Su Mbank fondy ako tak vynosne?

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
RustNovice
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 20 06, 2018 3:27 pm

Su Mbank fondy ako tak vynosne?

Príspevok od používateľa RustNovice »

Zdravim, som pomerne neskuseny clovek v investovani. Po predaji bytu mi zostali nejake peniaze tak som skumal kam by som ich investoval na dlhsiu dobu, kedze momentalne pre tie peniaze nemam vyuzitie. Rozdhodol som sa nakoniec pre Finax a hladam este aspon jednu obdobnu firmu na svk (Bol by som velmi rad ak by tu niekto napisal ktora takato podobna firma je spolahliva a vykonna na Slovensku) , aby som rozlozil riziko.

1/4 financii by som si chcel ponechat na bankovom ucte pre pripad nudze. A kedze vyuzivam Mbank a ponukaju Mfondy chcel som sa spytat ci sa oplati tuto cast presunut na niektory z ponukanych fondov (nepredpokladam ze by som tie peniaze potreboval v dohladnej dobe). Viem ze taketo fondy cez banku maju znacne poplatky videl som nieco ako 3%pri nakupe 0%pri predaji a 1,5% za spravu a teda ma zaujma ci sa to vobec oplati alebo je to vyslovene hlupa investicia?
RustNovice
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 20 06, 2018 3:27 pm

Re: Su Mbank fondy ako tak vynosne?

Príspevok od používateľa RustNovice »

Ako som napisal nevyznam sa v tom a netusim ako sa take veci robia, momentalne nemam na taketo veci moc casu a teda by som radsej keby sa to dalo vyriesit par klikmi a zainvestovat to cez niekoho ako aby to sedelo len tak v banke.
RustNovice
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 20 06, 2018 3:27 pm

Re: Su Mbank fondy ako tak vynosne?

Príspevok od používateľa RustNovice »

Fakt je to take jednoduche? A viem si z principu kupit tie iste produkty ktore ponukaju v mbank fondoch ? Kde by som mohol najist nejake vysvetlenia alebo dobry navod na taketo veci ? dakujem
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Su Mbank fondy ako tak vynosne?

Príspevok od používateľa rmaly »

je to tu uz viackrat spomenute, ale na stranke peniazesucas.sk mas navod presne co kupit ked chces turbo pasivne investovat :)
Tusim Vladimir (autor) pracuje aj pre Finax... Nakup ETF uz je ako ked platis cez internetbanking (velmi podobne).
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"