Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Ak by ste sa v lete 2021 mali rozhodnúť pre jedinú investíciu do crypta, ktoré z týchto by to bolo?:

1. jedine BTC !
25
46%
2. ETH (Ethereum )
15
28%
3. BCH (BTC cash )
0
Žiadne hlasovania
4. LTC (Litecoin )
0
Žiadne hlasovania
5. XRP (Ripple)
2
4%
6. ADA (Cardano )
8
15%
7. BNB (Binance )
1
2%
8. Solana
3
6%
9. Stellar
0
Žiadne hlasovania
10.Tezos
0
Žiadne hlasovania
11.Polkadot
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 54

Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal:
Ahoj.
Priznám sa, že ja o kryptomenách neviem vôbec nič. A zatial ma to ani nezaujímalo, lebo som si myslel že cryptomeny žiadne fundamenty nemajú. Na rozdiel od firiem, ktorých akcie sa obchodujú na burze...alebo reálnych mien, ktoré sú pod kontrolou centrálnych bánk.

Potešilo by ma, keby si mi aspoň pár vetami vysvetlil :

1. Čo myslíš pod tými fundamentami cryptomien

2. Čo je to ťaženie cryptomien o ktorom každý rozpráva ( to môže asi vysvetliť aj niekto iný, ale tú prvú otázku by som chcel od teba, lebo viem, že sa vyznáš).

Dopredu dík. :D Stačí krátko, po lopate, viem že si zaneprázdnený.
niesom expert, takze to co napisem treba brat tak, ze su to moje nazory. este doplnim, ze mna nezaujima technologicka stranka kryptomien. zaujimam sa o ne z hladiska ekonomickeho. takze:

bitcoin bol pilotny projekt ktory prerazil, jeho funkiou bolo vytvorit decentralizovany platobny system s vlastnou menou, ktory stoji na nezavislom overovani transakcii ku ktorym ma kazdy uzivatel pristup. oproti standardnemu systemu ma okrem transparentnosti aj jednu obrovsku vyhodu a tou je jeho rychlost transakcii. bohuzial tym ako bitcoin rastol sa jeho rychlost mikrotransakcii na malu vzdialenost znizovala a cena transferu predrazovala. jeho rychlost na velke vzdialenosti je vsak oproti standardnemu transferu penazi stale dramaticky efektivnejsia v porovnani s akoukolvek inou alternativou.

bitcoin ako mena dala zaklad uplne novej ekonomike. bitcoin je pre novu ekonomiku nieco podobne ako USD pre tu staru. je to benchmarkova mena, proti ktorej sa obchoduju ostatne kryptomeny. v situacii, v ktorej sme dnes uz ale nemozno celkom z urcitostou hovorit o menach, ale skor o tokenoch ktore su ovela viac podobne klasickym akciam. to znamena, ze ak dnes chce nejaka firma ziskat kapital, tak moze emitovat vlastne akcie (tokeny), a len trh rozhodne ci je firma zivotaschopna alebo nie. v pripade, ze maju investori o projekt zaujem v primarnej emisii (ICO) tak sa mena/akcia/token zacne obchodovat na burzach a opat len investori rozhodnu, ci a kolko burz tokeny preberie.

ak teda preberieme analogiu token = akcia. vznika nam uplne iny vesmir, kde inovativne firmy mozu naberat kapital od investorov globalne. nepotrebuju standardny model financovania. tento model nieje nicim novym. ty ako investor tiez rozlisujes pink sheets a blue chips. tak to funguje aj vo svete tokenov. kryptomien existuju stovky, ale len niektore z nich maju likviditu a su obchodovane na burzach.

vela ludi argumentuje tym ci vlastne bitcoin mena je alebo nieje. ako som spominal vyssie, bitcoin bol akceptovany vacsinou krajin. rovnako tak si vela ludi mysli, ze bitcoin nieje mena pretoze nema urokovu mieru, co opat nieje pravda. bitcoin ma floating urok, ktory je zavisly opat na trhu. svoje bitcoiny si moze clovek ulozit a dostat za ne urok. existuju aj bitcoinove futures kontrakty, opcie a swapy.

na zaver len upozornim na jednu vec ohladom vzniku novych mien. kryptomenu si dnes moze vytvorit uplne kazdy. zakladom je template vychadzajuci prave z kodu bitcoinu. aj preto vela "nadsencov" na zaciatku kryptohypu citilo potrebu vytvorit si vlastnu menu. kedze to boli len kopie bitcoinu bez projektu a firmy za nimi, tak sa nepresadili. preto je zakladnym fundamentom prave vizia projektu a jeho potencial rastu do buducnosti. ak si kliknete na stranku poloniex.com. tak si z listu mozete vybrat token a precitat si aky projekt za nim stoji.

o tazeni kazdy rozprava :) . to je pravda. v reale ale nejde o tazenie ale o potvrdzovanie transakcii v blockchaine. obycajna matematika, hladanie spravnej kombinacie na ktoru treba vypoctovy vykon. ale do tohto sa pustat nebudem, na to najdes urcite vela odbornikov. ja nim urcite niesom, takze treba hladat odborne clanky.

a tymto postom sa na cas zase lucim. majte uspesne leto.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík. Založil som novú tému, aby sa tvoj príspevok s edukačným významom nestratil v inom vlákne. Raz si musím nájsť čas a dať dokopy tvoje príspevky okolo forexu, či social tradingu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
eshoper
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 23 07, 2017 2:49 pm

Re: Altcoin by iceberg

Príspevok od používateľa eshoper »

Super zhrnutie :)
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa polovnik »

jj pekne zhrnute,

som zvedavy ako na to zareaguju brokeri a burza ak sa to rozsiri a ziska to doveru, tak to bude znamenat odliv penazi z burzy, cize budu prichadzat o peniaze, z coho mi logicky vyplyva ze asi oni sa budu stavat za tieto meny ak sa to uz nedeje.

napada ma podobna analogia z investovani do umenia/ starozitnosti, kedysi 90 roky nebolo do co ho moc investovat iba nehnutelnosti/pozemky starozistnosti ... a teraz je moznosti neurekom akcie/pozemky/startupy ...
preto furt niekto zo sogy kvaka ako je to super investiciia ... EDIT (akurat ten objem penazi je teraz asi vacsi)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa Airmike »

brokeri a banky na to uz prisli. preve preto pred par dnami dostala opravnenie firma LadgerX a stala sa tak 17tou oficialnou burzou v amerike. tu budu moct obchodovat kryptomenove derivaty participanti z velkeho sveta financii. nejake trapne ETFko od Winclevossov, ktore zamavalo trhom tym padom uplne stratilo na validite. Je to prva sprava o tom, ze financny svet naplno akceptuje kryptomeny. bude to derivatova burza a bude regulovana CFTC. na vstup ale bude potrebne otvorenie uctov radovo v milionoch dolarov. cize to nebude nic pre retail.

co sa tyka malych brokerskych firiem (retail). tie hromadne implementuju bitcoin do svojich platforiem. ale ako je to uz zvykom , kedze to implementuju pre retail , tak sa snazia na tom co najviac zarobit, co v konecnom dosledku bude znamenat, ze nezarobia nic. pri standardnych market conditions sa spready na bitcoine pohybuju okolo 0.1-0.5 USD. Fx aCFD brokeri ponukaju spready 8-13 USD. na co skoci len uplny zaciatocnik. kazdopadne aj toto sa bude pomaly menit.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa Airmike »

ahojte.

v poslednych dnoch som si vsimol zvyseny zaujem o cryptocurrency trading. len malo ludi ale riesi tento druh alternativnych investicii do hlbky a z fundamentalneho hladiska. dovod preco pisem tento post je, ze v poslednych tyzdnoch sa v odbornych kruhoch velmi diskutovalo rozsirovanie, skalovanie, bloky a podobne technicke veci ohladom bitcoinu co vyvolavalo na trhoch obrovske pohyby tieto zmeny budu mat nemaly ekonomicky dopad. trh je momentalne velmi senzityvny na akykolvek technicky fundament. nie je v mojich silach zhrnut situaciu, co sa deje a preco sa to deje. chcem len upozornit ze nasledujuci tyzden bude zrejme ovela volatilnejsi, ako by si bezny investor mohol mysliet. takze len velmi v kratkosti. 1.8.2017 nastane HardFork. laicky povedane stiepenie Bitcoinu. Vyslednym produktom butu dve meny. jednou bude Bitcoin a druhou Bitcoin cash. nebudem sa rozpisovat o tom preco sa to stane. len chcem upozornit, ze sa to stane. Drviva vacsina burz tuto vynutenu zmenu , ktora je viacmenej politicka riesit nechce a stiepenie odignoruje. su ale aj take ktore pristupili na tuto hru.

vela burz bude mat obmedzenu scopnost prijimat a odosielat cryptomeny, co viem celkom urcite ze brutalnym sposobom klesne likvidita. vela burz nepodpori bitcoin cash pretoze na to jednoducho nemaju usposobenu infrastrukturu. likvidity provideri prestanu masivne podporovat trh, takze vykyvy a peaky mozu byt hlavne pri malo likvidnych burzach obrovske. ak vsetko prehrmi. fork znamena aj ekonomicky dopad. tym, ze sa siet stiepi, rozlozi sa aj hodnota medzi dve siete. som si skoro isty, ze hodnota bitcoin cash siete je dramaticky mensia prave preto, ze ju skoro nikto nepodporuje. kazdopadne podla zauzivanych pravidiel sa bitcoin podeli pomerom 80:20, bitcoin : bitcoincash. hodnota a cena v tomto pripade bude zrejme znacne odlisna a vobec sa neda predikovat, ako sa zmeni pomer hned po forku. hlavnym dovodom je, ze likvidita bude velmi mala.

vo financnom svete sa tomu hovori event driven arbitrage. ak by mali obidve siete rovnaku validitu a trh by bol efektivny, vznikli by dve meny ktore by boli v case T0 nacenene v pomere 80:20. v sucasnej situacii by to znamenalo, ze Bitcoin by sa mal obchodovat za 2218 USD a Bitcoin cash za 554.7 USD. trh samozrejme efektivny nieje a urcite nemaju obe siete rovnaku validitu. som si skoro isty, ze takyto pomer nenastane. mam urcity odhad co nastane, ale ten tu popisovat nechcem. kazdopadne si dobre rozmyslite, kde a ako budete svoju nakupenu investiciu drzat, popripade ako tento event zobchodujete. zaciatocnikom ktori nevedia o bitcoine nic, by som odporucil nech sa drzia bokom.

pre expertov, ktori sa chcu na tomto evente podielat vela hovorit nemusim. myslim, ze im je jasne co sa bude diat. len pre predstavu cena futures kontraktu na Bitcoincash je aktualne 394 USD. https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin-cash/" onclick="window.open(this.href);return false;
zariadte sa ako uznate za vhodne, a hlavne davajte bacha na likviditu. bude to masaker. dipy mozu byt niekolko sto dolarove. a podla predoslych skusenosti s enginmy burz predpokladam, ze niektore dipy budu hodne pod fair value.

citil som povinnost na to upozornit. takze kto chce, mate moznost si o tom za dva dni vela nastudovat a napozerat. je to obrovska prilezitost a zaroven obrovska pasca pre neskusenych, aka sa na Bitcoine zatial neobjavila. kazdopadne ak chcete nieco zobchodovat budte konzervativny. ak je tento text pre niekoho nezrozumitelny, je to signal, ze treba ostat mimo.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa Airmike »

len doplnim to delenie. robi sa to tak, ze ked ma niekto v sucasnosti 10 bitcoinov, tak o ne nepride. ostane mu aj po forku rovnako 10 . rozdiel bude len v tom, ze je pravdepodobne, ze sa zmeni cena. to ze niektorre burzy bitcoin cash podporuju a niektore nie ma velky vyznam. druha cast delenia totiz je, ze k standardnym 10 bitcoinom ktore drzite v case forku vam pribudne aj bitcoin cash v mnozstve 10. aku bude mat cenu hned po forku jeden a druhy coin nikto nevie. kazdopadne si je treba uvedomit, ze ak mate bitcoin nakupeny na burze ktora nepodporuje bitcoin cash. tak nic nedostanete. dufam, ze som to napisal zrozumitelne a aj ten prepocet vyssie je teraz jasnejsi.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa iceberg8 »

ano, cize pocas forku treba BTC drzat vo vlastnej (cold?) penazenke v idealnom pripade... tak chapem spravne ?
Odoslané z počítača
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa demorez »

nie je tento fork trosku ako prekvapenie? lebo som bol v tom ze prave nasadenim SegWit sa malo forku zabranit, resp. sa mal stat bezpredmetnym. dalsia vec, co som ja necakal ze s oznamenim forku bitcoin celkom zacal rast, co si vysvetlujem tak ze trh ocakava ze dostane 2in1 teda ze pokles hodnoty btc bude dorovnany hodnotou bitcoin cash.

inac je to sranda, vcera tesne predtym ako som isiel spat som cital o bitcoin cash a v noci sa mi snivalo ze ludia vyhrabavali 10 rocne amd grafiky a cez noc vyminovali bitcoin cash na radeonoch HD3850 vyminoval bitcoin cash za miliony :D :D
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa Airmike »

drzat svoje BTC v cold storage je najkonzervativnejsia rada ludi , ktori maju bitcoin ako dlhodobu investiciu. odporucaju to aj minery. ja tento nazor nezdielam. ale zaroven nechcem radit co robit. uz mi pisu ludia do sprav, ze som pisal, ze cena bitcoinu pojde dole o 20 % a podobne veci. co som samozrejme tiez nenapisal.

ten fork je prekvapenie, ale trosku ine ako si predstavujes. nebudem to tu popisovat. len napisem vysledok. v nasledujucich mesiacoch budu HardForky minimalne dva. koho zaujimaju podrobnosti. tu je video kde sa o tom vyjadruju experti.
https://www.facebook.com/vejdiven/video ... nref=story" onclick="window.open(this.href);return false;
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa Istiach »

Inak aj ked budes drzat ten bitcoin v penazenke, co to meni na tom, ze ked cena klesne, klesne cena aj toho btc. Akurat to asi zabrani tomu ze by si o btc prisiel ak krachne nejaka burza.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika mam pre teba navrh. Chcel by som vediet nakolko je cenovy vyvoj Bitcoinu naozaj predikovatelny a nakolko mas ty konkretne realne schopnost ho predikovat. Mohol by si 5-6 zrozumitelnymi vetami napisat tvoj obchodny plan na najblizsi tyzden (pripadne mesiace) v style ... ak nastanu takto a takto prudke pohyby a takyto fundamentalny event a cena BTC dosiahne uroven X a cena BTC_cash v tom case cenu Y - vstupim a moj target bude XYZ. Potom by si mohol ten DOC subor poslat Jugglerovi, aby si mal istotu ze v ziadnom pripade nemienim vyuzit tvoj odhad na realny obchod. Ja si po tyzdni (alebo mesiaci) od neho ten DOC subor vyziadam a porovnam to s grafom z minulosti. Pripadne ty sam po par tyzdnoch zverejnis ten DOC subor aj s tvojim dodatocnym komentom, ale mne bude Juggler garantom povodny DOC subor si napisal (a nemu odosalal) 30. jula 2017.

Hmm?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa Airmike »

takze v podstate chces odomna, aby som urobil nejaku pracu. nejaku pracu delegoval na jugglera. nas vysledok by sme za mesiac mali dat tebe, aby si si vytvoril, potvrdil alebo vyvratil nejaku tvoju hypotezu. chapem to spravne ?

budem rad ak mi odpovies na dve otazky:

1. aky prinos do tohto koliecka prinesies ty ?
2. vymenuj mi konkretne, kto bude mat z tejto prace nejaky realny benefit ?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Odrobil si v tomto vlakne kopec dobrovolnej neplatenej prace. Napisal si vysvetlenie niektorych aspektov kryptomien. Ja som ti ziadnu pracu nezadal, bol to len navrh. Ukazal by si ze teoreticke znalosti o kryptomenach sa daju vyuzit na vytvorenie realneho profitabilneho obchodu.
Juggler na tomto fore moderuje a vynaklada mnohonasobne viac prace, nez je potvrdenie ci jeden mail mu prisiel alebo neprisiel. Ak by som ta vyzval aby si obchodny plan napisal verejne (Juggler by mal klud), odpovedal by si (opravnene) ze niektory zaciatocnik by to mohol zle zobchodovat a prist o peniaze.

Odpovede na tvoje otazky:
2) V tomto fore sa dost casto spominaju real-time hlasene obchody a kladie sa na ne doraz. Toto by bol jeden z nich. Benefit by z toho mohol mat Cmorej a ciastocny benefit ktokolvek kto citava toto forum.
1) Takmer ziadny; len som dal navrh na pseudo-real-time hlaseny obchod, ktory by mohol zvysit hodnovernost prispevkov na tomto fore.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Navyse ty nie si typ cloveka, ktory by na takyto event nemal obchodny plan. Ak by si to aj neobchodoval, proste len preto aby si si dodatocne pozrel, ci by si to zobchodoval spravne alebo nespravne.
Navyse neverim ze by si to aspon malou sumou neobchodoval ("malou" v porovnani so sumami s ktorymi pracujes bezne).

Cize vobec sa nejedna o nejaku navyse pracu pre teba. Ale len o to, ci si tvoje teorie overis sukromne alebo ciastocne-verejne.

Ja som uz vela krat priznal ze na forexe som stratil 9000E (4800 u XTB v 2011 a 4200 u Dukascopy v januari 2016). Tiez u FUQU som stratil 2000E. To co spominam zriedkavejsie je, ze toto forum mi otvorilo svet spekulacii a priebezne som nimi zarobil minimalne tolko, kolko som v spominanych neuspesnych experimentoch stratil. Navyse je predpoklad, ze do veci na ktore nemam, sa budem zapajat stale zriedkavejsie, a teda ze pocetnost ziskov snad ostane a pocetnost strat snad klesne.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa Airmike »

teraz ti napisem jeden velmi uprimny prispevok a budem dufat, ze sa k teme doveryhodnosti uz nebudem musiet vyjadrovat.

k prvemu prispevku

1) argumentujes tym, ze sa na hlasenie obchodov kladie doraz. a ja sa ta pytam kto na ne kladie doraz? profesionalni traderi alebo ludia ktori nemaju v zamestnani co robit a tak sa hrabu v hostorii fora, aby niekomu dokazali ze podvadza, alebo naopak potvrdili ze nepodvadza. za posledny rok som tu zachytil minimalne 5 diskusii, kde sa ludia obvinovali, ze toto alebo tamto nebolo spravne nahlasene. na take veci ma vela ludi cas, ale ja nie. takze moje stanovisko je jasne.

a) ludia co sa rypu vo vysledkoch inych robia v prvom rade medvediu sluzbu sami sebe. stracaju cas, ktory by mohli pouzit na to, aby sa niekam posunuli. ak si niekto mysli, ze ho sledovanie ineho niekam posunie, tak sa myli. a je uplne jedno, ze si tuto formu prokrastinacie bude nejakym sposobom ospravedlnovat.
b) ked do fora niekto hodi par dobrych trejdov, tak sa na neho zosypu otazky ohladom strategie. co z toho ten clovek ma? nic. dokonca este horsie ako nic. musi dalej vysvetlovat, dokazovat a stracat dalsi cas. je to ako nikdy nekonciace kolecko mrhania energie.

takze za mna, ak niekto chce sharovat nech sharuje, ja to robit nebudem.

2) ta druha vec o ktorej pises je trosku postavena na hlavu. ja predsa vidim kazdy svoj trejd a tiez obchodny den. je teda logicke, ze si zvysovat doveryhodnost sam pred sebou nepotrebujem. ak to niekto iny potrebuje, tak to asi nieje uplne moj problem. moje trejdy su moje. doveryhodnost prispevkou neriesim. trejdy sharujem len s investormi ale urcite nie real time. robim len reporty.

ano mam obchodny plan ktory sa meni kazdy den, kazdou novou situaciou. ak ta to velmi zaujima, tak sa prave vcera v noci zmenil. vdaka tomu, ze sa na trhu nieco zvlastne udialo. experti odporucali cold storage. mne sa to nepaci. ostavam 100% cash.

chcel som povodne napisat uplne iny prispevok, ktory ide viac do historie. necham si ho radsej na blog. tema bude prezentacia vysledkov. len v skratke napisem: sharovanie ma dve roviny. jedna je o zabavke na internete a druha je prezentovanie dlhodobych vysledkov investorom. dlhodobe a auditovane vysledky tretou stranou musis prezentovat vzdy. kazdemu investorovi s ktorym zacinas spolupracovat. velakrat sa mi stalo, ze mal velky investor podmienku, ze chce sledovat real time obchody ktore robim. takeho investora som vzdy odmietol, aj ked islo o velke prachy. preto nevidim absolutne ziadny dovod, preco by som tuto sluzbu mal robit verejne, a este aj zadarmo. je to vec pristupu k know how a ked to niekto nechape, tak je to opat len jeho problem.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pamatam si ze prvym a poslednym hodinam obchodneho tyzdna si vzdy prikladal velku vahu, preto aj pre pripad ze by si nahodou zverejnil tvoj obchodny plan som nepredpokladal, ze by si to urobil skor nez v pondelok skoro rano.

Tvoje arguemnty preco nezverejnovat obchody pokladam za rozumne a dostatocne.

Ak by som mal volny milion, 100k by som do teba vsadil na zaklade tvojich vedomosti a povahy. Dalsich 100k ale jedine keby som videl, ze vedomosti vies previest aj do realnych obchodnych planov a naslednych uspesnych obchodov.

O Jugglerovi je zname ze zarobil na krize 2008 a to obchodovanim "long". Cize evidentne musel chytit zopar momentov, kedy davy verili reciam typu "tie banky su too-big-to-fail" a uspesne zobchodoval tie momenty. Tym chcem povedat ze aj ak je nejaka analyza ako celok zla (obchodovat velku krizu na long), nespochybnujem ze mozno Juggler, ty a podobni... aj taku mizernu analyzu dokazete zobchodovat uspesne. Z mojho pohladu je ale zla analyza proste zla. A nie je to plus, ale minus.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Este aby si mi nehovoril, ze hovorim v hadankach. Pripomeniem Ti zopar vcelku mizernych analyz. O ziadnej z nich netvrdim ze si na nej nezarobil alebo prerobil. Tvrdim len ze buduci vyvoj ceny ukazal ze boli dost irelevantne. A ver mi ze kvoli ziadnej z nich sa nemusim hrabat v minulych prispevkoch, lebo si to pamatam. Mozno sa trochu seknem v datume alebo cenovej urovni (ak by som sa bavil az do takych detailov), ale nie vyznamne. A navyse som si isty ze by som vedel vyhrabat prispevky, ktore by podporovali moje slova.

August 2011 - Obama rokoval dlhovy strop s parlamentom - tipoval si ze trhy padnu este podstatne hlbsie nez padli.

Januar 2015 - AUDNZD long - uviedol si dlhu analyzu (ktora obsahovala aj fundamentalne prvky, cize to evidentne nebol tvoj kazdodenny chlieb) ... cena sice nakoniec dosiahla tvoj target ale cesta k nemu viedla cez prilis hlboky pokles, nez aby sa to dalo pokladat za dobru analyzu.

Marec 2015(?) - ECB rokovala ze kazdy mesiac nakupi dlhopisy v miliardach EUR ... euro bolo uz dost vyklesane a zhodnotil si to, ze by si sa drzal bokom, ale istotne by si nevsadzal na pokracovanie padu EUR. EUR ale este podstatne padol a ostal dole dost dlho.

2015(?) - ak by si mal ist do niektoreho z kovov, isiel by si do striebra (uviedol si ze komoditami sa zaoberas minimalne pripadne vobec - to je pozitivne). Striebro ale stale nejako neukazalo svoj potencial a jeho zhodnotenie je este slabsie nez u zlata. Pricom u fyzickeho zlata sa trebars neplati dan, spready a overnighty byvaju percentualne mensie, atd...

Dukascopy trading contest 2011-2016 ... bola to len sutaz, zabavka, nic podstatne. Prvy rok raketovy nastup a stal si sa hviezdou contestu. Nasledne 4 roky ale equity isla doboku. 4x12= 48 mesiacov. Mozno aj dlhsie. To uz je vzorka v ktorej by sa mal nejaky edge prilezitost prejavit. Nehovorim ze to bol fail, zopar cien si iste vybral aj pocas toho obdobia. Ale "win" to istotne nebol.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Jaro prosím ťa už nepokračuj. To sa nedá čítať tie nezmysly čo píšeš.
Aká analýza?
1. AUDNZD a cena tam šla a nemal stop tak to bol dobrý trejd, AUDNZD bol ďaleko od fair value a dve tak pdoobné meny musíš hrať na konvergenciu k fair value. Časový horizont v akom sa to stane nevie nikto, ak je však úročenie tých mine podobné a nestrácaš moc carry tak je to v pohode.

2. EURUSD v zásade rovnaký prípad. Fair value je aj teraz oveľa vyššie ako je kurz teraz. Po prudkom prepade čakáš návrat a nie ďalší pokles. A keď povedal, že bude bokom tak bol bokom a hotovo. Nerobil žiaden call.

3. Duksacopy - tá súťaž je fun. Je nastavená tak, aby v nej víťaz vyhrával s tisíckami precent zisku, čo v reáli nie je replikovateľné. A každý víťaz proste mal šťastie, že zrovna jeho stratégia v tom mesiaci vyšla. Nič viac nič menej. Ale garantujem ti, že v reáli nikto tak forex s takou pákou neobchoduje. Riskneš prvý obchod s leverage 50:1 alebo 100.1 ak to vyjde tak skúšaš ďalej ak nie, kašleš na to a skúsiš ďalší mesiac. Pre brokera je to super promo, lebo ukazuje svojim pribllbým klientom, aký je "potenciál", ale je to iba čisté promo, aby tam tí ľudia, čo to kopírujú všetko nechali.
Nechaj Miku napokoji, nech si píše čo chce a ty ho nechallenguj.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa Airmike »

tato tema sice nieje o mojich analyzach, ale ok. super, ze si to sem dal. aspon mam moznost ti ukazat, ze tam su urcite nezrovnalosti.

August 2011 - obamu si vobec nepamatam

Januar 2015 - AUDNZD - v skutocnosti to je analyza zo septembra 2014
podla teba zla analyza, podla mna najlepsia aku som urobil, na zaklade tejto analyzy som v podstate 4 mesiace sekal same zisky. schvalne si pozry chart 173 obchodov 3 stratove. asi najdlhsi winning strike, aky som mal. aky kedy niekto na tomto webe preukazal. napisal som o nej dokonca clanok, pretoze to bol koncept, v ktorom som popisoval ako si predstavujem obchodovanie fx. https://goo.gl/MwbZJy" onclick="window.open(this.href);return false; vsetko zdokumentova, podporene vypism z uctu. profit factor 55.64. win ratio 98.27

Marec 2015(?) - EURO - na to si pamatam, tam som utopil vela prachov. nie koli smeru, ale objemu.

2015(?) - STRIEBRO - vobec si nepamatam kedy to bolo, viem len to, ze v case ked sme to preberali bolo striebro 15.3, za tu cenu som ho nakupoval, strasne ma sralo, ze to trvalo dlho, nechcel som drzat negativny swap a tak som celu poziciu zavrel na 16.8. striebro vyletelo. skutocne zla analyza? vobec si to nemyslim. low 13.6 , high 21

Trading contest - toto je uplne nadherny priklad toho , ako si misinterpretujes svet. uplne cely cas co som robil signal providera na Dukascopy som tvrdil, ze nie je dobre odoberat signaly, ked ma investor iny interest ako tvoj provider. nechapal si to , a podla toho co pises to doteraz nechapes. ked som ti vo svojom vlakne 100 krat napisal, aby si moje signaly neodoberal, pokial nevyjednam zmenu pravidiel. neposluchol si a na zaklade svojeho blbeho setupu si si vytvoril svoju negativnu skusenost. a realita, ta je uplne ina. ziadny fail a ziadne do strany. clovek, ktory si ma od zaciatku subscribol by bol v brutalnom pluse. uplne si odignoroval v tvojom hodnoteni realitu, na zaklade tvojej zlej emocie. a opat , napisal som o tom clanok. aj z vysvetlenim preco je blbe mat nastaveny system tak ako bol. https://goo.gl/HVWn3B" onclick="window.open(this.href);return false; z toho clanku je jasne vidiet , ze ked som obchodoval konzistentne a generoval som profit kazdy mesiac , zarabal som menej penazi ako ked som siel All In. a preto som ti hovoril, ze robis blbost ked to subscribujes. cele moje vlakno je zahltene nasimi debatami o tomto nezmyselnom topicu. a co je najhorsie, bolo to koli tomu, ze si chcel investovat par stoviek dolarov. do toho, cim som sa ja zabaval. cely signal providing si mi tymi debatami znechutil a uplne ma to prestalo bavit.

zaver:
celu svoju karieru robim market neutral strategie, velkoobjemove, take ktore robia stroje. analyzujem trh uplne inac ako ludia, co robia spekulacie. smer ma vobec nezaujima. je to uz 8 rokov. vysvetlovat niekomu stale dokola , ze tie priklady, ktore si dal hore nie je praca ale relax je tazke. je tazke pochopit, ze niekto trejduje v praci a trejduje aj vo volnom case. dnes to uz nerobim, lebo ma to nebavi. a velku zasluhu na tom, preco ma to nebavi su ludia, ktori neustale riesia blbosti, spochybnuju a vrtaju sa vo veciach, ktorym nikdy neporozumeju. nemyslim tym konkretne teba, myslim tym vsetkych hejterov, vsetkych kontrarianou, auditorov a blbcov, ktori si potrebuju nieco dokazovat na fore. a o tom to je. fora su svojim zastaralym konceptom a technologickou nedokonalostou a neefektivitou pohrebiskom talentu. talentu, ktori sa chce tradingu skutocne venovat. toxicita valcuje validne prispevky a nikdy sa nic nezmeni. ani tu sa nikdy nic nezmeni. za 5 rokov budeme vsetci tam kde sme. bude sa diskutovat o hovne. novacikovia budu preberat stale blbe koncepty. salesaci budu stale tlacit svoje shitove produkty. ti, co zlyhali v tradingu budu pasivne investovat. ja budem robit to co robim a ty tiez. takze pisanie takychto dlhych prispevkov bude len pekne ulozena historia straty casu a neefektivne vyuzitej energie. ak sa mylim a je tu niekto kto robi trading na spickovej urovni a posunulo ho v tom nejake forum, nech mi napise, rad sa s nim pobavim osobne.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

MartinPillar aj Mika.
Tak je snad jasne ze sa nesnazim spochybnit ze obchodovanim sa zrejme jeden aj druhy viete uzivit, ani jedneho som sa nikdy nesnazil vyprovokovat k odchodu z fora, ciro moj osobny odhad je ze Mika zrejme toci trochu vyssie objemy penazi; na pohodlny zivot ale mate istotne obaja.
O forexe tu vzdy bolo minimum prispevkov, preto som precital snad vsetky. Trebars Slovan_sk, Iceberg ... obcas napisali nieco k forexu; no som si isty ze ani jeden z nich by sa nepasovali za profesionala a ani podstatne peniaze by nevsadili na ich "forex-trading-skill". Navyse Mika uz vela krat spominal ze tazisko jeho obchodovania a profitu sa odohrava niekde uplne inde nez na diskrecnom obchodovani forexu.


Co sa signal prividingu tyka - followoval som ta u Dukascopy len asi 2-3 mesiace a skoncil som na pociatocnom bode - nie v strate (lebo som nahodilo menil ratio followovania). To bolo samozrejme cire sialenstvo a ved preto som s tym aj skoncil. Popravde - rok 2015 som u Dukascopy skoncil so ziskom 2600E ... ale hned v januari 2016 som vsadil vsetko ALL-IN predcasne na rast CAD (teda ropy) a behom dvoch tyzdnov som preflakal cely zisk 2016 a este 4200 z vlastnych. Rast ropy zacal az o tyzden neskor.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika napísal: takze pisanie takychto dlhych prispevkov bude len pekne ulozena historia straty casu a neefektivne vyuzitej energie. ak sa mylim a je tu niekto kto robi trading na spickovej urovni a posunulo ho v tom nejake forum, nech mi napise, rad sa s nim pobavim osobne.
Myslel som ze zmysel tohoto fora je uplne iny. Uverejnovat spickove strategie na fore "AKO-INVESTOVAT" myslim nebolo cielom ani Glasu ani Cmoreja. Myslel som ze cielom je zvysenie spravovania penazi vsednej slovenskej populacie z uplne predpotopnej formy na analfabeticku formu.

Za mna osobne ti poviem ze v roku 2009 som mal cele moje uspory v krabicke od naradia (50K EUR) pekne v stovkach a patdesiatkach. A boli v tej krabicke minimalne rok. A predtym som cele roky mal uspory (hodnota desiatky tisic EUR) v cash alebo maximalne na terminaku - kvoli jednoduchsiemu prechodu SK->EUR.

No a naucil som sa tu kopu cudzich slov a ako napr. overit moju identitu pri otvarani uctu u brokera.

V predchadzajucom prispevku malo byt "zisk 2015" miesto "zisk 2016"; preklep.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa Istiach »

V tomto clanku pisu zaujimavu vec http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonom ... sak-pomaly" onclick="window.open(this.href);return false;

Je tam napisane, ak som to dobre pochopil, ze ludia ktori vlastnili btc pred rozdelenim budu teraz vlastnit taky isty objem btcc. A to som bol v tom ze jedna z naj vyhod btc je ochrana pred inflaciou. Ono to ale moc protiinflacne nevyzera kedze sa da skopirovat cely blockhain.
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa demorez »

hej, zo zvedavosti som nakupil BTC za 10 eur, som ocakaval ze BTC po splite aspon docasne padne a BCH zmizne medzi ostatnymi altcoinami. no a kym bitcoin mal rekord 3000 USD, aj to len na par minut, momentalne BTC stoji 2750 a BCH 440, takze ak by do toho niekto vlozil vacsiou sumu mohol pekne zarobit. co asi mnohi aj urobili, lebo BTC rastol od momentu ako bol ohlaseny split.

mika nejako mlci, myslim ze jeho predpoklad sa tiez nenaplnil...
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa Airmike »

demorez

no je to ako napisal Jaroslav80. nie je dolezite co si myslis, ale ako to zobchodujes. a ja som hore napisal, ze sa tomuto eventu vyhnem, pretoze mi riziko pripada vyssie ako potencialny profit. cize nie je moc o com kecat.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

demorez napísal: mika nejako mlci, myslim ze jeho predpoklad sa tiez nenaplnil...
Pochybujem ze bol z kryptomien co i len na moment vonku. Skor by som tipol ze postupne menil pomer medzi nim vlastnenym poctom BTC a BCC.

Hmm ... tak som to zle odhadol. Myslel som Mika ze si zapaleny fanusik kryptomien.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa Airmike »

jaroslav80 napísal:
Pochybujem ze bol z kryptomien co i len na moment vonku. Skor by som tipol ze postupne menil pomer medzi nim vlastnenym poctom BTC a BCC.

Hmm ... tak som to zle odhadol. Myslel som Mika ze si zapaleny fanusik kryptomien.
Ja nie som zas taky fanusik kryptomien. len si robim svoju pracu. a preto musim ochranit kapital, ked je potencionalne riziko vacsie ako mozny profit. ja som v nasom time za tu najvacsiu konzervu :).

a co sa tyka tej ceny BCH oproti BTC, pockal by som si na realne ocenenie, nie na ocenenie, kedy jedna siet v podstate nefunguje a konfirmacie trvaju hodiny. cena je taka aka je preto, ze nie je umozneny pohyb BCH, ale objemy obchodov su pritom astronomicke.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nechcem si predstavit ten vas tim, ked ty si tam za konzervativneho :D .
Mna by vnimali asi ako ... co vlastne boli predchodcovia dinosaurov? Lepsie s takymi ludmi ani neprichadzat do kontaktu :)
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa demorez »

bitcoin na hodnote nepadol (aspon zatial) a to je to dolezite. a BCH podla celkovej kapitalizacie je 4, najvacsia kryptomena, takze si myslim ze nepojde do stratena
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa Airmike »

na zaciatku mojej analyzy som pisal , ze ak ludia ktori nerozumeju fundamentom a technickej stranke, ako sa deli siet a aky to moze mat ekonomicky dopad, by sa mali tejto situacii radsej vyhnut, pretoze to je dost rizikovy event. mozeme si to ale zrekapitulovat.

vo financnom svete sa tomu hovori event driven arbitrage. ak by mali obidve siete rovnaku validitu a trh by bol efektivny, vznikli by dve meny ktore by boli v case T0 nacenene v pomere 80:20. v sucasnej situacii by to znamenalo, ze Bitcoin by sa mal obchodovat za 2218 USD a Bitcoin cash za 554.7 USD. trh samozrejme efektivny nieje a urcite nemaju obe siete rovnaku validitu. som si skoro isty, ze takyto pomer nenastane. mam urcity odhad co nastane, ale ten tu popisovat nechcem.

cena v momente forku bola cca 2900 USD. ak by som pouzil rovnaky prepocet, vychadzalo by mi, ze by bitcoin mal teoreticky prepadnut na cenu 2320 USD. novy coin by sa mal teda zacat obchodovat na cene 580 USD. napisal som ale, ze trh celkom urcite nie je efektivny a ze pomer skoro urcite nenastane.

realita bola, ze bitcoin padol o 300 USD , co je o 300 menej ako bol teoreticka value. to sa da tlmocit ako dovera ucastnikov na trhu. a bitcoin cash sa zacal obchodovat na cene 220 USD ale jeho teoreticka value mala byt 580 USD. co sa da pretlmocit ako nedovera trhu. nakoniec sucet hodnoty sieti ostal +/- rovnaky. to co sa dialo nasledujuce dni, uz nie je fundamentalne podlozene nicim. nedalo sa to vypocitat. dalo sa to len predikovat, spekulovat a stavkovat. to uz nie je moja parketa. v poslednych 2 dnoch sa trh sprava iracionalne. long bias sa ocakavat dal, to ci taky silny je otazka pre vestcov. kazdopadne je to len dokaz toho, ze ludia ktori nakupuju kryptomeny jednoducho spekuluju a ten technicky fundament ich zas tak nezaujima. kazdopadne ta predikcia toho, ze bitcoin padne bola extremne pravdepodobna a spravna. to co sa dialo par hodin po forku sa mozno dalo predikovat, ale ja som sa rozhodol nezucastnit sa.

takze prepocty ocenenia oboch sieti:

pred : 2900 + 0 = 2900 USD
po : 2600 + 220 = 2820 USD
dnes : 2800 + 410 = 3210 USD
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa Airmike »

demorez napísal:bitcoin na hodnote nepadol (aspon zatial) a to je to dolezite. a BCH podla celkovej kapitalizacie je 4, najvacsia kryptomena, takze si myslim ze nepojde do stratena
kapitalizacia nema vplyv na to kam coin pojde alebo nepojde. bitcoin cash ma momentalne lepsiu kapacitu a transfery by mali byt lacnejsie a rychlejsie. problem je, ze to tak uplne nefunguje, lebo je odmietnuty majoritou minerov. konfirmacie trvaju strasne dlho. bitcoin je teoreticky horsi, lenze po aktivacii SegWit2x bude na tom lepsie, a uz nebude dovod drzat bitcoin cash. mena si myslim nezanikne, ale dost by som sa divil , keby prerazil.
bitcoin cash bol v podstate utok na bitcoinovu siet aj komunitu. bol vytvoreny ako alternativa velmi malej a privatnej skupiny ludi. ktori sa pokusali vydierat majoritu. nebol postaveny na principe konsenzu. tak to vnimaju skoro vsetci ucastnici. bol to viac politicky utok jedneho cinskeho minera, ktory je zaroven producentom zeleza na tazbu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika napísal: bitcoin cash bol v podstate utok na bitcoinovu siet aj komunitu. bol vytvoreny ako alternativa velmi malej a privatnej skupiny ludi. ktori sa pokusali vydierat majoritu. nebol postaveny na principe konsenzu. tak to vnimaju skoro vsetci ucastnici. bol to viac politicky utok jedneho cinskeho minera, ktory je zaroven producentom zeleza na tazbu.
Zaujimave vysvetlenie. Stale som si lamal hlavu, co za tym je (podobneho razenia ako si napisal). Odhadoval som, ze je to business nejakej skupiny spriaznenej s FED, ECB ci inou organizaciou spravujucou doterajsi system mien snaziacou sa narusit narastanie dovery v kryptomeny a udrzanie statusu-quo.
Pripadne snaha dalsieho z tisicov tvorcov kryptomien, ktory sa chce zviest na uspechu BTC podobnym sposobom ako ked niekto vyraba tricko adidas so 4 pruzkami. Predajnost praveho aj imitovaneho adidasu je pritom zalozena viac na snahe skupiny ludi citit sa "cool" (u oboch "adidasov" rozdielnej skupiny), nez na realnych vyrobnych nakladoch.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa Airmike »

bitcoin 3300 USD
bitcoin cash 240 USD

myslim, ze o vitazovi rozhodol hned prvy tyzden
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Kedze u BTC je retazec transakcii limitovany na 1MB a teda zrejme kazdym dalsim rokom a pribudajucimi transakciami to bude stale vacsi problem, ake predpokladas ze bude riesenie? Kedze BCC bol urcitou snahou o riesenie toho a zatial nebol velmi nadsene prijaty?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa Airmike »

jaroslav80 napísal:Kedze u BTC je retazec transakcii limitovany na 1MB a teda zrejme kazdym dalsim rokom a pribudajucimi transakciami to bude stale vacsi problem, ake predpokladas ze bude riesenie? Kedze BCC bol urcitou snahou o riesenie toho a zatial nebol velmi nadsene prijaty?
BCH nebol snahou o riesenie, ale utokom na sucasnu siet bitcoinu, ktora uz z riesenim prisla. akurat ako kazda seriozna komunita chcela veci riesit pokojne a z rozvahou. chcela riesenie priniest tak aby boli vsetci spokojny. takze riesenie je navrhnute, dohodnute a pride v nasledujucich troch mesiacoch. BCH nebude mat lepsi , lacnejsi, ani rychlejsi ako BTC
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Som uprimne zvedavy na to riesienie. O BTC viem figu borovu. No ak sa snazi zachovavat historiu transakcii od roku 2009 v subore o velkosti 1MB, tak to sa mi zda dost zjavna limitacia, ktoru by som sa rad dozvedel ako vyriesili.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa iceberg8 »

mozno winrar...
Odoslané z počítača
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

WinRar :D to uz snad ani neexistuje a nie nieje to 1MB to je len jeden blok tych blokov mas veeela

cize oni chceli zmenit velkost toho bloku na 8MB aj to urobili pre Bitcoin cash a to by znamenalo ovela mensiu pravdepoodobnost ze sa drobnemu minerovi podari zasirovat cely blok a tym padom maju sancu len velke pooly pripadne velki hraci v Cine a prave oni si to presadili ak to spravne chapem

momentalne ked mas svoju vlastnu penazenku tak pocitaj ze samotny BTC ti zoberie na disku asi 300 GB nie Mega ale Giga
cize 300 000 MB:D

Ber to informativne netusim kolko to je ale bolo to cez 150 GB tak som pridal * 2 :D da sa to samozrejme zistit
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Cize historia transakcii BTC je ulozena v retazi 1 MB blokov a nie v jedinom bloku? A teda posledny blok ked zaplnia transakciami tak ho uzavru a zacnu zaplnat dalsi 1MB velky blok?
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Kryptomeny - základy, diskusia, nápady

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Amen.
Prílohy
IMG_2032.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"