Aktualne najlepšie investovanie mladeho človeka

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Eastonko
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 03 12, 2017 1:58 pm

Aktualne najlepšie investovanie mladeho človeka

Príspevok od používateľa Eastonko »

Zdravím prešiel som si toto fórum našiel som veľa skvelých názorov a rád, tak chcem trochu využiť to že sú tu rozhladení ľudia ktorí vedia poskytnúť svoj uhoľ pohľadu. Nepotrebujem len jeden obmedzený nazor jedneho FP ale skôr má vačší zmysel taký menší brainstorming. :) Ale k veci klasika človek po škole zamestnaný už nechce len peniaze rozhadzovať a mínať na seba (samozrejme treba si robiť radosť naďalej), ale treba dávať nejake peniaze aj bokom. A to je vlastne otázka našiel som tu viacero podobnýc topicov ale viac menej neaktuálne keďže táto oblasť sa z roka na rok mení. Chcem preto vedieť čo by ste vy dneska keby skončíte školu a dostanete sa k stabilnému príjmu ako narábate s peniazmi?
1. hypotéka a splacanie bytu? (v BA hlavne - ešte teoreticky možno TT alebo pezinok)
2. sporenie + podielove fondy (momentálne takto nejak som naklonený to riešiť po poradení sa v banke)
3. ETF (som ochotný a mám chuť sa tomu povenovať a naštudovať si tieto veci ak to nieje nejak extra moc časovo náročne a oplatí sa to v porovnaní s podielovými fondami)
4. iná investícia

Nejedná sa o státisíce ale tak mam nejaký menší základ pár tisic + pravidelne by som chcel dávať bokom nejakých 400 eur cca
Vďaka za každý názor
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Aktualne najlepšie investovanie mladeho človeka

Príspevok od používateľa Rokosák »

Eastonko napísal: viac menej neaktuálne keďže táto oblasť sa z roka na rok mení.
Tato oblast sa bude z roka na rok menit aj v buducnosti. Do buducnosti nikto nevidi, ale sporit je vzdy lepsie ako nesporit, pokial si to mozes dovolit.

Zacal by som sporenim v banke. Casom by Ta mozno zaujalo mat vlastne byvanie. Ak nie, tak potom investovat do financnych produktov, ktore budu v tom case zaujimave. Cast z nich do dochodkovych produktov a cast mimo nich.

Dlhe roky vsak bude najdolezitejsie zarabat.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Aktualne najlepšie investovanie mladeho človeka

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

taketo vlakno je tu minimalne raz mesacne. Nebud lenivy a pozri si najnovsie vlakna, nikoho z nas nebavi vypisovat to iste stale dookola. V dobrom ;) Vyskusaj si ETF, uvidis ci ta to bude bavit. V banke sa nerad, nic tam nevedia. Byt kupuj az ked si budes isty, ze v tom meste ostanes peknych par rokov a neodides pracovat niekam do zahranicia.
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: Aktualne najlepšie investovanie mladeho človeka

Príspevok od používateľa emr »

Od tvojho telepatickeho dvojnika spred 2 tyzdnov: Uplny zaciatok - investovanie / sporenie
A ak nemas vyriesene byvanie a chces ho riesit najblizsie 2 roky, odporucam bod 1.
Bambus
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 12 06, 2017 10:10 am

Re: Aktualne najlepšie investovanie mladeho človeka

Príspevok od používateľa Bambus »

Ja som bol v takej situacii nedavno a nemusel som sa pytat ci to mam robit, proste som hladal najlepsiu moznost tak som si musel postupne studovat vsetko.
Cize body 1-4 ano, oplati sa nastudovat si to.
FreedomFund
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 13 12, 2017 9:53 am

Re: Aktualne najlepšie investovanie mladeho človeka

Príspevok od používateľa FreedomFund »

studovat, studovat a studovat

a na zaciatok by som asi doporucil indexove fondy namiesto tych podielovych
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"