Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

ERA
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 27 08, 2015 10:32 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ERA »

Mam eurovy ucet u IB a mam tam aj nejake USD v cervenom za ktore platim urok a rad by som ich teda zamenil za eura. Nechcem otvarat forexovu poziciu len sa chcem jednoducho zbavit tych par usd a aby mi to radsej stiahli z euroveho stavu. Viete mi prosim povedat postup ako to spravit? S forexom som nikdy nerobil. Dik
long
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 10:34 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa long »

ERA napísal:Mam eurovy ucet u IB a mam tam aj nejake USD v cervenom za ktore platim urok a rad by som ich teda zamenil za eura. Nechcem otvarat forexovu poziciu len sa chcem jednoducho zbavit tych par usd a aby mi to radsej stiahli z euroveho stavu. Viete mi prosim povedat postup ako to spravit? S forexom som nikdy nerobil. Dik
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =40#p85405" onclick="window.open(this.href);return false;
ERA
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 27 08, 2015 10:32 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ERA »

long napísal: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =40#p85405" onclick="window.open(this.href);return false;
A co s tym ako? Túto temu mam prebehnutu a zatial som tu nenasiel jednoznacny postup ako to spravit
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Otvor si TWS po prihlasení Vľavo vedľa Order je Account klikni na to otvorí sa ti daľšie okno tam klikni na Currencies a klikni na Close All Non-base Currency Balances a nasledne opatovne klikni na ok a zamení ti všetky no base meny či už s pozitívnym balance alebo negatívnym balance
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
ERA
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 27 08, 2015 10:32 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ERA »

Dakujem. A je jedno ci dam FXCONV alebo IDEALPRO?

A viete poradit postup pre situaciu ze by som chcel predat eura(base currency) a kupit za to usd bez otvarania pozicie na forexe, teda cisto zmenaren?
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaja »

Pokud nechces otevrit pozici dej FXCONV.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

Zdravim.
Ako sa zatvaraju pozicie u IB v dosledku nedostatocneho marginu?
Nazorny priklad: Na ucte mam dajme tomu 5000$. Kupim 1 kontrakt YM(e-mini futures Dow Jones na ECBOT) na urovni 17 000, ktory ma nasledovne marginove poziadavky:
Intraday Initial :2437$
Intraday Maintenance:1250$
Overnight Initial:4875$
Overnight Maintenance:3900$

Pozicia pojde proti mne a zacne cena YM klesat. Pri akej hodnote YM mi IB posle Margin CALL a pri akej hodnote mi zatvori poziciu?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1384 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Podla mna ta 15 minút pred close upozornia, ked si pod 3900 a ked si to nezavrieš sám, tak ti to zavrú oni. Ak by išlo o viac kontraktov alebo o akcie, tak ti len znížia pozíciu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

Ak budem mat na ucte nakupene ETF SPY za 5000$, nulovy cash a kupim futures YM, bude sa brat hodnota SPY ako margin-zaloha na YM?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa mgulka »

myslím si, že na cash síce budeš mať 0, ale stále budeš mať "Current Available Funds" (...tak nejak sa to volá) vo výške 50 % hodnoty akcii. Takže, ak máš margin account a dáš na účet 5000 USD, nakúpiš SPY za 5000 USD budeš mať ešte k dispozícii 2500 USD. Na YM to stačiť nebude, ale na nejaký opčný spread áno
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1384 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Oni to oddelujú. Margin na futures sa odčítava a funguje ako oddelený účet. Problémy sú aj nad 25K, ked ti margin na futures odčítajú a vyhlásia, že nemôžeš trejdiť, lebo nespĺňaš 25K na Pattern Daytrading.

Po novom dokonca oddelujú UK a USA. Stačí, že začneš trejdiť CFD a už sa vytvára osobitný UK účet. Problém vzniká ak zavrieš CFD alebo komoditu a na oddelenom účte ostanú peniaze. Tie potom treba vrátiť z UK účtu na US účet cez internal transfer (cez account manažment). Pri komoditách zase treba aktivovať tzv. Excess Funds Sweep, aby sa ti margin z komodít vrátil na akciový účet.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa futurer »

Ahoj,
CFD obchoduji aktivně u IB přes 3 roky a ještě jsem nikdy žádné prostředky mezi účty nepřeváděl. V podstatě UK CFD je virtuální podúčet, který je vidět prakticky jen přes manag. account a statements viewer. Rozhodně není po zavírání pozice CFD nic převádět a zvláště ne přes internal transfer !
Pěkné svátky.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1384 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

futurer napísal:Ahoj,
CFD obchoduji aktivně u IB přes 3 roky a ještě jsem nikdy žádné prostředky mezi účty nepřeváděl. V podstatě UK CFD je virtuální podúčet, který je vidět prakticky jen přes manag. account a statements viewer. Rozhodně není po zavírání pozice CFD nic převádět a zvláště ne přes internal transfer !
Naozaj? To akože kecám?

To, že si ty nikdy nemal taký problém neznamená, že taký problém neexistuje. Riešil som to z ľuďmi už niekoľkokrát.

ALL: Ak budete mať na účte 30K ale nebudete môcť trejdiť ako PDT, tak sa obráťte na Futurera.
Presne tak vám totiž odpovedia na customer service v USA. Pre nich problém neexistuje. Američania totiž spravujú váš US účet a európania UK účet. Amíci povedia, že na americkom je margin pod 25K a dajú vám telefónne číslo na customer servise do EU...ušetrím vám čas: Europe = 00800-42-276537 their hours are 09:00 - 21:00 (Mon - Fri) (Europe/Tallinn)

Keď vám to už bude liezť na nervy a nebudete trejdiť celé dni, tak si spomeňte na mňa. Riešenie trvá asi 2 minúty. Mimochodom, tento stav medzi US a UK účtami je viditelný aj z TWS po nahliadnutí do ,,Account,,.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

To Futurer Juggler MA RECHT jak som previedol cez internal transfer looove z podučtu pre CFD na hlavny hned mi poskocila suma na paku
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa futurer »

Nevím, proč je tu tolik okamžité nenávisti a zloby. Já napsal svoji zkušenost a zkušenost asi 20 lidí, kteří CFD obchodují delší dobu také.
Klidně se na mne mohou uživatelé obrátit. Viděl jsem už tolik nesmyslných nastavení v TWS, že věřím tomu, že i poměrně jednoduchou věc dokáží řešit jedinci málem odjezdem do Chicaga.
Dodávám malej výcuc z letošního CFD accountu.. přibližně 350 trades (poslední dva řádky nejsou rozostřené) Klidně přidám i další roky. Aktivně je obchoduji přes 2 AOsy a za 3 roky jsem nikdy žádné prostředky nemusel ručně převádět a ani si to technicky neumím představit. Na tomtéž účtu obchoduji i další "komodity".

Ale rozhodně má pravdu náčelník.
Prílohy
CFD1_postcard.jpg
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

To futurer žiadna zloba a nenavisť.
v TWS maš IBUK securitiers IBUK Futures a IBUK regulated pokial trejdiš viac CFD tak ti drží loove prave na tom IBUK regulated a pokial by si s nimi prestal obchodovat tak ti tam ostanu a potom je nutne ich prehodit cez internal transfer z CFD podučtu na ten standartny (z U1234567F učtu na U1234567)
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1384 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Presne tak. Ja nevím kdo se tu rozlobil :wink:
futurer napísal: Rozhodně není po zavírání pozice CFD nic převádět a zvláště ne přes internal transfer !
Futurer: nikto nespochybňuje, že trejdíš CFD. Neviem načo tu dávaš tie zahmlené výpisy.

Ešte raz opakujem a dúfam, že to pochopíš:

IB vedie oddelene trading UK CFDs a US assets. Je to preto, lebo v USA je trading CFD zakázaný. Takisto sa odčítava osobitne margin na trading komodít. V určitých situáciách po zavretí UK CFD a po tradingu komodít vzniká u niektorých účtov problém. To že u teba taký problém nevznikol neznamená, že problém neexistuje a že ho netreba riešiť.

Môj kamarát netrejdil viac týždňov, kým sa to nevyriešilo. Hodilo ho to do stavu ako PDT pod 25K a nedovolilo otvárať žiadne pozície. Na ticket mu odpísali, že nech doplní peniaze. Pritom mal na účte 30K.

OK. Keď taký problém vznikne, rieši sa medzi UK a US účtom cez internal transfer.

Riešenie som si nevycucal z prstu, nakoniec sme ho dostali od ľudí z IB customer servisu: ..he will be able to move the funds back into the securities side through Account Management> Funding>Fund Transfers>internal transfers and selecting the UXXXXXF as the source account.

Čo sa týka komodít: You can sweep the USD in the commodities side be go to Account Management>Manage Clients > Settings > Excess Funds Sweep
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa futurer »

odkazy z diskuzí:
Jinak mají u IB vyřešen přístup k CFD moc hezky. Vše je zcela transparentní, peníze se dle potřeby samy “přelijí” z účtu v USA na účet v UK, margin se počítá z celkových peněz a IB
:arrow:
foglik píše:
Znám systém CFDeček - nevýhodou je, že je potřeba převést "na" CFD účet v UK money...

není, tento tzv. interní převod provede Interactive Brokers sám, když je třeba. Tam i zpátky. Obchoduji to tak v reále cca rok.
Pochopitelně musíš mít dost peněz na účtu v IB USA

:arrow:
Není nic potřeba nikam převádět, vše si dělá "uvnitř" IB.
(aha, než jsem dopsala, už tu byl pan xzajic rychlejší)
:arrow:
Ano, přesně tak. IB má dvě jakoby části. Amíci nesmějí používat CFD, takže IB USA nakoupí ty akcie, dále se (automaticky dle potřeby) převednou peníze na (interní) podúčet IB UK, a tam se koupí ta CFDčka.
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa futurer »

a ještě jednou přímo od IB:

What do I need to do to start trading CFDs with IB?
You need to set up trading permission for CFDs in Account Management, and agree to the relevant trading disclosures. The trading permission covers both Index and Share CFDs. IB will then set up a new account segment (identified with your existing account number plus the suffix “F”). Once the set-up is confirmed you can begin to trade. You do not need to fund the F segment separately; funds will be automatically transferred to meet CFD margin requirements from your main account. For detailed instructions please see CFD Trading Access and How to Request Trading Permissions for IB CFDs (video).

Ale fakt je, že vám nikdo nemůže zabránit, abyste při každém obchodě transferovali prostředky ručně a ještě se o tom telefonicky radili třeba s Putinem.
A to, že někdo obchoduje daytrading na hraně marginových požadavků a po nepochopení pravidel je mu zablokován na týden účet je fakt běžné. Ale nespojoval bych to s CFD a už vůbec z toho dělal nějaký neexistující problém.
Zamhlený výpis jsem tu dal proto, že jsem psal o tom, že CFD u IB obchoduji dost aktivně cca. 3 roky. A že mám za rok na CFD 389 řádků obchodů. Zamhlený je proto, že nedám celoroční výpis na veřejné forum.
Děkuji znovu za poučení od Bundu a Jugg o fungování CFD, a poprosím o info, jak dlouho už obchodují CFD u IB oni?? 8) (zvláště u Alo - v TWS maš IBUK securitiers IBUK Futures a IBUK regulated pokial trejdiš viac CFD tak ti drží loove prave na tom IBUK regulated a pokial by si s nimi prestal obchodovat tak ti tam ostanu a potom je nutne ich prehodit cez internal transfer z CFD podučtu na ten standartny (z U1234567F učtu na U1234567) – fakt perla  )
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

To obchodovanie v IB je hotova kozmicka lod. :roll:
Esteze tu mame toto vlakno, lebo by som asi zaplakal.Tak sa tu prosim nerozvadte. Je mozne, ze sa ten isty problem da vyriesit viacerymi sposobmi.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1384 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:To obchodovanie v IB je hotova kozmicka lod. :roll:
Esteze tu mame toto vlakno, lebo by som asi zaplakal.Tak sa tu prosim nerozvadte. Je mozne, ze sa ten isty problem da vyriesit viacerymi sposobmi.
My o voze, on o koze...

Alo to potvrdil, ja som to potvrdil a chlapík z IB customer service potvrdil ako sa rieši taký problém keď vznikne.

Nikto nespochybnil ako funguje CFD a že si IB samo presúva prostriedky. Nikto netvrdí, že UK účet treba fundovať zvlášť. Ja fakt neviem o čom sa tu vadíme. Vysvetlil som to dosť jasne. Toto vlákno je o riešení problémov a jeden sme vyriešili.

Nijak to nesúvisí s tým ako dlho sa CFD trejdí. Buď chápeme, že taký problém môže vzniknúť a vieme ho riešiť, alebo to nevieme.

Je to podobný (ale nie rovnaký) problém ako ked ludia zatrejdia niečo iné ako v USD a potom im na účte ostanú iné meny. Tie meny môžu, ale nemusia zmeniť späť na USD. Keď to neurobia, stav účtu sa im bude meniť podľa kurzových rozdielov. Pre niekoho to je problém, pre iného nie. Ale riešenie je jasné a stručné...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa futurer »

JUGGLER napísal: Nikto nespochybnil ako funguje CFD a že si IB samo presúva prostriedky. Nikto netvrdí, že UK účet treba fundovať zvlášť.
Alo Bunda napísal: v TWS maš IBUK securitiers IBUK Futures a IBUK regulated pokial trejdiš viac CFD tak ti drží loove prave na tom IBUK regulated a pokial by si s nimi prestal obchodovat tak ti tam ostanu a potom je nutne ich prehodit cez internal transfer z CFD podučtu na ten standartny (z U1234567F učtu na U1234567)
Tak jsem asi slepej :D
Tohle přesně jsou pro mne ty toxický příspěvky o kterých psal Mika. Normálního čitatele to navede na nesmyslné chování, nebo na strach před problémem, který se prostě normálně 99,99% traderů nestane, ale tady je prezentován jako zcela běžný jev!!

A s tím, že v jednom příspěvku opisuješ naráz hned 3 problémy s marginem u IB mi také nepřijdou moc košer. Minimálně se dvěma nesouhlasím.
Ale už se k tomu nebudu vyjadřovat – ale pochopil jsem, kdo jsou ti „několikrát ludia“.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1384 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

futurer napísal:Tak jsem asi slepej :D
To si. Keď Ti ide o vlastné ego, tak vidíš veci len z jedného pohľadu.

To isté som písal aj ja:

Problém vzniká ak zavrieš CFD, alebo komoditu a na oddelenom účte ostanú peniaze. Tie potom treba vrátiť z UK účtu na US účet cez internal transfer (cez account manažment).

A do tretice - to isté z IB customer servisu:

..he will be able to move the funds back into the securities side through Account Management> Funding>Fund Transfers>internal transfers and selecting the UXXXXXF as the source account.

Kolkokrát to mám ešte vysvetlovať?
futurer napísal: Tohle přesně jsou pro mne ty toxický příspěvky o kterých psal Mika. Normálního čitatele to navede na nesmyslné chování, nebo na strach před problémem, který se prostě normálně 99,99% traderů nestane, ale tady je prezentován jako zcela běžný jev!!
To teda nie! Toxické je vyhlasovať, že žiadne problémy neexistujú, lebo Ty si sa s nimi nestretol.
Toxické je vyhlasovať, že na 99,99% sa nikto s takým problémom nestretne a pritom sa s ním stretne kopa ľudí.
Toxické je odvolávať sa na odkazy z diskusíí a ignorovať overené fakty.
A to všetko len preto, lebo si raz svetoborne vyhlásil, že v žiadnom prípade netreba nič riešiť cez internal transfer.

Áno. Kým nemáš problém, netreba nič riešiť! Teplá voda objavená!
Ale keď problém máš, tak ho musíš vyriešiť. A riešenie je cez internal transfer. Jasné a stručné!
futurer napísal: A s tím, že v jednom příspěvku opisuješ naráz hned 3 problémy s marginem u IB mi také nepřijdou moc košer. Minimálně se dvěma nesouhlasím.
Pretože Jogo sa pýtal na problémy s marginom ! A pýtal sa na problémy pri účte s 5000, takže sa ho týkajú všetky problémy, na ktoré si len spomenieš.

A keď už tak svetoborne píšeš o tých 99,99%. Väčšina ľudí, ktorí sa na IB dotazujú tam majú buď minimálne sumy, alebo sumy, ktoré sú nevyhnutné na daytrading akcií, čiže PDT v rozmedzí 25-30K. A presne tých sa tieto problémy s marginom týkajú.

Netýkajú sa väčšinou tých, čo PDT nemajú a preto trejdia akcie cez CFD - to sú účty pod 25K. A netýkajú sa tých, čo majú účty vysoko nad PDT limitom, nad 30K.

Keď s minimálne z dvomi z troch problémov nesúhlasíš a si taký múdry a skúsený, prečo sa neozveš?

Prečo nepomáhaš a nevysvetluješ keď sa ľudia pýtajú?

Máš tu 60 príspevkov, tak sa pozri v koľkých z nich si niekomu pomohol, niečo vysvetlil. Ja si nepametám ani jeden. Pozri sa do zrkadla, keď kritizuješ ostatných.
futurer napísal: Ale už se k tomu nebudu vyjadřovat – ale pochopil jsem, kdo jsou ti „několikrát ludia“.
Jó. Najľahšie je uraziť sa. Najťažšie je uznať si chybu.
Najľahšie je kritizovať. Najťažšie je písať prínosné a netoxické príspevky.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Istiach »

Viete mi niekto pomoct?

Da sa v TWSku nastavit times and sales tak, aby boli farebne rozsirene buy a sell kontrakty?

Co som kukal, ine platformy to vedia, ale tws sa tvari ze to nedokaze.

PS: Uz to mam, su tam tie farebne puntiky. Cele riadky to asi nevyfarbuje
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

-Viete mi niekto povedat, ake tlaciva si mam z tej IB platformy archivovat ku danovemu priznaniu za minuly rok?
-Viete mi niekto dat odkaz, kde je popisane ovladanie tej IB platformy a account managera? (lepsie v cestine, ale ak neni, tak aj s anglictinou si snad poradim)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1384 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rok 2015 ešte nemajú. Ked sa dobre pametám, bude to niekedy v polovici februára.

Postup: Z ich stránky hore: LOG IN – account management ...Po nalogovaní: Reports – Tax – Tax Forms
V tých Tax forms ak tam uvidíš rok 2015 , stiahneš Form 1042S (PDF).

Ked máš problém z angličtinou, použi Google Translator.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jpeg »

Dobrý, chcel by som Vás skúsených poprosiť o vysvetlenie niektorých veci. Ak už to bolo niekde vysvetlené, tak sa vopred ospravedlňujem.
Ide o Time&Sales.

1. čo prosím Vás znamená to: odd-lot ? pri niektorej cene to je a niekde nie.
2. pri cene 11.19 došlo ku kúpe len 10 akcií? alebo je to niečo iné , keď tam nie je 1x100?
3. prečo je niektorá cena biela a iná zelená. Zalená pravdepodobne sa jedná o nákup, červená o predaj a biela?
viď príklad na druhom obrázku 11.29 +3x100 (biela a zelená)

Mohli by ste mi to prosím vysvetliť resp. ma niekde nasmerovať , kde by som sa o tom dozvedel viac.

Ďakujem


Obrázok
Obrázok
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Istiach »

To je zaujimave, moja paska vyzera uplne inac. Aku verziu TWS to mas?
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jpeg »

Broker je lynx a ten ma platformu od IB. Verziu je:


Obrázok
Naposledy upravil/-a jpeg v Št 18 02, 2016 5:47 pm, upravené celkom 1 krát.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Istiach »

Wtf, ja mam 944 z 2014 a ked som skusal updatovat, povedalo mi to, ze mam aktualnu verziu
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Istiach »

Uz som to updatol, ale ta paska stale nieje farebna ako ta tvoja. Neviete niekto kde sa to nastavuje? Na nete som nic nenasiel.
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jpeg »

Ja som to nastavoval tu:

Obrázok
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Istiach »

Ja tam mam toto

Nemam predplatene data na akciove burzy. Myslite ze to moze byt tym?

Ale ETF data mam a tie su ako akcie, a ani tam mi to neukazuje. Ani na futures tam data tiez mam.
Prílohy
paska.PNG
paska.PNG (21.34 KiB) 20184 zobrazenia
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jpeg »

Nastav si v nastaveniach Time and sales , kotace, tu poslednú možnosť
Bid size, Bid, Ask, Ask Size.

a ešte ja mám nastavene nepouživať bodky.

Obrázok
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Istiach »

Dakujem za pomoc :) Repostni si ten svoj prvotny post, az tu nezapadne.
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jpeg »

Vedel by mi niekto prosím poradiť.

jpeg napísal:Dobrý, chcel by som Vás skúsených poprosiť o vysvetlenie niektorých veci. Ak už to bolo niekde vysvetlené, tak sa vopred ospravedlňujem.
Ide o Time&Sales.

1. čo prosím Vás znamená to: odd-lot ? pri niektorej cene to je a niekde nie.
2. pri cene 11.19 došlo ku kúpe len 10 akcií? alebo je to niečo iné , keď tam nie je 1x100?
3. prečo je niektorá cena biela a iná zelená. Zalená pravdepodobne sa jedná o nákup, červená o predaj a biela?
viď príklad na druhom obrázku 11.29 +3x100 (biela a zelená)

Mohli by ste mi to prosím vysvetliť resp. ma niekde nasmerovať , kde by som sa o tom dozvedel viac.

Ďakujem


Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Bude to asi tak ako u futures
zelena nakup za ASK
červena predaj za BID
biela ked dôjde k zobchodovaniu medzi BID-ASK
zlata ak sa uskutoční obchod za vyššiu ASK cenu ako je aktualna ASK
sýto ružová ak sa uskutoční obchod za nižšiu BID cenu ako je aktualna BID
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jpeg »

Ďakujem
a čo prosím znamená to +odd-lot
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaja »

odd-lot je trejd pod 100ks. Jinak zelena je zvyseni hodnoty, cervena snizeni a bila bez pohybu. To plati jak pro cenu tak pro mnozstvi.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Istiach »

Caute,

Viete ma niekto, kto ma IB, odkazat na nejaky aktualny cennik? To co som naiel na nete sa mi nejako nezda. Pride mi to moc lacne...
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"