mBank odchod z trhu?

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Apeiron
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2009 12:58 am
Bydlisko: Košice
Has thanked: 26 times
Kontaktovať používateľa:

mBank odchod z trhu?

Príspevok od používateľa Apeiron »

Zdravim,

v trende vysiel clanok o tom, ze mBank hrozi stiahnutie z trhu a strasia i tym, ze tato banka nie je na Slovensku pod ochranou vkladov, len pod Polskou a to by tam trebalo ist osobne. V kazdom pripade o mBank sa posuskava uz dlhsie, ze je stratova (na dlzku posobenia a pociatocne naklady na rozbeh je to vsak prirodzene) a matka si stratovu diviziu momentalne nemoze dovolit.

mBank a sporive ucty v nej som si momentalne vybral ako svoju hlavnu banku a idem tam vsetko presuvat z chamtivej TB. Ak by som vsak presunul prachy z mBank, tak by som mal v TB vedenie zdarma :lol:

Co si o tom myslite? Odide / skrachuje mBank, alebo je to len kampan ostatnych bank, ako sa zbavit konkurencie? Apropo takato stviva kampan by polozila kazdu banku, lebo ak zacnu vyberat ludia peniaze, tak pojde banka do kytek.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: mBank odchod z trhu?

Príspevok od používateľa Brani »

Na Poštovú banku sa onoho času viedla tiež riadna antikampaň a ľudia čakali v masách pred bankou a vyberali prachy. No a tu je stále. Čiže osobne si myslím, že keby to aj bola antikampaň, tak by to mbank ustála. Otázka však je, že čo je pravdy na tej stratovosti. A inak neviem, či by platil polský zákon o ochrane vkladov tu na Sk. Áno hlavná banka je tam. Ale podniká predsa na Sk a preto musí spĺňať podmienky na Sk.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: mBank odchod z trhu?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Je to poľská banka, ale patrí pod veľkú nemeckú banku.
Neskrachuje.
To že odíde, alebo zmení stratégiu (zavedie poplatky) nie je vylúčené.
Ak by aj skrachovala, vklady sú v EU chránené a je jedno, či vám ich vyplatí polská vláda, alebo Ficová vláda ( poľská aspoň bude mať s čoho ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank odchod z trhu?

Príspevok od používateľa filip glasa »

V kazdom pripade o mBank sa posuskava uz dlhsie, ze je stratova
jasné že je v strate, na tom nie je nič zvláštne - to bolo súčasťou ich biznis plánu, že budú niekoľko rokov v strate. Keď mBnak odíde zo Slovenska, tak to neznamená, že prídete o vklady. Pravdepodobne tú slovenskú pobočku niekto kúpi aj s existujúcimi zákazníkmi. Kupujúca banka tak príde k pomerne lacným klientom a mBnak o niečo málo zníži stratu.

Výsledky každej banky si môžeš pozrieť na jej webe:
http://www.mbank.sk/pdf-web/uzavierky/P ... 6.2009.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Apeiron
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2009 12:58 am
Bydlisko: Košice
Has thanked: 26 times
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank odchod z trhu?

Príspevok od používateľa Apeiron »

Ospravedlnujem sa, ze som neuviedol link na clanok: http://financie.etrend.sk/banky/mbank-s ... hlost.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak pre ukludnenie mozte napisat ci tam mate na sporivych uctoch nejake € a ci ich tam ponechate?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank odchod z trhu?

Príspevok od používateľa filip glasa »

prečo by si si odtiaľ mal stiahnuť peniaze? jedine pre nevýhodné služby, ak by sa niekde našli lepšie. To že sú stratoví je normálne a rátali s tým. Ak sa zo Slovenska stiahnu, tak vkladatelia prinajhoršom zmenia značku banky (niekto tú pobočku kúpi). Rozhodne nevidím dôvod na paniku.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: mBank odchod z trhu?

Príspevok od používateľa jan »

Apeiron napísal:Ospravedlnujem sa, ze som neuviedol link na clanok: http://financie.etrend.sk/banky/mbank-s ... hlost.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak pre ukludnenie mozte napisat ci tam mate na sporivych uctoch nejake € a ci ich tam ponechate?
Naco takato panika?
Vies kolko sa popisalo clankov o stave americkych, anglickych a nemeckych najvacsich bank?
Aj najvacsie banky sveta mali a budu mat straty.
Co je na tom, ze mala zacinajuca banka ma stratu? Ved to je uplne prirodzene.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: mBank odchod z trhu?

Príspevok od používateľa Brani »

JUGGLER napísal: či vám ich vyplatí polská vláda, alebo Ficová vláda ( poľská aspoň bude mať s čoho ).
Ja len na margo toho, ako každý vykrikuje o zadlžovaní sa. Pozrite si zadĺženosť takého Nemecka, alebo ešte lepšie, Británie. A potom niečo hovorte. A dodám ešte, že Fica som nikdy nevolil. Ale nemám rád, ak niekto podáva fakty ako sa mu to hodí. Tým nemám na mysli len Jugglera, ale globálne. Juggler mi to teraz len tak pripomenul :D
Ale nechcem tu o tom spamovať. Na to je iste iný topic.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: mBank odchod z trhu?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Fico totiž veľkodušne sľúbil neobmedzenú garanciu (po vzore nemcov). Taký sľub by chudobné Slovensko zrejme nemohlo dodržať.

EÚ sa dohodla na 50 000 eurách a toľko garantujú aj Poliaci.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Apeiron
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2009 12:58 am
Bydlisko: Košice
Has thanked: 26 times
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank odchod z trhu?

Príspevok od používateľa Apeiron »

v 100% vyske do 50k ?
tnt
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 17 10, 2007 9:11 pm

Re: mBank odchod z trhu?

Príspevok od používateľa tnt »

Apeiron napísal:v 100% vyske do 50k ?
http://www.mbank.sk/sprievodca/bezpecnost/#tabs=4" onclick="window.open(this.href);return false;

ostane banky zvysuju poplatok za vedenie uctu (tb, sporitelna),
a mbank to ma zdarma.

mozno to dava suvislost ....

prijatie m-bank do slovenskeho sytemu
ochrany vkladov ... bola by to dost velka konkurencia ....
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: mBank odchod z trhu?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ostatné banky teraz nahrajú mBank.
Boli by blázni, keby teraz odišli z trhu.
Pri väčšom množstve klientov, bez kamenných pobočiek im môže ich model priniesť zisk do budúcnosti.
A pre klientov je to konkurencia, ktorú treba vítať a vážiť si.

Nulové poplatky, aj sporiaci účet, kde sa automaticky pripisujú úroky a netreba podpisovať žiadnu viazanosť má na trhu obrovský význam.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Apeiron
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2009 12:58 am
Bydlisko: Košice
Has thanked: 26 times
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank odchod z trhu?

Príspevok od používateľa Apeiron »

Nenapisali ste, ci tam osobne mate bezny ucet / sporiaci ucet...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank odchod z trhu?

Príspevok od používateľa filip glasa »

ja nemám peniaze nikde, takže ani v mBank :lol:
ale pokial by mi vyhovovali služby, tak to si tam peniaze bez problému dám.
tnt
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 17 10, 2007 9:11 pm

Re: mBank odchod z trhu?

Príspevok od používateľa tnt »

mam tam mkonto + kartu k tomu,
+ na 3mesiace mvklad, tak snad este kym mi to skonci sa nic neudeje :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: mBank odchod z trhu?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

tiez tam mam nejake drobne
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"