tazba kryptomien - investicia do Hardware

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa remo »

Ahojte,

Chcel by som sa spytat ci sa tu niekto aktivne venuje tazbe kryptomien (aktualne protokoly, ktore ma zaujimaju su Ethash, Equihash alebo Cryptonight).
Mam volne financie, ktore by som dal do hardwaru (4-6000 EUR)
Ale rad by som si vypocul nazory ludi co sa tomu venuju aktualne v tejto dobe a vedia poradit na co sa skor zamerat, pripadne ake je ratio - mining difficulty/cena energii/vstupny kapital do HW/a nasledny ROI?

Vdaka za pripadne rady a nazory :)
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa demorez »

tazke otazky davas. ten kto razi nema motivaciu lakat dalsich, takze neviem ci sa dockas fundovanej odpovede. podla mna je to gambling ktory sa moze vyplatit jedine pri dramatickom naraste ceny. ked som tak ratal na prstoch, tak so 4 GPU by si vedel vytazit tak 2 ETH za mesiac, pri nakladoch na elektriku 60 eur. pri sucasnych cenach by si mohol byt v zisku tak za rok, ale vsetko zavisi od toho kam sa pohne cena a obtiaznost. zasa ale ten kto neskusil ani nezarobil a nehrozi ze o prvotnu investiciu prides uplne - vzdy bude mat nejaku zostatkovu hodnotu za ktoru to strelis.
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa remo »

demorez:
suhlasim, najdolezitejsi faktor bude tak ci tak spravny vyber/tip crypto, na ktoru sa zamerat, a ktorej tazobna obtiaznost je este znesitelna bez nutnosti ASIC cipov pripadne miningovej farmy a potom uz len cakat ci bude o nu v rocnom horizonte stupajuci zaujem a dufat, ze neupadne do prachu dejin :)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Pozor na ETH, hovori sa, ze koncom roka sa prestane tazit a pojde POS. (Point of Sale)
Ale moze to byt aj nezmysel :)
Odoslané z počítača
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa demorez »

pokial viem ETH ma byt konecne, takze od urciteho momentu nebude mozne minovat.

remo: ak chces minovat nejake low-profile meny nebolo by jednoduchsie tych 4 tisic zainvestovat do tych mien formou priameho nakupu a cakat na narast?
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa remo »

iceberg8: Myslim, ze ETH uz teraz funguje na kombinaci PoW a PoS, neviem do akej miery chcu casom obmedzovat PoW protokol, ale ja si zatial myslim, ze PoS maju hlavne v zalohe ak by niekto zacal pouzivat na minovanie ASIC chipy upravene priamo na protokol ETH.
Kazdopadne verim, ze casom budu viac a viac obmedzovat PoW aby urobili z ETH environmentalne nezavadnejsiu menu, do akej miery im to vsak vyjde a kedy to budu zavadzat, prial by som si mat taku vestecku gulu :)

demorez: asi tak aj spravim, uz som objednal HW na jeden rig za cca 1800 EUR a chcem zacat tazit aspon na jednej, zvysok investujem priamym nakupom. Urobil som to preto, lebo si chcem skusit mining na vlastnu past a viac sa tym padom ponorit do problematiky lebo ma to donuti ucit sa o krypto nie len z pohladu investora, ale aj prakticky ako minera.
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa demorez »

to znie ako celkom rozumna strategia. co za tych 1800 budes mat? ak sa ti chce hod sem config.
memehlo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 28 05, 2017 6:27 pm

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa memehlo »

moja skusenost je taka, ze sa viac oplati nakupit kryptomenu a stavit na jej rast, ako ju tazit. Investicny horizont minimalne 12 mesiacov, optimalne tak 24. Ak bude cena stupat, zarobis viac ako z tazenia, ak bude klesat, pravdepodobne ti vytazena mena nevykryje naklady na tazbu. Treba si uvedomit, ze difficulty je do istej miery premietnuta co ceny kryptomeny.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa Adammd »

@remo, celkom ma to zaujima, pri dnesnej cene ETH a elektriny, kedy prepokladas, ze sa ti tych 1800EUR vrati? Mne sa to nechce studovat, pretoze tazit nemienim, ani priamo do cryptomien investovat nebudem(ja to pokladam za este vatsi ''podvod'' ako je cela burza)

Inak cital som analyzu, ze kto chce investovat do miningu, moze kupit akcie AMD :lol:
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No ja teda neviem, pretoze:
keby ideme stavkovat na ETH, dnes stoji, dajme tomu 200 EUR.. tak kupim 10 ETH. A drzim a drzim..
keby ideme stavkovat na ETH zas, ale tazbou, tak kupime rig za 2000EUR (10ETH po 200EUR), a tazime a tazime. Platime energie, znasame hluk, treba to nastasvit, pretaktovat, znizit voltaz, strazit. Vytazime ETH v sume... neviem kolko, neviem aka obtiaznost.. A ani neviem za kolko by sa predalo tych 10 ETH o 12-23 mesiacov.
Inak, vyhoda prveho je, ze ak poskoci ETH za mesiac, mam okamzite ETH na predaj, tj likvidita
vyhoda rigu je, ze mozem tazit hocico ine. dokonca aj dual-mining je mozny. a grafiku mozem pouzit do hernej masiny, ale zas, stale to moze byt zbytocne zelezo v domacnosti.
kazdopadne, mne sa najviac paci teoria, vytazit dnes bezcenne coiny, tak par tisic (tj v hodnote do 100USD) a drzat. je to vyhodnejsie podla mna, ako kupit coiny, lebo aj tam su nejake fees... A treba mat ucty na burzach atd, ale zas, je to dost pracne pre 100USD coiny...

Adammd - ano, coiny su podvod, a brutalny. Mozno okrem BTC, zvysok je nehorazny scam, kde mozno aj teenageri zhrabnu DESIATKY MILIONOV a potom zmiznu... a pravidelne. zial ludia su blbi a davaju tam prachy, za vidinou brutalneho zbohatnutia, je to zvlastne a na zamyslenie... Ale komu by sa nepacilo zhodnotenie x100, 100x, alebo 100fold.. alebo 10000% .. otazne je, ci sa to da este dnes zopakovat, ten majovy bulltrh.

Trochu by som sa bal drzat na burze (online penazenke) viac ako 200 EUR.. co ak ich hacknu, co ak krachen atd, cize skor by som to drzal v cold storage... ("USB kluc" ci take nieco)

Cize mining vs buy and hold - to by chcelo dvoch a potom porovnat :) ale je to dost o stasti podla mna :D

Inak, ako dlho cakas na ten rig? lebo co som pisal tomu kto mi robil PC (obycajny domaci), tak hovori, ze cakacky ma mesiac(!)
EDIT:
Ta burza poloniex je nic moc, lebo som chcel nakupit hlavne spekulativne malolikvidne coiny, ale tam maju uz take ustalene, ktore uz vyleteli hore (aj ked tento SIACOIN aj u nich isiel hore 5 nasobne, ale prisiel som neskoro).
napr dnes maju volume 24hodn a ETH 21500BTC, co je celkom masaker - 60milionov USD, dalsie tri coiny po 15 tisic BTC. Penazenky coiny maju obcas problemy, co som cital fora, napr ze nefunguju - nedaju sa preposlat prec z burzy (aj inych), ale opravuju to do par dni...
Odoslané z počítača
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa kobolcs »

ahoj kedze su AMD karty na tazbu vypredane na celom svete caka sa na RX VEGA(august), podla mna tu seriu RX5xx mohli kludne vynechat, tak kupit vies len NVidia 1060 a 1070 * 6 kariet na jeden stroj plus nejake drobne procak,doska,ramka,ssd, chladice a mas hotovy rig. Do 6tisic mas asi 3 max 4 6kove rigy vyhoda nvidii oproti amd je priblizne polovicna spotreba a nevyhodu je cena/vykon je cca 60%. Rada uz nekupuj 3GB karty na ETH, lebo dag subor uz ma skoro 3gb cize o polroka uz nato nebude stacit. Alebo dalsia moznost je Baikal ASIC ak ho zozenies.
Hash
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 29 06, 2017 9:56 pm

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa Hash »

Ahojte ponúkame Vám bezstarostnú ťažbu ETH.
Prvá oficiálna ťažba na SR.
PRE LAUNH fáza do 17.7.17. lepšie ceny plus si môžeš zaistiť najlepšiu pozíciu v binári.
Viac na financialfreedom@financialfreedom.sk
:!:
Ďakujeme.
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa remo »

ahojte,
dlho som sa tu neukazal lebo mam co robit momentalne s rigmi a obchodovanim s coinami.

Kazdopadne scam nescam idem do toho a je mi jedno ci to vyjde alebo nie, Forex z duse nenavidim lebo bez paky na Forexe sa ani neoplati obchodovat nehovoriac o tom, ze clovek si ani nemoze nic kupit a drzat lebo ho zozeru brokerske poplatky - cize 0 bodov pre mna. Akcie su mozno zaujimave, ale do toho sa mi nechce ist a radsej riesim akcie formou investicie do start-upov, co je sice riskantne, ale pre mna zaujimavejsie. Radsej stratim vsetko co som investoval s potencialom 3400% a viac rastu rocne, nez riskovat malo a zarobit rocne 10%
To je, ale iba moj nazor a nikomu nic neradim, kazdy si investuje na zaklade vlastneho zvazenia.

Investovat do coinov sa oplati viac ako do mininug - period. To je jasna matematika. Mining zacinam preto lebo chcem viac rozumiet aj inym strankam krypto sveta nez len burza. Zaroven je mining dobry an to, ze ked mam vsetky coiny v bags - to znamena, ze mam nakupene altcoiny a zacne bear market tak mam zamrznute peniaze na dalsie investicie - mining je nieco ako mala zaruka voci tomu.

Uz som nezohnal rig za tak lacno - resp. cakal by som nanho rok. Kupil som od jedneho Ira co sklada hotove rigy, ale ked sa pohrabete v mining komunitach na FB tak najdete ludi co robia vo velkom rigy pre farmy. Ked sa postasti tak vam uleju par kariet zo zakazok - s tym, ze si priplatite - ale pri dnesnych cenach mining kariet a dostupnosti sa to stale oplati - pre toho kto chce tazit.

AMD Vega- tesil som sa na ne, potom som zbadal cenu a uz su pre mna nezaujimave - lepsie budu asi GTX 1060-106

Pri dnesnych cenach je navratnost rigov niekde pri 4-6 mesiacoh - to sa ale moze rapidne zmenit, na druhej strane je tu este viac alternativnych coinov co sa daju tazit, momentalne rozmyslam ci sa pustim do MUSIC, ale nechcem sa moc rypat v tych novych rigoch lebo to by som musel prehadzovat cely OS a nemam to otestovane, ale asi sa k tomu za par tyzdnov dokopem, rising difficulty ma donuti :D
Ja budem rad ked sa mi vrati investicia do rigov za rok, realisticky scenar. Je to pre mna skor vasen a venujem sa nakupovaniu a drzaniu coinov, treba o tom vela citat, toto je zacinajuci trh a mat informacie o novinkach je nutnost.
Oplati sa najst zaujimave coiny, v ktorych vidite potencial (KORE mi spravil peknych 100% minuly tyzden) a su este s malym market cap.

Kto chce nech sa do toho pusti, ale varujem vas, pohlti vam to cely zivot ked vas to fakt zacne bavit :D
kto si mysli, ze je to scam, nech sa teda do toho nepusta, ja v tom scam nevidim (skor mikrovesmir riskantnych start-upov), ale kazdy mame svoj nazor.
A kto bude nestastny ked strati vsetku svoju investiciu zo dna na den nech sa do toho vobec nepusta - lebo je logicke, ze ked nejaka minca vie vyskocit 100% za tyzden tak rovnakym sposobom sa moze vybrat aj opacnym smerom - a nikto to trhu nemoze vycitat :)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa Chris »

som zvedavy ci budes reportovat vysledky vobec, teda aj ked to nepojde "optimalne" ....
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa remo »

nebudem, naco?
nie som tu na to aby som "reportoval" ci uz profity alebo straty som tu preto, ze ma zaujimaju nazory druhych ludi co sa tomu venuju.
Ked reagujes na to co sa KORE tyka, tak to som dal na ukazku co ten trh robi - korelacia bola hned den dva na to v opacnom smere - znamena to, ze som prerobil? Nie, lebo clovek neobchoduje na paku a ked ma trpezlivost radsej drzi coiny, niektori aj viac rokov.
moje portfolio vyzera tak, ze 10-30% hore dole denne.
Pocitam, ale ze sa schyluje k bear market, takze asi pojdem 70-90% do straty a budem musiet drzat coiny kym sa to neda zase hore, ak sa vobec da. Ale to je riziko, s ktorym denne pocitam.

ak tomu neveris tak to neries - simple as that.
Lebo vela ludi co som tu cital na fore je typu: "jaj keby som vtedy pred rokom vedel"
take prispevky ma, ale nezaujimaju, zaujimaju ma prilezitosti co su teraz a idem do toho s tym, ze pridem o 90 aj100% kapitalu a riskujem cca rocnu vyplatu. Nikomu neradim nech to robi, mne risk nevadi a hlavne ja verim vo vela tychto projektov a startupov do buducna. Neberiem to ako meny - ani BTC neberiem ako menu/platidlo, nema na to predpoklady aby mohol sucasne konkurovat inym menam/platidlam rozneho druhu.(aspon nie teraz)
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa Pette »

nebolo by lahsie kupit si pekny oblek a chodit po nociach do kasina? :)
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa jan »

- aj bez paky sa da na forexe obchodovat, potom ta ani nebudu zrat poplatky. Akurat to nie je pre ludi, ktori sa chcu stat cez noc milionarmi.
- v com vidis dnes potencial 3400% rocne? Ako pises, minulost investicie ta nezaujima, tak na zaklade coho si prisiel k potencialu 3400%?
- nerozumiem uplne, preco by ta mining viac chranil voci prepadom oproti obchodovaniu? Nie je jedno, ci si kupim na sklad 10 kusov tovaru a pocas drzania mi klesne hodnota alebo ci si ten isty tovar vyrabam a pocas vyroby mi klesa hodnota vyrobeneho tovaru? Iba to je rozdiel, ze mozes predat vyrobnu linku? Ci niecomu poriadne nerozmumiem?
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa remo »

mining ma chrani tym, ze ked mam vsetky coins co som mal na obchodovanie zaseknuty otvorenych obchodoch tak mi generuje volne coiny. Aj ked uznavam, ze je to viac stratove ako keby clovek len obchoduje cisto a drzi mince dlhsiu dobu.
Mining nechrani proti zlemu obchodovanie, akurat generuje profit aj v pripade ked mas zaseknute vsetky ostatne mince v strate a nechces v strate predavat.

Co sa tyka tych potencialov, tak som vychadzal z toho ako sa mnoho startupov postavenych na blockchain a smart smart contracts technologiach zhodnotili za pol roka a viac. Samozrejme, ze nie vsetky (urcite nie vacsina).
Cez noc milionarom sa nikto nestane ani v cryptoverse.

Co sa tyka toho forexu, asi mas pravdu, ja som sa tomu uz davnejsie uplne prestal venovat lebo som na to nemal dost kapitalu a odhodlania (nebavilo ma to az tak ako ma momentalne bavi toto a podla mna by sa clovek mal prvotne venovat tomu co ho najviac bavi a potom az sa snazit na tom zarobit aspon na prezitie). Ale uprimne, nepoznam brokera co by dovoloval obchod bez paky, ale ako vravim zase tolko som sa vo Forexe nevrtal, robil som to asi rok a aj to viac menej povrchne.
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa remo »

Pette: ak by som sa naplno venoval napr. pokru tak mozno aj hej. Ale nebavi ma to a ani poriadne neviem pravidla. Takze nie, nebolo by to lahsie (pre mna) :)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Mne sa mining paci v tom, ze sa da prist ku coinom, ktore by sa zlozito obchodovali (ASI jedine peer to peer, aj ked tu sa daju kupit miliony coinov za lacno obcas)..

jan, ak si tovar vyrabam, namiesto toho aby som ho kupil a drzal, tak ho vyrobim o tu marzu lacnejsie. priklad: tovar stoji 100eur, ale vyroba 60eur. ja ho vyrobim za 600eur, a kupim za 1000eur. ale jasne, zalezi na masine ktora mi tovar vyrobi a tisic dalsich premennych (napr aj cas), takze mozno pisem bludy..

PS: 3400% maju niektore coiny aj za tyzden, ale potom pride -50% za 1 den (ale stale su na 1700%), cize nie je to nerealne, ale asi je to viac gambling ako forex.. (aj ked, co dnes nie je gambling..)
Odoslané z počítača
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa remo »

mining bude vzdy nevyhodny voci investovaniu v nejaky emerging coin - mining su proste prepalene peniaze. Neviem teraz ake coiny myslis co sa tazko/draho kupuju, ale daju sa natazit - momentalne mozno DECENT, ale ten mi z nejakeho dovodu nejde tazit cez tu ich platformu :( mozno je problem, ze mam maly storage.

Kazdopadne, coin co spravi 3400% (cca) za tyzden je podla mna riadny pump and dump, ale tak ked to clovek vychyti a stihne predat v profite tak preco nie.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa Pette »

remo napísal:Pette: ak by som sa naplno venoval napr. pokru tak mozno aj hej. Ale nebavi ma to a ani poriadne neviem pravidla. Takze nie, nebolo by to lahsie (pre mna) :)
naco poker? kryptomeny su dnes na urovni kamen papier noznice, cista bublina, ponzi atd, volajme to ako chceme.

Teda chod do kasina, hod v rulete na cervenu a mas to to iste, nemusis ani kupovat hardware:)
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa remo »

ked myslis, z coho vychadzas, ze je to bublina a Ponzi? Nazory ako je tvoj pocuvam casto, vacsinou od ludi, ktorych ked sa spytam nech mi aspon vymenuju niektore meny, o ktorych si myslia, ze su Ponzi a preco tak ich slovna zasoba konci pri slove Bitcoin - v lepsich pripadoch Ethereum.

Ano teraz pojdu dlhodobejsie ceny projektov a kryptomien dolu, pretoze total market cap narastol velmi rychlo tento rok, ale po tej koleracii ja osobne si myslim, ze sa to vrati do starych kolaji. Momentalne je to velmi podobne dot-com-bubble a vela ICO projektov zostalo nadhodnotenych z toho hype, ktory je momentalne (mnoho z nich, ale este ani neslo na burzy). Ale ponzi by som to nenazyval. Hovorim teraz o dobrych menach a projektoch co su uz na trhu dlhsie, maju solidnu roadmap a drzia sa jej, nie tych co su na chvoste coinmarketcap.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa jan »

mne napríklad chýba dôvod prečo by som mal vlastniť kryptomenu. Iný dôvod ako ten, že práve rástla cena.
Chýbajú mi teda fundamenty.

Ak jedinou praktickou vecou je, že mám rýchlejší prevod peňazí, tak to nestačí na to, aby takýto produkt každý mesiac znasoboval svoju hodnotu.

Utajovanie identity dodávateľa a odberateľa je kľúčové akurát pre tých, čo chcú porušovať zákon a pre konzumentov konšpiračných teórií.

Pôvodne sa uvádzala aj ambícia nahradiť existujúce meny kvôli ich nestabilite a volatilite. Toto je však už len dobrým vtipom. Tento dôvod sa už vôbec neuvádza.

Vážnym a možno aj najvážnejším nedostatkom je, že kryptomenu nepotrebujem používať.

Ďalej mi veľmi prekáža jednoduchosť s akou konkurencia dokáže vytvoriť novú kryptomenu, prípadne celú platformu na vytváranie kryptomien. Čiže prakticky nulová vstupná bariéra pre nové produkty alebo "firmy". Toto ešte nikdy nebolo dobrým znamením pre investorov.

Rezervy národných bánk v kryptomenach - toto vyzerá byť dosť pritiahnuté za vlasy. Jedna z rezerv je žiadaná už 7000 rokov a umreli kvôli nej milióny ľudí, cudzie meny zase potrebujú denne používať stovky miliónov ľudí.

A prichádzam k jedinému dôvodu, kedy by kryptomena reálne mala hodnotu. Keby si nejakú z nich vybral štát ako svoje jediné platidlo. Lenže tu je toľko mínusov pre štát, že nič podobné nehrozí.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa Chris »

remo: tak ty si dobry, dojdes sem povyzvedat ci sa naaaahodou niekto tomu aktivne nevenuje, ale nasledne uz ziadne info nechces pustit. :lol:

tak sem dam aspon nejake "realne info"
1 karta Nvidia GTX1080ti od cca 750e
vytazi aktualne dni:
Zcash: 700-750 160-170$/mesiac

1x GTX1070 zacina na 450e
Zcash 400-450 = 90-100$/mesiac
ETH 31MH/s 117$/mesiac

K tomu si este pripocitaj naklady na HW, poriadne zdroje, UPS, chladenie a naklady na elektrinu a kazdy musi zistit sam ci sa oplati ....

jan: vyhoda je ze "kopia" o tvojej transakcii je rozdistribuoavana na viacerych pc a teda akoby viackrat zalohovana. Ak niekto vie hast tej platby, tak vie tie $$$ vystopovat ak by sa moc cinil...
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa remo »

Chris:
Ved hej potreboval som zaklady :) nemam moc ake info ponuknut lebo expert som v tom neni. A problem v tomto "biznise" je momentalne aj tak to, ze zohnat dobry HW je skoro nemozne. Ale nevidim tu nejaky zaujem od ludi na fore tak je podla mna zbytocne toto tu zacat detailnejsie rozoberat.
To info co si dal je dobre, ale tie kartz uz su podla mna zbytocne drahe a GTX 1060-106 by mala mat porovnatelny výkon za nizsiu cenu (to teda ak ju vobec clovek bude moct zohnat). Pripadne odporucam http://www.mineshop.eu" onclick="window.open(this.href);return false;, chalan z Irska robi dobre rigy, clovek si sice priplati, ale dostane uz komplet optimalizovanu masinu. Problem je, ze on ked na FB oznami ze mu prisli karty tak minule vypredal 40 rigov za 15 minut.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa Chris »

da sa hocijak, ale cim vacsia/silnejsia karta tym lepsi vykon, mensia spotreba, mensie naroky na zdroj a chladenie a bla bla bla...

na Sk sa si tiez par ludi postavilo biznis a stavia rigy. Ale to je ako s fx, kto nevie na nom zarobit, tak aspon programuje indikatory, EA a robi rozne trading roomy....

Pripadne pozri video, preco je tazke uspiet ked minujes v malom :)....


https://www.youtube.com/watch?v=K8kua5B5K3I" onclick="window.open(this.href);return false;
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

pisal som prispevok ale asi az moc dlho :)
rekapitulacia
Hardware na minning ano ak mas dom a kuris elektrinou uchladis si grafiku a ohrejes si dom :)
Kryptomeny par uz mam LTC a ANS a este par cakajucich ordrov az do 80 % prepadu
vyhodu vidim v rychlosti transakcie a anonymite , nechcem aby stat vedel o vsetkych mojich peniazoch , su to vsetko x krat zdanene peniaze , pride mozno doba ako chceli v nemecku zdanit pausalne bakove ucty alebo v grecku obmedzenie vyberu v bakomate a budem asi rad ze mam par coinov ,,,
PS : Uvaha na zaver , kto dumpuje tieto meny ? Zeby velki hraci ktori to chcu vyhnat hore a nechat padnut len nech si plebs nemysli ze je aj alternativa ? ? ?
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa iceberg8 »

jedine co v tom vidim ako velke plus je ta anonymita, ako hotovost. a to nemusim byt mafian, ci politik, alebo zlodej.
len zastavam nazor, co koho do toho, co ja robim s peniazmi ? su moje, nie kolektivne.
ale pump and dump moze znicit rozne meny. je to este zlozite a nestabilne, aby som tam mal vyznamny podiel kapitalu.
ale uz len pre tu anonymitu by som ich PODPORIL, a to z dovodu, ze mafia si vzdy najde cestu, ako osrat system, a potom system straca na svojom ZMYSLE. (rovny a rovnejsi)
okrem toho, je to absolutne a vrcholne nezodpovedne, aby som nemal tajnu rezervu (pred statom, susedom). stat ma velku silu, znarodnenie moze stat zivot mojej rodiny (vyvlastnenie a nasledne jedlo na pridel, z historie sa to opakuje a pride to, otazne je kedy)
ale inak som skepticky, naco by ich kto pouzil, podla mna, trpia tym cim FIAT - pracuju cisto na DOVERE pouzivatelov.
Odoslané z počítača
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

Re: tazba kryptomien - investicia do Hardware

Príspevok od používateľa remo »

toto bude dlhy HODL :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"