Forex - dá sa úspešne tradovať?

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Neo85
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 11 04, 2014 12:41 am

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Neo85 »

Mika napísal:poznam jedneho cloveka, ktory fx trhu skutocne rozumie. opytam sa ho, co mi na to povie a potom mozeme zacat citat spolu :) dufam ze aspon on nejaku knihu o fx precital :).
spytal si sa? :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

este ne , nemal som cas sorry
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Rado »

Podľa zverejnenia IB je za prvý kvartál z 24035 účtov, ktoré boli identifikované ako retail účty ktorých majitelia obchodujú na forexe 43,08% profitabilných a 56,92% stratových. Ja by som tipoval max. 20:80. Podobne to asi vyzerá aj pri ostatných aktívach? Neviem. Tiež sú dosť podstatné podmienky, ktoré stanovia profitabilný účet. Ak je to napríklad aj účet, kde je výsledok 0 a nebol za kvartál urobený žiadny obchod, tak je to na zváženie. U iných brokerov som našiel pomer cca 35:65.

Semi-Annual Disclosures
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

neviem to presne ale nula je zrejme ojedinele cislo, koli carry trades. pekny priklad je oanda kde mas najlepsie mozne podmienky manazovania cashu. oanda mala podla starych statistik toto cislo najlepsie. ak sa ti peniaze na uctoch urocia. co by mali tak je zostatok nula velmi nepravdepodobny. vela ludi tieto fx ucty pouziva len ako ucty na urocenie mien
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Rado »

Oanda má pri 20341 účtoch pomer 42,2:57,8. Pozeral som aj TradeStation, kde pri 7992 účtoch bolo číslo 34,63:65,37. Stále je to viac ako som čakal.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

vies mi dat link na tie statistiky, celkom ma to zaujima.

podla mna je to tak, ze toto su evidovane aktivne ucty, ale brokeri maju aj statistiky novootvorenych uctov (1 rok)
a tiez statistiku vsetkych otvorenych uctov v historii. tieto cisla ale nemusia byt zverejnovane. cital som o tom par clankov, ked toto pravidlo zaviedli, ale od vtedy som sa tym nezaoberal. je pravdepodobne, ze tie cisla su ine prave pre tieto dve kategorie a su blizsie tvojmu odhadu. ale statistika aktivnych uctov mi nepride az taka nerealisticka. pretoze tie ucty, ktore su neaktivne dlhsi cas sa rusia, takze nemusia byt zaradene v tejto statistike
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Rado »

TradeStation
Lynx
Oanda
Sumár

Do kalkulácie vstupujú iba účty, ktoré počas kvartálu mali otvorenú pozíciu. Tie na ktorých sa neobchodovalo, ale sú nafundované tam nie sú.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

dakujem

velmi zaujimavy je ten prieskum na magnets :) , cela statisticka vzorka v USA 94 000 :) . toto cislo ma stale prekvapuje, zrejme to bude historicky dane ze amici maju proste stocks a ine ich nezaujima. Aj z tohto udaju si myslim, ze lidrami v Fx obchodovani je Europa. take firmy ako alpari maju vela klientov a vela investorskych uctov. navyse ked vidim tu tabulku. IB sa mi vidi ako najserioznejsi broker a pritom ich IDEAL FX PRO je v porovnani s europskymi brokermi strasne slabucky. hrozne silne teraz stupa fx trading aj na novom zelande a v australii.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pre zjednodusenie, ak by vsetci klienti kupovali len akcie, v idealnom pripade by mohli byt vsetky ucty povedzme +8% p.a. v pluse. Vplyvom inflacie a dividend.
V realite 60% je v strate, hoci by mali byt 8% p.a. v pluse, co pri zlozenom uroceni za 10 rokov urobi peknu sumu. A niektore su istotne v poriadnej strate.
Z tych 40% plusovych, iste velka vacsina bude v mensom pluse nez 8% p.a.

Takze nadalej plati, ze 10% klientov a broker si rozdelili vacsinu usleho zisku a straty zvysnych klientov.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

retailovy klienti si v prvom rade medzi sebou straty a zisky nerozdavaju, pretoze obchoduju proti likvidity providerom ktorymi su banky.

a ta teoria s tymi akciami nieje velmi vystizna. ako keby si povedal ze vsak vsetci forexovi obchodnici mohli investovat do novozelandskeho dolara a po zaratani swapu by boli zlozenym urocenim tisicky percent v pluse.

Btw urokovy diferencial NZDUSD daleko predstihuje dividendovy vynos akehokolvek indexu. nech by si robil cokolvek.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

chcem tym len povedat ze cele to zrovnavanie fx tradingu a stock tradingu je postavene na hlavu . o investovani ani nehovorim.

dalo by sa zrovnavat vtedy. ked by vsetci stock traderi napriklad zacali obchodovat na paku 1:100 alebo vsetci Fx traderi zacali obchodovat bez paky. potom by kazdy pochopil ze treding fx nieje investovanie. ale vysoko rizikova vec. a potom by boli vsetci velmi prekvapeni s toho ze statistiky vykonnosti by boli daleko horsie pre stock traderov. a nemali by sancu dosahovat cisla ako hore uvadza Rado. a to z jedneho jedineho dovodu. na stocks mas vyssie poplatky.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal: dalo by sa zrovnavat vtedy. ked by vsetci stock traderi napriklad zacali obchodovat na paku 1:100 alebo vsetci Fx traderi zacali obchodovat bez paky. potom by kazdy pochopil ze treding fx nieje investovanie. ale vysoko rizikova vec. a potom by boli vsetci velmi prekvapeni s toho ze statistiky vykonnosti by boli daleko horsie pre stock traderov. a nemali by sancu dosahovat cisla ako hore uvadza Rado. a to z jedneho jedineho dovodu. na stocks mas vyssie poplatky.
Aj bez tej páky je možné, že výsledky stock traderov sú horšie...

V prvom rade sa všetko deformuje tým, že štatistiky neberú do úvahy timeframe. U forexu to tam vylepšujú účty kde sa za posledného pol roka urobil aspoň jeden forexový obchod... To je blbosť taká štatistika. Hocikto si raz za čas vymení časť meny a už je forexový trejder? Napr. kolega stock trader si teraz jednorazovo stavil na pokles rubla, aby si privyrobil...a už vylepší štatistiku forexákov, lebo jeho účet bude tak, či tak v pluse.

Akciové účty sa nedajú rozoberať, ked sa majitelia nerozdelia na investorov a traderov. Investori držiaci akcie dlhodobo môžu byť takmer na 100% v pluse v štatistikách za posledný pol rok. Traderi zrejme na tom budú horšie ako tých forexových 40% v zisku a 60% v stratách. A daytraderi budú zrejme na tom horšie ako swingtrejderi...

V podstate je to tak, že čím viac chceme zarobiť ( čím viac riskujeme), tým menšiemu množstvu sa to podarí. Kedysi som napísal, že odhadujem, že asi 10% traderov je ziskových a šancu na uživenie má asi 1%. Ono to vyzerá málo, ale ked si predstavím tie tisícky loserov, tak aj jeden zo sto sa mi vidí veľa... Na forexe je podla mna ešte väčšia úmrtnosť.


P.S. Akcie majú jednu obrovskú výhodu. Keď im nerozumieš, ale ich len držíš, tak tie firmy sami svojím podnikaním zvyšujú cenu. Vo forexe to ide len hore a dole...žiadny prirodzený uptrend neexistuje.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika napísal:retailovy klienti si v prvom rade medzi sebou straty a zisky nerozdavaju, pretoze obchoduju proti likvidity providerom ktorymi su banky.

a ta teoria s tymi akciami nieje velmi vystizna. ako keby si povedal ze vsak vsetci forexovi obchodnici mohli investovat do novozelandskeho dolara a po zaratani swapu by boli zlozenym urocenim tisicky percent v pluse.

Btw urokovy diferencial NZDUSD daleko predstihuje dividendovy vynos akehokolvek indexu. nech by si robil cokolvek.

Priklad. Vznikol broker pre retail klientov na forex (kludne nech aj ECN). Prislo par tisic klientov, po roku 10% z nich malo ucty o dost vyssie nez prisli, 60% z nich o dost mensie nez prisli a 30% skoncilo priblizne v rovnakom stave. Co Ti vychadza z takej rovnice? Je jedno cez akych sprostredkovatelov a akymi cestami peniaze preprudili z jednych uctov na druhe.
Velmi vystizna by bola paralela s klientami a sietou kasin. Navyse keby tie kasina cast penazi tocili aj v inych aktivach. A ty by si hovoril, ze peniaze od losserov neprisli k vitazom, lebo medzitym presli sietov kasin a inych aktivit.

V sucasnych peniazoch je od akcii hlavne ten zakladny rozdiel, ze centralne banky mozu do obehu pustit a pustaju take mnozstvo ake sa im zachce, jedinou limitaciou je strata dovery v kupnu silu a pouzitelnost danej meny. No kedze to robia vsetky centralne banky posledne desatrocia, tak je prirodzene ze cena akciovych indexov musi vo vyjadreni na dolare rast.

K prikladu s urokovym diferencialom NZD - ten urok NZD iste nema len tak pre nic za nic a v dlhodobom behu to iste znehodnocuje jeho kupnu silu. V prepocte na zelezo, naftu, zemiaky... ,vsetko mozne co nemozes rozmnozit len tak svihnutim carovneho prutika.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Inak vsadil som okolo 30 EUR na tvoj odhad AUDNZD hore, tak dufam ze sa tvoje schopnosti prejavia. Drzim palce.

Tvoj potencialny usly zisk (dobre platene miesto v trading conteste) a potencialna realna strata na live uctoch iste daleko prevysuje moj hazard, tak dissclaimer nebezpecia forexu netreba znovu pisat.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

ok :)

ja dufam, ze sa moje schopnosti prejavia vtedy, ked si priznam, ze som sa mylil a uzavriem zmysluplnu stratu :)
Naposledy upravil/-a Airmike v Ut 06 05, 2014 10:55 am, upravené celkom 3 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

suhlasim s tym ze v akciach mas dlhodobu vyhodu v jasnom smere a dividende. Na Fx mas dlhodobu vyhodu len v urokou a v tom ,ze je to kurz meny je rate a netrenduje do nekonecna a o to prave ide. to ze trhy niesu tak extremne trendujuce a je na nich vysoky urok moze byt a aj je z dlhodobeho hladiska vyhoda. banky na fx nerobia nic ine len to ze obchoduju uroky a disproporcie na urokoch. uz som to raz pisal, predstava ze obchodovanie forexu je skakanie do long a short pozicii na EURUSD 30x denne je sice zauzivana, ale nespravna.

Btw: ako ja to neodsudzujem , kazdy robi to co moze, alebo vie. ja robim v podstate to iste (skakanie na poziciach), ale to neznamena ze to je nejake zmysluplne obchodovanie. alebo nebodaj ze tak obchoduju institucie. to je uplne skreslena predstava.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

AUDNZD ti zatial vychadza, este ze som v utorok nakupil tie binarky AUDNZD RISE na dobrej cene. Aj to dvojtyzdnove posilnenie CAD ti vyslo. K tomu by si mohol dat aj nejake vysvetlenie, ci si vychadzal z niecoho fundamentalneho alebo len z grafu. AUDNZD si davnejsie vysvetlil. Proexportne orientovany NZ s prilisnou viazanostou na Australiu, realitna bublina v NZ, plany RBNZ na zvysovanie sadzieb a RBA drzanie sadzieb dole. Pribudli medzicasom este nejake dovody hovoriace v prospech AUDNZD long?

Tiez by ma zaujimalo, ak by si obchodoval nejake tie ovce na markete v Skotsku, ci by si tiez pouzival svieckove grafy.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Truncus »

Dá sa FX úspešne tradovať. Ale je to ťažké a len pre tých, čo to myslia vážne a majú na to predpoklady.
Airmike tu odviedol dobrú prácu. Zdravím ho a aj ostatných traderov.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jogo »

Truncus napísal: Ut 25 04, 2023 10:56 am Dá sa FX úspešne tradovať. Ale je to ťažké a len pre tých, čo to myslia vážne a majú na to predpoklady.
Airmike tu odviedol dobrú prácu. Zdravím ho a aj ostatných traderov.
Zdravím Truncus, si jeden z mála, čo si pamätám z chatu Finančník.cz. :beer:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Truncus »

Dík jogo. Zdravím ťa matne si ťa trocha pamatám, keď som sem pred rokmi občas vliezol si niečo prečítať.
V súčasnosti už nie som na žiadnom chate.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Truncus »

jogo napísal: Ne 10 10, 2010 8:24 pm
JUGGLER napísal:
Jogo: s tou pákou to vyzerá lákavo a celkovo forex vyzerá strašne ľahko... ale nie je to tak. Dokazuje to počet ,,obetí,,.
Koľko individuálnych trejderov poznáš, čo sa živia forexom?
Jugg, vsak vies,ze poznam len jedneho dokazatelne uspesneho tradera-teba,lebo tu davas zive obchody. :wink:
Na financniku je skupina forexacov,ktori o sebe tvrdia,ze sa tym zivia.Ked mali necenzurovane forum,sem tam davali nejake obchody ale vecsinou,az ked hlasili 100 pipsovy zisk tzv. nuklear.Cize neboli to zive obchody.
Ich nacelnik Sid uz roku 2005 pisal,ze obchoduje 2-3 loty a vyberal profity 2000-3000$,ako pisal.
No ja som videl na fore,ako sa vytesoval z 300 $ zisku v roku 2010.On to svoje vyhlasenie nasledne korigoval,ze co to je 300$ pre neho,ale co napisal,uz sa nedalo spet zobrat.
Ak je uspesny forexac,cakal by som u neho pozicie po 5 rokoch aspon 10 lotov a profity na urovni par tisic dolarov a nie 300 $.
Dalsi z nich,Pete,zase tvrdi,ze jeho kamarat(ale myslim si,ze tym mysli seba) robi na forexe 1000 pipsov tyzdenne a do roka ma len 1 stratovy tyzden. :D
Sam uznaj,ze tazko tomu verit.Larry Williams by zozelenel zavistou. :mrgreen:
Jogo, tak som si dnes znova čital toto vlákno. Nie, ja som nebol ten s 1000 pipsov týždenne, ale dnes ,keď robím 6 párov, tak je to možné...A to nie je ešte koniec týždňa.
Ale, ver tomu, že to nie je ten najdoležitejši ukazovateľ tradingu. Máš v tom screens nejaké reálne pipsové štatistiky.
Na FX je možné kdečo, s tým treba rátať..Pokiaľ je to možné, tak je treba všetko overovať v praxi..

Obrázok

A znova dávam social points pre Airmika, ktorý tu odviedol dobrú prácu i keď v oblasti TA a PA by som sa vyjadril trocha inak, nakoĺko je to moja parketa, ale to niekedy v budúcnosti...Každý, kto uspeje na FX je tak trocha expertom len v tom jednom, čo mu vychádza.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

závisí z čoho je tá štatistika ...pri EUR/USD je 1000 pipsov 10 000 USD. pri EUR/CZK okolo 450 ...CHF/SEK 950 atd.
Tie velké páry odhadujem priemer na 7000 USD
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Truncus »

JUGGLER :

eur/usd, eur/jpy, usd/jpy, gbp/usd, gbp/jpy, aud/usd

O objemoch pomlčím... :wink:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jogo »

Truncus napísal: St 29 11, 2023 10:16 pm Jogo, tak som si dnes znova čital toto vlákno. Nie, ja som nebol ten s 1000 pipsov týždenne, ale dnes ,keď robím 6 párov, tak je to možné...A to nie je ešte koniec týždňa.
Ale, ver tomu, že to nie je ten najdoležitejši ukazovateľ tradingu. Máš v tom screens nejaké reálne pipsové štatistiky.
Na FX je možné kdečo, s tým treba rátať..Pokiaľ je to možné, tak je treba všetko overovať v praxi..

Obrázok

A znova dávam social points pre Airmika, ktorý tu odviedol dobrú prácu i keď v oblasti TA a PA by som sa vyjadril trocha inak, nakoĺko je to moja parketa, ale to niekedy v budúcnosti...Každý, kto uspeje na FX je tak trocha expertom len v tom jednom, čo mu vychádza.
Vieš, Truncus, ty držíš tých "kostlivcov" tzn. že nezaratávaš stratu na ešte neuzatvorených obchodoch, a to ja potom nedokážem sa v tom zorientovať.
Ja si každý mesiac zapíšem do excelu aktuálnu hodnotu(vrátane aktuálnej trhovej ceny otvorených pozícii) svojich 4 účtov u 4 rôznych brokerov prerátanú na Euro a viem presne, akú hodnotu ma môj majetok u brokerov na konci každého mesiaca vrátane kurzových ziskov a strát a tým pádom viem presne, koľko som za mesiac zarobil alebo prerobil.
U teba neviem, ako rastie tvoj majetok u brokerov, lebo netuším, koľko kostlivcov v akej strate máš a na akých menových pároch, tzn. či nočné swapy idú "proti tebe" alebo "s tebou".
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4048
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

jogo napísal: Ne 03 12, 2023 10:29 am Vieš, Truncus, ty držíš tých "kostlivcov" tzn. že nezaratávaš stratu na ešte neuzatvorených obchodoch, a to ja potom nedokážem sa v tom zorientovať.
Je som sa pri obchodovani tiez vzdy riadil podla stavu "Equity + zatvorenych minulych pozicii", aby som vedel ako na tom vlastne som. A nie len podla stavu zatvorenych minulych pozicii.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Truncus »

jogo napísal: Ne 03 12, 2023 10:29 am
Vieš, Truncus, ty držíš tých "kostlivcov" tzn. že nezaratávaš stratu na ešte neuzatvorených obchodoch, a to ja potom nedokážem sa v tom zorientovať.
Ja si každý mesiac zapíšem do excelu aktuálnu hodnotu(vrátane aktuálnej trhovej ceny otvorených pozícii) svojich 4 účtov u 4 rôznych brokerov prerátanú na Euro a viem presne, akú hodnotu ma môj majetok u brokerov na konci každého mesiaca vrátane kurzových ziskov a strát a tým pádom viem presne, koľko som za mesiac zarobil alebo prerobil.
U teba neviem, ako rastie tvoj majetok u brokerov, lebo netuším, koľko kostlivcov v akej strate máš a na akých menových pároch, tzn. či nočné swapy idú "proti tebe" alebo "s tebou".
Jogo, ale pointa bola o inom. Nie o mojej ziskovosti a ani o kostlivcoch. Bola o tom, či trader može dávať 1000 pips týždenne.
To som prezentoval, že je to možné. Ty si to v minulosti rozporoval ako blud...

Ja mám rovnako viac účtov a nie som ochotný tie vačšie ani ukázať a ani dať na https://www.myfxbook.com/.
Ten účet, ktorý tam prezentujem nepredstavuje skutočné moźnosti mojej stratégie. Na tom účte som v v minulých rokoch skúśal rozne nové metódy a postupy a preto má aj kostlivcov a ziskovosť nemože mať z toho dovodu optimálnu.
Ale v budúcnosti budem prezentovať iný účet, kde ukážem možnosti diskrečného tradingu na FX. Pojde od začiatku
a dám ho aj na hitparádu...

Inak ja posudzujem ziskovosť len na základe uzavretých pozic. Pretože len realizované straty a zisky sú skutočne definitívne výsledky.
Nerealizované straty -kostlivci sice nie sú ukážkou toho, čo by mal trader vyrábať... :wink: ,ale stále nie sú close, stále sa dá na nich pracovať, niektoré sa kľudne zmenia aj na zisky.
Čo sa týka swapov sú aj na mojej strane, aj proti mne...
Áno, takto by začiatočníci nemali obchodovať, ale tí s praxou s tým nemusia mať až taký problém.
Sú rozne možnosti ako efektívne riešiť prípadné problémy...Uzavretím časti strát, doplnením objemu účtu, zvýšením objemu obchodov v rámci možností, atď...
Nevidím dovod zavrieť všetkých kostlivcov naraz a urobiť si zbytočné straty, keď na základe mojich dlhodobejśích analýz možem predpokladať, že vačšina z nich sa vyrieši sama...
To už je súkromná vec každého tradera...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jogo »

Truncus napísal: Po 04 12, 2023 8:03 am Jogo, ale pointa bola o inom. Nie o mojej ziskovosti a ani o kostlivcoch. Bola o tom, či trader može dávať 1000 pips týždenne.
To som prezentoval, že je to možné. Ty si to v minulosti rozporoval ako blud...
Ja chápem výraz "dať 1000 pipsov týždenne" ako zisk, vratane priebežného zisky/straty neuzavretých pozícii, ale ty to chápeš inak.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Truncus »

jogo napísal: Pi 08 12, 2023 12:36 pm
Ja chápem výraz "dať 1000 pipsov týždenne" ako zisk, vratane priebežného zisky/straty neuzavretých pozícii, ale ty to chápeš inak.
Dobre, jogo, akceptujem to.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Truncus napísal: Št 30 11, 2023 10:00 am JUGGLER :

eur/usd, eur/jpy, usd/jpy, gbp/usd, gbp/jpy, aud/usd

O objemoch pomlčím... :wink:
1000 pipsov pri troch pároch je 10 000 USD a pri troch 6900 USD. Priemer 8 450 USD.
Paráda Truncus. :potlesk:
Nepochybujem, že si sa dostal tam, kde sa dostane len veľmi málo ľudí. Pri forexe doslova ,,promile,,.
Nekonečný entuziazmus, tisícky hodín práce, pozorovania, rozmýšlania, nekonečné facky a stres náš každodenný, ktorý sa stal naším pokrmom.
Odmena príde k tomu, kto bude o ňu bojovať. :)

Držím palce Truncus. Najväčšia méta trejdera nie je objaviť svätý grál.
Méta je dostať sa ,,za vodu,, a potom už nemusieť trejdiť, resp. trejdiť len pre zábavu... :beer:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
vladko11
Active Member
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa vladko11 »

Povedal by som, že 1000 zavretými pipsov za týždeň je teda 200 za deň a ak to vydelime 6 pármi máme 33 na jeden. A to nepochybne spraví aj primitívny grid "systém " Takže pokiaľ v danom ťyzdni nepoznáme zmenu otvorených pozícií, nemá táto informácia žiadnu výpovednú hodnotu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Ne 10 12, 2023 12:54 pm Držím palce Truncus. Najväčšia méta trejdera nie je objaviť svätý grál.
Méta je dostať sa ,,za vodu,, a potom už nemusieť trejdiť, resp. trejdiť len pre zábavu... :beer:
Len sa ten trader "za vodou" musí počas traderskej kariery naučiť aj "investorský" spravovať svoj nadobudnutý majetok. Lebo ak ho nechá cash, alebo na termiňákoch, tak mu tie úspory postupne zožerie inflácia. Proste musí vedieť tie peniaze rozumne zainvestovať a to nie je vôbec jednoduché a ak sa na to počas "traderského" života nepripravoval, tak bude mať s tým problém.

Inak v tom vidím aj najväčšie úskalie 2.piliera, lebo ak si da dôchodca vyplácať nevalorizovaný dôchodok 4,5% ročne, tak o 20 rokov to môže byť kvôli inflácii len "2,25%" ročne.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Truncus »

JUGGLER napísal: Ne 10 12, 2023 12:54 pm
Držím palce Truncus. Najväčšia méta trejdera nie je objaviť svätý grál.
Méta je dostať sa ,,za vodu,, a potom už nemusieť trejdiť, resp. trejdiť len pre zábavu... :beer:
Dík JUGGLER, aspoň jeden... :like:
vladko11 napísal: Ne 10 12, 2023 6:16 pm Povedal by som, že 1000 zavretými pipsov za týždeň je teda 200 za deň a ak to vydelime 6 pármi máme 33 na jeden. A to nepochybne spraví aj primitívny grid "systém " Takže pokiaľ v danom ťyzdni nepoznáme zmenu otvorených pozícií, nemá táto informácia žiadnu výpovednú hodnotu.
Nie je to grid systém. Ale mysli si, čo chceš. By ma zaujímalo, koĺko z vás by sem dalo všetky údaje o svojom FX účte za niekoĺko rokov.
Štatistika o close cca 1000 pips týždenne za dlhśie obdobie iste má výpovednú hodnotu minimálne o tom, koĺko pipsov trader zaviera v zisku. Ukazuje na možnosti reálneho počtu close pips v čase...Nikdy som netvrdil, že určuje mieru ziskovosti tradera a ani jeho úspešnosť...Na to sú nutné ďalšie ukazovatele..

Je to len štatistický údaj. A preto som ho sem dal. Len vy tu z toho vyrábate problém s určením ziskovosti...
vladko11
Active Member
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa vladko11 »

Nikde som nepísal, že to čo obchoduješ je grid. Ani, si to nemyslím. Napísal som, že grid taktiež môže zavrieť veľké množstvo pips v zisku. A pritom môže držať ešte väčšie množstvo pips v strate. To je fakt a vôbec tiež nesúvisí či niekto niečo zverejňuje.
vladko11
Active Member
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ne 25 04, 2021 11:37 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa vladko11 »

JUGGLER napísal: Ne 10 12, 2023 12:54 pm
Truncus napísal: Št 30 11, 2023 10:00 am JUGGLER :

eur/usd, eur/jpy, usd/jpy, gbp/usd, gbp/jpy, aud/usd

O objemoch pomlčím... :wink:
1000 pipsov pri troch pároch je 10 000 USD a pri troch 6900 USD. Priemer 8 450 USD.
Paráda Truncus. :potlesk:
Nepochybujem, že si sa dostal tam, kde sa dostane len veľmi málo ľudí. Pri forexe doslova ,,promile,,.
Nekonečný entuziazmus, tisícky hodín práce, pozorovania, rozmýšlania, nekonečné facky a stres náš každodenný, ktorý sa stal naším pokrmom.
Odmena príde k tomu, kto bude o ňu bojovať. :)

Držím palce Truncus. Najväčšia méta trejdera nie je objaviť svätý grál.
Méta je dostať sa ,,za vodu,, a potom už nemusieť trejdiť, resp. trejdiť len pre zábavu... :beer:
1000 pips nie je 10000 USD. Záleží na objeme pozície. Tisíc pips na mikrolote, či ešte menšej pozícii je v USD menej ako rovnako pips s desiatimi lotmi.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 331
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 71 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa Truncus »

vladko11 napísal: Ne 10 12, 2023 6:16 pm Povedal by som, že 1000 zavretými pipsov za týždeň je teda 200 za deň a ak to vydelime 6 pármi máme 33 na jeden. A to nepochybne spraví aj primitívny grid "systém " Takže pokiaľ v danom ťyzdni nepoznáme zmenu otvorených pozícií, nemá táto informácia žiadnu výpovednú hodnotu.
Daj vedieť, akú životnosť má taký grid systém, kým skončí na MC...

vladko11 napísal: Po 11 12, 2023 10:03 am
1000 pips nie je 10000 USD. Záleží na objeme pozície. Tisíc pips na mikrolote, či ešte menšej pozícii je v USD menej ako rovnako pips s desiatimi lotmi.
Pochybujem, že by toto JUGGLER nevedel. On totiž len predpokladal, koĺko zarábam...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Forex - dá sa úspešne tradovať?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Truncus napísal: Po 11 12, 2023 11:07 am
vladko11 napísal: Po 11 12, 2023 10:03 am
1000 pips nie je 10000 USD. Záleží na objeme pozície. Tisíc pips na mikrolote, či ešte menšej pozícii je v USD menej ako rovnako pips s desiatimi lotmi.
Pochybujem, že by toto JUGGLER nevedel. On totiž len predpokladal, koĺko zarábam...
Priznám sa, že som to nejak neriešil. Vychádzam z toho, čo vidím u svojho brokera.
Rôzne páry som pozrel v ,,pip value calculator,,: https://www.cashbackforex.com/tools/pip ... ?s=EUR.USD

Forex neobchodujem a predtým som ho obchodoval cez futures u IB. Tam je pri EUR/USD 1 pip = 12,5 USD. poplatok 2,45 (RT 4,90)
Dnes by som forex obchodoval cez IB CFD. Spread je 0,5 pips a multiplier je 1. Teda treba treba kupovať/predávať v tisícoch.
Poplatok za nákup/predaj je 2 USD
Keďže forex je mimoburzový trh, predpokladám, že väčšina trejderov forex obchoduje cez CFD. Nerozmýšlal som o mikrolotoch...

P.S. Som opravil, že pri CFD je 1 pip 10 USD....fakt závisí od objemu, koľko kontraktov CFD obchodujem.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"