the soviet story

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

the soviet story

Príspevok od používateľa jonatanus »

http://www.imdb.com/title/tt1305871/" onclick="window.open(this.href);return false;

nahodou som sa ktomu dostal, zajimavy dokument, ruske prasaciny z obdobia ww2 (kdo ma prehlad asi vacsinu bude poznat) a zase som sa nasral akorat, pretoze tolko zla co narobili rusi to sa snad neda ani spocitat a narozdiel od nemcov, japoncov a kde-koho nato nijak nedoplatili a nenesu zato ziadnu zodpovednost, ani dokonca nepripustaju ze to tak bolo...

ked si spravime rebricek prasacin z obdobia ww2, vratane pred a pod, myslim ze by sa dalo dost dlho diskutovat kdo bude na prvom, druhom a tretom mieste, z tria rusko, japonsko a nemecko... ale nemci a japonci nato aspon kruto doplatili a drzia hubu, kdezto rusi... :x
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: the soviet story

Príspevok od používateľa Brani »

Ono natočiť film, či dokument o niečom zo svojho uhla pohľadu nie je problém. Tým nechcem nijako celé toto zľahčovať. Rusi iste narobili mnoho paseky. Ale osobne si myslím,že menej než Nemci. S filmami je to ťažko. Raz som videl film Švindlerov zoznam. Kde bolo dôkazmi pekne podložené, že holokaust je výmysel. Židia mali v tzv pracovných táboroch k dispozícii bazén, ihriská na odreagovanie sa a podobne. Stravu mali bohatšiu než samotní obyvatelia Nemecka. A všetky tvrdenia podložili dôkazmi. Kde bola ale pravda všetci vieme. Moja pointa je len tá, že natočiť čo sa komu zachce nie je problém.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: the soviet story

Príspevok od používateľa jonatanus »

ale toto nesu veci o ktorych sa da diskutovat podla uhla pohladu...
http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Purge" onclick="window.open(this.href);return false;
http://en.wikipedia.org/wiki/Holodomor" onclick="window.open(this.href);return false;
http://en.wikipedia.org/wiki/Katyn_massacre" onclick="window.open(this.href);return false;
http://en.wikipedia.org/wiki/Gestapo-NKVD_Conferences" onclick="window.open(this.href);return false;
http://en.wikipedia.org/wiki/GULAG" onclick="window.open(this.href);return false;
http://en.wikipedia.org/wiki/Population ... viet_Union" onclick="window.open(this.href);return false;

to su historicke fakty.

takisto jak je historicky fakt ze rusi napadli litvu, lotysko, estonsko, finsko, rumonsko, polsko.. a boli hitlerovi spojenci, az pokial ich nemci nenapadli..

to neboli ziadny chudackovia, ale riadne svine akorat ich napadla ina svina a potom sa pridali na stranu chudackov-spojencov. a potom sa vyzmizikovala v historii ta cast kde boli svine a ostali len chudackovia ktori sa branili proti nemcom.

a co sa tyka prasacin, tak napr. ked si zoberes japoncikov, taky nanking
http://en.wikipedia.org/wiki/Nanking_Massacre" onclick="window.open(this.href);return false;

ukaz mi k tomu nemecky ekvivalent, co sa tyka poctu znasilneni.. nenajdes.. ale najdes rusky ekvivalent
http://www.guardian.co.uk/books/2002/ma ... features11" onclick="window.open(this.href);return false;


kedy zato bude vyvodena nejaka zodpovednost? za vsetky prasiciny v 20. storoci co narobili rusi a za nic ABSOLUTNE NIC dodnes nenesu ziadnu zodpovednost...
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: the soviet story

Príspevok od používateľa Lobista »

Ja som raz cital zaujimavu knizku, kde tvrdili, ze Stalin planoval napadnut Hitlera a dobyt celu Europu, akurat ho Hitler o par rokov predbehol.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: the soviet story

Príspevok od používateľa jogo »

Jonatanus: Ak niest zodpovednost,tak vsetci, cize aj USA.

Takze:
Indiani v severnej Amerike kde su?
Hiroshima, Nagasaki- Pouzite jadrove zbrane na civilne obyvatelstvo.
Vietnam: Napalm a podobne svinstvo.
Juhoslavia: Bombardovanie civilnych miest.
Irak: Pozri co sa tam deje.

P.S: Ak by vsetkych vojnovych zlocincov stihali tak, ako stihaju Juhoslovanskych, mozno by sa take svinstva vo svete nediali.

P.P.S: Neverim ziadnym clankom, videam a historickym faktom.Je to vsetko politika a vymyvanie mozgov.Pozri ako nas presviedcali, ze Irak vlastni jadrove a chemicke zbrane-dovod na vojensky zasah proti nemu.Nasli nieco?-nic!
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: the soviet story

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Jonatanus , nie ze by som bol rusomil.
V ktorom nemeckom meste museli jest mrtvych ako v Stalingrade? Jednoducha otazka, co robili Nemci na uzemi inych statov, preco tam boli? Uznavam ze nemecky narod je na omnoho vyssej urovni ako rusky, ale to este neznamena, ze ked zabijali miliony ludi v mene niecoho a mne je jedno coho a robili to sofistikovanejsie a laskavejsie ako divi Rusi, ze to bolo ok.Uz Rimania uznavali jednoduchu vojensku taktiku, nikdy neved vojnu na svojom uzemi.To plati dodnes. Kedy naposledy bojoval americky vojak doma? Z tohto pohladu su americania najvacsi agresori a ze sa to vola boj za slobodu a demokraciu,alebo v stredoveku za cirke svatu, za hitlera za Velku risu, ona idea a dovod sa vzdy najdu.V podstate ide vzdy o moc a uzemie.Kazda vojna je zla, kruta a nespravodliva.Ale druhu svetovu urcite nerozputali Rusi.A teraz sa bavit kto napachal viac zverstiev mi nedava zmysel.Podstatne je kto, preco , kde a to je jasne.
Mimochodom, ja som rad, ze to tak dopadlo a mozem rozpravat slovensky a nemusim nemecky a teraz som slovak a nie tretorady nemec.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: the soviet story

Príspevok od používateľa jonatanus »

kocinavi napísal:V ktorom nemeckom meste museli jest mrtvych ako v Stalingrade?
na ukraine 1932-33 zomreli miliony ludi od hladu (ruska prasacina)
v nemecku tesne po vojne v zajateckych taboroch zomreli tisice nemcov od hladu (americka prasacina, aj ked sa tvaria ze lepsie sa nedalo)

ale neviem presne kam tou otazkou mieris..
Uznavam ze nemecky narod je na omnoho vyssej urovni ako rusky, ale to este neznamena, ze ked zabijali miliony ludi v mene niecoho a mne je jedno coho a robili to sofistikovanejsie a laskavejsie ako divi Rusi, ze to bolo ok.
ale ved ja netvrdim ze to bolo ok.. ja len porovnavam co realne kdo pocas toho obdobia (alebo aj ponom) spravil a jake niesol nasledky.

este raz sa pytam, jake niesili rusi nasledky za vsetky prasaciny 20. storocia? od lenina po putina? snad netreba ani pisat zoznam mien..

rusi nenesli ziadnu zodpovednost. ziadnu zodpovednost za to co spravili na ukraine, za napadnutie litvy, lotyska, estonska, finska, polska, za vsetky prasaciny vo vojne (to snad neboli vojnove zlociny? kde kdo ich za ne odsudil?), za cely komunizmus..

povec mi jediny pripad kedy naky rus povedal "ospravedlnujeme sa celemu svetu za to jake sracky sme robili cele 20. storocie"

nemci platia odskodne za koncetraky do dnes.. povec mi jediny halier odskodneho co zaplatili rusi.
Z tohto pohladu su americania najvacsi agresori a ze sa to vola boj za slobodu a demokraciu,alebo v stredoveku za cirke svatu, za hitlera za Velku risu, ona idea a dovod sa vzdy najdu.
suhlasim, ale musime mat nejakeho policajta zemegule a kdo to ma byt? chces cinu, rusko, severnu koreu, alebo koho? americania su najmensie zlo. ale za vsetky vojnove zlociny maju samozrejme niest zodpovednost.
Ale druhu svetovu urcite nerozputali Rusi.
sak o to ani nejde, ale je fakt ze japonci mastili cinanov a rusi kde-koho este davno pred "oficialnym" zaciatkom ww2. ti dobri rusi ktori nas zachranili a potom vyzmizikovali polku dejepisu....
Mimochodom, ja som rad, ze to tak dopadlo a mozem rozpravat slovensky a nemusim nemecky a teraz som slovak a nie tretorady nemec.
teraz si tretorady europan :lol:

tazko povedat co by bolo keby vyhrali nemci.. mozno by sme uz neboli (to by mi az tak nevadilo :lol: ), mozno by sme boli naky otroci a mozno by sa to casom rozsypalo jako cccp/komunizmus a mali by sme sa dneska celkovo lepsie... to sa uz nedozvieme...

ty zradca!! sak my sme boli nemecki spojenci! :lol:
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: the soviet story

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Dobry film som vcera videl v kine - Predcitac.AK niekto videl napiste nazor, mna to velmi zaujalo.Nieco z tejto temy.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: the soviet story

Príspevok od používateľa Lobista »

Dobry film som vcera videl v kine - Predcitac.AK niekto videl napiste nazor, mna to velmi zaujalo.
Videl som uz davnejsie, zdalo sa mi to celkom originalne. Ale bezprostredne z WWII to nebolo -- dej sa odohraval prevazne v 50-tych rokoch s tym, ze tam sudili jednu dozorkynu z koncentracneho tabora.
Ale ako som to videl, tak som si uvedomil, co sa tym Nemcom za tych par desiatok rokov podarilo -- zo spalenej zeme vybudovat najsilnejsiu ekonomiku Europy.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: the soviet story

Príspevok od používateľa Lobista »

Tak som si ten Soviet story pozrel. Velmi zaujimavy film, ktory opat potvrdzuje, ze dejiny pisu vitazi. Aj ked obcas posobi trosku konspiracne /tie lekarske experimenty a pod./, vacsina z toho, co v nom je vyzera byt pravdiva.

Ono to cloveku az tak nepride, ked pozera napr. dokument len o cistkach v '38 alebo o ukrajinskom hladomore, ale ked si pozrie takyto film, ktory dava vypocet vsetkych velkych vrazdeni, ktore Rusy robili, tak si povie, ze to je fakt sila. Clovek si vie len tazko predstavit, ako takto zdecimovany narod mohol vyhrat vojnu.

Otazne je, ci by boli ruske dejiny menej krvave, keby na cele strany nestal Stalin, ale niekto iny.

Btw, ak by sudili ludi, co tie ciny pachali, tak by museli potom sudit aj niektorych Anglicanov a Britov, ktori boli tichymi spolupachatelmi a na ludoch im vobec nezalezalo... napriklad po vojne odovzdali Stalinovi tisice donskych kozakov aj s ich rodinami, ktori bojovali na strane Hitlera, hoci dobre vedeli, ze ich tym posielaju na smrt.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: the soviet story

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tak že Rusi z toho vyšli dobre bolo aj zásluhou Roosvelta, ktorý s nimi držal. Nejak si moc neuvedomoval, že Stalin je len Hitler, ale v červenom. Churchill, naopak, nechcel nechať Rusom po vojne nič ani Československo a videl Sovietov ako nebezpečenstvo. každopádne Británia nemala také veľké slovo ako USA.

To že Rusi neboli žiadne neviniatka ani v porovnaní s Hitlerom nie je nejak extra nové a dočítaš sa to v hocijakej knižke dejín 20 Storočia Európy, alebo Ruska atď.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: the soviet story

Príspevok od používateľa jonatanus »

putin to tu asi cital
http://www.sme.sk/c/4997089/putin-vyjad ... atyni.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: the soviet story

Príspevok od používateľa filip glasa »

no zrovna Putin by asi nemal problém urobiť to ešte raz - ak by to z pohľadu Ruska bolo treba.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: the soviet story

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:no zrovna Putin by asi nemal problém urobiť to ešte raz - ak by to z pohľadu Ruska bolo treba.
preco?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: the soviet story

Príspevok od používateľa filip glasa »

nemyslím teraz, ale v podobnej situácii ako vtedy. Putin sa dnes ospravedlnuje, ale s jeho minulostou v KGB by asi nemal zábrany v podobných situáciách.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: the soviet story

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:nemyslím teraz, ale v podobnej situácii ako vtedy. Putin sa dnes ospravedlnuje, ale s jeho minulostou v KGB by asi nemal zábrany v podobných situáciách.
aha, ja som to pochopil tak ze putin by nemal problem ospravedlnit sa este raz
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"