finančná kríza

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
stroparzvw
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So 15 03, 2008 11:08 am

finančná kríza

Príspevok od používateľa stroparzvw »

čo hovoríte na toto? dokedy to bude pokračovat kolko rokov bude trvat kým sa to dostane naspet do normálu.

http://ekonomika.sme.sk/c/4118208/sveto ... abuju.html
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: finančná kríza

Príspevok od používateľa Bebe »

Všetko čo ste chceli vedieť o kríze, ale nikto vám to nevysvetlil
Martin Rojko, 17.02.2009
Prinášame Vám recenziu knihy Murray N. Rothbarda: „Veľká hospodárska kríza“ z pera Martina Rojka, v ktorej sa dozviete, prečo k hospodárskym krízam dochádza a ako im možno predchádzať.
http://www.iness.sk/modules.php?name=Ne ... e&sid=1822
Inflácia preto znamená príjemnú náhradu zdaňovania pre štátnych úradníkov a ich spriaznené skupiny a je ľstivou náhradou, ktorú verejnosť ľahko (je k tomu vyzývaná) prehliada.
Jedným z obľúbených vysvetlení kríz je „nadvýroba“. Je založené na rozumnom pozorovaní, že kríza sa vyznačuje nepredanými zásobami tovarov, prevyšujúcimi kapacity tovární.

Toto vysvetlenie je ale podľa Rothbarda vyloženým nezmyslom..
Väčšina riešení dnes navrhovaných politikmi na celom svete bola práve v tom období odskúšaná a zlyhala. Rothbard zrozumiteľne vysvetľuje prečo.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Grankow
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Št 24 05, 2007 2:10 pm

Re: finančná kríza

Príspevok od používateľa Grankow »

Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: finančná kríza

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Grankow napísal:Úvaha o priebehu krízy:

http://www.badatel.sk/index.php?option= ... 4&Itemid=1

Zaujímavá úvaha i čítanie.
Nesúhlasím však zo všetkým.
Keby každý uvažoval tak ako autor, všetko by krachlo už toho roku.
Za prvé nesúhlasím, že zmiznú svetové meny ako USD, EUR a pod.
Za druhé, keď si začneme produkovať všetko sami a stiahneme opasky na maximum, tak si podpílime konár sami pod sebou...
Keď zastavíme spotrebu, zabijeme ekonomiku.
A to sa v podstate už deje.

V mojom živote nastal zlom vtedy, keď som pochopil, že peniaze treba vedieť zarobiť a nie ušetriť.
A že ich musím vedieť zarobiť sám, nie spoliehať sa na iných.
Ak by som len šetril, tak už je po mne.

Rovnako dopadne aj ekonomika.
Každý by sa mal zamyslieť nad tým ako v kríze zarobiť , aby si udržal spotrebu.
A išiel dopredu.
Nie stiahnúť sa do ulity, ale hľadať riešenia ako pokračovať.
Flexibilita je základ života.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: finančná kríza

Príspevok od používateľa Bebe »

Grankow napísal:Úvaha o priebehu krízy:
článok sa tvári ako úvaha, ale text vyjadruje tvrdenia, ktoré sú nepodložené a súčasne dôkazom, že autor nerozumie dnešnému finančnému systému, resp. jeho tvrdenia vytvárajú mylné asociácie čo je smutné vzhľadom na to, že autor uvádza, že má vysokoškolské ekonomické vzdelanie. Ale možno je to práve zámer článku.

V niektorých častiach si dokonca odporuje. Hrozí kolapsom finančného systému a znehodnotením štátnych cenných papierov a bankrotom štátov, v inej časti nabáda na držanie hotovosti. Neskôr nabáda do investícií vzhľadom na hyperinfláciu. Keď však tá vypukne, bude už neskoro investovať. Ďalej to, čo píše o rušení poistiek, o pohodených starých kolektoroch by som bral s rezervou. Mnohé predkladané riešenia, resp. zmeny právania sa sú síce logické, či racionálne, avšak založené na predpoklade, že kríza bude dlhotrvajúca. Paradoxné je, že čím viac sa budú ľudia takto správať, tým dlhší a hlbší priebeh krízy možno očakávať.

Rovnako sa dá súhlasiť s tým, čo napísal juggler.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: finančná kríza

Príspevok od používateľa filip glasa »

ak autor čaká hyperinfláciu, tak rušenie úverov by bolo práve kontraproduktívne. Držanie hotovosti a odúverovanie by malo význam deflácii trvajúcej roky.

Očakávanie 30-40% strát na peňažnom trhu a podobne - nemá moc význam to komentovať.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: finančná kríza

Príspevok od používateľa Bebe »

Ďalšie dva články, ktoré vás môžu prebudiť zo sna, ak ešte spíte

copperfield verzus fed...

eldorado lacných peňazí..
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"