ti po right click na ticker také možnosti nezobrazovalo, tak treba ist v TWS hore do EDIT - Global Configuration - features a tam zakliknut vsetky políčka
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Aurelio »

chlapci dakujem za pomoc a snahu, nakoniec som to vzdal a poslal mail na lynx. budem informovat ak by niekto v buducnosti nieco podobne hladal - si myslim, ze sa jedna o uzitocnu vec :)
Power of Knowledge
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

IBKR ponúka už aj Debit Mastercard zatiaľ iba pre US residends
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=26559" onclick="window.open(this.href);return false;
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

Vyzera zaujimavo len teda skoda ze len pre US rezidentov. By sa ten IB ucet potom mohol vlastne skoro ako bankovy dolarovy ucet dat pouzivat. Ak teda beriem ze ta debetna karta by bola ku dolarovemu uctu.
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

IBKR už umožnuje aj automaticke reinvestovanie dividend (DRIP) pre non-US. Po prihlasení do noveho Account Managmentu-Account Settings-napravo Configuration a u Dividend Reinvestment kliknut na configure podpisať a Fertig :D
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Po upgrade Account Managmentu,ktorý je vcelku fanj tak sa kovbojom podarilo dokur..ť jednu vec a to u výpisov v starom u Reports ,ked ste si vytvorili vlastný typ vypisu Custom tak v period ste mali(daily,monthly,year to date,custom date range a calendar year) a v novom tí magori pre Custom vypisy dali iba (daily a monthly).Tak som písal na support samozrejme,že si tu spravu neprečital poriadne tak som dal reopen ticket dúfam ,že to teraz pochopil a dajú to do poriadku lebo odmietam tlačiť každý mesiac zvlašť pre danove priznanie. Odpoved som dostal mali by ich poriadne preškoliť :|
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

Alo Bunda napísal:IBKR ponúka už aj Debit Mastercard zatiaľ iba pre US residends
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=26559" onclick="window.open(this.href);return false;
ale coskoro hadam aj pre nas:

The debit card is currently available to US Resident individual and joint account holders with regular or margin accounts. We expect the debit card will be made available to citizens outside the US in 2018.
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

rasto800 napísal:The debit card is currently available to US Resident individual and joint account holders with regular or margin accounts. We expect the debit card will be made available to citizens outside the US in 2018.
Super
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Miuko

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Miuko »

Ahojte,
prechadzal niekto v poslednom case z Lynx do Interactive Brokers? Ako sa to realizuje a kolko to stoji, prosim?
V IB su ake vsetky poplatky pre pasivnych investorov? Activity fee 120$ rocne + obchody? Alebo este nieco ine? Na co si treba dat pozor pri nastaveni uctu nech neplatim nieco navyse?
Vdaka dopredu!
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Aurelio »

ked odpise niekto, tak hned ma dvoch vdacnych, lebo ma to tiez zaujima :-)
Power of Knowledge
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Chris »

skusal si im pisat na support alebo prestudovat materialy ? zjavne nie, inak by si sa nepytal ako prvu vec na fore a este zbytocnost...

poradim ti ale, ze pol roka musi byt pauza medzi uzavretim lynx uctu a otvorenim IB ;) zbytok ako poplatky si dohladas sam, lebo nikto nema vestecku gulu co tam obchodujes
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ked chces ist z IB do Lynxu, tak ti vedia previest ucet, tz. nemusis ani uzatvarat pozicie. Naopak to nefuguje? to je divne
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Chris »

Peter, najprv to bolo tusim rok a teraz je to pol roka, kde nemozes byt klientom lynxu ak chces ist pod IB. Co bol dost dealbreaker pre mnohych, ktori sli do deriga napr.
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dobre vediet
Miuko

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Miuko »

Caute, napisal som im inquiry, len ma zaujimali rady aj vas skusenych :) Niekde som nasiel, ze mozem mat ucet aj v IB aj Lynx zaroven, tak teraz fakt neviem..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

S Lynx do IB budes musieť zrusiť u Lynx a pockat pol roka...to vlastne máš účet u IB cez Lynx a potom budeš mať zase účet u IB ale bez spolupracujúceho brokera (introducing broker ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jpeg »

Zdravím ja som prechádzal z Lynx do IB a písal som to aj v tomto vlákne, tu je odkaz:
Re: Interactive Brokers

Poslaťod jpeg » 30 Máj 2016, 10:25



Jari píše:Da sa prejst z Lynxbroker.cz do Interactive Brokers? Ak ano, aky je postup?


Zdravím,
Chcel by som sa s Vami podeliť o skúsenosť.
V súčastnosti používam Lynx, ktorý som si vybral zatiaľ hlavne z dôvodu , že si neúčtujú žiadne poplatky za ne-aktivitu a tiež, aby som si mohol otvoriť paper trading na oboznamovanie sa s platformou IB, ktorú si myslím, že už mám ako tak zvládnutú. Chcel som si reálne vysúšať obchodovanie na ostro a otestovať si hlavne psychiku. Mal som v pláne najmä aktívny investing resp. pozičné a niečo swing. Tak preto ten LYNX.
No postupom času som zistil že ma to baví a niekedy som obchodoval relatívne často, čo je už poplatkovo veľmi nevýhodné.
Preto som sa rozhodol ,že prejdem priamo pod IB.
Inak som s Lynx nadmieru spokojný .
Je to výlučne len kvôli poplatkom a kvôli ničomu inému. Mal som v pláne, že si Lynx nechám na tzv. pozičné obchodovanie resp. na sporenie pre syna do ETF, nakoľko si nič neúčtujú za ne-aktivitu a budem mať tzv. obchodný účet za 0 a plánoval som raz za čas niečo dokúpiť a nechať to tak. Tým by som to mal aspoň oddelené od účtu s ktorým plánujem pracovať.

V piatok som si prešiel procesom otvárania účtu u IB a dnes mi prišla takáto odpoveď.

"Dear Mr. xxxxx,

Your new standalone application UXXXX117 has been rejected as you already hold an account with Lynx.

To open an account directly with IB, you will first need to close your existing account with Lynx and then apply after 6 months cooling off period.

Regards,

Čo by ste mi poradili , zatvoriť si účet u Lynx na 6 mesiacov a na ten čas to otvoriť niekde inde (Degiro) alebo nejaký iný nápad.

Ďakujem.
Nakoniec som to riešil tak, aby som nemusel čakať 6mesiacom ,že som si zatvoril účet v lynx a otvoril nový účet v IB na iného rodinného príslušníka a pol roka som obchodoval na tomto účte. Po 6 mesiacoch si môžeš požiadať o otvorenie nového účtu pod IB. Otvorenie prebehne bez problémov. Ja som to nakoniec spravil tak, že som si požiadal o otvorenie nového účtu u IB ale FFA účet (Friends and Family Account). Po jeho otvorení som mal FFA + jeden svoj podúčet. Potom ten účet čo som mal na rodinného príslušníka som prelinkoval pod FFA. Tým akoby sa tvoj rodinný príslušník vzdal tradingu...má svoj účet ako predtým, ale nemôže ho už trejdiť..to budeš robiť ty cez FFA.

Samozrejme že na tieto rady som neprišiel sám. Veľmi ochotne a vyčerpávajúco radil Juggler, za čo sa mu chcem veľmi pekne poďakovať.

Ešte chcem dodať , že po zatvorení účtu v Lynx , ma kontaktovali , že prečo som si zatvoril účet. Povedal som im , že to bolo hlavne pre poplatky a oni , že som im mal zavolať a skúsiť sa nejako dohodnúť kde by sa riešenie určite našlo. Ak niekto chce, tak nech tam skúsi zavolať a dohodnúť si možne lepšie podmienky,
iGz
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Št 15 12, 2016 1:20 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iGz »

Alo Bunda napísal:IBKR už umožnuje aj automaticke reinvestovanie dividend (DRIP) pre non-US. Po prihlasení do noveho Account Managmentu-Account Settings-napravo Configuration a u Dividend Reinvestment kliknut na configure podpisať a Fertig :D
Ahoj,
zaujimava info. Som zaciatocnik, takze sa ospravedlnujem za mozno zbytocnu otazku :)
Nasiel som si to tam (Lynx), ale zatial som si to nezapol. Precital som si info, ktore tam k tomu mali, ale nie je tam ani slovo o poplatkoch (prepokladam, ze nejake su, kedze obchod vykonavaju akoby za mna, akoby nakupom), pripadne ako to je s danenim. Je toto ekvivalnt k ETF, ktore automaticky reinvestuje dividendy ?
Dik.
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Nakup sa uskutocni za cenu po ex-dividend,za standartnu komisiu. Z tej sumy sa ti odrata dan z dividend a nasledne sa ti suma reinvestuje.
https://ibkr.info/article/2730" onclick="window.open(this.href);return false; to plati aj pre Lynx
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
hiprofit
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 18 12, 2017 12:40 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa hiprofit »

Hey!
Is there anyone here who used a referral code while opening an account? Could you please check if you see any information about your referrer in your control panel, like full name, or something?
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

Normalne posieam z IB v EUR cez SEPA platbu.
Dnes som si siel vytvorit transfer na USD a chcel som to previest do FIO Banky na bezny USD ucet.
Vsetko slo ok (zadal som tam IBAN, SWIFT fio banky atd) az kym si IB nezacal pytat korespondecnu banku:

Correspondent Bank
You must select a correspondent bank for this transfer.


A tam som skoncil :) Viem ze kedysi davno pradavno ked som od ineho brokera posielal peniaze tak som tusim Sporitelnu alebo CSOB zadal.
Posielate si niekto z IB peniaze v USD a nie v EUR? Tiez to po Vas chce?
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

podarilo sa uz niekomu poriesit MiFIR reporting povinny pre PO od 3.1. medzi IB a NBS?

Lebo IB nam tvrdi, ze system NBS nefunguje a nevedia nase obchody napriek delagacii reportovat. NBS zas tvrdi, ze system je plne funkcny.

IB nam ako docasnu alternativu ponuklo posielanie reportu emailom, ale NBS nam nie je schopna otvorit ucet na reportovanie, kedze nie sme regulovany subjekt.

To bude asi dalsi "funkcny" statny IT system za par milionov?
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

rasto800 napísal:Normalne posieam z IB v EUR cez SEPA platbu.
Dnes som si siel vytvorit transfer na USD a chcel som to previest do FIO Banky na bezny USD ucet.
Vsetko slo ok (zadal som tam IBAN, SWIFT fio banky atd) az kym si IB nezacal pytat korespondecnu banku:

Correspondent Bank
You must select a correspondent bank for this transfer.


A tam som skoncil :) Viem ze kedysi davno pradavno ked som od ineho brokera posielal peniaze tak som tusim Sporitelnu alebo CSOB zadal.
Posielate si niekto z IB peniaze v USD a nie v EUR? Tiez to po Vas chce?
Odpoved z FIO, ehm:

...
děkujeme za Váš dotaz.
Pro zadávání zahraničních plateb, nejsou údaje o korespondenční bance potřeba.
Jestliže to Váš Interactive Brokers vyžaduje, korespondenční banka Fio je ING.
...

noo skvela odpoved z FIO. samozrejme ked tam zadam nejaky swift/bic kod ceskej ING tak IB len vypise "Invalid Routing Number". ach ach, teraz si mysim vybrat ci teda skor presvedcim IB ze ziadnu korespondencnu banku netreba alebo z FIO dostanem nejaku lepsiu presnejsiu odpoved :)
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

andre napísal:podarilo sa uz niekomu poriesit MiFIR reporting povinny pre PO od 3.1. medzi IB a NBS?

Lebo IB nam tvrdi, ze system NBS nefunguje a nevedia nase obchody napriek delagacii reportovat. NBS zas tvrdi, ze system je plne funkcny.

IB nam ako docasnu alternativu ponuklo posielanie reportu emailom, ale NBS nam nie je schopna otvorit ucet na reportovanie, kedze nie sme regulovany subjekt.

To bude asi dalsi "funkcny" statny IT system za par milionov?
To je este nieco komplikovanejsie ako ked si PO musela vybavit LEI kod? Teda preto to spominam lebo ked som zakladal ucet v IB pre PO (sro) tak v IB chceli aby PO mala LEI kod (https://www.leiroc.org/lei.htm" onclick="window.open(this.href);return false;) lebo nejaky reporting a nejake nove regulacie. Ale tak to bolo este v roku 2016.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

rasto800 napísal:To je este nieco komplikovanejsie ako ked si PO musela vybavit LEI kod? Teda preto to spominam lebo ked som zakladal ucet v IB pre PO (sro) tak v IB chceli aby PO mala LEI kod (https://www.leiroc.org/lei.htm" onclick="window.open(this.href);return false;) lebo nejaky reporting a nejake nove regulacie. Ale tak to bolo este v roku 2016.
Skus si pozriet do Message Center v Account management, mal by si tam ohladom toho mat vytvoreny Ticket.

Od 3.1.2018 plati nova regularia MiFIR vid. https://kb.clientam.com/node/2980" onclick="window.open(this.href);return false; podla ktorej by sa kazda transakcia mala reportovat narodnemu regulatorovi.

PO ked vykona transakciu by ju mala najneskor nasledujuci pracovny den reportovat, co by mal zabezpecovat OCP teda IB. Len to zatial nejak nefunguje..
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

andre napísal:
Skus si pozriet do Message Center v Account management, mal by si tam ohladom toho mat vytvoreny Ticket.

Od 3.1.2018 plati nova regularia MiFIR vid. https://kb.clientam.com/node/2980" onclick="window.open(this.href);return false; podla ktorej by sa kazda transakcia mala reportovat narodnemu regulatorovi.

PO ked vykona transakciu by ju mala najneskor nasledujuci pracovny den reportovat, co by mal zabezpecovat OCP teda IB. Len to zatial nejak nefunguje..
No pozrel som. A vidim tam len jeden ticket a to je nieco ine: MiFID Tick Size Regime
O reportovani ziaden ticket nemam. Teraz ci to je dobre alebo zle :)

Kazdopadne doteraz kym si tu nenapisal ty som si myslel, ze IB robi vsetko za PO lebo som tam kedysi zadal to LEI a tiez som myslim mal z toho pocit, ze delegujem na IB vsetko potrebne reportovanie. A viac som sa dalej nestaral.

Ha ale teraz ked idem do menu do Manage Account -> EMIR and LEI Information tak mi to zas ponuka len delegovanie aby som znova(???) podpisal. Tak kto vie ci to tam mam spravne nastavene.
A tiez sa ma to pyta na:
Counterparty Type* => tam mam nastavene Non-financial Counterparty BELOW the clearing threshold (NFC-)
a
Financial Counterparty Type* => tam mam nastavene Professional, scientific and technical activities

Viem, ze tieto hodnoty som uz minuly rok tak nastavil tak neviem preco sa to znova IB pyta...
A inak samozrejme nie som si vobec isty ci to mam dobre nastavene.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

Este doplnenie. Tento link je celkom zrozumitelny: https://kb.clientam.com/node/2974" onclick="window.open(this.href);return false;

Najskor sa tam pise to co vravis aj ty, ze treba posielat informacie o transakciach:

EEA Investment Firms are obliged to report complete and accurate details of transactions executed in financial instruments covered by MiFIR to the relevant National Competent Authority (“NCA”) no later than the close of the next day.

v dalsom odstavci ale IB ponuka to co som pochopil ako delegovanie tejto povinnosti:

MiFIR Transaction Reporting Solutions for IB Clients that are EEA Investment Firms: Enriched and Delegated Transaction Reporting
IB clients that have confirmed that they are an EEA Investment Firm subject to MiFIR transaction reporting obligations will be offered the option to delegate their reporting obligations to IBUK.


Alebo to chapem moc jednoducho a napriek tomu, ze IB bude nieco niekam posielat, tak aj tak treba posielat transakcie do NBS?
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

Tak by to fungovat malo, ze OCP delegujes na podavanie a on to bude podavat za teba, len to nejak zatial nefunguje.

Vyplnene to mas zrejme ok. Skus to potvrdit este raz, a uvidis ci sa ti ozvu.. mozno si zatial nerobil nejake obchody, ktore treba reportovat..

Nam pisali uz 2.1.
IB napísal: I am writing with regards to MiFIR transaction reporting.

You have delegated transaction reporting to IB, however your Regulator is not ready to accept automated delivery. As an interim solution, IB can offer to send drop-copy reports to an email address of your choice for you to forward to the regulator.

Please confirm the below:
1. Do you wish to delegate reporting
2. Which email address do you wish to the report to be delivered to
3. You understand it is your obligation to forward the report to the Regulator
Let me know if you have any questions.
po otazkach pridali este toto:
IB napísal:1. As I understand your local regulator is NBS (SK), please contact them for further information.

2. They are unable at this stage to accept automated reports.
tak to riesime s NBS..
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

...
po otazkach pridali este toto:
IB napísal:1. As I understand your local regulator is NBS (SK), please contact them for further information.

2. They are unable at this stage to accept automated reports.
tak to riesime s NBS..
....



no to je vtipne, az az, hehe... zajtra to skusim znova potvrdit.
Kazdopadne od zaciatku roka PO zatial len zopar standartnych futures na CME zobchodovala.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

Radsej skus priamo napisat na support IB, lebo zrejme tie transakcie mali byt reportovane. A podla nasej pravnej analyzy si za to zodpovedny ty ako investicna firma, aj ked NBS mi zatial tvrdi nieco ine. Aby si z toho nemal zbytocne problem..



Ked uz sme pri derivatoch, take info pre vsetkych.

Aktualna verzia zakona "Zákon č. 566/2001 Z. z. Zákon o cenných papieroch a investičných službách a o zmene a doplnení niektorých zákonov" platna od 3.1.2018 podla nasho nazoru zakazuje obchodovat na vlastny ucet s komoditnymi derivatmi, dalej zakazuje "používajú metódu vysokofrekvenčného algoritmického obchodovania" alebo "obchodovat na vlastný účet vykonávaním pokynov klientov" osobam bez povolenia NBS.

Podla nasho nazoru zakaz plati pre fyzicke osoby aj firmy, ktore nemaju povolenia NBS na vykonavanie takychto obchodov.
Zakon 566 § 54 napísal:(3) Iná osoba ako obchodník s cennými papiermi nesmie bez povolenia Národnej banky Slovenska podľa odseku 1 poskytovať investičné služby alebo vedľajšie služby podľa § 6 ods. 2 písm. a) a vykonávať investičné činnosti, ak tento zákon alebo osobitný zákon48) neustanovuje inak. Povolenie podľa odseku 1 sa nevyžaduje

d) pre osoby, ktoré neposkytujú žiadne investičné služby ani nevykonávajú žiadne investičné činnosti okrem obchodovania na vlastný účet s inými finančnými nástrojmi ako sú komoditné deriváty alebo emisné kvóty a ich deriváty; to neplatí pre osoby, ktoré

1. sú tvorcami trhu,

2. sú členmi alebo účastníkmi regulovaného trhu alebo sú členmi alebo účastníkmi mnohostranného obchodného systému alebo majú priamy elektronický prístup na obchodné miesto, okrem nefinančných subjektov, ktoré vykonávajú transakcie na obchodnom mieste, ktoré je možné objektívne považovať za znižujúce riziká priamo súvisiace s obchodnou činnosťou alebo s podnikovým financovaním týchto nefinančných subjektov alebo ich skupín,

3. používajú metódu vysokofrekvenčného algoritmického obchodovania alebo

4. obchodujú na vlastný účet vykonávaním pokynov klientov.

Update: poslal som to NBS dotaz, nech ako regulator vysvetlia ci je nas vyklad spravny.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Aj obycajne CFD na ropu je derivat a ponukaju ho takmer vsetci brokeri.

Ako si NBS predstavuje kontrolovatelnost toho a kolko ludi to bude kontrolovat?
Ako skontroluju ci som obchod otvoril z vlastneho rozumu alebo na nieci pokyn? Budu mi odpocuvat telefon? Kolko ludi bude vyhodnocovat odpocuvane telefony? Kolko ludi bude analyzovat sukromne maily? Bezny uradnik na beznom danovom urade bude mat pristup k tymto datam na rozhodovanie sa koho pojde skontrolovat a na dokazovanie obvineni?
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

K problemu s reportingom mam od NBS odpoved, ze:
Podľa informácií, ktoré ste nám dali k dispozícii je spoločnost XXX spoločnosťou, ktorá má v rámci predmetu činnosti zapísané: „investičné činnosti - obchodovanie na vlastný účet...“.
Vzhľadom na túto skutočnosť máme za to, že spoločnosť XXX nie je investičnou spoločnosťou, na ktorú sa vzťahuje čl. 26 Nariadenia MiFIR ...

Cize je to cele zrejme bezpedmentne. Poslal som to info do IB.
jaroslav80 napísal:Aj obycajne CFD na ropu je derivat a ponukaju ho takmer vsetci brokeri.

Ako si NBS predstavuje kontrolovatelnost toho a kolko ludi to bude kontrolovat?
Ako skontroluju ci som obchod otvoril z vlastneho rozumu alebo na nieci pokyn? Budu mi odpocuvat telefon? Kolko ludi bude vyhodnocovat odpocuvane telefony? Kolko ludi bude analyzovat sukromne maily? Bezny uradnik na beznom danovom urade bude mat pristup k tymto datam na rozhodovanie sa koho pojde skontrolovat a na dokazovanie obvineni?
Ustanovenie § 54 ods. 3 písm. d) zákona č. 566/2001 Z.z. sa v dôsledku transpozície smernice 2014/65/EÚ s účinnosťou od 3.1.2018 zmenilo a rozsah výnimky je odlišný ako v právnej úprave platnej do 2.1.2018. Uvedená výnimka vyplýva z čl. 2 ods. 1 písm. d) smernice 2014/65/EÚ.

Cize to nevymysleli byrokrati na Slovensku ale v EU. Smernicu najdes tu: https://publications.europa.eu/sk/publi ... aa75ed71a1" onclick="window.open(this.href);return false;

Skontrolovat to vedia regulatory pri kontrole u OCP, kedze maju pristup ku vsetkym transakciam.

Som fakt zvedavy na vyklad tychto ustanoveni od NBS.
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Im fakt už je.e. debilné zákony príjmajú. Ako čo chcú ochrániť investorov aby neprišli o svoje peniaze obchodovaním derivátov? Sú to moje peniaze a ak som si vedomí ,že obchodovaním môžem stratiť celý kapitál tak je to moja vec. Zakázať môžu v eurozone ,ale nie mimo nej nech ide do kelu celá EU.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

andre napísal: Skontrolovat to vedia regulatory pri kontrole u OCP, kedze maju pristup ku vsetkym transakciam.
Cize ludia ktori kontroluju obchodnikov s cennymi papierami by museli zacat kontrolovat bzenych ludi (ktorych je asi 100000 krat viac nez OCP), ze vykonali transakcie ktore vykonat nemali, lebo nie su OCP. Fakt pekna logika.
Nieco ako ked doma na dvore poviem nejaku hlupost do vetra. Podobne vymahatelne.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

Mozno by sme mali toto presunut z tohto Interactive Brokers vlakna a vytvorit nejake krasne nove vlakno s nazvom MiFID II/MiFIR :)

Ja som teraz chvilu este pozeral na nete nejake dalsie info k tomu. A take dve veci mi z toho vychadzaju co sa tyka toho reportingu (IB vs NBS).

1) Mam pocit, ze toto nove nariadenie a reporting sa tyka len instrumentov obchodovanych v EU a nie napriklad na burzach third-countries aj ked sa tam spominaju nejake vynimky alebo, ze budu casom pridane aj venues z inych krajin ako EU

2) Aj v ramci EU sa to tyka vsetkych instrumentov? Tu sa asi mylim ale nejde hlavne o povodne OTC instrumenty a cielom bolo dostat ich na burzu aby to bolo lepsie regulovane a menej over the counter. Ale tiez je to len moj pocit po prezreti par dokumentov. VIdel som aj nejaky zoznam a bol to LIBOR/EURIBOR a podobne veci. Ziadne futures z USA som tam nevidel. Tu je dokument: https://www.esma.europa.eu/sites/defaul ... gation.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

No a celkom by to napriklad vysvetlovalo preco napriklad IB mi nic nepise, ze maju problem s reportingom do NBS v mojom pripade (ide o s.r.o. cez ktoru boli robene obchody v januari). Lebo slo len o obchody standartnych futures (CL, GC) na CME burze v USA. Tj. komplet to slo mimo EU. Ci aj to sa snad ma reportovat? No idem hladat dalej... alebo pouzit pristup ze nic nerobit a az ked sa niekto ozve ze nieco robim zle tak az vtedy to riesit? :lol:

UPDATE:
Aha tu k tomu bodu 1) clanok na FT: https://www.ft.com/content/999ab1c4-f64 ... 65a6ce1a00" onclick="window.open(this.href);return false;
Skratka ak sa to obchoduje mimo EU tak sa asi nic reportovat nebude a preto presun z burzy v UK na burzu v USA ako sa v tom clanku pise.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

A este k tomu zakazu obchodovania s komoditnymi derivatmi, co znie dost drsne teda.

Co to vlastne su tie komoditne derivaty?

V zakone (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-566" onclick="window.open(this.href);return false;) som nasiel:
Vymedzenie základných pojmov
§ 7
sa pise:
(26) Komoditnými derivátmi sú komoditné deriváty podľa osobitného predpisu. 18g)
A idem do 18g) a tam vidim :

18g) Čl. 2 ods. 1 bod 30 nariadenia (EÚ) č. 600/2014.
takze co je vnutri 600/2014? => http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 32014R0600" onclick="window.open(this.href);return false;

a tam vnutri zas len odkaz na dalsi dokument:
(30)
„komoditné deriváty“ sú finančné nástroje, ktoré sú vymedzené v článku 4 ods. 1 bode 44 písm. c) smernice 2014/65/EÚ a týkajú sa komodity alebo podkladového aktíva uvedeného v oddiele C bode 10 prílohy I k smernici 2014/65/EÚ alebo v jej prílohe I oddiele C bodoch 5, 6, 7 a 10;
a posuvame sa dalej, takze sup do smernice 2014/65, clanok 4 ods. 1 bod 44 pism. c :

(44)

„prevoditeľné cenné papiere“ sú triedy cenných papierov, ktoré sú obchodovateľné na kapitálovom trhu, s výnimkou platobných nástrojov, ako napríklad:

a)
akcie spoločností a iné cenné papiere rovnocenné akciám spoločností, partnerstiev alebo iných subjektov a vkladové potvrdenky týkajúce sa akcií;

b)
dlhopisy alebo iné formy dlhových cenných papierov vrátane vkladových potvrdeniek týkajúcich sa takýchto cenných papierov;

c)
všetky ostatné cenné papiere, ktoré zakladajú právo na nadobudnutie alebo predaj takéhoto prevoditeľného cenného papiera alebo na vyrovnanie v hotovosti, ktoré sa určuje na základe prevoditeľných cenných papierov, mien, úrokových sadzieb alebo výnosov, komodít alebo iných indexov, alebo ukazovateľov;
a este PRILOHA 1:
ODDIEL C

Finančné nástroje

(5)
Opcie, futurity, swapy, forwardy a iné derivátové kontrakty týkajúce sa komodít, ktoré sa musia vyrovnať v hotovosti alebo sa môžu vyrovnať v hotovosti na opciu jednej zo strán inak ako z dôvodu platobnej neschopnosti alebo inej udalosti majúcej za následok ukončenie;

(6)
Opcie, futurity, swapy a iné derivátové kontrakty týkajúce sa komodít, ktoré sa môžu fyzicky vyrovnať za predpokladu, že sa obchodujú na regulovanom trhu, v MTF alebo OTF, s výnimkou veľkoobchodných energetických produktov, s ktorými sa obchoduje v OTF, ktoré sa musia vyrovnať fyzicky;

(7)
Opcie, futurity, swapy, forwardy a iné derivátové kontrakty týkajúce sa komodít, ktoré môžu byť fyzicky vyrovnané, ktoré nie sú uvedené v bode 6 tohto oddielu a neslúžia na obchodné účely, ktoré majú vlastnosti ako iné derivátové finančné nástroje;

(10)
Opcie, futurity, swapy, dohody o budúcich úrokových mierach a iné derivátové kontrakty týkajúce sa klimatických premenných, dopravných sadzieb, emisných kvót alebo miery inflácie alebo iné úradné hospodárske štatistiky, ktoré sa musia vyrovnať v hotovosti alebo sa môžu vyrovnať na opciu jednej zo strán inak ako z dôvodu platobnej neschopnosti alebo inej udalosti majúcej za následok ukončenie, ako aj iné derivátové kontrakty týkajúce sa aktív, práv, povinností, indexov a opatrení, ktoré nie sú inak uvedené v tomto oddiele so zreteľom okrem iného na to, či sa obchodujú na regulovanom trhu, v OTF alebo MTF;
A mam toho akurat tak dost :)


A inak ked je toto cele v tom zakone v casti:
OBCHODNÍK S CENNÝMI PAPIERMI
Povolenie na poskytovanie investičných služieb
§ 54
tak ma to zmysel vobec riesit? Sak my nechceme Povolenie na poskytovanie investičných služieb tak preco by sa nas to ako klientov malo tykat vobec?

Okej, je tam napisane ze:
(3) Iná osoba ako obchodník s cennými papiermi nesmie bez povolenia Národnej banky Slovenska podľa odseku 1 poskytovať investičné služby alebo vedľajšie služby podľa § 6 ods. 2 písm. a) a vykonávať investičné činnosti, ak tento zákon alebo osobitný zákon48) neustanovuje inak. Povolenie podľa odseku 1 sa nevyžaduje
a ked pozeram co to je ze investičné činnosti tak vidim:
§ 6

Investičné služby, investičné činnosti a vedľajšie služby
(1) Investičné služby a investičné činnosti sú

a) prijatie a postúpenie pokynu klienta týkajúceho sa jedného alebo viacerých finančných nástrojov,
b) vykonanie pokynu klienta na jeho účet,
c) obchodovanie na vlastný účet,
...
takze co je to obchodovanie na vlastný účet podla zakona?
(4) Obchodovaním na vlastný účet je obchodovanie s vlastným majetkom, ktorého výsledkom je uzavretie obchodov s jedným alebo viacerými finančnými nástrojmi; obchodovaním na vlastný účet nie je spravovanie vlastného majetku.
A teraz mi niekto vysvetli rozdiel medzi obchodovanie s vlastným majetkom a nie je spravovanie vlastného majetku ?

A uz toho mam fakt akurat dost! :D :D
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Aurelio »

rasto800: ono ta obdivujem, ze sa v tej dzungli tolko sprtat :-) ja ked vidim, ze ma nejaky zakon odkaze na iny zakon, aby ma ten odkazal na dalsi zakon, tak tam koncim a prdim na to a nejak sa zariadim pocitovo.

a potom sem pride trubiroh jak rokosak a bude tvrdit, ze mas platit vypalne statu a neopovaz sa vobec uvazovat nad tym, ze by si dane optimalizoval. ako dovod sa neboji uviest taky nezmysel ako ze stat vytvoril legislativne podmienky pre podnikanie :-D tu vidime tu kvalitu legislativy a ako je prinosna pre PO. fakt, to si nevymyslam, toto realne napisal :roll:
Power of Knowledge
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"