Danove priznanie, Youtube, Student

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Gregor282
Príspevky: 1
Dátum registrácie: So 07 10, 2017 11:32 am

Danove priznanie, Youtube, Student

Príspevok od používateľa Gregor282 »

Zdravim,

chcel by som sa spytat ci je potrebne podavat danove priznanie ak mam brigadu kde si uplatnujem nezdanitelny zaklad dane a chcel by som zacat s Youtube AdSense, nic velke. Viem ze treba podat danove priznanie ak uhrn vsetkych zdanitelnych prijmov presiahne castku 1901,67 Eur, no samozrejme z AdSense nemam v plane ani zdaleka tolko zarobit, no zaujima ma ci ak si uplatnujem nezdanitelnu ciastku z brigady (okolo 150 eur mesacne zarobim) tak ci to sa mi do toho uhrnu pocita alebo nie.

Ja som v tom ze ak si ju uplatnujem tak mam vlastne cisty stit a ak budem zarabat z AdSense tak 1900 eur je limit aby som nemusel nic podavat. Rozumiem tomu spravne?

Vdaka.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Danove priznanie, Youtube, Student

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

150e x 12 mesiacov = 1800
AdSense par drobnych.

To teraz pises ako vtip ci v takej situacii tvorit a podavat danove priznanie, ci pytas sa vazne?

Vedel si trebars ze koncesionarske poplatky za televiziu neplati zhruba 200-tisic domacnosti? (ziju v neustalom strachu ...asi ... alebo mozno aj nie)
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Danove priznanie, Youtube, Student

Príspevok od používateľa andre »

do sumy 1901,67 Eur sa pocitaju vsetky tvoje celosvetove prijmi, ked ju prekrocis musis podat DP aj ked ti nevyjde danova povinnost.

vid. https://podpora.financnasprava.sk/55820 ... -priznanie" onclick="window.open(this.href);return false;

nezdanitelna suma je 3803,33 Eur, ale to je v tomto pripade nepodstatne.

danove priznanie si vies "vyklikat" za 5min. sam staci dat do googlu nieco ako "danove priznanie online" a najdes na to system.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"