Futures S&P 500 dáta

Indikátory, pluginy, platformy, obchodné systémy, investičné stratégie, backtesting
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Futures S&P 500 dáta

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Ahojte, dumám nad rôznymi stratégiami kedy smer trhu na ďalší obchodný deň určí výraznejší pohyb futuresov v noci.
Denné aj hodinové dáta ohľadom SPY sú voľne dostupné pre vstup a výstup obchodov na začiatku, v strede ci konci obchodného dňa.
Avšak free futures dáta som našiel čisto iba denný timeframe. Potreboval by som však aspoň hodinové dáta aby som si vedel vyhodnotiť zmeny cien. Našiel som na internete niekoľko spoplatnených balíkov dát, len nie som si istý ich kvalitou.
Nemáte niekto skúsenosť s takýmto nákupom(odporucanie), prípadne IB niečo také neposkytuje? Ďakujem.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1295
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 230 times

Re: Futures S&P 500 dáta

Príspevok od používateľa andre »

Ako zakladny zdroj dat pouzivam IB, taham to cez ib_insync vid. https://ib-insync.readthedocs.io/api.html


Pri futures je problem s kontraktami, ze rozne continous data co najdes na nete.. su rolovane podla roznych metodik a malo kde je uvedene ako. Tym padom sa s tym zle pracuje.

Intraday dlhsie historicke data som kupoval z https://firstratedata.com maju aj kontrakty a rolovane s popisanou metodikou.
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Futures S&P 500 dáta

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Ďakujem :palec_hore:
Napísať odpoveď

Návrat na "Indikátory, systémy a stratégie"