Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Chris »

@ Juggler: poplatky dvojnasobne cca pri opciach, min. vklad pre margin ucet je 2k $. Avsak neplatis poplatky za neaktivitu.

Data platis ako pri IB, len opozdene su zadara. Cize pre niekoho kto chce papertradovat, pripadne testovat API, alebo len minimalne zacat s tradingom.
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jpeg »

Minimálny vklad v Lynx je 2000€ , poplatky do 990ks akcii 5€ a nad 1000ks 10€ za vstup a 10€ za vystup.

keď som z obchodoval IBUS500, konkrétne 20CFD a tak lynx si zaúčtoval 20,82 USD za vstup a 20,82 USD za výstup.
Čo ma poriadne zarazilo.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

Jari napísal:Ja som dal nedavno otazku do fora, ze aky je postup prechodu z Lynx do IB, no nik nezareagoval. Potom sme s jpeg komunikovali cez ss, lebo jeho to tiez zaujimalo. Poplatky su zhruba dvojnasobne, no napr. pri niektorych CFD aj niekolkonasobne a na tom sme sa aj zhodli, ze su to riadne palky oproti IB.
A mate aspon podporu po slovensky za to? Lebo sak z akeho ineho dovodu otvorit ucet v Lynx a nie priamo v IB? Ci nejaka ina vyhoda tam je?
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jpeg »

Ano najprv to bolo zdôvodu toho ako písal Chris "neplatis poplatky za neaktivitu.,, Cize pre niekoho kto chce papertradovat, pripadne testovat API, alebo len minimalne zacat s tradingom.
A po druhé oboznámenie sa s platformou v českom jazyku. a samozrejme podpora v českom jazyku od Lynx.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Dík za odpovede.

Tak si to zhrnme, aby som vedel poradit ludom...

Lynx výhody:

1. nižší min. vklad 2000
2. české rozhranie, podpora atd
3. žiadne inactivity fee

Nevýhody:

1. poplatky zhruba dvojnásobné ( ale stále 2 x nižšie ako ostatní v SK, CZ)
2. CFD až desaťnásobne drahšie !
3. časový problém s migráciou do IB ( možno vyriešime )

Záver: Lynx je dobrý na investovanie, maximálne tak na swing trading. Pri daytradingu sú už vysoké poplatky a CFD sa neoplatí trejdiť vôbec..je až 10x drahšie!
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jpeg »

Ešte upresním , že CFD na akcie sú tie iste poplatky ako na akcie čiže tých 5€ tam a 5€ von.
CFD na indexy je minimum 5€ + 0,05% z hodnoty transakce + samozrejme pri všetkom úroky z long pozícii +2,5%
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Chris »

opcie stoja 2$ in a 2$ out, teda 2x tolko ako IB. Jedina vyhoda je, ze nepotrebujes 10k na testovanie a neplatis napr. 20-30$ mesacne za neaktivitu.
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
ondro
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: St 30 03, 2016 8:16 pm
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ondro »

Europske etf
- 0,12% lynx
- 0,08% ib
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Aurelio »

Chris napísal:opcie stoja 2$ in a 2$ out, teda 2x tolko ako IB. Jedina vyhoda je, ze nepotrebujes 10k na testovanie a neplatis napr. 20-30$ mesacne za neaktivitu.
ja za opcie platim $4 / pokyn, ako si k tym $2 prisla/prisiel? Vid cennik na strane 3.
Power of Knowledge
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Chris »

ved 2$ +2 $ :) (Tusim som to niekde cital, alebo na supporte, ze tam je 2$ otvorenie a 2$ uzatovrenie, teda 4$ za round turn
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
yurij
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 02 06, 2016 5:19 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa yurij »

Chris napísal:Data platis ako pri IB, len opozdene su zadara. Cize pre niekoho kto chce papertradovat, pripadne testovat API, alebo len minimalne zacat s tradingom.
Zdar. Prosim ta, myslel si to tak, ze zadarmo su k dispozicii opozdene data aj pre API? IB totiz neumoznuje cez API pristupovat k historickym / opozdenym datam bez toho aby si mal kupeny dany balik dat. Napriek tomu, ze v platforme ich vidis.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Aurelio »

Chris napísal:ved 2$ +2 $ :) (Tusim som to niekde cital, alebo na supporte, ze tam je 2$ otvorenie a 2$ uzatovrenie, teda 4$ za round turn
ja platim 4+4 za round :-( V ktorej krajine mas otvoreny ucet? Slovensky a cesky Lynx maju v poplatkoch 4USD za pokyn, prave pozeram, ze holansky si pyta iba 2,4USD za pokyn a nechce sa mi vsetkych prechadzat. Kedy si otvaral ucet? Mozno kedysi mali nizsie poplatky a poplatky sa zmenili len pre novych klientov alebo ja neviem ... Resp kedy si naposledy kupoval/vypisoval opciu na akcie? Poplatok 4+4 ma strasne obmedzuje, kedze vypisujem OTM opcie a Lynx mi vyziera poplatkami dvojciferne percenta zo zisku :-(

Edit: prave som nasiel cennik pre CR z roku 2012 - aj tam je to 4+4
Power of Knowledge
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Chris »

aha, mas pravdu sry. Ja som si to pomylil s de opciami, ked som davnejsie pozeral DE lynx. Ale je to horsie ako som si myslel, v porovnani s IB.

https://www.lynxbroker.de/preise-und-ko ... s-optionen" onclick="window.open(this.href);return false;
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

Tak a je to tu (teda akcia zacina az 23.juna vecer ;)):
On 23 June 2016, the UK will vote on a referendum (i.e., BrExit) to decide whether to remain a part of the European Union. This vote is expected to create substantial market volatility in the days leading up to the vote and perhaps even greater volatility should the final vote be for the UK to separate from the EU. The market consensus suggests that separation would lead to a weaker GBP, lower equity prices in the short term, and a possible secondary adverse effect on the EUR due to the precedent setting event of a country leaving the EU.

In anticipation of this volatility, Interactive Brokers will be increasing margin across a range of products, as follows:


GBP currency/assets: maintenance margin 7.5% (now 2.5%), initial margin 12% (now 9%)
EUR currency/assets: maintenance margin 5% (now 3.0%), initial margin 5% (now 4%)


GBP/EUR currency futures: same margins as for spot FX above
GBP/EUR currency options: scanning range for maintenance margin will increase to 7%.

FTSE index derivatives: scanning range for maintenance margin will increase from 5.6% to 8%
GBP denominated stocks: portfolio margin maintenance of 20% (already in place)
CFDs on GBP denominated stocks: same as the underlying stock

UK linked stocks (for example, ADRs on UK stocks: portfolio margin maintenance will increase to 20%
These changes will be going in over the next 4 business days with the increases to initial margins occurring first. We urge all clients with substantial positions in products that are considered exposed to the BrExit vote and, in particular those with net short option positions, to prepare for substantially higher upcoming margin requirements and adjust their risk and/or capital positions accordingly.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

rasto800 napísal:Ha, tak zacinam tusit kde je problem. CME Globex burza (tam kde sa obchoduje CL futures) podporuje len niekolko typov orderov - http://www.cmegroup.com/confluence/disp ... nd+Options" onclick="window.open(this.href);return false;.
A vidim tam, ze podporuju 2 varianty STOP orderu: Stop-Limit a Stop Order with Protection. Tiez to vidim aj na IB stranke kde pisu, ktore prikazy su "simulovane" u IB a ktore su asi priamo hodene na burzu (takto chapem aspon) - https://www.interactivebrokers.com/en/i ... ategories=" onclick="window.open(this.href);return false;.

A cuduj sa svete vidim tam, ze cisty STOP order je u IB (a kde sa jedna o futures na CME GLOBEX) nie priamo na burzu hodeny ale trci niekde u IB na ich serveroch. Narozdiel od STOP LIMIT, ktory je nativne podporovany na CME Globex a teda u IB sa nesimuluje a teda predpokladam, ze aj IB ho hodi priamo na burzu a nie na nejaky svoj server.
Viac pisu tu: https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=719" onclick="window.open(this.href);return false;

Ak si toto vsetko vysvetlujem spravne, tak to je uplne jasny dovod preco je taky velky SLIP cez IB ked je prikaz zadany len ako STOP (trci u nich na serveroch a ked cena prejde cez stop hranicu, tak az potom IB posle na burzu market order).
Tj. skusim teraz dalsi tyzden dat par krat STOP LIMIT s velkou rezervou (tj. velky odstup LIMIT ceny od stop) a som zvedavy ci sa dramaticky zlepsi slippage. Lebo ak ten prikaz bude hodeny na burze, tak potom by som mal mat rovnaky slippage ako ked davam STOP cez RTrader/Rihtmic, ktore su priamo na burze (a prave mi asi doslo preco ich RTrader asi vzdy po zadani skonvertuje moj STOP na STOP LIMIT s limit odstupoom 50 bodov => lebo to je nativne podporovane CME a teda tam bude naozaj visiet).

No taka je moja aktualna teoria, trochu ju budem testovat teraz.
Tak som to testoval teraz dva mesiace a NAOZAJ PROBLEM BOL V TOM ze u IB som daval STOP MARKET ktory ale nie je priamo podporovany na burze CME (futures napr. CL NG atd). To znamena IB to u seba len simuloval a aj tento moj STOP order bol u nich a nie priamo na burze. Zacal som teda davat STOP LIMIT (s velkou rezervou v limit cene) a vsetko uz funguje uplne rovnako (tj. rovnaky SLIP) ako u inych brokerov kde mam ucet.
No bola to celkom chyba z mojej strany ze som si poriadne neprecital vsetko o STOP prikazoch ako su robene u IB a co ktora burza ako podporuje nativne a ako to je prepojene IB <-> burza.
Poucenie do buducna jasne: IB co sa tyka slipov na futures je rovnako ako nejaky Mirus/Ninjatrader, Optimus atd.
Takze tych mojich par prispevkov dozadu o nevyhodnosti IB co sa tyka slippage na futures vs. ostatni lacni brokeri prosim ignorovat! Akurat si teda u kazdeho brokera/softu pozriet, ktora verzia STOP prikazu je nativne podporovana a ktora je priamo na burzu umiestnena a nie len na nejaky server u brokera/platformy.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

Kde nastavim aby sa poslal email ked sa vykona order?

Poradite mi niekto kde mam v TWS alebo Account Management nastavit aby sa mi poslal email ked sa mi order vykona? Ja som to kedysi nastavil par rokov dozadu ale neviem to teraz vobec najst kde sa to nastavuje.
yurij
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 02 06, 2016 5:19 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa yurij »

rasto800 napísal:Kde nastavim aby sa poslal email ked sa vykona order?

Poradite mi niekto kde mam v TWS alebo Account Management nastavit aby sa mi poslal email ked sa mi order vykona? Ja som to kedysi nastavil par rokov dozadu ale neviem to teraz vobec najst kde sa to nastavuje.
Zdar, v TWS: Analytical tools -> Alerts -> New -> Condition = trade, Underlying = Exchange = Type = Any;
+ Na zalozke Messages zaskrtnut "Send message via email or sms"
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

yurij napísal:.....

Zdar, v TWS: Analytical tools -> Alerts -> New -> Condition = trade, Underlying = Exchange = Type = Any;
+ Na zalozke Messages zaskrtnut "Send message via email or sms"
diky! zaujimave ze na starsom ucte kde mi emaily chodia, tak tam v TWS v Alerts vobec nic nemam :)
Na dalsom ucte co som teraz zakladal som to pridal ako si poradil tak uvidim. Snad chodit budu tiez.
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jpeg »

Dobrý,
Vedeli by ste poradiť prečo mi IB strhuje poplatky za tzv. Short CFD Interest, ak posledný obchod s CFD som uzatvoril v piatok 29.7.2016?
2016-07-29 CFD Borrow Fee for 29-JUL-2016 -0.15
2016-07-29 CFD Borrow Fee for 29-JUL-2016 -0.08
2016-07-29 Short CFD Interest for 29-JUL-2016 -0.49
2016-07-30 CFD Borrow Fee for 30-JUL-2016 -0.15
2016-07-30 CFD Borrow Fee for 30-JUL-2016 -0.08
2016-07-30 Short CFD Interest for 30-JUL-2016 -0.49
2016-07-31 CFD Borrow Fee for 31-JUL-2016 -0.15
2016-07-31 CFD Borrow Fee for 31-JUL-2016 -0.08
2016-07-31 Short CFD Interest for 31-JUL-2016 -0.49
2016-08-01 CFD Borrow Fee for 01-AUG-2016 -0.15
2016-08-01 CFD Borrow Fee for 01-AUG-2016 -0.10
2016-08-01 Short CFD Interest for 01-AUG-2016 -0.49


Mám ešte otvorenú jednu pozíciu , ale nejedna sa o CFD , ale o inverzné ETF na short SPX (konkrétne SPXU).
No pokiaľ viem , za ňu by nemali byť strhávané žiadne poplatky , nakoľko je to na stranu long a nie je to CFD.

Vedel by niekto poradiť.

Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Možno je to dodatočný charging po rekalkuláciách po uplynutí mesiaca:

At the end of the month, or within the first few days of the following month, IB follows these steps:

IB recalculates all the interest amounts using the calculations above. The new calculation is usually identical to the original cash accruals but may vary by small amounts due to corrections in settled balances or rates.
IB determines the cumulative accrued cash for the previous month as the sum of the individual days.
IB reverses this amount in the Accrued Cash sub-account at the beginning of the following month. For example, if the accrued cash balance for July was positive, we apply a debit charge to accrued cash in early August.
Simultaneously, we book the final interest calculation from Step 1 above to the regular cash account. In effect, Steps 3 and 4 above convert "pending cash" to "actual cash."
These transactions 2 are reported on the Monthly Statement.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jpeg »

Ďakujem za vysvetlenie.
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa mm1809 »

Caute, zaujima ma zopar veci o zadani SL pri Futures.

Dajme tomu ze zadam SELL v piatok na cene 10 a Stop Loss chcem dat na 10.50
Akym prikazom a ako treba zadat Stop Loss aby ked napriklad v pondelok otvori obchodovanie GAPom na cene 11 som bol hned Stopnuty ?

IB simuluje voci Globexu prikaz STOP - realne to je STOP LIMIT ktory Globex podporuje. STOP LIMIT podla IB "price is attained or penetrated" - co to presne znamena? musi cena prejst pri obchodovani plynulo mojim zadanim tj.10.50 resp. ked v pondelok otvori trh na cene 12 nebude vlastne moja cena nikdy "penetrated"?

Nerad by som sa dostal do bodu ze otvorim ucet a tam bude 0 lebo moj SL bude preskoceny.
Na forexe ked zadam SL a je po vikende preskoceny tam ma to vyhodi na otvaracej cene. Ako to funguje v na burze CME s prikazom STOP LIMIT?
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

mm1809 napísal:Caute, zaujima ma zopar veci o zadani SL pri Futures.

Dajme tomu ze zadam SELL v piatok na cene 10 a Stop Loss chcem dat na 10.50
Akym prikazom a ako treba zadat Stop Loss aby ked napriklad v pondelok otvori obchodovanie GAPom na cene 11 som bol hned Stopnuty ?

IB simuluje voci Globexu prikaz STOP - realne to je STOP LIMIT ktory Globex podporuje. STOP LIMIT podla IB "price is attained or penetrated" - co to presne znamena? musi cena prejst pri obchodovani plynulo mojim zadanim tj.10.50 resp. ked v pondelok otvori trh na cene 12 nebude vlastne moja cena nikdy "penetrated"?

Nerad by som sa dostal do bodu ze otvorim ucet a tam bude 0 lebo moj SL bude preskoceny.
Na forexe ked zadam SL a je po vikende preskoceny tam ma to vyhodi na otvaracej cene. Ako to funguje v na burze CME s prikazom STOP LIMIT?
Urcite zadaj STOP LIMIT a nie ten ich simulovany STOP. Vid par prispevkov vyssie ked som o tom pisal, ako som si kedysi nepozrel ze IB to ma len "simulovane" a mal som potom vacsie sklzy pri plneni.
No a ked zadas STOP LIMIT tak on sa nevykona len vtedy hned pri otvoreni/prejdeni ceny cez STOP ak ta cena preskoci aj tu LIMIT cenu toho STOP LIMIT prikazu, nie? Aspon to by som cakal. ALe nestalo sa mi a urcite ti tu niekto napise kto s tym ma realnu skusenost. Ja vikendy neskusam gapovat :)
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jpeg »

JUGGLER to raz vysvetľoval tu.


Re: obchodovanie na burze vseobecne

Poslaťod JUGGLER » 10 Apr 2014, 23:39
polovnik píše:mam otazku k tomuto to znamena ze ked mam stop loss na 80$ tak na druhy den (po ohlaseni zlych vysledkov ) broker odpreda za 70 $ ? (v optimalnom pripade ) ?
Stop loss znamená ,,stopni stratu,,. Je to nastavenie úrovne kde by sa ti akcia mala odpredať keď ide do straty.
V praxi sa to robí cez nastavenie príkazu pre brokera, ktorý nazývame STOP. STOP znamená, že na danej cenovej úrovni sa aktivuje príkaz na predaj. Sú dva základné STOP príkazy:

1. STP MKT = STOP MARKET, čiže na danej cene (stop cene) sa aktivuje príkaz ,,predaj za trhovú cenu,,.
2. STP LMT = STOP LIMIT, čiže na danej cene sa aktivuje príkaz ,,predaj za limitnú cenu,,.

Stopky sa u akcií nastavujú tak, aby fungovali, ked funguje burza. Čiže ked po zavretí burzy príde zlá správa a cena padne, tak tvoja stopka sa aktivuje až v okamihu, ked na druhý deň otvorí burza.

1. Ak máš zadaný STP MKT pri cene 80 a akcia otvorí po 70, tak sa ti predá za túto cenu ( príkaz sa vygeneruje pri, alebo pod 80 a predá sa za trhovú cenu, čiže 70).
2. Ak máš zadaný STP LMT pri cene 80, tak sa príkaz aktivuje, ale predaj akcie sa neuskutoční lebo limit si zadal 80 ( a lepšie ) a trhová cena je od otvorenia burzy 70. Stop loss sa teda nerealizuje. V takom prípade môžu nastať dva scénare.
Buď sa strata bude prehlbovať a tvoj príkaz ťa neochráni, alebo sa cena vráti na 80 a tam sa ti predá.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

jpeg napísal: 2. Ak máš zadaný STP LMT pri cene 80, tak sa príkaz aktivuje, ale predaj akcie sa neuskutoční lebo limit si zadal 80 ( a lepšie ) a trhová cena je od otvorenia burzy 70. Stop loss sa teda nerealizuje. V takom prípade môžu nastať dva scénare.
Buď sa strata bude prehlbovať a tvoj príkaz ťa neochráni, alebo sa cena vráti na 80 a tam sa ti predá.
STP LMT tu vobec nemusi znamenat 80 a lepsie. Kludne tam mozes zadat STOP 80 LMT 60 a teda sa ti to potom preda dajme tomu za tych 70 (stale lepsia cena ako 60).
No ale to uz je len detail.
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jpeg »

Aha , to som nevedel, dik za vysvetlenie.
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa mm1809 »

Diky za tipy, kazdopadne mi z toho vychadza teda to ze je lepsie tam hodit ten simulovany STOP co drzi IB na svojich serveroch a neriesit tie limity cez STOP LIMIT lebo ja neviem ake limity mozu vzniknut pri GAPE. Keby tie moje nastavene cena pri gape preskocila a nemam moznost byt pri PC pri otvoreni burzy resp. nejaky cas po nom a hned zavriet poziciu, nemusim byt vobec vyhodeny z trhu a vymaze mi to ucet.

Simulovany STOP (i ked to realne je voci burze nejak porieseny STOP LIMIT) sa bude snazit zatvorit poziciu na aktualnej cene nech je GAP akykolvek.

Dufam ze to tak funguje naozaj :D :idea:
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

mm1809 napísal:Diky za tipy, kazdopadne mi z toho vychadza teda to ze je lepsie tam hodit ten simulovany STOP co drzi IB na svojich serveroch a neriesit tie limity cez STOP LIMIT lebo ja neviem ake limity mozu vzniknut pri GAPE. Keby tie moje nastavene cena pri gape preskocila a nemam moznost byt pri PC pri otvoreni burzy resp. nejaky cas po nom a hned zavriet poziciu, nemusim byt vobec vyhodeny z trhu a vymaze mi to ucet.

Simulovany STOP (i ked to realne je voci burze nejak porieseny STOP LIMIT) sa bude snazit zatvorit poziciu na aktualnej cene nech je GAP akykolvek.

Dufam ze to tak funguje naozaj :D :idea:
Ja neviem, ale simulovany STOP u IB je podla mna vyrieseny tak, ze niekde na ich serveroch sa pozera cena (a je tam tvoj STOP prikaz) a ked to dosiahne STOP cenu tak potom oni(IB) poslu na burzu MARKET prikaz. A tam vznikaju opozdenia, preto si radsej zadaj prikaz STOP LIMIT (ktoru je priamo na burze) s poriadne velkou rezervou a mas to. Teda neviem, bavime sa o nejakych likvidnych futures asi, a nie nejakych ruzovych OTC akciach, nie? Zas aj tie GAPS sa daju odhadnut a ked hrozi megapruser tak si treda najst radsej cas a sadnu ku kompu a odsledovat si to.
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

IB začalo pridavať do systemu derivaty na akcie z Taiwanu. Je len otázka času,kedy ohlásia prístup na burzu TAIFEX. Ešte keby sprístupnili Brazíliu od júna tohto roku už aj CFTC povolila amíkom obchodvať deriváty na BM&FBOVESPA a ešte DGCX, kde je čo sa týka offshore trhov najvačšia likvidita na derivát INR (indická rupia) nakoľko indický trh je prístupný iba pre QFI (qualified foreign investors) tak by IB bolo bez konkurencie.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
matematema
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 23 12, 2014 11:04 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa matematema »

Zdravim,
nevie niekto poradit ? Chcem vybrat peniaze z IB. V kolonke "cash balance" mam 10190 a v kolonke "Cash Available for Withdrawal" mam len 190 . Ako sa to da previest ?

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Aký maš účet margin alebo Cash?Maš uzatvorené všetky pozície? maš aj CFd účet neukazuje ti ,že maš na F učte pre (CFD) 10000 a na štandartnom 190?
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
matematema
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 23 12, 2014 11:04 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa matematema »

Mam Cash ucet. Pozicie momentalne nemam otvorene, ale mam tam aj vacsiu hotovost v dolaroch takze by nemal byt problem. Na F-ucte nieje nic.
matematema
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 23 12, 2014 11:04 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa matematema »

matematema napísal:Mam Cash ucet. Pozicie momentalne nemam otvorene, ale mam tam aj vacsiu hotovost v dolaroch takze by nemal byt problem. Na F-ucte nieje nic.

Tak uz som sa to dozvedel, kedze mam cash ucet a vcera som este tradil eur/usd, peniaze budu vysporiadane za 3 dni, co som si neuvedomil

Dakujem
daniel78
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 18 10, 2016 6:51 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa daniel78 »

Zdravím,
nedávno som otvoil účet u Lynx. V pláne mám skôr dlhodobé držanie US akcií ako aktívne obchodovanie. Viem, že to tu už bolo spomenutú viackrát, ale skúsim sa spýtať ešte raz.
Otázka znie: Je lepšie si nechať účet vedený v EUR a nakupovať US akcie priamo za tieto EUR, alebo najskôr previesť všetky peniaze(FOREX) do USD a nakupovať následne za USD?
Je normálne, že Lynx účtuje 5EUR poplatok za forex transakciu? Na nete nič také nepíšu, avšak pri pokuse zameniť celú sumu za USD (TWS Standalone), vyskočí upozornenie na nedostatočný cash.
"Your order is not accepted. There is insufficient cash [-4.55 EUR] in your account to obtain the desired position."
Ùčet mám cash.

Ďakujem za každú radu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

daniel78, forex transakciu myslis, ze mas EUR cash a chces to zamenit do USD cash ?
na to som lynx tiez chcel vyuzit, no za 5eur fee pri strednom kurze pride,v mojom pripade CZK, ze by som musel minimalne 500eur zamenit, aby som bol na nule s alternativnym sposobom na zamenu penazi...
niekde som cital, ze interactive broker si berie 2.5usd za FX zamenu, cize je dost mozne, ze lynx i berie vanze tych 5usd...
Odoslané z počítača
daniel78
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 18 10, 2016 6:51 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa daniel78 »

iceberg8, ano chcem zameniť cash na účte za USD.
Ďalší problém, na ktorý som natrafil, je pri pokuse zadať SELL order na EUR.USD dostanem následujúci error status:
"Order Reject: This account may only submit orders that would close or reduce existing positions."

Viem, že s cash účtom nie je možný short sell, ale snáď mi tým nechcú povedať, že nemôžem ani zameniť EUR za USD. Resp. ako mám tomu rozumieť?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

daniel78 napísal:Zdravím,
nedávno som otvoil účet u Lynx. V pláne mám skôr dlhodobé držanie US akcií ako aktívne obchodovanie. Viem, že to tu už bolo spomenutú viackrát, ale skúsim sa spýtať ešte raz.
Otázka znie: Je lepšie si nechať účet vedený v EUR a nakupovať US akcie priamo za tieto EUR, alebo najskôr previesť všetky peniaze(FOREX) do USD a nakupovať následne za USD?

Nie je to dobre. Nemusíš fyzicky meniť EUR na USD, lebo nákupom americkej akcie by sa ti automaticky nakúpila v dolároch a po jej predaji by si na účte videl USD. Tie by si potom mal meniť späť...

Neoplatí sa držať dolárové aktíva na EUR účte. Broker ti akože tie doláre požičiava a zato účtuje nejaké úroky. Za druhé, ti bude účet skákať nielen podla toho ako sa vyvíjajú akcie, ale aj ako sa vyvíja kurz EUR/USD.

Chod do account manažmentu a normálne si zmen basic curency z EUR na USD. To znamená, že ti zmenia účet vedený v EUR na účet vedený v USD. Nie je to žiadny problém ani komplikácia. Na účet a z účtu si môžeš posielať EURá...už je to tu niekde popísané.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Aurelio »

tiez ma prvykrat poplatok prekvapil, ale maju ho uvedeny v cenniku, len sme obaja nepozorni :-)
https://www.lynxbroker.cz/media/dokumen ... Tarify.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; strana 6 mas pri USD ze poplatok je minimalne 5$
Power of Knowledge
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

caute, mate niekto emailovu adresu na support IB? mam seriozny problem zatvorit ucet. Vyhadzuje mi to error, do centra sprav sa uz neviem dostat a error vyhadzuje este aj ich kontaktny formular na webe. A peniaze nikde.
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

peter.cmorej napísal:caute, mate niekto emailovu adresu na support IB? mam seriozny problem zatvorit ucet. Vyhadzuje mi to error, do centra sprav sa uz neviem dostat a error vyhadzuje este aj ich kontaktny formular na webe. A peniaze nikde.
Peto chod na ich stránku najdi si contact us a z ich webu môžeš odoslať email na support mňa pustilo vypísať formulár ostava ti jedine chat
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"