Spolocny burzovy ucet s detmi?

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kleeo1
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 30 07, 2013 9:15 am

Spolocny burzovy ucet s detmi?

Príspevok od používateľa kleeo1 »

Ahojte pani, doteraz ste vzdy dobre poradili. Disponujem uz uctom na burze a pravidelne si na nom odkladam. Odkladam aj pre deti. Moja otazka. Doteraz mali peniaze deti na stavebnom, ale to bude koncit a chcela by som peniaze presunut aj im na burzu. Lenze ak ich peniaze dam do mojho portfolia, uplne sa mi zmeni strategia, co nechcem. Im by som chcela zainvestovat do vanguardu sp 500 etf, lenze cele moje portfolio by bolo velmi zamerane na ameriku.... Co s tym? neda sa niekde vytvorit nejaky poducet alebo ako vyriesit tuto otazku? Som u Degiro. Ak som zabudla nejaku info, piste doplnim dakujem.
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: Spolocny burzovy ucet s detmi?

Príspevok od používateľa demorez »

co ti v pripade degira brani vytvorit si druhy ucet? ak tam planujes dat vacsie prostriedky tak mi to malo byt odporucane, lebo je tam rucenie za ochranu vkladov iba do 20.000,
kleeo1
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 30 07, 2013 9:15 am

Re: Spolocny burzovy ucet s detmi?

Príspevok od používateľa kleeo1 »

Demorez som nevedela, ze si mozem vytvorit aj dva ucty. Logicky mi to nedavalo zmysel, nakolko dokladujem zasa ten isty ucet na to iste meno.... Prosim ta a kde si nasiel rucenie iba do 20tis.? Ja som toto nikde nevidela... dakujem za info
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: Spolocny burzovy ucet s detmi?

Príspevok od používateľa demorez »

spomina sa to napriklad tu https://www.degiro.cz/o-spolecnosti-deg ... uvera.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Podle nizozemského práva existuje systém pojištění klientských portfolií, pro firmy jako je DEGIRO, do výše 20.000€. Nicméně dle našeho názoru je tento systém zbytečný díky přítomnosti samostatné oddělené úschovny peněz a peněžního fondu.
no s tym rovnakym menom to moze byt naozaj problem, a moze degiro registraciu teoreticky odmietnut. ale zaznamenal som tu ze niektori maju viac uctov v roznych krajinach kvoli poplatkom. nejako som automaticky predpokladal ze to konto by otvorila na meno dietata, alebo ineho rodinneho prislusnika
Janik11
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 30 09, 2016 12:37 pm

Re: Spolocny burzovy ucet s detmi?

Príspevok od používateľa Janik11 »

demorez napísal:co ti v pripade degira brani vytvorit si druhy ucet? ak tam planujes dat vacsie prostriedky tak mi to malo byt odporucane, lebo je tam rucenie za ochranu vkladov iba do 20.000,
To ručenie do 20.000 sa ale podľa mňa vzťahuje len na vklad pokým prostriedky "neminieš" na nákup cenného papiera/derivátov.

Pri longu s kontom typu custody a 0 cash by ti tak pri krachu brokera nemalo nič hroziť, len komplikácie s prevodom portfólia.
Alebo sa mýlim?
kleeo1
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 30 07, 2013 9:15 am

Re: Spolocny burzovy ucet s detmi?

Príspevok od používateľa kleeo1 »

Dakujem za info ohladne ochrany. Idem si to este pohladat a priamo sa spytat uzivatelskej podpory. No co sa tyka otvorenia uctu, podla mna by to islo iba na dalsie meno, pretoze oni vdy chcu dokladovat platbu a tam je vidiet meno a priezvisko a cislo uctu, cize moje meno alebo ten isty ucet by podla mna nepresiel. Asle ak tu ma niekto inu skusenost budem rada ak sa podeli :)
Janik11
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 30 09, 2016 12:37 pm

Re: Spolocny burzovy ucet s detmi?

Príspevok od používateľa Janik11 »

Rovnaké meno nie je problém, problém je rovnaké číslo účtu. Čiže ak máš dva účty, oba na Tvoje meno, tak v pohode otvoria dva účty, jeden k jednému bankovému a druhý k druhému bankovému účtu.
Ide im len o to, že prichádzajúcu platbu identifikujú podľa bankového účtu odosielateľa. Hoci sa mi marí, že teraz pridali možnosť poslať peniaze "ľubovoľne" a už nejako sa dostanú, kam majú. To si treba naštudovať. Ale myslím, že to overenie cez číslo bankového účtu zostáva v platnosti a že neumožnia otvoriť 2 rôzne účty k jednému bankovému účtu klienta.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Spolocny burzovy ucet s detmi?

Príspevok od používateľa Aurelio »

nerozumiem, preco to chces mat oddelene. ako by ti to menilo strategiu? ved tu poziciu vo vangarde budes mat "mentalne" oddelenu od svojho obchodneho uctu, tzn nebudes si z toho pocitat vykonnost, nebudes to brat do uvahy vobec.

ja mam takto na svojom konte zdochnute akcie z minulosti, ktore totalne lahli popolom a uplne ich ignorujem. zvysok co mam na ucte, tak este rozlisujem ci ide o dividendove akcie, nedividendove a potom este zvlast evidujem akcie, ktore obchodujem cez opcie. to vsetko na jednom brokerskom ucte. dalsi ucet vobec neni potreba :)
Power of Knowledge
kleeo1
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 30 07, 2013 9:15 am

Re: Spolocny burzovy ucet s detmi?

Príspevok od používateľa kleeo1 »

Frosy dakujem za reakciu. Asi chcem luxus a zjednusit vsetko, co sa da :) inak to neviem vyjadrit. chcela som ich mat oddelene, aby som detom mohla robit akoby vypisy a ukazat im, ako peniaze funguju. Jasne, ze sa to da aj tak, ze ich budeme mat spolu. Asi mi ani nic ine nezostava.
user27
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Št 09 02, 2017 10:32 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Spolocny burzovy ucet s detmi?

Príspevok od používateľa user27 »

Ja mam u Degira 2 ucty. Oba na moje meno a ten isty bankovy ucet.

Prvy ucet som si omylom zalozil Basic - ten som si teraz upgradol na trader. Druhy ucet som si zalozil ako "Custody". Komunikoval som so supportom, je to uplne v pohode. V pripade depozitu na brokersky ucet, treba identifikovat account na ktory sa ma vklad pripisat.
kleeo1
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 30 07, 2013 9:15 am

Re: Spolocny burzovy ucet s detmi?

Príspevok od používateľa kleeo1 »

Takze vyriesene. Peniaze co mam odlozene pre deti pojdu na moj ucet a budem ich davat postupne 2x do roka na iShares Core S&P 500 UCITS ETF, aby sa priemerovala cena. Ak nastane vyrazny pokles 10% a viac, dokupujem. Uz mam vyriesene kolko bude maximalna investicia z mojej strany, ostatne ide mne na dochodok ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"