JUGGLER - Obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

JUGGLER napísal:EUR/USD bol dnes 1,3252.

Môj short 1.3552 ,,mal gule,,.
Operácia sa podarila, pacient je mŕtvy. :?
Nedá mi to a tak to aspoň sledujem.
Desať rokov forex sledujem , ale stále sa len učím... :roll:

Velka škoda tohoto trejdu. Už ťa tu len pasívne sledujem,ale priznám sa, že keď si do toho vošiel bol som skeptický. Nemal si ten trejd potvrdený technicky a naviazol si sa do toho pozične, malo to odvahu. Stále nižšie high a nižšie low,neochoda preraziť lokálny vrchol, predaj vysokého objemu call opcíí ma utvrdzovalo,že ti to može výjsť, ale práve forex a jeho volatilita je velmi zradná.
Po boji je každý generál, ale mýslím si,že len málo traderov by to udržalo po tých výhlaseniach Fedu, Garthnera,Bernakeho atď.

Škoda možno nabudúce :)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa filip glasa »

jožo, ty asi veľa traduješ, keď sem napíšeš niečo ra za pol roka :-)

Mal by si si založiť kastlík - jožove obchody a iné vážne aj veselé príhody
:wink:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jonatanus napísal:nazdar juggler,

pozeram ze ti to stale ide pekne, nechcem ti tu pisat off topic ale snad sa neurazis ked ta pochvalim. :wink:
vies co na tebe ale najviac obdivujem? ze to vydrzis robit roky v kuse (a poriadne), ty vobec nemas obdobia ze mas toho plne zuby a chces sa nato.. zmenit cinnost? sa ti nestane ze prides o kopu penazi (spatny obchod), spusta stresu a tresknes do stola ze uz to nechces ani videt?
tak len tolko, nech sa ti dari.
Dík. Dík.
Nepíšeš off topic, keď ma chváliš :lol:
Nie. Srandujem.

Mám obdobia, kedy sa mi nedarí, ale nikdy som neuvažoval, že by som to vzdal.
Naopak.
Trading mi tak zmenil život, že už nedokážem robiť niečo iné.
Teda...je tu jedna výnimka - dokázal by som nerobiť vôbec nič :)
Jediné nad čím sa zamýšlam je ako čím menej pracovať a čím viac zarobiť.
Mne sa páči, keď ráno vstávam kedy chcem a robím si čo chcem.
Páči sa mi byť sám svojím pánom a byť finančne nezávislý.
A som šťastný, že s nikým nemám nič.
Že nemám na krku ani zamestnancov, ani šéfov, ani obchodných partnerov.
Je to asi vec povahy, ale mňa to napĺňa šťastím.

Do budúcnosti uvažujem o tom ako pracovať ešte menej.
Chcel by som postupne otvárať viac pozičných obchodov, alebo viac investovať.
Dnes som uvažoval, aký som vlastne blázon, keď si platím ešte dve životné poistenia.
Veď si môžem urobiť vlastný dôchodkový fond a zhodnotiť ho stokrát lepšie...

Čo sa týka tých strát, tak nepríjemné sú hlavne také, čo si spôsobím vlastnou nerozvážnosťou.
Zlyhávam stále. Aj po rokoch.
Zlyhávam síce menej často, ale stáva sa mi to.

Keď sa mi nedarí, ale nezlyhávam vlastnou vinou - to beriem racionálne. Zvykol som si.
Uvedomujem si, že ,,bad run,, je súčasťou hry.
Uvedomujem si, že trh nemôžem porážať vždy a všade.
Uvedomujem si, že všetkému nerozumiem.
A tak sa snažím analyzovať svoje straty a prijať opatrenia...
... alebo si jednoducho dám pauzu a potom začnem znova.

Veľmi si dávam pozor, aby som sa ,,nepretrejdoval,, čiže nesedel nad tým príliš veľa a neotváral zbytočne veľa obchodov.
jozef.puchon napísal: Velka škoda tohoto trejdu.
Dobrý trejd to bol.
Len zlé načasovanie vstupu, výstupu i stopky :)
No aj tak ma teší, že smer trejdu vyšiel.

Často rozmýšlam, čo je pre trejdera lepšie?
Vedieť určiť smer trejdu, alebo dokonale riadiť riziko?
Smer trejdu je asi väčšia výhoda.
No bez riadenie rizika väčšina neprežije.

Som spokojný, keď správne určím smer trejdu v 60-70% prípadoch.
To stačí kompenzovať moje nedostatky v riadení rizika.

ALL: Kludne píšte, len sa treba vyjadrovať k obchodovaniu a nehádať sa medzi sebou.
Všetko čo chcem je, aby toto vlákno malo obsah, ktorý sa dá čítať.

ALL: Keď sa môžem ja opýtať, tak zaujímalo by ma, keby ste tu ktokoľvek napísal:
1. Ste spokojný s prácou, ktorú robíte?
2. Pracovali by ste, keby ste nemuseli?
3. Ak sa vám trading/investing páči, je to hlavne pre:
a/ peniaze
b/ slobodu a nezávislosť
c/ pre pocit z výhry
d/ bavilo by ma to
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa Coudy »

JUGGLER napísal: ALL: Keď sa môžem ja opýtať, tak zaujímalo by ma, keby ste tu ktokoľvek napísal:
1. Ste spokojný s prácou, ktorú robíte?
2. Pracovali by ste, keby ste nemuseli?
3. Ak sa vám trading/investing páči, je to hlavne pre:
a/ peniaze
b/ slobodu a nezávislosť
c/ pre pocit z výhry
d/ bavilo by ma to
1. moja praca je ok, ale pomery sa u nas zvrhli, necitim sa uz v zamestnani nejako extra dobre a kedze sa chcem trejdingom zivit, moje myslienky uz prioritne nesmeruju k mojmu terajsiemu zamestnaniu ale k trejdingu
2. tazko povedat, ale full time asi nie, obcasne ano, na nejakej neplatenej dobrovolnickej praci
3. b) ale ked chce byt clovek nezavisly tak potrebuje aj nejake a), a samozrejme, ze ma to bavi d), inak by som sa s tym nenimral :D
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jonatanus »

1. Ste spokojný s prácou, ktorú robíte?
uz nie, pretoze ma prestalo bavit nicnerobenie
2. Pracovali by ste, keby ste nemuseli?
rok 2008 som pracoval jako magor, ale zaroven to bolo super a bavilo ma to.
potom to preslo do burnoutou a dal som si volno.

tak som si zacal uzivat zivot. :lol:

najprv som zacal hrat hry - vsetky te na ktore som sa v 2008 tesil ze ked budem mat chvilu casu si zahram.
kupil som si novu graficku kartu a hral som sa jak maly chlapec.
asi po 2 tyzdnoch ma to prestalo bavit a zacalo mi to pripadat jak totalne zabity cas, ved co ine to aj je.

potom som travil kopu casu na forach diskusiami o hocicom. totalne zabity cas, aj ked trocha menej jak hranie hier, pretoze sa clovek aspon nieco nove dozvie.

vtej dobe ma zacala bavit druha svetova vojna, tak som si za tyzden pozrel vsetky mozne ww2 filmy co existuju, za mesiac vsetky mozne dokumentarne filmy co existuju a teraz citam vsetky mozne knizky co existuju. :lol:

do dost velkej miery zabity cas, ale toto nelutujem, pretoze ma to dost ovplyvnilo, posledne roky som riesil furt len nake investovanie a podnikanie, proste peniaze a najvacsi "hrdina" bol premna simons, cohen, buffett a co ja viem kdo, proste kdo vedel zarobit vela penazi.. teraz mi to pripada neuveritelne trapne, sranda bola ked som si cital zivotopis jedneho nemeckeho vojaka zrovna v casti uz po vojne ked bol v rusku v zajateckom tabore na 300 gramoch chleba denne a isiel som okolo telky - smotanka, kde sa rozoberali najvacsie problemy nasej planety - ze honzik ma nove sako za milion, atd..
a uz mi ani nebyva taka zima, ani hladny tolko nebyvam - spomeniem si napriklad na stalingrad a hned mi je lepsie. :lol:

no takze teraz som asi v takej faze "uzivania si zivota", ze mam furt vycitky svedomia ze zabijam cas - co by este nebolo take zle, ale ja dokonca mam vycitky svedomia ze nepomaham druhym ludom (netusim preco a toto nezavisle na tej druhej svetovej vojne) - ze vsecok ten premrhany cas by som predsa mohol vyuzit nejak lepsie - a kedze peniaze su mi teraz tak nak napoli ukradnute - jedina zmysluplna cinnost mi pripada pomahanie druhym ludom.

a na vyber mam asi 2 riesenia: bud si najdem nake dalsie podnikanie (a vratim sa dotoho stareho "penazoveho" sveta, aby som nemal cas rozmyslat nad takymito sprostostami) alebo uplne seriozne rozmyslam ze by som sa isiel na cas zamestnat (kludne zadarmo) do nakej charitativnej organizacie alebo coho, kde by som napriklad kopal kanale pre decky domov alebo nieco take a zahnal si te vycitky svedomia... ze by som si nakonci dna mohol povedat "tento den sice stal zaprd, ale aspon som spravil nieco zmysluplne". :lol: (asi by ma to rychlo preslo ale strasne by som to chcel skusit aspon na chvilu, nech mam klud :lol: )

proste neviem z coho mam pocit ze kdo plytva vlastnym casom okrada druhych ludi, alebo proste nieco take.. netusim kde sa to vomne zobralo.

takze tolko na temu "nemusim pracovat, ked nechcem"
3. Ak sa vám trading/investing páči, je to hlavne pre:
a/ peniaze
b/ slobodu a nezávislosť
c/ pre pocit z výhry
d/ bavilo by ma to
zmysel: peniaze
co sa mi paci: analyticka cast (z kopy informacii vyrobit nejaky zaver, backtestovanie, atd.)
co sa mi nepaci: ze casto si ten zaver prakticky nemam ako overit (milion faktorov)
co mi vadi: stres
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jogo »

1. Ste spokojný s prácou, ktorú robíte?
Celkom mi vyhovuje, az na to, ze ju robim mimo domova.
2. Pracovali by ste, keby ste nemuseli?
Myslim, ze by ma to nebavilo nic nerobit.
3. Ak sa vám trading/investing páči, je to hlavne pre:
Slobodu a nezavislost.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa Honzajs »

JUGGLER napísal: ALL: Kludne píšte, len sa treba vyjadrovať k obchodovaniu a nehádať sa medzi sebou.
Všetko čo chcem je, aby toto vlákno malo obsah, ktorý sa dá čítať.

ALL: Keď sa môžem ja opýtať, tak zaujímalo by ma, keby ste tu ktokoľvek napísal:
1. Ste spokojný s prácou, ktorú robíte?
2. Pracovali by ste, keby ste nemuseli?
3. Ak sa vám trading/investing páči, je to hlavne pre:
a/ peniaze
b/ slobodu a nezávislosť
c/ pre pocit z výhry
d/ bavilo by ma to
1. Vyhovuje mi, tomu navíc mi vyhovuje i šéf. To je bonus navíc.
2. Něco bych určitě dělal, ale s mírou.
3. a+b+c+d :-)
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa radvan »

ALL: Keď sa môžem ja opýtať, tak zaujímalo by ma, keby ste tu ktokoľvek napísal:
1. Ste spokojný s prácou, ktorú robíte?
2. Pracovali by ste, keby ste nemuseli?
3. Ak sa vám trading/investing páči, je to hlavne pre:
a/ peniaze
b/ slobodu a nezávislosť
c/ pre pocit z výhry
d/ bavilo by ma to
1. robim, co som si vybral a co ma bavi, takze jo :) ... kazda robota ma sice chvile, kedy by sa clovek na to najradsej vy..., ale nie je to casto
2. urcite, po mesiaci nicnerobenia by som sa zacal nudit a potreboval by som nieco robit ... ale asi by som nebol zamestnany, pri podnikani je predsa len trosku vecsia sloboda (aj ked je to riziko) ...
3. a,b,c,d :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čaute.
Som na dovolenke, preto narýchlo..
Zisťujem, že nielem bez práce, ale aj bez internetu dokážem žiť... len neviem ako dlho.. :)

Tú otázku č.2 - pracovali by ste, keby ste nemuseli? - som položil dosť nejasne...
Mal som namysli len prácu, ktorú človek robí pre peniaze...

Beriem to tak, že keď človek musí pracovať kvôli peniazom , tak premrhá napríklad 8 hodín denne prácou... a nezostane mu mnoho času na to, aby si užil.
Ale časť ľudí si priamo užíva v práci.
Práca ich baví a zároveň živí.
Alebo majú dosť peňazí, aby nemuseli pracovať, ale pracujú, lebo ich to baví.

Napríklad ľudia, čo odchádzajú do dôchodku sa delia na dve skupiny:
1. Tí, čo trpia lebo už nechodia do práce, cítia nevyužití, nepotrební...
2. Tí, čo si užívajú a sú radi, že sú už konečne v dôchodku. ( a to neznamená, že už vôbec nepracujú ...pracujú ináč... v záhrade, na dome, na poli, pre rodinu...nemusia, ale pracujú..)

Skrátka tou otázkou som mienil to, kolko z vás by išlo do predčasného dôchodku a robilo len to, čo sa vám chce a kolko nie.

Som prekvapený z vnímania práce v rovine PRÁCA alebo NIČNEROBENIE.

Ja keĎ nemám prácu ako povinnosť, tak si viem nájsť tolko činností, ktoré ma bavia , že nemám kedy spať.
Viem si užiť každú minútu a mám v hlave ďalších tisíc činností na ktoré nemám čas.

Jonatanus:
ty mi pripomínaš človeka v životnej kríze.
Akokeby si nevedel nájsť seba samého.

Ja som mal dva také stavy v živote.
Prvý som vyriešil tak, že som zbalil batoh a odišiel do sveta.
Svet je najlepšia škola života.
Po rokoch som sa vrátil a odvtedy presne viem , čo chcem.

Druhá moja debka bola, že som vyhasol pre akúkolvek prácu ako zdroj obživy, ktorá nemala atribúty a, b,c,d.
Preto som sa aj v otázke 3 pýtal na všetky štyri.

Do normálneho stavu (šťastia) som sa dostal až keď som sa vypracoval na profesionálnu úroveň v dvoch takých činnostiach.
Trading je jedna z nich.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jonatanus »

JUGGLER napísal:Jonatanus:
ty mi pripomínaš človeka v životnej kríze.
Akokeby si nevedel nájsť seba samého.

Ja som mal dva také stavy v živote.
ja to mavam docela pravidelne :lol: , to je to co som pisal ze obdivujem ze dokazes trejdovat dlhodobo.. ja musim mat viacej veci a striedat to, vsetko robim 500%->burnout, neviem nic robit normlane. :lol:
(akorat prvy krat mam te vycitky svedomia ze plytvanie casom=okradanie druhych ludi... a bohuzial obavam sa ze sa toho tak lahko nezbavim, pretoze aj keby som isiel kopat kanale pre decky domov, potom si mozem povedat ze dal som na charitu hodnotu X (cena prace za vykopanie kanalu), lenze potom sa pozrem napriklad na kisku (dobry anjel), ktory dal na charitu 30milionov+system, voci comu je moje kopanie kanalu takisto okradanie druhych ludi, pretoze nemaximalizujem svoj uzitok - to je zarobit najviac penazi co dokazem a co najviac z toho dat na charitu.. zivot je tazky :) )
Naposledy upravil/-a jonatanus v St 01 04, 2009 5:05 pm, upravené celkom 1 krát.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Ber to pozitivně.
Pač podle uvažování některých intelektuálně zdatných jedinců vydělávání peněž = okrádání druhých, tak tím, že ty peníze nevyděláš, ponecháš je vlastně těm potřebným a zabráníš trestnýmu činu na jejich osobě. :mrgreen:
Myslím, že ti za to bude každej neskonale vděčnej. :lol:
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa radvan »

to jonatanus: tym ze budes kopat kanal si nepomozes (aj ked mozole na rukach a manualna praca su super, chod zasadit nejake stromceky ;) ), podla mna sa je lepsie specializovat a z toho co zarobis prispievat (standardna ekonomika, rybar a obuvnik sa budu mat lepsie ked kazdy bude robit to svoje dobre a nie kazdy oboje veci) ... ale potom poriadne vybrat kam to das, kedze decaky potrebuju hlavne nieco ine ako peniaze (minimalne v bratislave ich maju relativne dost) ...

juggler: by ma zaujimalo co je ta druha vec, ked prva co vie poriadne je trading :)

co sa tyka praca pre peniaze - som si to skusil, da sa to, ale momentalne mi vyhovuje viac ked robim co ma bavi, aj ked som slabsie ohodnoteny ... ale viem si predstavit, ze by som siel zase zamakat len kvoli prijmu ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

C out 1/2 pozície po 3,55 ( +22% )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

YHOO in 14,40
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3877
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 130 times
Been thanked: 357 times
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Prosim ta co ta viedlo k vstupu? Je to long?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kocinavi napísal:Prosim ta co ta viedlo k vstupu? Je to long?
Písal som snáď , že je to short?

Medzi private banking high society ide rumor, že Yahoo v utorok oznámi novú ponuku od Microsoftu...
(a cena sa pôjde nad 20 USD...)

:roll:
,,Jedna baba povedala,,
...dostal som telefonát, pozrel som sa na to a povedal som si PREČO NIE ?

Nie je tam vysoké riziko na stratu.

Yahoo sa toho roku drží dobre, teraz to vyzerá na technický breakout a internet je fajn sektor pokiaľ ide o budúcnosť.

Ak Googlu nevznikne seberovná konkurencia, tak sa môže ísť Yahoo, ale aj Microsoft pásť.
Ak spoja svoje sily a využijú tú kopu cashu na ktorej sedí Microsoft, tak môžu obaja urobiť svojím investorom radosť...

Yahoo nedávno obnovilo rokovania z MSFT, vraj ohladom ,,partnerstva,,.
Takže aj keby neohlásili ponuku k akvizícii, bude stačiť aj to partnerstvo, aby sa udržali pozitívne vyhliadky a YHOO konečne breaklo to pásmo, kde sa drží od začiatku roku.
No keď je za tými rokovaniami čosi viac, tak by to fakt mohli oznámiť rovno na tlačovke po kvartálnom reporte...
Tak prečo to netrejdnúť?

Yahoo zverejňuje v utorok v afterclose, dovtedy to podržím.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
kadu
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 10:06 pm
Bydlisko: Prague
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa kadu »

JUGGLER: byl jsi vyuzit jako motivace k nakoupeni CALL opci.. jestli to vyjde mas u nas urcite pusu... :wink:
Jsem aktivni prevazne na nasem webu v sekci - forum pro-investory.cz
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa Honzajs »

kadu napísal:JUGGLER: byl jsi vyuzit jako motivace k nakoupeni CALL opci.. jestli to vyjde mas u nas urcite pusu... :wink:
Já v tom jedu taky :wink:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Bude sranda a možno aj zarobíme 8)
Nie je to tip, ktorý by som zrovna odporúčal, pretože zverejnenia sami osebe prinášajú najväčšie cenové skoky.
Yahoo nie je z hladiska zverejnení hviezda a práve teraz je akcia dosť prekúpená.
Takže pozor, ak Yahoo zverejní slabo a ani na konferencii neoznámia žiadnu lukratívnu ponuku od Microsoftu, tak treba očakávať pokles aj -10% (pásmo 12,90-13,50 support, ďalší až pri 12).
Ak zverejní neutrálne až dobre (najväčšia pravdepodobnosť) a ani ďalší deň nepríde pozitívna správa, tak sa dá očakávať korekcia.

Ak by oznámili ponuku k sobášu z Microsoftom, tak by mohli vyskočiť o 20 až 30% a následne tam nie sú silné rezistencie do pásma 20-24.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
kadu
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 10:06 pm
Bydlisko: Prague
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa kadu »

JUGGLER napísal:Bude sranda a možno aj zarobíme 8)
Nie je to tip, ktorý by som zrovna odporúčal, pretože zverejnenia sami osebe prinášajú najväčšie cenové skoky.
Yahoo nie je z hladiska zverejnení hviezda a práve teraz je akcia dosť prekúpená.
Takže pozor, ak Yahoo zverejní slabo a ani na konferencii neoznámia žiadnu lukratívnu ponuku od Microsoftu, tak treba očakávať pokles aj -10% (pásmo 12,90-13,50 support, ďalší až pri 12).
Ak zverejní neutrálne až dobre (najväčšia pravdepodobnosť) a ani ďalší deň nepríde pozitívna správa, tak sa dá očakávať korekcia.

Ak by oznámili ponuku k sobášu z Microsoftom, tak by mohli vyskočiť o 20 až 30% a následne tam nie sú silné rezistencie do pásma 20-24.
Myslim, ze honzajs nejakou ztratu unese, a ja uz jsem si taky kolikrat spalil cumak a veset se z toho nebudu :lol:
ale kdyby to vyslo bylo by to prijemne..
Jsem aktivni prevazne na nasem webu v sekci - forum pro-investory.cz
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa Honzajs »

Je to opce. Poměr risk x reward je velmi příjemný.
Objem investice je takový, abych unesl i případnou 100% ztrátu, kdyby šlo YHOO gapem dolů. Jsou to 2/3 zisku z nedávné spekulace na růst JPM.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3877
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 130 times
Been thanked: 357 times
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Juggler asi som sa opytal hlupo ci long, ale podla TA mi ten obchod vychadza jasne na short.Vies ja stale robim len ten forex.Kedze sa mi v sucasnosti nedari, tak som si povedal, ze idem obchodovat proti mojmu nazoru a kupil som 100 kuskov.Zarazila ma vsak jedna vec a to je cena obchodu, čiže poplatky . Vychadzaju na cca 2% z objemu obchodu /30 USD/.Zda sa mi to hrozne cislo. Ved vo forexe platim bezne iba cca 0,12 % z ovladanej pozicie / eur/czk 30 pip/. Takze som vo svojom prvom obchode s akciami v zivote . Kolko je nornalny percentualny poplatok za obchod pri akciach pri objeme okolo 5000 USD?Poradte aj iní ak viete.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kocinavi napísal: Kolko je nornalny percentualny poplatok za obchod pri akciach pri objeme okolo 5000 USD?
Poradte aj iní ak viete.
Normálny je do 0,1%.
Pri swing tradingu by som nedal viac ako 1%.
U deep discount brokerov ako MB Trading a IB by ťa ten nákup stál 1 USD.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

YHOO in dokup po 13,86.
Takže dvojnásobná pozícia Yahoo in po 14,14
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zbytok C out po 3,19 ( +10% )

Kreditné straty narastajú, dnes BAC odštartovala korekciu, radšej beriem zisk čo tam je (aj tak som za hodinu prišiel o 10%), kým neprídem o celý profit.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3877
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 130 times
Been thanked: 357 times
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Dakujem za odpoved, tie percentualne poplatky si pocital tam a spat, alebo len jedna cesta?
Inak , prave som isiel hladat, za kolko si kupil tu citinu, lebo 17% prepad je dost. Ale si ma predbehol.10% dobry vykon blahozelam :wink:
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kocinavi napísal:Dakujem za odpoved, tie percentualne poplatky si pocital tam a spat, alebo len jedna cesta?
Inak , prave som isiel hladat, za kolko si kupil tu citinu, lebo 17% prepad je dost. Ale si ma predbehol.10% dobry vykon blahozelam :wink:
Jedna cesta.
Citinu som kupoval po 2,90. Polovicu som vybral po 3,55 (+22%) a vzápetí vyskočila na 4,45 (+50%). Tých 50% som odrbal, stopka na 3,55 predtým cez trading hours nemala šancu a tak som to dnes po analýze pustil. Najprv som sa zlostil, ale teraz som spokojný.
Análi z Goldman jej dnes reiterovali sell a target 1,50.
Ale hlavným dôvodom sú kreditné straty. To je teraz najväčší strašiak. Ak by nezamestnanosť naďalej rástla, tak to môže položiť banky. Ak to investori vycítia, môžu začať panikovať už teraz.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
BLINKY2
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 10 12, 2007 9:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa BLINKY2 »

Ale hlavným dôvodom sú kreditné straty. To je teraz najväčší strašiak. Ak by nezamestnanosť naďalej rástla, tak to môže položiť banky.
Myslím, že keby začali padať Americké banky vo veľkom, tak je to začiatok konca, ale myslím, že ešte nenastal ten čas. A myslím, že citina pôjde hore. 8)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

BLINKY2 napísal: A myslím, že citina pôjde hore. 8)
Teraz som neutrálny.
Momentálne nevidím náladu ani fundamenty na další rast.
Keď už máme zverejnenie za sebou, všetko je už v cenách.
Moja chyba, že som tento výber zisku podcenil.

Keď už píšem, tak moje dnešné nákupy:

NTRS in 58.15 - banka (chytám medveďa za gule, zariskujem si)
KO in 44.38 - Coca Cola (stačí, keď zajtra dá tolko, čo termínovaný účet v banke za rok)
TRA in 27,02 - agrochémia, bijú sa o ňu väčší hráči. Dúfam, že zajtra im ukáže, že má naviac.
DGX in 50,64 - diagnostika v medicíne
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

NTRS out 51,85 ( -12% )
KO out 43,82 ( -1,2% )
TRA out 28-27 ( +1,4% )

Update na Yhoo:

Microsoft and Yahoo have been busily ferreting away on their talks about the possible search and advertising partnership possibilities, in what one person close to the situation described as “hot and heavy.”

But exactly how hot and how heavy does depend on which side you are talking to, with Yahoo seeking to play it a bit cooler and Microsoft, according to many sources, aggressively interested in striking a deal.

Nonetheless, sources within Yahoo (YHOO) said that the company is also eager to make what could be a lucrative arrangement with Microsoft (MSFT), which could come sooner than some expect.

Yahoo is not likely to talk about its Microsoft discussions, when it announces it first-quarter earnings tomorrow.

Yahoo and Microsoft spokesmen declined comment, after queried by BoomTown tonight.

But their execs are talking more, nonetheless, said numerous sources.

In fact, several sources said, Microsoft executives–including a key M&A and strategy exec, Charles Songhurst, and digital head Qi Lu–have been in Silicon Valley recently in talks with Yahoo execs.

Li, who used to work at Yahoo as a top tech exec in search before moving to Microsoft, is playing a key role in the discussions, said several sources.

About two weeks ago, BoomTown first reported that the star-crossed pair were trying to make another go at coming together in the business relationship.

Both Yahoo CEO Carol Bartz and Microsoft CEO Steve Ballmer, I reported, had even met in person in Silicon Valley.

That meeting went well, said many, and several Yahoo sources said a deal could come, especially if Microsoft and Yahoo can settle disputes over a number of issues.

That would include the size of the large revenue guarantee and payment Microsoft would make, in exchange for selling Yahoo’s search ads and perhaps more related to search.

In that deal, Yahoo might take over sales of display ads for the pair.

Whether the pair can come to an agreement is anyone’s guess, though, given all the drama between the companies over the last 18 months.

Talks between the pair have “flamed in and out,” said many people at both companies, due to a range of thorny items.

Yahoo is very interested in getting a high TAC rate–basically, a payout to Yahoo on each search query–for example, and also wants to make sure it has rights to all the data related to search.

That’s because some within Yahoo are insistent that search and display need to be closely married together and that it would be dangerous for Yahoo to split them up by outsourcing some of that business to Microsoft.

That said, Yahoo could also save enormous amounts of money it spends on search, if Microsoft took over some of the business.

Many point to last summer’s botched offer from Microsoft to Yahoo via current Yahoo board member Carl Icahn, who was fighting with Yahoo at the time in a proxy war, as a way to think about various parts of the discussion.

But, warned the sources, the new talks are different and focus intently on keeping Yahoo independent.

In any case, that search deal offer then included:

– $1 billion for Yahoo’s search business and a five-year guarantee of $2.3 billion in search ad revenue, with an option to renew it for another five years at a $1.6 billion minimum;

– An offer by Microsoft to buy $3.9 billion of Yahoo shares, and lend the company $2.8 billion at a five percent interest rate, by taking over a part of its debt. The money would be used to give a special dividend to shareholders;

– An agreement to raise the TAC rate to 85 percent from its former offer of 70 percent, for three years, and to 75 percent after that;

That misbegotten and overly complex offer also included a time constraint, a spin-off of Yahoo’s Asian assets and Icahn getting control of Yahoo in the mix, which is ironic since he is now a Yahoo insider.

In other words, a lot of water has flowed under the Yahoo-Microsoft bridge.

It has to, as many think it important that the two are partnered closely together in search and display advertising, even though they still compete on many other fronts in the Internet space.

By joining their forces, they might create a sale that is much more attractive to advertisers and allows for better competition against search powerhouse Google (GOOG).

That is especially true, given that Yahoo is the No. 2 player in search, for example, with a much larger share than third-place Microsoft. According to recent surveys, for example, Google has a 63 percent share, while Yahoo has 20.6 percent and Microsoft eight percent.

But it is also in Yahoo’s interest to move fast, since its search traffic could be declining soon, according to some analysts.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

DGX out 53 ( +4,6% )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

update YHOO po zverejnení:
cena 15,20 dve hodiny po close (u mňa 2 x +7,5%)
Ok. Som spokojný. Držím.
Asi až do zverejnenia Microsoftu.

Tu je zverejnenie i tlačovka:
Yahoo! beats by $0.07, misses on revs; issues Q2 total revs guidance; to reduce headcount by approx 5% worldwide (14.38 +0.72) : Reports Q1 (Mar) earnings of $0.15 per share, $0.07 better than the First Call consensus of $0.08; revenues after deducting traffic acquisition costs, fell 14.5% year/year to $1.16 bln vs the $1.2 bln consensus. Co issues guidance for Q2, sees Q2 total revs of $1.42-1.63 bln, not comparable to consensus. YHOO expects to reduce employees worldwide by approx 5%. Co said, "Yahoo! is not immune to the ongoing economic downturn, but careful cost management in the first quarter allowed our operating cash flow to come in near the high end of our outlook range... While we experienced pressure in both display and search advertising in the first quarter, we believe Yahoo! remains one of the most compelling advertising buys on the Internet."

Yahoo! on Conference Call (14.38 +0.72) -Update : Says that some products may need discounting... globalizing its platform... looking to invest in advertising platforms... marginal TAC rates rose slightly, continuing trends that have been in place recently... some non-US auto makers increased display advertising on YHOO... says premium display advertising will recover with the economy... US revs decreased 13%; International fell 20%... acquisitions contributed about 1% of revs... notes Analyst Day will be held October 28th... vast majority of ads are Class I but Class II is the fastest grower... notes Capex is lumpy so do not use Q1 as a going run rate... has no comment on MSFT matters... expects to see page view growth going forward... notes globalizing its platforms will take a few years; not a flip the switch strategy... focus is on the core properties to increase page views... stock trading at after hour highs of $15.10.

Mimo toho, že držím Yahoo v zisku, nakúpil som:

ESI (education) po 100,75
SY (soft) po 31,50
NITE (broker ) po 14,83
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ESI out 105,86 ( +5% )
SY out 32,30 ( +2,5% )
NITE out 15,95 ( +7,5% )

YAHOO držim (max. bolo 15,39... 2x +8%)

Pri Yahoo zisk nevyberám, je tu vysoká šanca, že MSFT mu dá ponuku na odkúpenie zajtra, prípadne pozajtra.
Teda podržím až do piatku a risknem aj korekciu..až do výšky celého zisku.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

YHOO out 14,55 ( 2x +2,8% )

Ballmer dnes povedal na konferencii v Káhire, že nemajú záujem o kúpu Yahoo.

Apr. 23--Microsoft Corp. Chief Executive Officer Steve Ballmer said the software maker isn't interested in buying Yahoo Inc. and will focus on gaining market share in Internet search through innovation.
"No, we're not interested in buying Yahoo," Ballmer said at a conference in Cairo on Wednesday.

P.S. Nechávam si pár stoviek na zverejnenie MSFT dnes, keby ohlásili aspoň spoluprácu s tržbami pre Yahoo.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

dnes som nakúpil:

EMS 35,65 (medical services)
TDG 36,64 (aero/defense)
HLS 9,89 (health care)
RMG 16,90 (fin.services)
LHCG 24 (health care).

Všetko popredám zajtra, len LHCG podržím do stredy až štvrtka.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

EMS out 36,35 ( +2% )
TDG out 38,55 ( + 5,2% )
HLS out 10.99 ( +11% )
RMG out 17,79 ( +5,2% )

LHCG držím.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

LHCG som polovicu predal po 25 po open ( +4% )
a zbytok držím - target 26,99 ešte dnes v noci, alebo zajtra.
Kurzotvornú správu očakávam o 23,00 hod. (možno 23,30).

NVEC in 41,01 a out za 5 minút po 42,99 ( +4,8% )
Typický trejd po zverejnení cez file (kúp od profíka, predaj amatérovi)

Ďalej som in:
STE po 23,30 (health services - sterilizácia)
SXCI po 19,98 (health services - softvér)
TKLC po 16,91 (telecom services - wireless ) - velmi málo a opatrne, lebo Jimmy Cramer na ňom robí ,,pump and dump,,.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

LHCG out po 27 ( +12,5% )

Má naviac, zajtra po open pravdepodobne brejkne rezist 27,50 a cúvne až pred 29,40.
Shorteri budú panikovať, v extrémnom prípade môže dať +20 až 30%.
Mne stačí to, čo dala.
Oplatilo sa čakať do polnoci :) .
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update:

SXCI out 22,99 ( +15% ) :)
TKLC out priemer 17,25 ( +2% ) (17,40 - 16,95)
(ide po 17,10 ale vyzerá na pokles)

STE držím.
LHCG ide po 28,50 (+19%)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15918
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1434 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

STE out 25,05 ( +7,5% )

A po trojdňovom pracovnom týždni si udeľujem zaslúžené 4 dni voľna :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"