Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

A NVDA dole o 2% v predpredaji.
Inak pre AMD by bolo lepsie, ak sa ta sprava nepotvrdi. Pretoze Intel nemoze v GPU konkurovat, tie ich integrovane GPU v CPU stoja za staru backoru. To by znamenalo bezkonkurecne APU pre AMD na 3 roky dopredu. Lebo OEM chce mat v laptop segmente vsetko all in one koli cene, nie ako doteraz, kde sa kombinuju intel CPU a NVidia GPU. Tak ako naznacuju nove APU od AMD, kde to vsetko valcuje v danom cenovom segmente o 20-30% .
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zatial +6% :)

Konečne dáva zmysel, prečo dostala tolko downgradov pri žiadnych zlých správach ... Aby mrchy nakúpili lacno...

Intel Corp. and Advanced Micro Devices Inc. are teaming up to thwart a common competitor, Nvidia Corp.

Intel planned to announce Monday a laptop-computer chip that combines an Intel processor and an AMD graphics unit, according to a person familiar with the matter. The chip is intended for laptops that are thin and lightweight but powerful enough to run high-end videogames—attributes that lately have been driving sales in an otherwise waning market for personal computers.


Je pekne zashortovaná:

Short Percent 15.9%
Short Interest 148.6 million
Float 934.62 million
Short Ratio 2.5
Market Cap $10.53 billion
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Asi nedobra sprava pre AMD, resp. pre jej graficku diviziu Raja Koduri, Radeon Technologies Boss, leaves AMD

Som zvedavy, ci to zamava s akciou.

Vega, ktora pravdepodobne bez mining manie by bol fail, ma az tak netrapi, pretoze Koduri prisiel do firmy pred 4 rokmi, ked uz sa s konceptom nedalo nic robit. Ale jeho dieta, nova generacia GPU Navi, ktora ma byt vypustena buduci rok, bola kompletne pod jeho rukami. A to, ze teraz odchadza ma velmi znepokojuje, ze asi vsetko nejde podla planu...

A co je este horsie, teda ak sa potvrdi rumors, ze odchadza do Intelu...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 2000 AMD @ 11,94.

Zisk: 450,- USD.

Celkovo držím:
1000 AMD @ 10,83
5000 PLX @ 0,88

Ono dokopy o nič nejde. Odišiel Koduri, ale panika na trhoch môže byť väčšia. To je ťažko odhadnúť.
Väčšinou absolútne nepodstatné dealy a info hýbu cenou a absolútne kľúčové informácie sa len jemne premietajú do ceny.
Nechcel som znižovať, ale nakoniec pre istotu. V poklesoch dokúpim.
Juggler, ten včerajší predaj za denné high 12,27 ti vyšiel parádne.

Zrejme pri 11,50 ak bude znova 1000 dokúpim.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Uz sa blizi AMD k 11.50, mas nastaveny order? Necakal som, ze to spadne tak skoro, sam som uvazoval o kupe, ale nie hned :D
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Radšej počkám. Celý tento výlet nad 12 môže byť nakoniec len korekcia pri páde na 8. Počkám na informácie, alebo vstúpim radšej do trendu. Ťažko povedať, kam vlastne teraz chcú veľkí hráči AMD dostať. Môže to byť drobná korekcia na ceste k 13.
Skôr to vidím na tú 13-ku, ale vzhľadom na trhy nechcem veľmi riskovať.

Včera som sledoval earning AAOI, ktorá ma láka už dlhšie. Najprv išla pekne hore, potom začali vypredávať.
Celkovo nemám teraz dôveru k trhom. A tech padne najrýchlejšie. Aj Nvidia ešte možno bude pod 100.

Edit: Od 11,51 sa odrazila a ide späť. Dôležitý bude dnešný záver. Ak zavrie nad 11,80 bude to dobrý znak. Ak sa začne stáčať späť a zavrie pod 11,65 bude oveľa väčšia pravdepodobnosť, že zajtra bude znova klesať. Aj open bude potom oveľa nižšie.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Ved prave, ja cakam co NVDA, kludne sa moze stat, ze zajtra po earningu pojde NVDA o 15% hore a AMD o 10 dole. Alebo opacne, ked earning v datacenter a automoto dopadne neslane nemastne. Lebo gaming bude na stopro impressive, ktory az tak investorov nezaujima. Targety 200+ nie su koli gaming ale data/AI/auto
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal:Včera som sledoval earning AAOI, ktorá ma láka už dlhšie. Najprv išla pekne hore, potom začali vypredávať.
Celkovo nemám teraz dôveru k trhom. A tech padne najrýchlejšie. Aj Nvidia ešte možno bude pod 100.
Hej. Vyskočila 20% a pritom bola horšia ako minule. Je to preto, lebo varovala prednedávnom a zrazu zverejnila lepšie. Ale guide má horší ako minule: Co issues downside guidance for Q4, sees EPS of $0.82-0.96, excluding non-recurring items, vs. $0.96 Capital IQ Consensus Estimate; sees Q4 revs of $81-90 mln vs. $93.65 mln Capital IQ Consensus Estimate.

No tentoraz guide až tak nevadí, lebo je temer in line a trh sa bál, že bude velmi zlý. Toto odvetvie je teraz slabé, ale AAOI má vynikajúce fundamenty. Keby nemala problém so ziskami a tržbami, tak primeraná cena by bola nad 100. Ide po 40 a zisk na akciu má väčší ako NVDA, ktorá ide po 210. To je pekný príklad na to, že nie je smerodatné posudzovať čísla teraz a pozadu...Trh hľadí iba dopredu. Zaujímajú ho iba zisky a tržby v budúcnosti.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Ak pôjde zajtra NVDA po earningu hore, je väčšia pravdepodobnosť, že potiahne aj AMD hore. Ono včera bolo strašne veľa nezmyslov od Cramera aj iných ako sa bude AMD a Intel bratríčkovať atď. AMD a Intel si pôjdu naďalej po krku. AMD im bude dodávať grafiky ale len do notebookov, nie desktopov. AMD si chce zvýšiť podiel na trhu a zlepší si imidž. Súhlasím však s tebou, že to môže byť kontraproduktívne, to ukáže čas. Celkovo sa AMD dostáva do zaujímavej pozície. Nvidia a Intel sa totálne rozkmotrili kvôli AI atď. Nvidia začína marketingovo viac propagovať procesory AMD ku svojím grafikám. Nvidia sa snaží prezentovať: AMD má super CPU, ale mizerné GPU. Intel tvrdí: AMD má super GPU, ale mizerné CPU. AMD teda z časti zlepšuje vzťah k Nvidii aj Intelu ale oni navzájom sú vo veľkom boji. V oblasti CPU to ale bude medzi AMD a Intelom vojna.

Jednu vec som si všimol pri deale AMD - Tesla. Teraz vôbec nejde o tento deal. Keď vtedy robili rozhovor s CEO Global Foundries, povedal jednu veľmi podstatnú vec. GF začína mať viac zákaziek priamo od výrobcov rôznej elektroniky ako od výrobcov čipov. Začína nový trend, keď si firmy ako Tesla, Apple (ten už samozrejme dlhšie) atď. chcú nechať vyrobiť čip na mieru. Teda prídu napr. do AMD povedia aký čip potrebujú a AMD im taký čip navrhne a oni potom prídu do továrne GF, TSMC alebo Samsung a nechajú si ho vyrobiť. Toto veľmi nahráva AMD, pretože celá platforma Zen je veľmi variabilná. S týmto AMD kalkulovalo, keď začínalo pracovať na tejto architektúre, i keď nevedelo aký veľký význam to bude mať do budúcna. Teraz to vyzerá, že naozaj veľký. Intelovská platforma nie je vôbec variabilná. Zároveň aj AMD prestáva byť zavislé na GF, ale v najbližšej budúcnosti bude vyrábať viac aj v TSMC.

PS: Nvidia. Keď si teraz predstavím, ako som to minulý rok chcel rozdeliť medzi AMD a Nvidiu keď išla po 25, ale som si povedal, že 25 je strašne veľa, ťažko bude robiť stovky %, keď už je tak vysoko. Neveril by som vtedy, že teraz bude cez 210 a to som bol veľký optimista.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1000 AMD @ 11,35.

Zisk: 520,- USD

Držím: 5000 PLX @ 0,88

Večer napíšem viac k AMD.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

nie je mi jasne ako niekto moze kupovat akcie firmy typu PLX- cista spekulacia na spolocnost vykazujucu vysoku stratu s velmi zlymi fundamentami. To je cisty gambling.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

Trumpeta1978 napísal:nie je mi jasne ako niekto moze kupovat akcie firmy typu PLX- cista spekulacia na spolocnost vykazujucu vysoku stratu s velmi zlymi fundamentami. To je cisty gambling.
To moze byt pravda, ale... Cena akcie moze byt uz podcenena a vacsina moze mat inu interpretaciu faktov ako Ty. Pripadne optimizmus sa nezaklada na racionalnom myslienkovom postupe. Burza je pre individualneho investora hazard, ale zisky treba brat tam kde su.

Firma si nepotrebuje vysoku cenu zasluzit. Burza sa nezaklada na spravodlivosti, ale na moci stada, ktore investuje. A to stado (financne institucie) ovlada zhruba 85% investicii. Individualni investori iba 15% a aj tam mnohych rozhodnutia robia a ovplyvnuju ludia z financneho priemyslu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 AMD @ 11,15.

Celkovo držím:
1000 AMD @ 11,15
5000 PLX @ 0,88
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1000 AMD @ 11,03.

Strata: -120,- USD

Držím: 5000 PLX @ 0,88

Boli nejaké správy z rána, čakal som mierny rast, ale vyzerá to ešte na pokles.
AAOI išla najskôr prudko hore a potom dole.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 AMD @ 11,01

Celkovo držím:
1000 AMD @ 11,01
5000 PLX @ 0,88
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1000 AMD @ 10,80

Strata: -210,- USD

Držím: 5000 PLX @ 0,88

Trhy chvíľu vyzerali, že by to nakoniec ustáli, ale je silný prepad a nebudem viac riskovať.
Najskôr som zadal 11,05, ale najvyššie išli na 11,03.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 200 AAOI @ 44,80

Držím celkovo:
200 AAOI @ 44,80
5000 PLX @ 0,88

AMD ešte plánujem dokúpiť späť.
Včera som sa pokúšal kúpiť AAOI za 43,00 ale v tom čase bola 43,10-20 a už išla hore. V afterhours oznámili, ža director kúpil deň pred tým 22.400 akcií za 44,60, tak to vyletelo až na 46,50.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 AMD @ 11,25
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 AMD @ 11,35

Držím:
200 AAOI @ 44,80
1000 AMD @ 11,25
1000 AMD @ 11,35
5000 PLX @ 0,88
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1000 AMD @ 11,22
Strata: 30,- USD

Držím:
200 AAOI @ 44,80
1000 AMD @ 11,35
5000 PLX 0,88
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 200 AAOI @ 43,50 (predané posledné sekundy v opene)
Strata: 260,- USD

Držím:
1000 AMD @ 11,35
5000 PLX @ 0,88

AAOI-ka sa celkom držala, vyzerala, že pôjde na 10 SMA a 20 SMA, môže však ešte klesať a zisťujem, že v tejto dobe nechcem mať viac akcií, AAOI je na dlho a ja nechcem teraz radšej držať akcie veľmi dlho (trhy sú moc vysoko). Budem sa sústrediť len na AMD, výnimka je PLX, tú si určite nechám minimálne do polovice budúceho roka. Cítim, že zmätkujem, som pod tlakom v práci a navyše aj v súkromí, mám toho veľmi veľa a najradšej by som si dal pauzu, ale cítim, že AMD bude mať dobrý záver roka.
Takže do konca roka budem riešiť len AMD.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Chris »

mozes mi pls vysvetlit preco skaces ako koza do trejdov a vyskakujes, hlavne pri fio, kde je exekucia asi dost biedna ?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

Chris napísal:mozes mi pls vysvetlit preco skaces ako koza do trejdov a vyskakujes, hlavne pri fio, kde je exekucia asi dost biedna ?
Aj trhy skacu ako koza. :D
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

búšia, búšia...

AMD losing share in multiple markets, says Goldman Sachs

Goldman analyst Toshiya Hari said Mercury's (MRCY) Q3 volume and pricing data indicates AMD (AMD) is losing shares. Hari lowered AMD 2019/20 earnings estimates by 11%/8%, respectively, due to disappointing market share performance across multiple markets. Hari views AMD's current risk/reward as negatively skewed and reiterates his Sell rating and lowered his price target to $10.40 from $11.40 on shares.

P.S. Dnes zaujímavá situácia: SPX up, ťahaný finančným sektorom ( +2% ) ..ale Nasdaq down -0,7% a technologický sektor -1,3%
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Som zvedavy, kde AMD akcia nakoniec skonci, ze by sme sa opat pozreli tento rok pod 10$... :?
Ale aj NVDA seredne spadla, o 15USD , 7.15%. To je velky nezvyk. Ze by suvis?
Insider selling: In other news, Nvidia board member Dawn E. Hudson sells 3,052 shares for $214.3861 each or about $654K total. 
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
user27
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Št 09 02, 2017 10:32 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa user27 »

Dnes padol cely Tech. Mini drop, NVDA je na urovni z pred mesiaca...
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1000 AMD @ 10,80
Strata: -550,- USD (kúpené 11,35)

Neverím trhom a AMD to bude mať veľmi ťažké. Síce onedlho prídu nové APU s veľkým potenciálom, vo februári nový Ryzen, lenže aj Intel začína ísť dosť dopredu. Myslím, že je čas dať akciám chvíľu pokoj.

Celkovo držím: 5000 PLX @ 0,88.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Ten pohlad na AMD akciu je...no radsej nehladiet, ale zda sa , ze shorterom po tej bitke nakoinec podlahla. Kde bude idealny vstup?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa SomPanko »

Ja planujem pri cene nieco pod 10. Pri takych 9,8-9,9 nakupim :) Ale na tuto otazku asi najlepsie odpovie Martin, kedze sa tomu lepsie rozumie
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Adam, SomPanko: Podľa TA (technickej analýzy) má AMD suport na 9,85, ten aj dosiahla, čo by bol za normálnych okolností výborný vstup. Tie ale normálne nie sú. Trhy sú na historickom maxime, Goldmam Sachs očakáva medvedí trh, neprekvapilo by ma, keby mu aj sám dopomohol. Dnes padol tech, obzvlášť semiconductor, ale SPY sa držal podstatne lepšie. Možno bude v najbližšom období iba väčšia volatilita, ale nejaká korekcia je veľmi pravdepodobná, minimálne na Nasdaq-u. Goldman začal rýpať viac do AMD keď mu začala klesať Nvidia. Keď minulý týždeň klesal tech, najvýraznejšie klesal Micron (MU), AMD dokonca klesalo pomalšie ako Nvidia, lebo malo silný suport na 11. Ako toto píšem na CNBC sa pokúšajú pumpovať tech na utorok.

SomPanko: uvidíme, čo bude v utorok. Keď ťa zaujíma AMD, musíš sledovať graf alebo aspoň percentá aj: Nvidie (NVDA), Micron (MU), Semiconductor ETF (SOXX), Nasdaq, SP500 a okrajovo aj Intel (INTC). AMD nezvykne mať po dlhej červenej sviečke dlhú zelenú, skôr teda ostane chvíľu v tomto pásme, prípadne bude ešte pokračovať dole. Netreba sa teda teraz ponáhľať so vstupom. Ak sa začnú dvíhať hore firmy ktoré som vypísal a AMD bude zaostávať, treba byť veľmi opatrný. Dnes bol článok: HP bude predávať servre s AMD Epyc, je to ale dobre? V tomto duchu sa nesie poslednú dobu veľa článkov a analýz. Evidentne dobrá vec pre AMD a hneď spochybnená. Radšej chvíľu počkaj. Neprekvapilo by ma, keby ešte pokračovala až do osmičky. Aj keby v najbližšom období vyletela na 11 alebo 12, mohla by to byť len korekcia pred poklesom do osmičky. AMD je posledné mesiace veľmi manipulovaná veľkými hráčmi. Výrazné pohyby určujú oni. Goldman aj Morgan Stanley sa snažia odplašiť investorov vysokou volatilitou akcie ako aj tým, že tento rok investorom nezarobila. Potenciál tu ale je. Pár dobrých kvartálov v správnom čase na burze a môže to byť druhá Nvidia. Aj tá bola v roku 2013 za 11 dolárov.

Keď nad tým uvažujem, dobrý vstup by mohol byť pred earningom ak bude vtedy akcia skôr dole ako hore na svoj pomer. Earning býva v januári a od februára by sa mal začať predávať Ryzen +.
Posledný earning dopadol zle, väčšinou dopadnú cik-cak, takže pravdepodobnosť, že dopadne dobre je vyššia. Do predaja pôjde aj APU, takže vyhliadky na Q1/2018 môžu byť dobré.

Všimol som si, že si sa zaujímal aj o ETF-ka. Zaujímavé by pre teba mohlo byť aj ETF SOXX. Je to semiconductor ETF (nie tech všeobecne). AMD v ňom má zastúpenie necelé 3% (myslím že 2,3%). Kým SPY urobilo od 2008 cca 3,5 násobok, tak SOXX urobil cca 5,5 násobok. Kým SPY rástlo rovnomernejšie, SOXX po kríze rástlo pomalšie, neskôr výrazne zrýchlilo a najmä v poslednom období výrazne. Je to logické. Počas krízy ľudia nemajú prácu, prichádzajú o bývanie, snažia sa uživiť. Počítače a tablety riešia, keď sa trhu darí, majú prácu a v práci odmeny a dobrý plat. Rovnako firmy. Kým povedzme firma v nemecku posledné roky obmieňa počítače raz za rok, po kríze len raz za niekoľko rokov.
Rozhodne ale toto ETF nie teraz. Až po väčšej korekcii.

PS Adam: Držím palce s Bitcoinom. Je tam veľký potenciál. Bitcoin zmenil (zmení) svet aj keby niekedy zanikol. Svet financií už bude iný.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa SomPanko »

Vďaka za takýto podrobný popis situácie. A čo sa týka Hp-čiek s AMD Epycom, tak ja som práveže čítal, že zatiaľ Dell aj HP o tom len uvažujú a kúpia menšie množstvá na testovanie. Čiže zatiaľ to podľa mňa nemá veľkú výpovednú hodnotu. Ak by sa im však tie kontrakty podarili, tak by im to iste slušne zvýšilo tržby. Ja hlavne verím, že ich procesory majú veľmi veľkú šancu uspieť pri AI, nakoľko aj ja sám som si kupoval procesory AMD kvôli ich výpočtovej rýchlosti a mnohým jadrám, ktoré su super na paralelné výpočty a to je presne to, čo je pre AI dôležité. Pozeral som si niekde výpočtové stanice, kde dávajú 2 AMD Epyc procesory a mal som pri tom taký malý IT orgazmus :D Povedal som si, že keď budem mať viac peňazí, tak si niečim podobným spravím radosť, no zatiaľ na to 0,5M českých korún nedám :D
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Teraz len stručne:
Niečo ku včerajšiemu poklesu:
https://www.marketwatch.com/story/chipm ... 2017-12-04" onclick="window.open(this.href);return false;

Ak niekoho zaujíma niečo k dealu AMD - Intel - Koduri (nepriamo v češtine):
https://www.svethardware.cz/raja-koduri ... -amd/45573" onclick="window.open(this.href);return false;
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

CNBC pumpuje Micron, je možné, že trochu potiahne AMD hore.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Martin, kde chodis na tieto spravy, reddit? Myslim to vazne, diky.
Inak AMD isla chvilu hore, opat je pod 10$...NVDA, MU sa zdvihli trochu. Neviem ako nacasovat vstup, tu stratu co na AMD mam, by som chcel trochu znizit.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Adam: Musel som sa pozrieť, čo to ten reddit je. To si robíš zo mňa srandu? Tu správu s Micronom, to bolo na finance.yahoo.com pod Micronom.

Sam váham, či urobiť vstup tu niekde 9,80 – 10,00. Ale nie som o tom veľmi presvedčený. Rozhodne to chce nechať rezervu na osmičku. Keby sme teraz boli dva roky po kríze tak to neriešim.

SomPanko: Áno, majú veľkú šancu uspieť v AI. Majú inak aj jedného veľkého klienta, ktorému robia čip na mieru. To je oficiálne. Ale nepovedia koho. Špekuluje sa, že je to Tesla a je to veľmi pravdepodobné. CPU má AMD veľmi dobré. Ešte keď sa teraz v refreshi na 12 nm podarí trochu zdvihnúť takty, bude to výborné. Veľký potenciál majú EPYC. Tam sú výborné marže. A Threadripper úspechom až prekvapuje. To video o ktorom píšeš som myslím videl. AMD ale musí pohnúť grafiky.

Intel si robí PR na tom, že má Koduriho, ale veľa vedúcich ľudí mu odchádza vyvíjať čipy do iných veľkých firiem, ktoré s daným odvetvím nesúvisia. Vyvíjajú ich sami pre seba, aby ich nemuseli kupovať. A to môže byť nebezpečné pre celú túto trojicu. Z toho môže zase ťažiť TSMC a Glofo.

Inak k tomu linku na svethardware čo som dal by som len doplnil (ja som to len preletel očami, snáď nebudem opakovať niečo, čo tam je): V čase, keď AMD kupovalo ATI, tak AMD išlo najskôr s ponukou do Nvidie, väčší záujem bol o ňu ako o ATI. Lenže v Nvidii by s tým súhlasili, avšak mali podmienku, že celé AMD aj Nvidiu by musel riadiť šéf Nvidie. S tým AMD nesúhlasilo, tak sa rozhodli pre ATI. Paradoxne, keby zástupcovia AMD s tým súhlasili, tak ATI by zrejme už nebolo aj tak a AMD vrátane Nvidie by bola mega úspešná firma. Ktohovie, akoby bol na tom Intel. Vtedajší CEO AMD ako aj jeho predchodcovia mali ambície s AMD obsadzovať len 15% trhu. Šéf Nvidie (stále je ten istý) mal vždy ambíciu (aj schopnosti) urobiť s Nvidie najlepšiu firmu.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Myslel som informaciu, ze CNBS pumpuje Micron...asi som to nepochopil.

Na Reddite je strasne moc spamu(80%), ale su tam urcite komunity s velmi dobrymi informaciami(teraz nemyslim len o investiciach, ale vseobecne, trebars aj v mojom obore, ktore su neoficialne, debatuju sa v kuolaroch a viacmenej vyjdu na povrch az po funuse...). Tak myslel, ci aj ty necerpas prave s nejakeho dobreho informacneho zdroja z redditu...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 AMD @ 9,98

Celkovo držím:
1000 AMD @ 9,98
5000 PLX @ 0,88

Nakoniec som sa rozhodol, že ešte do toho pôjdem. Trochu pumpujú Nvidiu na zajtra. Tech sa trochu spamätáva.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1000 AMD @ 10,00

Zisk: 20,- USD (ale 20,- USD aj poplatky)

Držím: 5000 PLX @ 0,88

Možno AMD trochu hore pôjde, cez víkend som si to ale rozmyslel, pravdepodobnosť, že pôjde do osmičky je podľa mňa väčšia.
Big boys to môžu sťahovať dosť agresívne aj nižšie. Išiel som do toho po pozitívnom chart paterne (3 dňovom). Tech celkovo stráca kondíciu. V piatok malo AMD obzvlášť nízke volume a to veľmi rýchlo ovládnu veľkí hráči. Idú sviatky, mám veľa vybavovania a práce a nechcem sa zbytočne nervovať.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 AMD @ 10,12

Pokyn som zadával o cca 12-tej, celý deň som vybavoval a na internete som až teraz. Zrejme sa mi to kúpilo v predpredaji. (Inak budem hlásiť real-time.)
Keď som si teraz pozrel ako sa vyvíjal deň, tak to bola úplne mizerná kúpa. Včera som zachytil pozitívne naladenie u viacerých big boys na AMD, večer som sa dozvedel, že Mubadala ide vo väčšom investovať do tech, našiel som informácie/špekulácie, že aj do AMD, tak som si povedal (opäť), že ešte kúpim. Dnes teda semiconductor nešlo. A to som mal obavu, či sa mi to vôbec kúpi.
Mám obavu, že začínajú vo veľkom všetci odchádzať od akcií (najmä tech) do kryptomien.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Neviem, neviem, ale krypto trh je tak strasne maly, ze kebyze do toho vletia big boys, je btc uz na 40k...inak CBOE futures s expiraciou v januari su na cene cca 16750.
K AMD, myslis, ze sa trend uz otocil, dnes celkom stupa proti NVDA, ktora ide dole...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"