Preč z Európy

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Preč z Európy

Príspevok od používateľa Bebe »

Otváram túto aktuálnu tému, vzľadom na to, že už aj tu sa objavili náznaky možného vojnového riešenia krízy a je jasné, že Európa bude prvá na rane.

Už je tu jedna téma Nový zéland, ďalej Austrália, Kanada - všetky majú však prísnu imigračnú politiku a nie je také jednoduché tam len tak pricestovať a usadiť sa. Ak sa k niečomu schyľuje, času nie je nazvyš, tak rok-dva. A čo lacnejšie krajiny? Rozmýšľa už niekto o takomto riešení budúcnosti?

Upresnenie: hlavné kritérium pre novú krajinu je bezpečnosť a možnosť existencie na obdobie s neistým termínom expirácie, prípadne natrvalo. Indícií na zlú bezpečnostnú situáciu europy je viac, hoci väčšina z nich sa dnes podceňuje.
Naposledy upravil/-a Bebe v Ne 15 02, 2009 11:50 am, upravené celkom 1 krát.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Preč z Európy

Príspevok od používateľa filip glasa »

No mne to pripadá trošku prehnané. Napr. čo sa týka Austrálie a Kanady, tak keď boli ceny komodít vysoké, tak tie krajiny sa javili ako bohaté a zo začiatku ( do polovice roku 2008) sa ich kríza akoby netýkala. Dnes je to práve naopak - ceny komodít a vývoz v týchto krajinách klesli tak, že sú na tom pomerne zle.

Z toho vyplýva, že ak by som sa mal sťahovať za každým keď vietor zafúka, tak som každý rok v inej krajine.

Ale jeden tip od J. Rogersa dám aj ja :-)

Singapur. On ho popisuje ako ázijskú krajinu, ktorá by sa mohla vyhnúť problémom a úpadku západu, ale zároveň je to krajina vyspelá a bohatá a pre západniara z ázijských krajín najprijateľnejšia.

Každopádne sťahovanie je trošku pritiahnuté za vlasy. V štáte kam sa odsťahujem sa situácia môže zmeniť po najbližších voľbách, alebo vplyvom širších globálnych súvislostí a to všetko v horizonte niekoľkých rokov. A zase sa musím prispôsobovať, alebo hľadať nový štát.
Samotné miesto kde žijem neurčuje ako sa ja osobne budem ekonomicky vyvíjať. Napr. ak mi nesedí európska menová politika, tak môžem investovať mimo eurozóny. Takýchto príkladov sú tisíce.

Alebo ešte inak: nie je mi celkom jasné čo by mal občan Európskeho štátu vyriešiť presťahovaním.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Preč z Európy

Príspevok od používateľa Bebe »

Aj mne to pripadá prehnané, ale len kôli tomu to možno netreba podceňovať. Nemyslel som sťahovať sa zakaždým tam, kde je to práve skvelé. Myslel som, prečkať nebezpečné obdobie niekde v tieni, resp. na slniečku v teple a hlavne v závetrí. Obchodovať, investovať, podnikať a uživiť, sa dá kdekoľvek. Nemám na mysli niekde zbohatnúť, ale v prípade potreby ochrániť seba a svoju rodinu.

Kritériá: okrem bezpečnosti ďalej politická situácia, jazyk, podnebie, životné podmienky a životné náklady, dostupnosť zdravotných a iných služieb a podobne..
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Preč z Európy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tak lacno a teplo by mohlo byť na Floride alebo v Kalifornii :-)
mao
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ut 10 06, 2008 9:12 pm

Re: Preč z Európy

Príspevok od používateľa mao »

Zdravim Bebe

hovoris "Otváram túto aktuálnu tému, vzľadom na to, že už aj tu sa objavili náznaky možného vojnového riešenia krízy a je jasné, že Európa bude prvá na rane."

Pri takychto vyjadreniach si myslim, ze je velmi vhodne uviest argumenty preco tak tvrdis. Skus poskytnut aspon zakladne dovody ci sa zhodujeme..

Historia sa nie presne opakuje, ale moze sa rymovat :D Ale vazne. Medzinarodne pravo (nie zrovna funkcne), informovanost (internet), a snaha riesit konflikty nie vojnovou cestou tu je. Takisto si myslim ze od druhej svetovej je narast ludi, ktori su ponauceni a tak si davaju pozor na fanatizmus - ale tito ludia prave kvoli takemuto zivotnemu postoju nazastavaju prave tieto silove posty, velka cast su zeny atd. A v pripade konfliktu su uz bezmocni. Ludska podstata, pudy, strach, panika, latentne narodnostne, rasove atd. problemy su tu stale. Napriklad doteraz nevyriesenym fenomenom je fanatizacia nemeckeho naroda pred a pocas druhej svetovej. Ako sa snazim, neviem sa vobec vzit to ich vnutorneho rozpolozenia a nalady. Treba si prave teraz vsimat nalady, zmeny postojov svojho okolia atd - myslim ze uz teraz je to zaujimave.

v tejto mojej teme http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =19&t=1600 som to nechcel spominat, aj ked clovek si z toho co pisem moze vyvodit to co si si vyvodil ty. len pre ilustraciu http://dnes.atlas.sk/ekonomika/526775/e ... y-konflikt
a hlavne http://www.rferl.org/content/Economic_C ... 92688.html

geopoliticke postavenie NZ. asi nikomu netreba extra zdoraznovat v akom postaveni, aspon na prvy pohlad je Novy Zeland napr. http://www.grant.lib.la.us/images/world_big.jpg

otazkou je ci by bol v pripade konfliktov sebestacny v pripade ze by doslo k odrezaniu od importu. druhou otazkou je specificke postavenie Noveho Zelandu cisto z pohladu miery zapojenia do prip. konfliktu vid. napr http://en.wikipedia.org/wiki/Military_h ... rld_War_II
mao
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ut 10 06, 2008 9:12 pm

Re: Preč z Európy

Príspevok od používateľa mao »

a ked som uz spominal to rymovanie. naozaj odporucam k tomu vsetkemu si precitat tento clanok

http://www.forbes.com/2008/10/30/medici ... netta.html
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Preč z Európy

Príspevok od používateľa Bebe »

mao napísal:Pri takychto vyjadreniach si myslim, ze je velmi vhodne uviest argumenty preco tak tvrdis.
Vieš, ja nič netvrdím, nemám žiadne argumenty, ani kryštálovú guľu, ani jasnovidecké schopnosti. Nechcem tu polemizovať, či sa niečo stane, či nestane, lebo mi je to lautr-fuk. Iba zvažujem možnosti skôr, než sa veci dajú do pohybu, kedy už býva neskoro.

PS: neviem tak dobre anglicky, aby som porozumel uvedeným odkazom (som už stará škola)
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Preč z Európy

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

filip glasa napísal:Tak lacno a teplo by mohlo byť na Floride alebo v Kalifornii :-)
Na Floride su hurikany a Kalifornia sa o chvilu bud rozpadne po nejakom zemetraseni alebo ju zaleje :D Pocul som ze na vychodnom pobrezi kdesi pod New Yorkom su tiez nejake plaze
mao
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ut 10 06, 2008 9:12 pm

Re: Preč z Európy

Príspevok od používateľa mao »

Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Preč z Európy

Príspevok od používateľa Bebe »

Mao, ty si to stale nepochopil. Pre Teba, aj ostatných, nezaložil som túto tému na šírenie paniky. Ak chceš šíriť paniku, založ si vlastnú tému. Akceptujem Tvoje pripomienky, aj keď nie sú k téme, ale odkaz sem stačí dať jedenkrát.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Preč z Európy

Príspevok od používateľa filip glasa »

v Európe bola klasika presťahovať sa na dôchodok do Španielska, ktoré bolo lacné a teplé. Nie je to len Ladisov zámer, ale aj kopec iných Nemcov, Angličanov, Švajčiarov takto riešilo dôchodok celé desaťročia.
mao
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ut 10 06, 2008 9:12 pm

Re: Preč z Európy

Príspevok od používateľa mao »

Bebe napísal:Mao, ty si to stale nepochopil. Pre Teba, aj ostatných, nezaložil som túto tému na šírenie paniky. Ak chceš šíriť paniku, založ si vlastnú tému. Akceptujem Tvoje pripomienky, aj keď nie sú k téme, ale odkaz sem stačí dať jedenkrát.
v poriadku, akceptujem. panika je to posledne co by som chcel tymto naznacit. prave naopak - normalny jedinec si uvedomuje, dava do suvislosti ale zbytocne panike nepodlieha.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Preč z Európy

Príspevok od používateľa Lobista »

Otváram túto aktuálnu tému, vzľadom na to, že už aj tu sa objavili náznaky možného vojnového riešenia krízy a je jasné, že Európa bude prvá na rane.
Na tvojom mieste by som si ihned postavil atomovy kryt na zahrade :D :D :D .

Ale vazne -- teoreticky by sa kriza vojnou mozno vyriesit dala, ale tato vojna by urcite nebola v Europe, nakolko vacsina jej statov su clenmi NATO a niektore maju aj jadrove zbrane. Ovela lepsie mi vychadza moznost konfliktu niekde v Afrike, Arabskych krajinach, pripadne mozno aj na Ukrajine. Proste, myslim si, ze ked budu chciet USA dalsiu vojnu, nevyberu si krajinu, ktora by im mohla ucinne klast odpor /a uz vobec nie taku, co ma jadrove zbrane/. Naopak, vyberu si krajinu relativne nerozvinutu, ale zato bohatu na nerastne suroviny. Takze sa nic moc nestane.

P.S.: Toho Staneka tak nezerte :P .
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Preč z Európy

Príspevok od používateľa jogo »

No neviem ako by tomu vojna pomohla. Ved USA sedi stale v Iraku aj Afganistane a ma z toho len velke vydavky. Ono by im pomohlo, ak by niekto iny bojoval a oni len dodavali zbrane a potom pomahali postavit rozbitu infrastrukturu. Dufam, ze svet sa uz poucil a tu radost im neurobi...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Preč z Európy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Keď už by niekto vyvolával konflikt, tak krajina ktorá na tom bude ešte horšie ako USA a je tam pomerne jednoduché začať vojnu:
Rusko, Čína, Pakistan, Irán, Izrael a podobne. A vôbec by to nemuselo byť namierené voči USA či Európe. Skôr také malé lokálne konflikty. Reálne nevidím dôvod čím by si USA, alebo EU pomohla vyvolaním konfliktu voči inej krajine. A naopak ostatné krajiny voči USA a EU si tiež nepomôžu. Keď niečo dáva zmysel, tak menšie lokálne šarvátky.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Preč z Európy

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Bebe napísal:Otváram túto aktuálnu tému, vzľadom na to, že už aj tu sa objavili náznaky možného vojnového riešenia krízy a je jasné, že Európa bude prvá na rane.

Už je tu jedna téma Nový zéland, ďalej Austrália, Kanada - všetky majú však prísnu imigračnú politiku a nie je také jednoduché tam len tak pricestovať a usadiť sa. Ak sa k niečomu schyľuje, času nie je nazvyš, tak rok-dva. A čo lacnejšie krajiny? Rozmýšľa už niekto o takomto riešení budúcnosti?

Upresnenie: hlavné kritérium pre novú krajinu je bezpečnosť a možnosť existencie na obdobie s neistým termínom expirácie, prípadne natrvalo. Indícií na zlú bezpečnostnú situáciu europy je viac, hoci väčšina z nich sa dnes podceňuje.
Sousedka mých rodičů povídala, že známá její neteře slyšela v šalině, že prej jsou náznaky, že by se možná měl příští rok začít kolonizovat Mars. Takže bych se při hledání vhodnýho azylu orientoval tímto směrem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"