Wustenrot - BONUS VKLAD 2+ a BONUS VKLAD 3+

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
mao
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ut 10 06, 2008 9:12 pm

Wustenrot - BONUS VKLAD 2+ a BONUS VKLAD 3+

Príspevok od používateľa mao »

http://www.wustenrot.sk/showdoc.do?docid=291

najskor by som uvazoval o BONUS VKLAD 3+

chcem sa spytat skusenejsich, nie su tam zas dake skryte chytaky atd?

dakujem :wink:
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Wustenrot - BONUS VKLAD 2+ a BONUS VKLAD 3+

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Pokiaľ ešte nemáš stavebné sporenie a teda ešte nevyužívaš štátnu prémiu, tak je to fajn, kvôli štátnej prémii... Ale inak nič moc, radšej niečo ako ING konto (a jemu podobné, eMax...), kde máš cca 3,5% a viac...
V stavebke máš 2+6+2+2 = 12% (mínus poplatky za založenie a vedenie účtu) a v mBank (eMax) máš 3,7+3,7+3,7 = 11,1% (žiadne poplatky)...

Je to na zváženie ;)
Obrázok
peterr
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Po 28 04, 2008 5:04 pm

Re: Wustenrot - BONUS VKLAD 2+ a BONUS VKLAD 3+

Príspevok od používateľa peterr »

Podmienky získania výhod:
Uzatvorenie novej prémiovo nezvýhodnenej zmluvy s cieľovou sumou 50 000 Sk
Jednorazový vklad vo výške súčtu min. vkladu 30 000 Sk a poplatku za uzatvorenie zmluvy najneskôr do 30 dní od podpisu zmluvy
Zmluva nebude počas 2 resp. 3 rokov vypovedaná; klient neprijme pridelenie, nepožiada o medziúver a nevykoná žiadne zmeny s výnimkou prevodu
__________________________________________________________________________________________________________________________
Ak som to spravne pochopil, tak musis uzatvorit este jednu zmluvu s cs 50K. uvodny vklad je 30K + 0.6% z cs.
poplatok za otvorenie uctu bol kedysi 3% myslim. teda 1500 sk poplatok pre otvorenie prveho uctu.

Statna premia: 12.5% je z rocneho vkladu. prvy rok to stavebko "prezeres" a tvoja premia bude najviac na urovni 6,6%.prvy rok dostanes aj tych garantovanych 6%. cize za prvy rok budes mat max 12.6% urok.
druhy rok budes mat urok + premia max 6.02%.
treti rok 4.91%.
vzhladom na to ze statna premia sa da pouzit az po siestich rokoch tak musis pokracovat v sporen i(ak nechces brat uver)
4.) 4.2%
5.) 3.86%
6.) 3.56%
priemer: 5,858% p.a.

pociatal som s najmensimi sumami. prvy rok 30k, 16k, 16, 16, 16, 16. neodratal som poplatky.
cim je investovana ciastka vyssia tym su uroky mensie vzhladom na statnu premiu. vyssie sumy ako som pouzil rozhodne neodporucam investovat do tohoto produktu.
ak sumu vyberies skor ako za 6 rokov. urocenie je rapidne horsie. ozaj a vyslo mi ze po tych siestich rokoch budes mat priblizne 128000 (-poplatky)

hadam som nikde neurobil chybu :)
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Wustenrot - BONUS VKLAD 2+ a BONUS VKLAD 3+

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Peterr, sam pises, ze ide o premiovo nezvyhodnenu zmluvu, tak v tom pripade nesmies pocitat so statnou premiou ;) A tym padom je to sporenie nelukrativne...
Obrázok
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: 2+4+2+6+2+2=

Príspevok od používateľa Bebe »

Ak vložím 50tis. a dostanem 4% z tejto sumy, ale iba za prvých 12mesiacov a vyplatené pri výpovedi zmluvy, je to za dva roky 2000Sk. Ak odpočítam 250 zavretie zmluvy, odpočítam 3x100 poplatok z vedenie (dva roky=3poplatky) zostane 1450Sk. to je plus 1,4% p.a. Spolu teda 2+1,4=3,4%. Ak počítam správne, potom sa vklad zhodnotí 3,4% p.a. a to neviem, či nebudú chcieť 500 Sk za uzatvorenie tej prémiovo znevýhodnenej zmluvy. Ak áno klesne to na asi 3% p.a. Tak to sa oplatííí! Ale komu? Asi iba tým čo sú zvyknutý dávať medzi hodnoty percent znamienko plus. 2+4+2=Veľké H a malé o, 2+6+2+2=detto.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
peterr
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Po 28 04, 2008 5:04 pm

Re: Wustenrot - BONUS VKLAD 2+ a BONUS VKLAD 3+

Príspevok od používateľa peterr »

Martinisko.eu napísal:Peterr, sam pises, ze ide o premiovo nezvyhodnenu zmluvu, tak v tom pripade nesmies pocitat so statnou premiou ;) A tym padom je to sporenie nelukrativne...
vdaka za upozornenie....

Nepoznam ten produkt. Myslel som ze musis uzatvorit dve sporenia z ktorych jedno nie je zvyhodnene statnou premiou.
ale zda sa ze to tak nie je. proste nemas narok na statnu premiu, ak dedukujem spravne podla poplatku 0,6% ktory ma byt 300 Sk - to sedi na tych 50k. To ale stavia tento produkt do uplne ineho svetla. koli priemerne trom percentam sa neoplati mat peniaze viazane na 3 roky v ziadnom pripade. Smutne je vsak to, ze na to namotaju zase kopec ludi.

Pripada mi to ako super akcia VUB a ich flexi uctu extra.
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"