Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1000 AMD @ 11,15
Zisk: 110,- USD

Celkovo držím:
1000 AMD @ 11,94
5000 PLX @ 0,88
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 AMD @ 11,10
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 2000 AMD @ 12,13
zisk: 190+1030=1220,- USD

Celkovo držím: 5000 PLX @ 0,88

Všimol som si, že Goldman Sachs nakúpil podozrivo veľa PUT opcií, zajtra je piatok, skôr to tipujem, že zajtra bude close pod 12.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Chris »

Kde si si vsimol ze GS nakupil vela putiek?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Chris: https://fintel.io/sob/us/amd" onclick="window.open(this.href);return false;

Týchto stránok je samozrejme viac, tu mi to príde prehľadné a aktualizujú to najrýchlejšie (čo sledujem). Niekedy sa ale aj tu stane, že vložia informácie až po niekoľkých dňoch spätne. PUT-iek má výrazne viac rôznych big boys, nielen GS.

AMD síce ide na vlne sentimentu, ale začína dochádzať fundament. Viac dám cez víkend (viem, už som to písal minule). Je toho viacej, čo sa týka AMD, Nvidie aj Intelu. Znova nakúpim v 11-ke, ideálne v 10-ke.

Len stručne: Goldman Sachs zvýšil podiel akcií v AMD. K 30.9. 2017 mal cca 10 mil. akcií, k 31.12. 2017 zvýšil na cca 20 mil. akcií. Ale Blackrock znížil z cca 80 mil. na cca 60 mil.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 AMD @ 11,85 (posledné sekundy v opene)

Celkovo držím:
1000 AMD @ 11,85
5000 PLX @ 0,88
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Ešte aby som doplnil Morgan Stanley: price target AMD znižovali z 11 na 10 a potom na 8 (súčasnosť).
Kým v decembri pri Inteli podiel jemne znížili, pri Nvidii ho zvýšili o 34% no pri AMD o 275%!
Price target znižujú a v poklesoch výrazne dokupujú, rovnako Goldman Sachs. Som zvedavý na ich pozície k 31.3. 2018.

Pozície Morgan Stanley v INTC, NVDA, AMD
Prílohy
ms_intc.png
ms_nvda.png
ms_amd.png
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Dopĺňam najväčších shareholderov Vanguard a Blackrock + najnegatívnejších Goldman Sachs, (Morgan Stanley bol minule).
Keď som pri niektorom nepridal Nvidiu alebo Intel je to len preto, že tam neboli zaujímavé pohyby.
Zaujímavé je, že v Nvidii MS aj GS od marec/jún výrazne znížili pozície. O pár hodín dám aj analýzu.

Edit: Pozerám, že Blackrock pozíciu neznížil. Len som dávnejšie čítal, že znížil vraj z 80 mil. na 60. Podľa Fintelu aj Nasdaqu to tak nevyzerá.
Prílohy
Blackrock v AMD
Blackrock v AMD
Vanguard v AMD
Vanguard v AMD
Naposledy upravil/-a Martin7 v Ne 18 02, 2018 9:34 pm, upravené celkom 1 krát.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Goldman Sachs v AMD a NVDA.
Prílohy
Goldman Sachs v AMD
Goldman Sachs v AMD
Goldman Sachs v NVDA
Goldman Sachs v NVDA
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Intel
Táto firma urobila najväčšiu chybu v histórii, keď Steave Jobs (niekedy okolo roku 2005) požiadal Paula Otelliniho (vtedajší CEO Intelu), či by Intel pre Apple vyvinul jednoduchý čip s nízkou spotrebou a cenou, ktoré by Apple odoberalo vo veľkom množstve. Vtedy ho Otellini vysmial, že budúcnosť sú výkonné čipy a že čipy s malým výkonom a nízkou spotrebou sa Intelu neoplatí robiť.
Steave Jobs teda oslovil ďalších a začala sa pomaly presadzovať ARM architektúra. S úspechom legendárneho Iphone 1 začalo rásť odvetvie smartfónov a teda na trh prichádzalo čoraz viac výrobcov jednoduchých ARM čipov. Otellini videl, že toto rozhodnutie bolo zlé (neskôr ho sám označil za najhoršie rozhodnutie v Inteli) a spravil druhé zlé rozhodnutie. Tým bolo vydanie vlastných čipov s nízkou spotrebou Intel Atom. Tieto čipy neboli v tej dobe konkurencie schopné s čipmi ARM, zároveň pre rozdielnu architektúru neboli kompatibilné s vtedajšími systémami, ich použitie by znamenalo nanovo napísať systémy a aplikácie. Výrobcovia ich teda začali montovať do malých 12" notebookov prezývaných netbooky. Bežný užívateľ, ktorý potreboval/chcel výkonný počítač ktorý si kúpil/poskladal povedzme za 1000 eur ho po 3-5 rokoch predal a kúpil si nový. Ten starý predal povedzme za 500-600 eur. Lenže nenáročný užívateľ, ktorý si bežne kupoval použitý 3-5 ročný počítač si zrazu povedal, načo si kúpim starý počítač za 500 eur, keď môžem mať nový netbook za 200 eur. Aj keď nebude taký výkonný, ale nový. To malo za následok, že dopyt po používaných počítačoch klesol, s čím museli klesnúť ich ceny. Užívateľ, ktorý si kúpil nový počítač za 1000 eur a chcel ho po nejakej dobe predať, už predať za 500 eur nemohol, musel by ísť s cenou až na 300, ale potom sa zamyslel a povedal si, že doložiť až 700 eur na nový počítač je už moc, ten výkon čipov až tak moc nerastie a predá teda počítač až po siedmych rokoch. Vymení iba grafickú kartu (ak bol hráč). Intel si vtedy povedal, že rozšíri ponuku aj na úplný low-end, že bude mať vyššie tržby. Paradoxne tým docielil to, že nepredal čip za 300 eur (kde mal obrovskú maržu), ale predal čip za 19 eur (kde mal úplne smiešnu maržu). Zhruba v tomto obdobý začal trh s PC klesať (dovtedy rástol).

Intel sa začal zameriavať na nové možnosti a trhy (úplne mimo čipov). Začal zamestnávať ,,futurológov". Videl som o tom dokument. Títo ľudia sa celý deň prechádzali po firme a ich úlohou bolo rozmýšľať nad tým, čo bude ľudstvo potrebovať o 10-20 rokov. Keď potom povedali výsledky svojej jedno až niekoľkoročnej práce, načo vlastne prišli, tak mi spadla sánka. Strašné blbosti.

Intel s klesajúcim dopytom po PC začal zefektívňovať výrobu a prepúšťať. Ročne prepúšťal tisícky zamestnancov. Tento trend trval zhruba do roku 2017, keď pod tlakom AMD začal potrebovať nových ľudí.

Od mája 2013 je CEO Brian Krzanich. Podľa mňa, horšie vybrať nemohli. O túto funkciu sa v Inteli uchádzalo viac kľúčových, alebo dôležitých zamestnancov, tí v priebehu roku 2017 po nezhodách z Krzanichom z Intelu odišli. Tento prievan vytvorilo AMD tlakom, ktorý Krzanich nečakal. Do roku 2017 si Krzanich vyškrtával zamestnancov, vo februári 2017 sa AMD výkonom priblížilo Intelu a ten musel 4x počas roka prepisovať roadmapy produktov. Keď pol roka po uvedení Broadwellu prišiel na trh Skylake, Intel sa vyjadril, že to bola veľká chyba, zbytočne prišli o zisky z Broadwellu. Vďaka AMD túto chybu zopakovali, keď po uvedení Kaby lake prišiel Coffee lake tiež zhruba o pol roka. Krzanich vytváral vo firme obrovský tlak na vedúcich zamestnancov, čo vo väčšine prípadov končilo ich odchodom. Intelu chýbala flexibilita a tá je v tech segmente kľúčová. Zamaskovali to ,,nákupom" Koduriho z AMD (predtým Apple). Intel má peniaze, má patenty, má technológie, ale nemá ľudí. V súčasnosti nemá ani pevnú stratégiu ani nevie kam má smerovať. Bude skúšať nové cesty, bude improvizovať. Intel čaká najriskantnejšie obdobie. Zachytil som špekulácie, že Intel uvažuje aj o ukončení x86 (x64) architektúry v rokoch 2019-2021.

Intel je skvelá technologická firma, ktorá posledné roky zaspala a ťažila z existujúcich technológii bez posúvania sa vpred. To sa prejavilo na skvelých finančných výsledkoch, ale výrazne to ohrozilo jej budúcnosť. Intel sa v poslednom období sústredí na grafické a pamäťové čipy. V grafických čipoch je kráľ Nvidia a v pamäťových naň tlačí Samsung.

Dnes ešte doplním Nvidiu a AMD.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jogo »

Keďže dosť často čítavam príspevky typu: "Veľký hráči nakupili lacno a predali draho, lebo majú insider informácie, tak sa pozrime, ako zobchodoval Goldman Sachs veľký nárast ceny AMD v roku 2016.
-na začiatku roka mali 7.8mil akcii za 2.30USD,
-na konci marca, na začiatku velkého rastu znížili pozíciu o 90% na 0.7mil za cenu 2.86USD...kde sú tie insider informácie?
-na konci júna mali len 2 mil akcii za 4USD
-na konci septembra mali 6.5mil akcii za 6.02USD
-na konci decembra zas znížili pozíciu na 2.6mil akcii za 9.13USD
-v marci 2017 znova navýšili pozíciu na 6.8mil za 12.95USD...potom na 8.8mil...potom na 9.9mil a teraz na 20mil aj ked cena akcie už nerastie...
Vidí niekto v tomto obchodovaní nejaké insider informácie?

Obrázok
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

No ved uvidime pravu cast grafu (roky 2018, 2019, 2020) a mozno zistime, ze naozaj tie insider informacie maju :) .
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Jogo, tu si ma nepochopil, je to moja chyba, bol som moc stručný. V jednom z období, keď som krátko myslel, že majú inside info bolo, keď praskol deal AMD – Intel. Naopak, teraz práve si myslím (takmer som presvedčený), že GS a MS inside info nemajú. Čítal som pozorne ich vyjadrenia a PT po earningoch, či nevychádzajú z informácii ktoré neboli oficiálne vonku a myslím, že nemali. Len odhadovali. Nemám čas sledovať všetkých big boys detailne, zameriavam sa len na tých najnegatívnejších.

Správne si argumentoval marcom 2016, nevedeli kedy čo bude. Ak by inside info vtedy mali, vedeli by o deale s číňanmi, že im AMD nejakým spôsobom ,,požičalo“ alebo poskytlo patenty na čipy za myslím okolo 300 mil. USD (nepamätám si to úplne presne), a z toho 100 mil. AMD dlhovalo Global Foundries. Vtedy po ER vyleteli akcie o 50%. Jediný, o kom som presvedčený, že buď inside info malo je Mubadala, alebo minimálne dostala nejaký prísľub, že na tom veľmi zarobí (neviem ako to funguje). Mubadala vtedy nastupovala pri 5,60 ak sa dobre pamätám. Dosť som vtedy toto sledoval a získal som pocit, že mi Mubadala ,,zahedžovala“ moju investíciu.

Práve preto mám trochu pocit, že GS a MS začínajú AMD dôverovať, že bude zisková. V tejto fáze už nejde o nejaké dealy alebo inside info, áno krátkodobo to malý rast spôsobí, tu už ide len o to či AMD bude reálne ziskové. Ja som to sem nedal, že tu máte dôkaz, nedokazuje to vôbec nič, ale určitú výpovednú hodnotu to má. Prekvapuje ma, že možno začínajú otáčať obaja. Je samozrejme možné, že kúpili, keď to bolo pri 13,80 predali a k marcu budú držať po 2 mil. akcií a budú predpokladať, že AMD pôjde do osmičky.

Teraz je akcia skôr v downtrende, ešte zrejme bude v 10-ke, je možné, že pôjde aj do 8-čky (možno neudrží suport), ale ak sa začne ukazovať, že naberá zisky, tak pôjde hore a 16-ku prerazí. Lisa posilnila OEM trh, DELL atď. budú EPYC-i montovať do zostáv, ale otázne je, či to budú zákazníci kupovať.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jogo »

Martin7 napísal:Jogo, tu si ma nepochopil, je to moja chyba, bol som moc stručný.
Martin, vôbec som tým príspevkom nemyslel na teba. :)
Napísal som ho pre ľudí, ktorí sa napríklad takto pozerajú na investovanie:
Fundamentalne spravy pridu ked sa prvi co ich vedia sa vsetkeho zbavia. Potom pustia spravy medzi plebs, ten zacne panikarit, predavat a ti prvi zacnu nakupovat. Tak to bolo je a bude stale dookola. To, ze to nebola jen taka hocijaka korekcicka je evidentne.
Chcem im názorne ukázať, že sa mýlia, ak si myslia, že malý investor je iba hračka v rukách veľkých hráčov, s ktorou si robia, čo sa im zachce.
Na akcii AMD som iba chcel ukázať, že aj veľkí hráči nevedia, čo bude. Ja som o tom presvedčený od roku 2008, keď v tej kríze prerobili všetci veľkí hráči, lebo krach Lehmana nečakal nikto. Iba Paulson vtedy zarobil a v nasledujúcich rokoch to prerobil na zlate.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

My mali investori sme hrackou pre investicny priemysel. Hraju s nami, poznaju nas, co vyuzivaju a dokonca nami opovrhuju. Samozrejme ani oni do buducnosti nevidia a obcas aj nam malym investorom praje stastie, Vacsinou, ked sa s velkymi zvezieme.

Cielom vsak nie je velkych porazit, ale dosiahnut rozlicne svoje ciele. Obycajne staci mat pozitok. Nieco ako z lyzovacky, ktora je adrenalinova aj ked hrozi, ze sa dochrames.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jogo »

Rokosák napísal:My mali investori sme hrackou pre investicny priemysel. Hraju s nami, poznaju nas, co vyuzivaju a dokonca nami opovrhuju.
Rokosák, ty si onikaš? :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Tilbur »

.
Prílohy
amd.jpg
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 AMD @ 11,70
BUY 1000 AMD @ 11,65

Celkovo držím:
1000 AMD @ 11,85
1000 AMD @ 11,70
1000 AMD @ 11,65
5000 PLX @ 0,88
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1000 AMD @ 11,70
Zisk: 0,- (kúpené 11,70)

Chcel som znížiť vstup a zvýšiť počet akcií t.j. kúpiť za 11,65 a 11,70 a 1000 (kúpených pri 11,85) odpredať pri 11,90, ale išlo len na 11,83. Tak som odpredal tie za 11,70. Myslel som, že sa to vráti viac späť. Budúci týždeň to môže ešte padať, je to teraz 50:50, ale štatisticky máva AMD v pondelok vysoký (alebo aspoň vyšší predpredaj).

Celkovo držím:
1000 AMD @ 11,85
1000 AMD @ 11,65
5000 PLX @ 0,88
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

Cely trh je chaoticky, iracionalny a nelogicky. Pohybuje sa na zaklade subjektov s roznymi informaciami a roznou interpretaciou informacii. Teda ist do toho logicky, vedecky, ci systemovo nie je vyhodou. Jedinou zarukou uspwchu je stastie, ktore vyzaduje odvahu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1000 AMD @ 11,55
Strata: 100,- USD (kúpené 11,65)

Držím:
1000 AMD @ 11,85
5000 PLX @ 0,88

Nechcem riskovať, podlieza suport a môže ísť až do desiatky, myslel som, že sa odrazí a pôjde k 12,20-12,50. Bola na suporte a trendovej čiare. Zároveň technicky vyzerá, že dôjde v najbližších dňoch k výraznému pohybu (dúfam, že dole). Budem zrejme nastupovať pri 9,80, ale ak by išla ešte dva dni do strany, je možné, že 1000 ešte kúpim.

Pokus: Som v zisku asi 3000 USD (asi +6,5%), čo vzhľadom na pohyby AMD a trhu nie je veľa. mám ale strašne veľa roboty a dva krát mi ušla skvelá príležitosť na výber slušného zisku (nebol som práve pri PC). Teraz ten posledný som ale zmrvil sám. Nevedel som totiž, prečo AMD prudko vystrelilo hore a pozeral som fóra, netušil to nikto. Radšej som teda držal. Moja chyba. Dúfam, že to spadne do desiatky.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

pokus napísal:A preco si uz pri nakupe nezadas prikaz na predaj so ziskom?
Neviem preco to Martin robi, ale vo vseobecnosti:

1. Usly zisk je lepsi ako realna strata.
2. Straty treba brat male a teda casto. Zisk treba nechat akumulovat.

Mne sa paci, ze Martin sa snazi vzit do pohybu akcie AMD. To je zlozity a dlhy proces. Poznam niekolko ludi, ktorym orientacia na jednu akciu vysla. Vzhladom na to, ze ich poznam dobre, mozem si dovolit tvrdit, ze mali stastie. Stastie vyjadrene v peniazoch velke. :D
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 AMD @ 11,40
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1000 AMD @ 11,20
Strata: 200,- USD

Išlo pekne hore ale zrazu brutálny pád, zistili nejakú chybu v procesoroch, sú to len prvé informácie a teda nepresné.
1000 držím, uvidím čo z toho bude.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Dnes ráno som zachytil nejaké pozitívne naladenie na AMD + som našiel článok, že big boys majú vraj veľa piatkových call opcií na 12 a 12,50, tak som si povedal, že do toho ešte idem. Pred openom som zadal 11,40 a po chvíli napätia išla akcia pekne hore. AMD napriek zlej TA za pomoci big boys ide hore a myslel som si ako v piatok predám za 12,50. Lenže zachytil som aj, že iní big boys nakúpili put opcie. Potom prišla 1 minútová sviečka - 25 centov, myslel som, že je to pretláčanie sa big boys, volume však stúplo na 40 miliónov akcií (teda asi necelých 30 miliónov behom jednej minúty). Tak som začal pátrať čo sa deje a na Cnete bol článok, že AMD má chybu v procesoroch, tak som okamžite predal 1000. Toto sú veľmi nebezpečné veci. Správu vraj dal von jeden web, nekonzultovali to s AMD. Väčšina traderov ani nevedela čo sa deje, ale len automaticky v dipe nakupovali. Nemám rád tieto rýchle správy, sú nepresné, počkám kým budú jasné informácie. Zaujímavé, že väčšina dobrých tech webov sa o tom vôbec nezmienila. Tu dávam link, správa je už aktualizovaná.

https://gizmodo.com/amd-investigating-r ... 1823739576" onclick="window.open(this.href);return false;

Zaujímavé je, že AMD počas zlej TA, trhy sa po troch dňoch rastu dostali do mínusu (Nasdaq -1%) a AMD išlo až na +4% po takejto správe. Je možné, keď big boys majú piatkové call opcie na 12 a akcia sa v utorok dostane tesne nad 12 aby ich predali a zrealizovali už zisk? Nevyznám sa v opciách.

Edit: Tá správa o chybe v procesoroch vyzerá byť kačica (nezmysel).
Tých 1000 držím, neplánujem dokupovať, kým nebudem mať prehľad čo sa deje. Dnes sa zobchodovalo 174 mil. akcií, rozhodne nakupovali veľkí hráči (nakupovali po veľkých blokoch po sto tisícoch až miliónoch akcií)
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Tilbur »

Cauko,
To je normalne system, ktory pouzivaju na manipulovanie akcii. Vymysleny clanok. Tu je jeden blazon, co nahlasoval vymyslene akvizicie, aby pohol cenou.
https://www.nytimes.com/2015/06/05/busi ... -avon.html" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Tilbur »

Ked citas o opcnej aktivite, je dobre si na konci dna pozriet tento prehlad:
https://www.nasdaq.com/symbol/amd/optio ... ?money=all" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
iGz
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Št 15 12, 2016 1:20 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa iGz »

Martin7 napísal:
https://gizmodo.com/amd-investigating-r ... 1823739576" onclick="window.open(this.href);return false;

Edit: Tá správa o chybe v procesoroch vyzerá byť kačica (nezmysel).
Ospravedlnujem sa za offtopic. Ohladne spravy o chybach v procesoroch AMD, tak to je na 99,9% falosna sprava pravdepodobne len na manipulaciu cien akcii : https://www.youtube.com/watch?v=ZZ7H1WTqaeo" onclick="window.open(this.href);return false;
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Zadaný pokyn 1000 AMD @ 11,15.

Po zavretí trhov sa vyjadrilo AMD, že problémy vyrieši v priebehu najbližších týždňov len patch biosu. Už na druhý deň som vedel, že to nebude žiadna katastrofa, ale panika môže trvať. Som sklamaný, tešil som sa ako urobím poriadny nákup za 9,70. Stále je možné, že to pôjde dole, ale je pravdepodobné, že sa to otočí.

Nákup potvrdím, možno dnes, možno zajtra.

Edit: Vďaka Tilbur
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Pokyn sa nevyplnil a teraz som ho zrušil. Je možné, že bude trochu rásť, ale aj tak zrejme smeruje buď na 10,70-10,80 alebo až na 9,80. Tých 1000 AMD teraz stačí.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 AMD @ 10,75

Celkovo držím:
1000 AMD @ 11,85
1000 AMD @ 10,75
5000 PLX @ 0,88
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

Preco nie predat 1000 @ 11.85 a kupit 1900 za 10.75?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

AMD 10,20...blíži sa ku klúčovému supportu. Uvažujem o nákupe, tak som pozrel news:

Martin: to mám akože chápať tak, že čínske čípy začínajú konkurovať AMD?

Shares of chipmakers Advanced Micro Devices Inc. (AMD) could take a serious hit this year as new specialized digital currency mining chips from rivals are expected to launch in 2018, according to one team of analysts on the Street, as reported by CNBC. (See also: NVIDIA at Risk Over Cryptomining Exposure: GS.)

In a note to clients Monday, Susquehanna's Christopher Rolland warned on impending competition from Chinese crypto-mining company Bitmain, which has developed its own application specific integrated circuit (ASIC), a graphics chip used to mine the digital coin ethereum. While the price of cryptocurrencies has dropped off since December highs, demand for the graphic cards that allow miners to create cryptocurrency has grown, resulting in a shortage of chips and a spike in prices. At a price of $462.23 at 2:23 UTC, ethereum is down 65% from a high of $1,338.67 per coin reached late last year, and up over 800% in the most recent 12 months, according to Coinbase.

New Mining Chips Cut into Revenues
The analyst sees Sunnyvale, California-based AMD losing market share to Bitmain's new offering, as a recent trip to Asia confirmed that the company is readying its supply chain for shipments in the second quarter of 2018. Rolland added that AMD is particularly at risk due to its relatively high exposure to GPU sales.

While Susquehanna suggests that Bitmain is likely to be the biggest ASIC vendor, with 70% to 80% of bitcoin mining ASICs and the first to market with the new ethereum product, the investment firm says it has learned of at least three other developers working on the new offering, at all various stages of development. Bitmain already dominates the bitcoin mining ASIC space, selling specialized chips that are more efficient than its U.S.-based competitors'.

"While this call is likely early (in front of needed GPU channel replenishment), the proliferation of Ethereum mining ASICs have the ability to impact ~20% of AMD's total company revenue," wrote Rolland. The analyst cut his rating on AMD to negative from neutral and lowered his price target to $7.50 from $13, expecting the stock to fall 28% over 12 months. Trading down about 0.6% at $10.38 on Tuesday morning, AMD has returned 1% to shareholders year-to-date (YTD) and has sank 24.3% over the year.

As for NVIDIA, Rolland estimates that ethereum-mining-related sales account for about 10% of the company's revenues. He did not cut his rating on NVDA stock, yet reduced his 12-month price target from $215 to $200, reflecting a near 20% downside from Tuesday morning. Trading up 1.5% at $248.23, NVDA has gained 28.3% YTD and a whopping 129% over the most recent 12 months. See also: Bitcoin Will Become World’s ‘Single Currency’: Dorsey.)



Read more: AMD, NVIDIA at Risk on New Cryptocurrency Chip | Investopedia https://www.investopedia.com/news/amd-n ... z5Ay3ZxRgn" onclick="window.open(this.href);return false;
Follow us: Investopedia on Facebook
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Toto je stará správa o údajnom ASIC chipe, ktorý má údajne byť schopný ťažiť Ethereum. Ak aj, to vyrieši hard fork, ako to bude v prípade Monera(tiež Bitmain vydal ASIC pre túto menu a developeri hneď zareagovali, že Monero zostane naďalej ASIC resistent a fork bude za cca 10 dní ) .

A predsa Dr Su povedala, že crypto zodpovedá mid single digit zisku a nie je vo výhľade príjmov
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Áno Juggler, je to konkurencia ale len na ,,ťažbu kryptomien". Písal som to tu asi dva mesiace dozadu, ešte keď rezervovali kapacitu v TSMC. O nič veľké pre AMD ale nejde. Zbytočne to dramatizujú. To samozrejme neznamená, že nebude panika. Ale pokles kryptomien si AMD už ,,vyžralo" včera aj minulý týžďeň. Dnes aj na tom ,,rachla" Nvidia, bola až -10%, samozrejme trhy celkovo, najmä tech.

Tie ASIC-i sú len na ťažbu Etherea (inak nepoužiteľné), tu bola z dôvodu väčšej efektivity uprednostňovaná Nvidia, ak by to teda problém bol, viac si to odskáče ona. Herný trh je vyhladovaný, grafiky sa aspoň znova dostanú medzi hráčov. Tie ASIC-i budú kupovať najmä veľkí hráči, navyše sú len na konkrétnu kryptomenu a nemajú iné využitie. AMD karty sú oveľa univerzálnejšie čo sa ťažby týka a samozrejme aj mimo nej. Malý prepad na tržbách by však mohol nastať, nakoľko obchody majú stále nastavené extrémne vysoké ceny. Lenže to nebudú hráči dlho akceptovať a zrejme budú pomaly klesať. Pripomínam, že obchody ceny nadsadili samé, výrobcovia dodávajú karty za bežné ceny.

Ja som dokúpil 1000 za 10,75 v piatok, využil som pokles trhov, mysliac si v piatok všetci predávajú (obchodná vojna) a v pondelok budú ostošesť nakupovať. Zároveň akcia držala na suporte, ale potom prišiel ešte väčší pokles na trhoch a ten už prerazila. Tiež som pozeral vtedy SPY a znova sa približovalo k suportu. V nedeľu po polnoci som sledoval futures a som sa potešil, že trhy idú do zelena, že sa to zrejme otočí a teda dobre, že som nakúpil. V pondelok trhy rástli, ale AMD prudko padalo kvôli poklesu bitcoinu a teda poklesu ťaženia. Ten price target mohli dať len kvôli opciám. Niekto tam skôr nakúpil viac PUT 10. Myslel som, že zvíťazí optimizmus z daní. K večeru to začal trochu pumpovať Cramer, že AMD by sa mala rozhodne držať v desiatke, tak som nevedel, či to dneska trošku stúpne.

Pôvodne som bol rozhodnutý pre vstup pri 9,70 - 9,80, ešte ho ale zvážim podľa celkovej situácie na trhoch, nakoľko mám dva vstupy vyššie i keď tento je rozhodne najideálnejší. Ak ho urobím, tak s 1000-kou, ale pre istotu rátam až k poklesu na suport 8,10 - 8,30. Tu by som nakúpil 2000 akcií. Teraz je zlá nálada, ale AMD nevyzerá zle. Myslím si však, že teraz 9,60 nepodlezie a pôjde späť vyššie (to je ale bez ohľadu na trhy). Všetko ale závisí aj od stavu trhov. Nepáčia sa mi trhy (po dnešku). Ak SPY znova v najbližších dvoch - troch dňoch narazí na suport, tak je viac pravdepodobné, že ho prerazí a môže byť pokles ďalších 10%. To by mohlo stiahnuť aj AMD na tých 8,10 - 8,30.

Áno Adam, Lisa síce povedala, že mining im robí na tržbách len ,,single digit", ale to by som povedal aj ja v jej pozícií. Ak to však náhodou bude ,,ľahký" double digit, tak je to len dočasné a AMD si na tom stratégiu nestavia. Rozhodne je to len bonus, ktorý sa im hodí v tomto čase. EPYC-i si firmy ešte len skôr testujú, tie budú nastupovať v priebehu roka (aj do ziskov).
Zachytil som aj rumor, že Microsoft - čo bude budovať dátové centrá v EU, že vraj nejaká časť bude na EPYC-och. To je ale veľmi predbežné.

Ak náhodou niekto robíte vo veľkej firme a tá firma nasadzuje EPYC-i tak môžte dať vedieť (pre zaujímavosť).
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

K vcerajsiemu poklesu nvda, to je koli docasnemu pozastaveniu testovania self-driving aut, ako vcera vyhlasil na developer conference Jensen Huang
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

V stredu asi hodinu po zavretí trhov zdvihli 4 analytici price targety pre AMD. Kevin Cassidy (Stifel) po prvý raz dal BUY PT13 (predtým hold) a po prvý raz Joseph Moore z Morgan Stanley BUY!!! AH sa zdvihlo až o 3% (10,10 max.). Cassidy to argumentoval očakávanými ziskami v 2H 2018 z EPYC-u. Vyzerá to na short squeeze.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 1000 AMD @ 9,80

Celkovo držím:
1000 AMD @ 11,85
1000 AMD @ 10,75
1000 AMD @ 9,80
5000 PLX @ 0,88

Priemerná cena za 3000 AMD @ 10,80
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa demorez »

podla mna by bolo na case aby si sa zacal obzerat po niecom inom ako amd. zbytocne na tom lipnes, pricom momentalne ziadne produkty nechystaju co by mali zasadnejsie posunut akcie nahor. male refreshu zenu a dalsia recyklacia polaris architektury tomu nenahravaju, rovnako ako predstavenie asic minerov na eth. pekne si na amd zarobil, ale si na najlepsiej ceste o to vsetko postupne prist
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Demorez, máš pravdu, trochu moc som zariskoval, najmä na situáciu na trhoch. Tak nejako som ale neveril, že by Trump poslal USA ekonomiku len tak dole aj keď je to veľký šialenec. Zároveň som videl, že AMD vyjednáva nižšie dane ostošesť a podľa viacerých zdrojov úspešne. Budem ale opatrnejší. AMD však vyzerá veľmi dobre, podľa posledných dní ešte lepšie, ako som si myslel (v dlhodobom horizonte). Pripúšťam, že v krátkodobom horizonte to môže byť divoké. Až neuveriteľne dlho sa drží panika ohľadom Bitmain minerov ako ohrozia tržby AMD. Je to ale totálna kravina. Ak klesnú tržby za ťažbu, bude to len celkovým záujmom o ňu. Ethereum a ani iné kryptomeny nemajú záujem o centralizáciu. Je pravdepodobné, že pri najbližšom forku zmení algoritmus a Bitmain Antminer E3 budú iba nepoužiteľné ťažítka. Podobne ako pri Monere. Tie správy mi prišli až príliš cielené. V obrovskom riziku je Bitmain nie AMD.

Technicky to vyzerá na short squeeze. Trošku pumpoval Cramer, AMD dalo von nejaké videjká, SMA 8 začína krížiť SMA 10 na spodku sviečky a MACD ide tiež do Crossu. Toto som si všimol už cez víkend. Ešte nejakú pozitívnu správu nech je volume a o pár dní sme na 11-ke. Bol som ale nastavený, ak by v najbližších dňoch akcia podliezla support 9,50-9,52 a dostala by sa na 9,40, hneď by som 2000 akcií predal so stratou. Ale dnes nakupovali aj väčší hráči (veľké ordre), aj na Fintel sú po dlhšej dobe nejaké nákupy. Už by to musel niekto veľký vyslovene šortnúť aby to išlo dole, alebo by museli ísť silne trhy do mínusu.

Teší ma, že AMD pod tým ,,scalable" myslí to, v čo ja som dúfal. Ešte možno prekvapí aj Nvidiu. Boli aj nové rumors ohľadom Sony PS5, tam už bude podstatne výkonnejší hardware, takže vyššie ceny a aj marže pre AMD.
https://www.pcgamesn.com/amd-zen-next-g ... n-graphics" onclick="window.open(this.href);return false;

PS: Zajtra už hodím to vyhodnotenie, nestíhal som :oops: .
Prílohy
amd104.png
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"