Import z Číny - skúsenosti

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
filippob
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 11 09, 2011 10:19 pm

Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa filippob »

Zdravím všetkých!
Našiel som zaujímavý tovar aj dodávateľa z Číny, chceme si aj s manželkou založiť na začiatok eshop, no nemám dostatok informácii o dovoze kontajneru - ako sa dostane z Číny na Slovensko, aké sú poplatky (clo, dph?). Čítam knižky, inšpiroval som sa napr. Johnom Vanharom - podnikanivusa.com, ale všetky informácie sú použiteľné skôr pre Američanov. Dosť ma začína štvať komunikácia s Číňanmi, niekedy mám pocit, ako keby som ich obťažoval...
Ak má niekto s importom z Číny skúsenosti, poprosím o ne. Zaujíma ma hlavne:

1. Akú prepravnú spoločnosť ste využili
2. Akým spôsobom a v akej mene ste platili za tovar a prepravnej spoločnosti
3. Kam príde kontajner ? (našiel som Hainburg?)
4. Ako sa dostane tovar na Slovensko
5. Či sa termíny ako Bill of Lading, Custom Broker a pod. týkajú aj dovozu na Slovensko.

Za cenné rady vopred ďakujem :| !
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

nemám s tým skúsenosť ale poznám ľudí čo doviezli na Slovensko kontajner tovaru z Číny. Za niekoľko rokov ho nepredali celý. Takže nerátaj s plnou realizovanou maržou: predajná cena - nákupná cena. Počítaj s tým že časť tovaru predáš len s veľkou zľavou a časť nepredáš vôbec. A následne musíš dokúpiť ďalší kontajner s tovarom čo sa najviac míňal, alebo novú kolekciu a podobne.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

skus tychto: http://www.cokolivzciny.cz/reference/" onclick="window.open(this.href);return false;
ked sa nieco dozvies daj vediet, tiez by ma to zaujimalo :wink:
filippob
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 11 09, 2011 10:19 pm

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa filippob »

Pán Čmorej, máte nejaké skúsenosti s firmou, ktorú ste spomenuli ? Vyzerá to na prvý pohľad dobre. Trošku sa komunikácia zlepšila, ale stále to nie je ono. Ide o nábytok, s tým, že majú napr. uvedené druhy farieb v ktorých sa dá vyhotoviť, ale keď si pýtam vzorkovník, lebo si neviem podľa názvu farieb predstaviť, ako v skutočnosti vyzerá, tak sa po niekoľkých mailoch dopracujeme k tomu, že vzorkovník nemajú, keď ho budú mať, tak mi ho pošlú...Stále čítam, že je to iná mentalita, že je pre nich dôležitý osobný kontakt, z tohto dôvodu by možno bolo dobre využiť služby firmy, ktorú ste dal ako príklad.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Čmorej ma veru este nikto nenazval :) nie, nemam s nimi ziadnu skusenost. Kedysi som ich nasiel na nete, zaujali ma a ulozil som si ich do bookmarkov
filippob
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 11 09, 2011 10:19 pm

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa filippob »

Ospravedlňujem sa :lol:
Yco
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 12 01, 2009 11:50 am
Has thanked: 1 time

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa Yco »

Zdravíčko,

ja nenakupujem z Číny vo veľkom, ale mám tieto skúsenosti:

S ľuďmi, s ktorými som komunikoval, som sa cítil dobre. (Cez mail.) Boli maximálne úctiví a snažili sa splniť všetko, čo som navrhol. (Druhá vec je, že im napíšeš presne, čo chceš, a predajcovia pošlú najprv ponuku na to, čo majú.) Ceny sa aj v rámci Čínskych exportérov celkom slušne líšia. Takže je potrebné chvíľku vyberať. Závisí to hlavne na tom, či jednáte priamo s výrobcom alebo "iba" s predajcom. A keď už vyberiete poslednú dvojicu napr., je dobré si pozrieť ich vlastné stránky a nie alibaba.com. (Potešil ma preklad Google -u z Čínštiny.)

Aby som bol konkrétny, práve som dokončil skoro mesačnú komunikáciu s firmami okolo LED žiaroviek, keďže som si nimi chcel vybaviť dom. U nás stoja 800 - 900 lm (80 - 90lm/ W) cez 25 EUR/ ks. A to je ešte dobrá cena. Ja som si nechal vyrobiť 1200 lm s efektivitou 100 lm/ W. Dostal som sa na cenu polovičnú aj s dopravou, clom a DPH/ ks. (Záruka 3 namiesto 2 rokov.) Platil som PayPal -om a príde mi to domov. Neviem ešte povedať, v akej kvalite naozaj prídu, len píšem svoje dojmy a skúsenosti s komunikáciou.

Iný príklad. Kúpil som si pred cca. 3 - 4 rokmi navigáciu opäť priamo od výrobcu. (Stála štvrtinu ceny u nás.) Pokazila sa. Poslal som ju za cca. 20 EUR na reklamáciu. Prišla opravená za cca. 3 týždne. Z toho dva trvala cesta tam, lebo som si vybral najlacnejšiu dopravu. ;) (Oni ani pri jednom kuse na doprave nešetrili.)

Pre dnes posledný príklad: Kupoval som horčíkové dosky na stavbu a kupoval ich aj môj brat. Každý z nás od iného predajcu na Slovensku. Neprišli v rovnakej kvalite. Asi Slovenskí predajcovia nemali tú istú dodávateľskú spoločnosť. K doprave: V oboch prípadoch to išlo do Hamburgu. Dopravu na Slovensko bolo potrebné ešte riešiť. Riešili to naši predajcovia.
martin19987
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 19 09, 2013 11:38 am

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa martin19987 »

Dobrý deň.
Rád by som vám ponúkol možnosti lacnejšej prepravy tovaru z krajín vašeho importu. Sme logistická firma Velosi pôvodom z Ázie s veľmi silnými partnermi na každom kontinente a som si istý ze vám vieme ponúknuť a zabezpečiť rýchlejšiu, lacnejšiu a bezpečnejšiu prepravu vašich produktov (aj door to door). Rád sa s vami osobne a preberiem detaily vašich potrieb co sa týka prepravy. Som si istý ze vám vieme ponúknuť výhodnejšie služby ako naša konkurencia vďaka našim dlhoročným silným partnerom ( CASA CHINA) a dobrému menu firmy Velosi. Martin 0910966011
Elko
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 17 10, 2013 9:03 am

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa Elko »

Zdravím, nedávno jsem to řešil u nás v ČR, zkuste mrnout na tento manuál, je tam spousta odkazů i na weby EU: http://sinovia.cz/jak-na-clo-pri-dovozu ... ek279.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa Pette »

filippob - neni problem cokolvek doviezt (ak mas peniaze), problem je to PREDAT.

Aj maly kontajner cohokolvek je tolko veci, ze ty ako teraz zalozeny eshop NEMAS sancu predat ani len nejake percento nakupeneho.

Preto dobra rada - vykasli sa nato, nakupuj pekne v malom z EU a uvidis, ci urobis aspon zopar desiatok objednavok od zakaznikov.
dobrunoc
Active Member
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 27 11, 2011 8:53 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa dobrunoc »

Zdravim Vas..
Ma niekto nejake konkretne info ohladom Filippobovych otazok?
Rozmyslam nad niecim podobnym. Jedna sa mi o vyrobky zahradnej techniky..
Chcel by som na skusku kupit jeden kus, skontaktoval som sa s predajcom, je ochotny mi ho predat, ale samozrejme za navysenu cenu oproti kontajnerovemu mnozstvu.
Zaujimaju ma najma konkretne skusenosti, resp. rady ako v tomto pripade postupovat. T.j. od uhrady /najvyhodnejsi sposob/, cez dopravu, preclenie, zdanenie atd...
Budem vdacny za kazdu radu.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa Pette »

"Jedna sa mi o vyrobky zahradnej techniky.." - ak je to elektricky/motorovy pristroj, potrebujes v EU certifikat. Ak ho Cinan nema, zabudni na dovoz.

Ak chces nieco predavat, zacni s kupou na Slovensku/v EU.
dobrunoc
Active Member
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ne 27 11, 2011 8:53 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa dobrunoc »

Dakujem Pette za tvoj, uz dvakrat prezentovany nazor, ohladom dovozu z Ciny a odporucanie obzerat sa na SVK pripadne v EU.
Ocenil by som vsak konkretne odpovede na moje, resp. Filippobove otazky. Ak mozes niecim konkretnym prispiet, budem rad.
BTW. cinan ma CE certifikat na vyrobky o ktore mam zaujem.
Prajem pekny den vsetkym...
mrkva
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 08 09, 2014 8:16 pm

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa mrkva »

Reagujem sice dost neskoro od posledneho prispevku, ale mozno je to este pre niekoho aktualne. :D

Mam skusenosti s importom rozneho tovaru z Ciny kontajnerovou prepravou na Slovensko. Mozem na zaciatok odporucit neobjednavat rovno cely kontajner, ale trebars si dat doviezt len par kusov a vyuzit prepravu LCL (Less than container load). Neplatite teda za cely kontajner, ale len za cast, ktora je obsadena Vasim tovarom. Ak sa tovar nepreda, nic sa nestalo, lebo som vela neprerobil. Ak sa preda do mesiaca, tak si obratom objednam plny kontajner.

Mne kompletny servis (nakladka tovaru, preprava az k mojim dveram + colna deklaracia) zabezpecoval moj znamy, ktory sa zaobera importom z Ciny.

Cena tovaru s dopravou ma vysla minimalne o polovicu menej ako ked som si vypytal cenu s dopravou priamo od Cinskeho vyrobcu.

V pripade zaujmu viem poslat kontakt na zasielatela v sprave.
Karen999
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 07 05, 2015 2:14 pm

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa Karen999 »

Dobrý deň, rada by som poriešila dovoz tovaru z Číny do eshopu, preto by som Vás chcela poprosiť o kontakt na import z Číny, ktorý ste spomínali, ak je to ešte aktuálne alebo akúkoľvek inú radu ohľadom tejto témy. Ďakujem
frostmount
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 02 07, 2017 4:48 pm

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa frostmount »

Yco napísal:Zdravíčko,

ja nenakupujem z Číny vo veľkom, ale mám tieto skúsenosti:

S ľuďmi, s ktorými som komunikoval, som sa cítil dobre. (Cez mail.) Boli maximálne úctiví a snažili sa splniť všetko, čo som navrhol. (Druhá vec je, že im napíšeš presne, čo chceš, a predajcovia pošlú najprv ponuku na to, čo majú.) Ceny sa aj v rámci Čínskych exportérov celkom slušne líšia. Takže je potrebné chvíľku vyberať. Závisí to hlavne na tom, či jednáte priamo s výrobcom alebo "iba" s predajcom. A keď už vyberiete poslednú dvojicu napr., je dobré si pozrieť ich vlastné stránky a nie alibaba.com. (Potešil ma preklad Google -u z Čínštiny.)

Aby som bol konkrétny, práve som dokončil skoro mesačnú komunikáciu s firmami okolo LED žiaroviek, keďže som si nimi chcel vybaviť dom. U nás stoja 800 - 900 lm (80 - 90lm/ W) cez 25 EUR/ ks. A to je ešte dobrá cena. Ja som si nechal vyrobiť 1200 lm s efektivitou 100 lm/ W. Dostal som sa na cenu polovičnú aj s dopravou, clom a DPH/ ks. (Záruka 3 namiesto 2 rokov.) Platil som PayPal -om a príde mi to domov. Neviem ešte povedať, v akej kvalite naozaj prídu, len píšem svoje dojmy a skúsenosti s komunikáciou.

Iný príklad. Kúpil som si pred cca. 3 - 4 rokmi navigáciu opäť priamo od výrobcu. (Stála štvrtinu ceny u nás.) Pokazila sa. Poslal som ju za cca. 20 EUR na reklamáciu. Prišla opravená za cca. 3 týždne. Z toho dva trvala cesta tam, lebo som si vybral najlacnejšiu dopravu. ;) (Oni ani pri jednom kuse na doprave nešetrili.)

Pre dnes posledný príklad: Kupoval som horčíkové dosky na stavbu a kupoval ich aj môj brat. Každý z nás od iného predajcu na Slovensku. Neprišli v rovnakej kvalite. Asi Slovenskí predajcovia nemali tú istú dodávateľskú spoločnosť. K doprave: V oboch prípadoch to išlo do Hamburgu. Dopravu na Slovensko bolo potrebné ešte riešiť. Riešili to naši predajcovia.
Ahoj prosím ta tiež potrebujem led žiarovky hoci ake aj do auta mohol by si mi napisať skim a ako si komunikoval potrebujem na celi dom nakupiť ďakujem.
frostmount
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 02 07, 2017 4:48 pm

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa frostmount »

Yco Prosím ta,,, potreboval by som na celi dom led žiarovky, ked budeš taky dobry das mi kontakt odkial si kupoval a komunikoval? Ked môžes tak na môj meil: frostmount.mario@gmail.com Moc ďakujem
Yco
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 12 01, 2009 11:50 am
Has thanked: 1 time

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa Yco »

Ahoj, frostmount,

dnes už by sa nesnažil nakupovať priamo cez predajcu. Doba je inde a nie je to nutné, ak nechceš nakupovať vo veľkom. Už nakupujem len cez aliexpress.com, akurát si vyberiem čo najvyššiu kvalitu predajcu. Skús napr. tento filter:

Kód: Vybrať všetko

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-LED-bulb-e27-edison.html?spm=2114.01010208.0.0.vZNPx0&site=glo&g=y&SortType=total_weight_score_desc&SearchText=LED+bulb+e27+edison&isFavorite=y&initiative_id=SB_20170703065907&needQuery=n&isFreeShip=y
Všímaj si "Feedback score" (meno predajcu v tomto prípade som vymazal, lebo nechcem robiť nikomu reklamu):
Feedback score
Feedback score
A, ak chceš ušetriť, choď na ich stránku cez túto stránku:

Kód: Vybrať všetko

https://www.plnapenazenka.sk/peniaze-spat/217510/
polgari
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 05 04, 2017 8:15 am

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa polgari »

VIDEOROZHOVOR: Mišo o tom, ako funguje dovoz z Číny, čínsky e-commerce a know-how http://www.polgari.sk/videorozhovor-mis ... -know-how/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rozhovor má veľmi dobré ohlasy :)
Yco
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 12 01, 2009 11:50 am
Has thanked: 1 time

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa Yco »

@polgari: Dobrý rozhovor. Dík. Najviac ma zaujala informácia o dotáciách štátu do dopravy malých výrobkov. A najviac pobavila historka o desiatich tisícoch prepálených tričkách. :)
polgari
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 05 04, 2017 8:15 am

Re: Import z Číny - skúsenosti

Príspevok od používateľa polgari »

Yco napísal:@polgari: Dobrý rozhovor. Dík. Najviac ma zaujala informácia o dotáciách štátu do dopravy malých výrobkov. A najviac pobavila historka o desiatich tisícoch prepálených tričkách. :)
nech sa paci :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"