Pád poisťovne, čo sa stane s mojimi peniazmi ?

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
oviak18
Príspevky: 20
Dátum registrácie: So 06 10, 2007 11:10 pm

Pád poisťovne, čo sa stane s mojimi peniazmi ?

Príspevok od používateľa oviak18 »

Chcel by som Vás poprosiť o vyjadrenie k nasledujúcej téme, lebo v nej nemám jasno. Určite je všetkým známa situácia okolo AIG, preto ma zaujíma, keby povedzme že skutočne poisťovna skrachuje, čo sa stane s peniazmi, ktoré sú investované cez jej životné poistky do fondov. Pokiaľ viem, tak každá poisťovňa je len správcom fondov do krorých sa cez investuje, preto je majetok fondov oddelení od majetku správcovskej spoločnosti. Takže ked padne samotná poisťovňa, tak na jej fondy to okrem kurzovej straty nemá vplyv. Bud fond rozpredá svoj majetok jeho podielnikom, alebo ho prevezme iná správcovská spoločnosť, je tak ? Alebo ked padne poisťovňa jednoducho strátím všetky moje investované prostriedky ? vdaka za názory :wink:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Pád poisťovne, čo sa stane s mojimi peniazmi ?

Príspevok od používateľa filip glasa »

v prípade fondov to prevezme iná správcovská spoločnosť, alebo to zostane i tej istej ak ten správca nebol zároveň dcérska spoločnosť poisťovne.
Zároveň aj poistný kmeň preberie iná poisťovňa, takže o samotné poistenie sa tiež bude starať nová poisťovňa.

Problém by bol, ak by veľa majetku v správe, alebo rezervy s poistného mali investovaného vo vlastných akciách, čo zas nie je dosť dobre možné zrealizovať (ale teoreticky by šlo prevážiť vlastné akcie aj napriek legislatíve).
oviak18
Príspevky: 20
Dátum registrácie: So 06 10, 2007 11:10 pm

Re: Pád poisťovne, čo sa stane s mojimi peniazmi ?

Príspevok od používateľa oviak18 »

ok, vdaka Filip, presne to som si aj myslel, len som sa potreboval uistiť :D
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Pád poisťovne, čo sa stane s mojimi peniazmi ?

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Tak tak, nemalo by to mať vplyv na už existujúce zmluvy. Včera rozposielala spoločnosť Amslico svojim klientom listy, kde popisuje, že sa nemajú čoho báť a bla bla :) Koniec koncov, na SK už ,,skrachovalo,, a skončilo veľa poisťovní, a nič sa nedialo. Kúpili ich iné a všetko je v poriadku.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Pád poisťovne, čo sa stane s mojimi peniazmi ?

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"