Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Ten rast bude asi sposobeny aj tym ze INTEL odlozil nove proceosry o rok cize INTEL ↓ AMD ↑ :)

Nech sa vam dari chalani
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 2000 AMD @ 14,00.
Zisk: 2100,- USD.
100% cash.
Vyzerá to tak, že AMD by iba mohlo robiť čipy pre Teslu. Deal zrejme nie je istý. Je možné, že dnes znova 1000 AMD kúpim, zvyšok v poklese.

Slovan, ten rast bol určite potenciálnym dealom s Teslou :wink:
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa SomPanko »

Možno máte pravdu obaja a oba apekty v tom zohrali svoju rolu. V každom prípade ja ľutujem, že som minulý týždeň nakoniec nekúpil AMD, ako som chcel :(
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Tak som späť. Hneď po otvorení BUY 1000 AMD @ 13,95.

Celkovo držím 1000 AMD @ 13,95.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Bolo to kvôli tej Tesle. Rast začal posledných 10 minút pred close. Odštartovalo to CNBC....V noci, ked som zatváral PC šlo AMD po cca 14,40. Vyzeralo to tak, že Tesla nebude spolupracovať len s NVidiou, ale aj s AMD.

Teraz pozerám, že šlo pravdepodobne o rumor: It appears that the questions are surrounding comments made by AMD spin off Global Foundries.GloFo's CEO Sanjay Jha had mentioned TSLA in a comment about companies that are working with foundries which led to the thought process that GloFo was working with TSLA.

Reuters potvrdil rumor: GlobalFoundries says no commitment from Tesla on chip deal

https://www.reuters.com/article/us-tesl ... SKCN1BW259" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Áno, ukázalo sa, že je to nezmysel. Keď som v predpredaji predal, tak to bolo už tak 50:50, ale potom som našiel nejaké články, že by to mohla byť pravda, tak som rýchlo 1000 akcií pre istotu kúpil, aby mi AMD neutieklo. Ak nebudú žiadne nové správy, predpokladám pokles v nasledujúcich dňoch niekde okolo 12,50 a dokúpim viac.

Juggler, v noci to išlo až na 14,74. Ja som chcel obchodovať, ale môj broker už počítal ovečky :lol:
Dokončím AMD a prejdem k IB.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Deal AMD - TESLA.
Je tu stále veľký potenciál, že deal bude. Ale nič nie je isté, Tesla sa ešte len rozhodne s kým bude definitívne spolupracovať. AMD už však dodalo vzorky čipov Tesle a tá ich bude teraz testovať. V Tesle dokonca vyhradili 50 zamestnancov na spoluprácu s AMD v súvislosti s vývojom.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 AMD @ 12,90.

Celkovo držím 2000 AMD.
1000 @ 13,95
1000 @ 12,90

Chcel som kúpiť za 12,80, ale na 12,81 sa to zastavilo a otočilo. :x
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

Zeby vplyv Tesly na cenu AMD uz bol zapocitany v sucasnej cene AMD? Odpoved je, ze neviem a obavam sa, ze ani Martin.

Preco si nepredal blok kupeny za 13.95? Aha!!! Nechcel si minut mozny rast. Takto mas realnu stratu. Na druhej strane nad stratou okolo tisicky nie je nutne v Tvojom pripade stracat spanok.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Rokosák, vplyv Tesly bol započítaný a následne odpočítaný :D Ten vstup teraz vyzerá smiešne, ale v čase keď som ho robil mal význam. Ak by sa medzi tým informácia potvrdila (či už média alebo dokonca AMD alebo Tesla), ten vstup mohol byť môj najnižší možný v tomto roku.

Rokosák píše:
Preco si nepredal blok kupeny za 13.95?

Ja som o predaji ani neuvažoval. Dnes som naopak od rána vyslovene dúfal v pokles, aby som mohol nakúpiť viac a lacnejšie. Tú 1000-ku akcií som ale nepredal, lebo mohla byť aj situácia, že akcie pôjdu hore (t.j. očakával som pokles, ale rátal som s možnosťou, že sa môžem mýliť). Keď som si čítal tvoj príspevok, akurát som rozmýšľal nad ďalším vstupom pri 12,30. Nebudem sa ale zatiaľ ponáhľať, kým nebudú stabilnejšie trhy. Nemám vôbec strach o AMD, strach mám skôr o trhy všeobecne.

Rokosák píše:
Nechcel si minut mozny rast. Takto mas realnu stratu.

Je to len pokles a očakávaný. Nedívam sa na to vôbec ako na stratu. Pokles je súčasť rastu. V podobnej situácii som bol aj v minulom trejde. Prvý vstup pri 13,50 a akcie boli najnižšie až 11,62. A nakoniec som to vytiahol na plus 500 (keby bol broker otvorený aj neskoro v noci tak možno až 1200) V prvej investícií som bol až jemne cez -30.000. Ale pri -24.000 som predal. Dnes by som už nepredal. Tým nechcem v žiadnom prípade povedať, že treba vždy držať za každú cenu. Len tu je fundament príliš silný. Ak by som vždy predával hneď po dvoj-percentnom poklese, tak dnes by som zrejme nebol vôbec v pluse.

Naštvaný som akurát pre ten dnešný vstup, keď to okolo 16-tej prerazilo z 13-ky do 12-ky som sa potešil a pri 12,85 plánoval zadať pokyn na 12,72. Ale pátral som ešte prečo dnes celkovo akcie klesajú a povedal som si, že ešte počkám. Keď sledujem graf AMD, vždy pozerám aj Nvidiu a Nasdaq. No a keď som kupoval, všimol som si, že AMD prestáva klesať, skôr jemne stúpa, ale Nvidia išla dole a Nasdaq začínal ísť hore, tak som radšej pri 12,90 kúpil. Keby som ešte 5 minút počkal, AMD jemne kleslo a Nasdaq sa otočil späť dole, už by som nekupoval a čakal.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa osamely chodec »

celkom ma to zaujalo, sledovat Tvoj trejd. Napisem svoj pohlad aj ked len z hladiska TA lebo fundament je pre mna neznamy.

Close ceny je pod sma20 aj sma 50 velmi negativne. Myslim , ze najblizsia bitka bude o udrzanie tej rastúcej trend lajny a potom o udrzanie podpory na 12,00.Tie objemy pri poklesoch su pekne, takze predajcov zda sa bude dost.Ak mas fundamentalme pravdu, tak sa mi vidi ze akcia si vytvara bazu medzi 10 az 15 na pripadny rast hore.V pripade velkej korekcie na trhu sa uvidi ci dolna hranica 10 vydrzi, to by bol dobry test sily akcie.
Prílohy
amd.png
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa SomPanko »

Chodec, mohol by si mi prosím prezradiť, v akej platforme si si ten graf robil? :) vďaka
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa osamely chodec »

interactive brokers
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Chodec, vďaka za tvoje postrehy a analýzu. TA nie je veľmi presvedčivá (súhlasím), vždy keď je to takto dole, čo je ideálny čas na nákup tak som pod tlakom a čakám, či to niekto nezačne šortovať. Včerajší aftermarket dvíhal earning Micronu (ticker MU), rovnako ako dnešný predpredaj. Po otvorení to vyšlo hore a začalo pozvoľna klesať. Keď to bolo 12,50-12,55, boli pokusy o šort (chceli to stiahnuť pod 200 MA, ale našťastie to neboli veľkí hráči) a k večeru to začali dvíhať pozitívne naladené trhy na Trumpov tax plan. Zdá sa mi, že by sa AMD mohlo teraz odraziť a ísť hore. Teraz v aftermarkete som veľmi ťažko odolával pokušeniu kúpiť 1000 AMD za 12,74. Ale ak by predsa len prišiel šort, budem potrebovať rezervu na pokles k 10,60 (ktorý už teraz veľmi nepredpokladám).
Bude to chcieť nejaké správy. Zajtra bude zrejme open vyššie.

Inak včera som rozmýšľal, či nezatrejdím ten earning Micronu, pred 22.00 to pekne pokleslo, ale som si povedal, že náhodou sa to nepodarí a ešte mi to stiahne AMD a budem zbytočne rozladený.

PS: Ešte k tej korekcií trhu. Ak by prišla nejaká väčšia, alebo niečo ako v 2008, podľa mňa by to AMD stiahlo určite pod 8, až niekde 4-6. Ale ak by prišla povedzme budúci rok o takomto čase, AMD už bude podstatne silnejšia firma, tam by ten pokles už taký agresívny nebol. AMD pri zlých trhoch padá rýchlejšie ako iné firmy, ale platí to aj naopak. Keď trhy rastú, AMD rastie oveľa rýchlejšie ako ostatné firmy. To je zároveň dôvod prečo teraz netrejdujem all in.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Zivot je nahoda. Podla mna je AMD bezcenna akcia. S rastucimi sadzbami dostane cez drzku a jej business model pojde ku dnu zo dna na den ako budu vypnite cryptocurrencies.
Prílohy
IMG_2102.JPG
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jogo »

Ahoj Martin.
Pozrel som sa podrobnejšie na tvoje trady, lebo toto vlákno je pre mňa veľmi zaujímavé a zistil som, že ak by si AMD neodpredal, tak by si mal teraz zisk 1.75x5109=8940USD, kým tradingom máš zisk 4956USD, ktoré ešte budeš musieť zdaniť.
Na druhej strane máš teraz zainvestované menej ako 50% účtu, tak podstupuješ menšie riziko v prípade nepriaznivého vývoja.
Som zvedavý, ako sa ti bude ďalej dariť.
Mám otázku, ako pokračuje sestrina investícia do PLX?
Martin7 napísal: Uz asi dva tyzdne som spekulativne pokukoval po firme PLX (pre sestru). Je to farmaceuticka firma, viem ze su velmi rizikove, ale tato akcia sa mi velmi pacila, mala by mat vyborny rok 2017. Ako som pisal chcem investovat v tech firmach, ale toto je ten pripad, ked vynimka potvrdzuje pravidlo.
Islo to na FIO ucet jej manzela (zriadoval novy, ma aj on aj sestra, kvoli diverzifikacii). Bol problem pri nakupe akcii resp. pri prevode EUR/USD. On chcel pri kazdej operacii aby musel zadat kontrolny kod z SMS. Isiel som mu to kupit (on sa nachadzal inde v praci). Najprv som isiel premenit eura na dolare a v tom to chcelo kod z SMS. Volal som mu nech mi ho nadiktuje, ale pol hodinu mu nic neprichadzalo. Po telefone nic nevyriesil, tak musel do Fia skocit osobne. Dve hodiny tam bol, nikto mu to nevel vyriesit, az nakoniec prisiel niekto skusenejsi a zistil, ze pracovnik nahodil do systemu nespravne cislo. Takze toto overovanie zrusil a volal mi, ze mu to mozem zrealizovat. Lenze to uz bolo po 16:30 a vyhodne kurzy uz boli neaktivne. Na kupu tych akcii to bol idealny den, chceli sme ich kupit za 0,60 a nebol to problem. Tak sme to kvoli tomu kurzu nechali na druhy den. Kurz bol mierne lepsi, co bolo fajn.
Lenze akcie uz boli vyssie. Najnizsie klesli k 0,6162 a vyzearalo to, ze by mohli este klesat, ale trend sa otocil a isli az k 0,64. Ako sa otocil trend zadal som nakup na 0,62, ale najnizsie uz boli len 0,6211. Nastavil som kupu na tri dni, to bolo 1.2., napadlo ma, ze aj ked akcie zavru vyssie, v after markete zvyknu urobit prudsi prepad a tam by sa mu to mohlo kupit (to mam odsledovane). Veru, presne to aj nastalo, a prepad bol presne na 0,62 a mensia cast akcii sa kupila. Dalsi den otvorili na 0,63 a jemne to klesalo az na 0,622, potom prudsie vyskocilo na 0,64. Akurat sme spolu telefonovali, ze ci to nezrusim a ze to kupime za 0,63 alebo 0,635. Vedeli sme, ze akcia je celkovo v uptrende, nebol cas cakat na lepsi den. V tom zacala akcia prudko stupat (aj volume) - 0,65, o chvilu 0,66. Rychlo som zacal vypisovat formular na kupu, nez som to pripravil bolo 0,67 a rovno som ho posielal na kupu za 0,68. Akcie sa ihned kupili, hned potom boli 0,69 a islo to az po 0,73. Potom pokles az 0,675, ale uz sa to drzalo cez 0,68 a ku closu to bolo az 0,80. Chalan bol strasne nastvany na Fio, lebo kvoli nim sme to nekupili uplne v pohode za 0,60. Takze cast za 0,62 a druha za 0,68. Je to spekulativna investicia v horizonte 1-5 rokov podla vyvoja, v kritickych situaciach budeme ihned predavat. Ocakavame, ze do konca roka by mohla byt cez 2 dolare.
Obrázok
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin, Jogo: ked už to rozoberáte...práve uplynul tretí kvartál..trištvrte roka...potrebujem vyhodnotenie u Martina.
Za 2017 a od začiatku. Zatváracia cena AMD bola 12,75 a čo sa týka kapitálu za 2017..22.7 som písal, že ,,rok 2017 začal s kapitálom 56199 x 100 : 97 = 57937 USD,,.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa mm1809 »

MartinPillar napísal:od MartinPillar » Pia 09 29, 2017 10:31 pm
Zivot je nahoda. Podla mna je AMD bezcenna akcia. S rastucimi sadzbami dostane cez drzku a jej business model pojde ku dnu zo dna na den ako budu vypnite cryptocurrencies.
Budu VYPNUTE kryptomeny? Kde? Kedy? Kym? Ako? :roll: 8)
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Ako? Jednoducho.
Zavreš všetky burzy s cryptomenami. A všetky transakcie s nimi zákonom zakážeš a už kolojúce cryptomeny prikážeš previesť povedzme za symbolickú cenu na jeden vládny účet pod hrozbou perzekúcie.
I v USA takto zhabali v 30 tych rokoch všetko zlato. A všetci ho odovzdali.
A nakoniec i celý internet sa dá vypnúť zo dňa na deň keď bude treba.
Bože moj chujovina existuje 5 rokov a už si nikto nedokáže bez nej život predstaviť. :roll:
Aspoň ostanú ľuďom pekné Trezor kľúčenky.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Juggler, mám teraz mimoriadne náročné dni, pôvodne som dnes chcel robiť vyhodnotenie a urobiť analýzu k AMD, ale budem to stíhať najskôr až budúci víkend. Rovnako aj zareagujem na ostatné príspevky. Akurát budem cez týždeň hlásiť trejdy.

Martin Pillar, keď niekto vypne kryptomeny, tak ja zhasnem slnko. Oboje je asi rovnako pravdepodobné. Nie je to možné technicky (bez úplného odstavenia internetu) a ak by aj bolo, svet by musel fungovať ako jeden štát. Keby si zakázal tie internety, ako potom budeme fungovať na burze? :lol:
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Kryptomeny.
Bitcoin nie je prvá kryptomena, boli tu už predchodcovia. Úspech Bitcoinu je však v tom, že mena je plne decentralizovaná (postavená na P2P) a tým pádom plne anonymná a dôveryhodná. Ja som nikdy žiadnu kryptomenu nemal, no napriek tomu som rád, že existujú. Je to totiž alternatíva, mám na výber, to je znak demokracie a slobody.
Časté sú tvrdenia, ja nekradnem, nemusím nič schovávať pred štátom, ja ich teda nepotrebujem.
Tu ale nejde o to, že ty nekradneš, ten zlodej môže byť banka, Slovenská republika alebo Európska únia (viac história: napr. Cyprus 2013, Československo 1953). História sa často opakuje. Nechápem ľudí, ktorí sa dobrovoľne zriekajú svojej slobody a ľudských práv, v tomto prípade práva vlastniť.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Martin7:

A keď sa zavrú všetky crypto burzy a transakcie s cryptomenami budú zákonom zakázané? Potom čo?

Blockchain sa možno na niečo využívať bude, ale pochybujem že to bude na nejakú paralelnú svetovú menu.
To nikto tolerovať nebude.
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa mm1809 »

MartinPillar napísal:Martin7:

A keď sa zavrú všetky crypto burzy a transakcie s cryptomenami budú zákonom zakázané? Potom čo?

Blockchain sa možno na niečo využívať bude, ale pochybujem že to bude na nejakú paralelnú svetovú menu.
To nikto tolerovať nebude.
Vypnut internet na zrusenie kryptomien to nie je nieco ako podme zatvorit preventivne vsetkych do vazenia, ved kazdy je potencialny zlocinec.
Vypnes internet a prestane fungovat nie len zapadny svet. I ked nasu technologicky zaostalu guberniu to nepostihne moc to je fakt :)

Urcite mozu staty vydavat zakony na inch obmedzenie, otazka je ako budu realne vymahatelne atd.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

Cina zakazala kryptomeny, ale v Japonsku a Korei statisice doluju.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ked Cinska vlada zakazala, tak v Cine sa uz nedoluje?

Irak zakazal samostatnost Kurdom, Spanieli samostatnost Katalancom, Ukrajina zakazala anexiu Krymu Rusom, Trump zakazal atomovku Kimovi, ja som psom zakazal opierat sa o stenu pri dverach. Vydavat zakazy do vetra je jednoduche, vymozitelnost je trochu ina pesnicka.
mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa mikr »

jaroslav80 napísal:Ked Cinska vlada zakazala, tak v Cine sa uz nedoluje?

Irak zakazal samostatnost Kurdom, Spanieli samostatnost Katalancom, Ukrajina zakazala anexiu Krymu Rusom, Trump zakazal atomovku Kimovi, ja som psom zakazal opierat sa o stenu pri dverach. Vydavat zakazy do vetra je jednoduche, vymozitelnost je trochu ina pesnicka.

:D :D :D :lol: :lol: :lol: :P :P :P
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
user27
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Št 09 02, 2017 10:32 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa user27 »

Dnes breakout z 12.8 -> 13.47

Poucil som sa a predal svojich 500 akcii :)
mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa mikr »

Nesmíš číst ty pesimisty.....
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Zadaný pokyn na kúpu 1700 AMD @ 13,40.

Držím celkovo 3700 AMD:
1000 AMD @ 13,95
1000 AMD @ 12,90
1700 AMD @ 13,40

V tom poslednom poklese pred closom som zadal pokyn na 13,26 ale najnižšie už bolo len 13,295. Takže v aftermarkete.
Naposledy upravil/-a Martin7 v Ut 03 10, 2017 10:52 pm, upravené celkom 1 krát.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
user27
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Št 09 02, 2017 10:32 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa user27 »

Ocakavam pullback, podla mna je este skoro na earnings rally.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Hej, ešte sa nechystám na earnings rally, len mám pocit, že to ešte vybehne na 14,50 - 15 pred earningom (ale nemusí).
Dnes som pátral, prečo to tak stúpa, média tvrdia že čipy pre notebooky, iné že mobilné grafiky, prípadne ešte iné dôvody.
Podľa mňa je to nezmysel. Skôr by som povedal, že veľkí hráči robia short squeeze. Boli väčšie informácie a stálo to. A silné nákupy začali nárazovo. Hneď po správach nikto nenakupoval. Lisa Su včera tiež kúpila teraz neviem či 325 tisíc alebo 235 tisíc akcií (ale kvôli tomu nekupujem). Je možné, že zajtra bude jemný pokles a rásť to bude až pozajtra, ale mám strašne veľa roboty a nemám čas to veľmi sledovať. TA tiež vyzerá, že by to mohlo po pozitívnych správach ísť hore.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Podľa TA to vyzerá, že by AMD mohlo ísť do silného uptrendu. Dnes sa ho pokúšali šortnúť, ale nepodarilo sa.
SMA 20 začína križovať SMA 50.
Prílohy
amd0510.png
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1000 AMD @ 13,23.
(kúpené 12,90, predané 13,23)
zisk: 330,- USD (skôr to beriem ako odpredaj s 13,40 zo stratou, ale pre jednoduchosť výpočtov).

Držím celkovo 2700 AMD:
1000 AMD @ 13,95
1700 AMD @ 13,40

Nechávam rezervu pre prípadný pokles.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 AMD @ 13,20 (afterhours).

Celkovo držím znova 3700 AMD.

Dnes boli trhy v mínuse + AMD malo slabé volume tak som čakal pokus o šort, ten prišiel ale v zápätí silný nákup (big boys) ho vytlačil späť.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1000 AMD @ 14,04
zisk: 90 USD (kúpené 13,95, predané 14,04)

Držím celkovo 2700 AMD.
1700 @ 13,40
1000 @ 13,20
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 2700 AMD @ 14,35
zisk: 2765,- USD
100% cash
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
user27
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Št 09 02, 2017 10:32 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa user27 »

Pekny gain, ja som vyskocil moc skoro...ale vynahradil som si inde.

Martin, zaujima ma: drzis to v USD alebo konvertujes do eur ?
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Aurelio »

drzi v USD, naco by stale konvertoval? pouziva fio, tam by ho na spreadoch zlikvidovali
Power of Knowledge
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa SomPanko »

Martin, vieš mi prosím povedať ako dlho trvá reálne uskutočnenie obchodu cez fio, vzhľadom na zadanie pokynu?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin: nemám od teba vyhodnotenie k 30.septembru. :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"