Exante

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Exante

Príspevok od používateľa Aurelio »

Caute, v tejto teme zaznelo info o brokerovi Exante, o ktorom som nikdy predtym nepocul a vyzera celkom fajn. Mate s nim niekto osobnu skusenost alebo viete o nich nieco blizsie?

Predmet: lynx vs. degiro
Robo_1 napísal:Ahoj,
dalsia moznost je Exante.eu na rozdiel od IB/Lynx mas realtime data for free, ziadny min fee za trade, mozes kupit 1 akciu s poplatkom 0,01.
pri oboch je min vklad 10k, takze zalezi na tvojich moznostiach.
Power of Knowledge
Robo_1
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 17 11, 2016 11:28 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 18 times

Re: Exante

Príspevok od používateľa Robo_1 »

Ahoj,

pouzivam ich iba na US market, s EU skusenosti nemam. Broker sidli na Malte a maju rusky kapital za sebou.

Vyhody:
nemaju min fee za trade
nemaju inactivity fee
maju realtime data
starostlivost o zakaznika (odpovedali do par minut aj v po 22:00)
FIX protocol bez min obratu

Nevyhody:
poplatok za exchange EUR/USD citelne horsi ako IB. Rozlisuju Fx trading a real konverziu.
margin interest horsi ako IB, ale stale lepsi ako ostatna konkurencia
poplatok za vyber cash 30$ + bankove poplatky
starostlivost o zakaznika (su naozaj otravni, account manager si naozaj obieha klientov, casto vola, pise emaily)
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Exante

Príspevok od používateľa Aurelio »

Robo_1 napísal:Ahoj,

Vyhody:
nemaju min fee za trade
nemaju inactivity fee
maju realtime data
starostlivost o zakaznika (odpovedali do par minut aj v po 22:00)
FIX protocol bez min obratu
velke dik za info. toto znie uplne ako z rozpravky. neviem si predstavit, ze by som sa teraz napriklad rozhodol kupit 2ks Starbucks a zaplatil by som iba 2 centy, to znie fakt sci-fi. neni tam nejaky zadrhel? nejaky minimalny objem obchodov alebo nieco? z coho potom ziju?

real-time data su aj za opcie? tiez tie ceny za opcie su nadherne, $1.5 za kontrakt je ako z rise snov oproti tomu co mam v lynxe (4$)
Robo_1 napísal: Nevyhody:
poplatok za exchange EUR/USD citelne horsi ako IB. Rozlisuju Fx trading a real konverziu.
margin interest horsi ako IB, ale stale lepsi ako ostatna konkurencia
poplatok za vyber cash 30$ + bankove poplatky
starostlivost o zakaznika (su naozaj otravni, account manager si naozaj obieha klientov, casto vola, pise emaily)
tie nevyhody mi pridu fakt kozmeticke oproti vyhodam. aj ked je poplatok za vyber 30$, tak sa mi to stale vrati po 3 mesiacoch real-time dat :D alebo po 6 obchodoch. proste sila! nasiel som si support stranku, tu si nastudujem a otvorim demo, potom budem ked tak pisat nejake doplnujuce otazky. ak by si si nasiel cas a ochotu nam tu poradit aj v buducnosti, tak ti budem VELMI vdacny!
Power of Knowledge
Johnny10
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 06 12, 2017 4:54 pm

Re: Exante

Príspevok od používateľa Johnny10 »

Tiez budem rad za dalsie info o tomto brokerovi. Asi hlavne co sa tyka reputacie. Nechcem dat uspory len tak hocikomu. Ale par rokov uz funguje.
Robo_1
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 17 11, 2016 11:28 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 18 times

Re: Exante

Príspevok od používateľa Robo_1 »

Mna trosku zarazil ten rusky kapital na pozadi, preto som to radsej spomenul.
V minulosti boli vysetrovani kvoli nejakym issues, co sa ale nepotvrdili ( resp. im nic nedokazali), detaily si skuste vygooglit.

Niesu ziadne poziadavky na minimum trades, jedine je treba 10k alloc. Margin je 1:4 myslim.
Trosku treba nadniest svoj majetok pri prihlaske, myslim ze chceli aby clovek mal nad 400k v majetku :)

S opciami vam neporadim,s tym som sa zatial nehral.

Ja som si bol trosku neisty do prveho vyberu. Ten je kostrbatejsi ako v IB - treba tlacivo, vytlacit, prilozit ako attachment, potom hned vola account mgr ze co sa deje, ale nakoniec peniaze prisli.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"