Bankové produkty

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Bankové produkty

Príspevok od používateľa Bebe »

http://www.hsbc.sk/1/2/hsbc-slovakia/sk ... t-products
..časovo obmedzený produkt platný do konca Marca 2009 tzv. HSBC Premium Deposit. Je to spojenie termínovaného vkladu s úrokom 7% p.a.* a možnosťou výnosu z participácie na Indexe DJ Euro Stoxx 50. Využívame súčasnú nízku ceny akcií tohto Indexu a na druhej strane kryjeme riziko 100% garanciou investovanej čiastky.
* Banka garantuje úrok 7 % p. a. z polovice vkladu, ktorý bude vyplatený po uplynutí lehoty viazanosti 1 rok..
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Bankové produkty

Príspevok od používateľa Andrej »

Bebe napísal:Banka garantuje úrok 7 % p. a. z polovice vkladu, ...
A čo tak 14% zo štvrtiny vkladu? 8)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Bankové produkty

Príspevok od používateľa JUGGLER »

3,5% p.a pri dlhodobej viazanosti, garancia vkladu, ale zisk z výnosu indexu fifty/fifty. Múdra banka.
Produkt vyzerá výhodne pre klienta, v skutočnosti ho za malý, ale istý zisk a pocit bezpečnosti oberie o polovicu veľkého zisku.
Produkt šitý na typickú slovenskú povahu, ktorá by chcela bohatnúť na burze, ale neriskovať.

Už tu chýba len motto : my máme rozum, vy máte peniaze :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Bankové produkty

Príspevok od používateľa Bebe »

Samozrejme máte pravdu, dá sa tomu vytknúť všeličo, ale pre niekoho, by to možno bolo riešenie, čo s nejakými nasporenými peniazmi. (isto nie pre Andreja, ani JUGGLERa) Ja to nehodnotím, iba som to sem dal pre info, ako bankový produkt. Vzhľadom na najbližšie obdobie a prípadnú nízku infláciu v najblizších dvoch rokoch. Jediné väčšie riziko vidím v hyperinflácii v ďalšom období. Je to taká garantovaná investícia so všetkým, čo s tým súvisí určená skôr pre začiatočníkov.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Bankové produkty

Príspevok od používateľa radvan »

hmm bebe ... toto je taka mackomys ... polovicu mas akoze terminak aby ta nalakali na tu druhu polovicu, ktory im tam nechas 5 rokov a na ktorej sa nabalia ...

"
Riziko predčasného výberu vkladu: V prípade predčasného ukončenia HSBC Premium Deposit zo strany klienta sa bude predčasné ukončenie riadiť podľa aktuálnej situácie na trhu, pričom vopred nie je možné určiť presné podmienky predčasného ukončenia. Je však možné, že predčasné ukončenie HSBC Premium Deposit môže byť pre klienta značne nevýhodné, pričom v takomto prípade banka negarantuje klientovi plnú návratnosť vložených prostriedkov. Ďalšie detaily o predčasnom ukončení vkladu sú uvedené v informačnej brožúre k produktu.
"

ak sa to skor pokusis vybrat, tak tam mas slusnu pokutu ... ta druha polovica je urobena formou azijskej opcie (ze sa priemeruju hodnoty indexu kazdy stvrtrok), kde ti daju 50% priemeru, takze ani panboh nevie odhadnut, kolko ti na tej druhej casti na konci vyplatia (musis pouzit monte carlo techniku, aby sa to vobec dalo aspon nejako nasimulovat a intuitivne si to nemas sancu predstavit) ... len maly priklad - povedzme ze to mas sledovane rocne 5 rokov a index mas 700, 720, 700, 720, 900 - tak index urobil 28%, ale ak mas azijsku opciu tak mas 3,5% vynos za cele obdobie ( =(20+20+200)/5*0.5 ) ... to uz radsej standardne zaistene fondy ktore to kombinuju tak, ze kupia bond + normalnu opciu ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: Bankové produkty

Príspevok od používateľa Martin52 »

Pre niekoho, co uvazuje nad tym, ze 50% penazi chce dat na dobre uroceny terminak a zvysnych 50% do garantovaneho vkladu, je to bozska kombinacia ;)

V citovanom texte je poznamka, ze predcasne ukoncenie sa bude riadit podla aktualnej situacie na trhu. Cital som aj brozuru, kde to ma byt podrobnejsie, ale je to rovnako kratky odstavec. Ale ja to chapem tak, ze to nie je pokuta, iba strata garancie 100% - pravdepodobne ak bude index v strate alebo velmi malom zisku, tak klient pride o peniaze. Bohuzial fakt, ze nikde nie je uvedene o kolko, nedava moznost predcasny vyber posudit.

Podobne by sa chovalo aj portfolio riadene CPPI ci DPPI alebo opcia+bondy mimo maturity.
BLINKY2
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 10 12, 2007 9:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bankové produkty

Príspevok od používateľa BLINKY2 »

Niečo podobné upiekla aj unicredit.
http://www.unicreditbank.sk/index.php?w ... on_id=1218

Keď konzervatívny vklad, tak radšej stavebko. Tam majú teraz akciu. :D
Apeiron
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2009 12:58 am
Bydlisko: Košice
Has thanked: 26 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Bankové produkty

Príspevok od používateľa Apeiron »

BLINKY2 napísal: Keď konzervatívny vklad, tak radšej stavebko. Tam majú teraz akciu. :D
v ktorej a aku? :)
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Bankové produkty

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Asi ma na mysli urokovy bonus v PSSke, ktory ani z daleka nieje taky ruzovy, ako sa zda...
Tych 7% urokovy bonus nie je urok z vkladu, ale z 2%neho uroku, cize v skutocnosti to nie je 2 + 7, ale 2 + 7 z 2 a teda 2,14 ;) p.a.
Obrázok
PeterS
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 12 12, 2007 1:16 pm
Bydlisko: TT
Kontaktovať používateľa:

Re: Bankové produkty

Príspevok od používateľa PeterS »

no a ešte - ak som to teda dobre pochopil - tak nárok na ten bonus vzniká až po 6 rokoch. Čiže ten úrokový bonus sa v ďalších rokoch neúročí :(
Apeiron
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2009 12:58 am
Bydlisko: Košice
Has thanked: 26 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Bankové produkty

Príspevok od používateľa Apeiron »

jj to sa ani neda nazvat akciou, je to reklama pre blbych... apropo uz to tam maju nejaky rok.

a bonus dostanete po 6tich rokoch len vtedy, ked s tou zmluvou nebudete nic robit (ziadny uver, myslim ze ani delit a spajat nemozte)
PeterS
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 12 12, 2007 1:16 pm
Bydlisko: TT
Kontaktovať používateľa:

Re: Bankové produkty

Príspevok od používateľa PeterS »

Tak som sa na to ešte raz pozeral (lebo tiež nad tým uvažujem).
Martinisko.eu nemá pravdu - aspoň podľa toho čo píšu na www.pss.sk. Skutočne sa jedná o 7,5% z vložených peňazí. Len sa to neráta ako 7,5% z vložených peňazí ale ako 3,75 násobok 2% úroku.

Hneď sa mi to nezdalo, že by až tak zavádzali (deklarovaný úrok 2+7,5 a v skutočnosti 2,15). Však to by už zaváňalo nejakým podnetom - SOI, rada pre reklamu alebo kam už.
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: Bankové produkty

Príspevok od používateľa Martin52 »

Dal som si tu namahu a vypocital kolko by to hodilo penazi. Zahrnul som vsetky predpoklady ktore som nasiel ... teda aktualnu statnu premiu, vsetky poplatky, akcie atd., pricom som predpokladal nemenne podmienky pocas celych 6 rokov (co je nerealne, premia vacsinou klesa a poplatky stupaju).

Vyslo mi ze nasledovne:

- rocny vklad 16 000,- Sk
- po 6 rokoch to bude 114 868,11 Sk.
- co zodpoveda uroku pravidelneho sporenia 5,15%
- z toho uroky tvoria 7 449,83 Sk, bonus 3 087,11 Sk, premia 12 000,00 Sk a poplatky 3 668,83 Sk.

Je to viac, nez ponukaju bezne banky, ale pri urcitom diskomforte a otazne su aj istoty. Ako je vidno z uvedeneho rozdelenia, premia tvori vacsinu zisku, takze prakticky cela vyhodnost sporenia na nej stoji a pada. Bez nej sa to sporenie pohybuje pod 2% p.a. (poplatky zozeru cely bonus aj kusok navyse).
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Bankové produkty

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Ano, ospravedlňujem sa, už je to inak, ako to bolo v minulosti... V minulej akcii to bol naozaj úrokový bonus ako bonus z úroku, resp. úrok z úroku. Teraz to vyzerá zaujímavejšie, avšak stále sa mne zdá výhodnejší termínovaný účet, vzhľadom na poplatky, prípadne nejaký peňažný fond ako napríklad AXA konto. Ale je to uhoľ pohľadu...
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"