zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

dobry.

mam uzavrete zivotne invest poistenie comfort plus od axa. platim 35,15 € mesacne. z financnych dovodov ju musim zrusit. mam ju uzavretu zhruba od 30.11.2009 cize rok aj mesiac.

pracoval som niekedy vo winteriane a tu zmluvu som si robil sam cez nich. cize budem musiet vraciat cast provizie. teda po roku sa vracia len polovica provizie. ze?

chcem sa opytat ze k akemu datumu je najlepsie to zrusit, alebo ako mam zhruba formulovat ziadost?

takisto chcem detom zrusit lienky, ktore som uratvoril zhruba mesiac pred mojou (spolu 36,5€).

aby som neostal celkom nekryty tak by som si rad uzatvoril aspon hole urazove poistenie. celkom sa mi pozdava od wustenrot vychadza na nejakych cca 50€ rocne.

vopred vdaka.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Dobrý,

ad termín zrušenia, žiadosť formulujte nasledovne: žiadam Vás o zrušenie poistnej zmluvy k najbližšiemu možnému dátumu.
Pravdepodobne bude zmluva zrušená do cca 60tich dní.

Ad provízia, AXA má storno 24/24, čo znamená, že po roku sa vracia 12/24tín, po 13tich mesiacoch 11/24tín atď... No je možné, že spoločnosť nebude od Vás pýtať vrátenie provízie, pokiaľ už s Vami rozviazala spoluprácu.
Čo sa týka úrazového poistenia, Wustenrot je fajn. Ideálne v kombinácii s poistením PNky od generali.
Obrázok
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

no co viem tak winterian pyta naspat cast provizie. az 60 dni? to budem musiet este vyplatit 2 mesiace poistne?
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Výpoveď poistenia treba dať 6 týždňom pred výročným termínom. Termín výročia pri IŽP býva každý mesiac a to v deň, od ktorého platí poitná zmluva. Ak poistenie začalo príklad 19.08., tak výročie je vždy 19teho. No a pokiaľ by ste chceli dať dnes výpoveď, tak ju môžte dať najskôr ku 19temu druhý 2011, a do tohto termínu ste poistený a je teda potrebné poistné platiť. No môžte aj prestať platiť a poisťovňa Vám zašle vyrovnanie, resp. informáciu o nedoplatku.
Obrázok
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

este sa opytam aky vplyv na poistenie ma rizikova skupina. ak ja pracujem ako sbs-kar na objekte a uzatvorim si na beznu skupinu (aby som platil menej) tak mi nebude preplatena pripadna poistna udalost ak sa mi nieco stane mimo zamestnania?
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Na 99% bude poistenie krátené... Ak jednotka rizikovka stojí 10€ a dvojka 20€, pri poistnom plnení bude 50%né krátenie...
Otázne ale je, či to poisťovňa bude preverovať, aké je aktuálne zamestnanie poistníka.
Obrázok
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

poistenie pn od generali. nieco blizsie by sa nedalo napisat?

vo wustenrote mi ponukli urazove poistenie:

trv. nasl. s progresiou (400%) na ps 10 000€
- rocne 30€

smrt urazom - ps: 10 000€
- rocne 19€

denne odskodne po uraze alebo pn (nenapisala mi sumy)
-rocne 50€

zodpovednost za skodu
- rocne 24€

s tych 2 by som volil trvale nasledky a smrt urazom. mozno aj denne odskodne.

neviem ci tie sumy su spravne vzhladom na rizikovu skupinu, ale tej pani v poistovni som hovoril ze som sbskar. dufam ze sa nepomylila.

bol som sa pytat aj uniqe a tam bola cena az do 200€. inde som sa zatial pytat nebol.

za kazdu radu vopred vdaka.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jurmich, martin aj ja sa poradenstvom zivime. Ak chces uzatvorit urazovu poistku, napis Martinovi, prerata ti ci to nie je niekde lacnejsie a posle ti zmluvu na podpis. Rozvijat tuto diskusiu dalej pre nas nema zmysel. Dakujem za pochopenie
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

preco hned za vsetkym clovek hlada proviziu? preco sa to odraza od toho, ze nic z toho nemam tak radit nebudem? pohybujem sa dost dlho vo svete internetu a hlavne diskuznych for. hlavne pocitacovych. som zvyknuty, ze ludia na forach si radia. toto je tiez forum. chlapi nechcem tu mudrovat, ale ja som financne negramotny a nehanbim sa to priznat. mnohym veciam o ktorych tu pisete nemam ani paru. stal som sa obetou "financnictva" a stalo ma to dost. teraz chcem si to viacmenej premysliet. mam dva mesiace na nove urazove poistenie kym mi skonci aktualna zmluva. nechcem zase vyhodit peniaze a byt zle kryty. nic viac.

ja nemam problem uzatvorit zmluvu s niekym z vas, len som chcel vidiet, ze ak niekto mi poradi nieco zle tak tí dobry poradcovia co nepozeraju na proviziu ale kvalitu poradenstva ho zastavia. dufam ze sa chapeme. neberte to ludia ako utok. snazim sa len vysvetlit svoj postoj.

taktiez sa nebranim tomu aby mi niekto poslal nejaku ponuku na mail. v priebehu najblizsieho polroka budem potrebovat poistenie bytu pre mamu, pzp, havarijnu, urazove. cize nemusim byt klient na zahodenie.

martinisko.eu mi radil uz predtym. cize mi kludne moze poslat nejaku ponuku aj sukromne ci sz, alebo mailom. urcitu doveru uz k nemu mam. taktiez sa nebranim aby ma oslovil hoci kto z vas. budem len rad. dakujem
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jurmich, ty uz sa pytas na absolutne konkretne cisla a zmluvy. Ked si trosku viac popozeras toto forum, vseobecnej rade som sa nikdy nebranil. Pre ziadneho poradcu nema zmysel aby sa s inym poradcom "bil" o klienta. Ani pravnici, ani danovy poradcovia, ani lekari sa o klienta nebiju. Kazdeho prezentuje jeho praca a referencie a na klientovi je aby si vybral. Bud bude spokojny a sluzbu odporuci dalej alebo nebude spokojny. Ziaden pravnik ti nebude robit analyzu a dufat, ze on bude ten, ktoreho so vyberies a prave jeho pracu zaplatis = nebude robit zadarmo.
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

no vidim ze sme sa absolutne nepochopily. nemam zaujem o to aby sa niekto o mna bil. pozeras sa nato z ineho uhla. neporovnaval by som pravnikov s financnym poradenstvom. je to ako iny biznis. existuje dopyt a ponuka pricom najlepsia ponuka vyhrava. robil som chvilu financneho poradcu. teda skusal som to. nebol som nic extra, ale aspon som zistil, ze je to tazky biznis. ludia maju apatiu voci financnym poradcom. vnimaju ich ako vytahovacov penazi. ja som si to predstavoval asi takto. mam taku ponuku a taku (ako som ja napisal na ten wustenrot) a niekto napise ja by som volil radsej to a to. a ty si to precitas a vies ze je to a to lepsie a das inu alternativu. chapes. nemam chut na nejake bitky. ja som mierumilovny clovek ;) nieco ako marinisko.eu napisal wustenrot + generali.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1345 times

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa JUGGLER »

podali ti prst a ty chceš celú ruku...
pýtal si sa na radu a končí to tým, že chceš , aby ti navrhovali tvoju poistku do detailov..
Je to také ťažké pochopiť?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

no neviem co tym myslis chcem celu ruku? bolo tu spomenute pn od generali - len som chcel nieco blizsie vediet. a napisal som aku mam ponuku. predpokladam ze financny poradca aspon zbezne pozna produkty urazoveho poistenia a vie trocha naviest. ak by bola ta wustenrotka az taka zla nech ma niekto upozorni, ze toto radsej nie skor toto. nic viac. o to mi slo.

ja velmi dobre chapem, ze dobreho financneho poradcu stoji kopu casu to ze je dobry musi sa vzdelavat... chapem ze napisat svoje vedomosti na forum a potom niekto si pojde uzatvorit zmluvu niekam inam je zle....

dakujem martinisko.eu za pomoc.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

vsak v poriadku, ja som ta len odkazal aby si napisal priamo poradcovi a neriesil to tu na fore ked sa chces bavit o konkretnostiach konkretnych zmluv.
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

este by som sa opytal k tomu zruseniu. teda ak mozem.


sformuloval som to zhruba takto:

Vec: Žiadosť o zrušenie poistnej zmluvy č. 123456789.
Dole podpísany XXXX XXXX, nar. XX.XX.XXXX žiadam Vás o zrušenie poistnej zmluvy č. 123456789 k najbližšiemu možnému dátumu. Za kladné a skoré vybavenie mojej žiadosti Vám vopred ďakujem a ostavám s pozdravom.

moze byt?

este by som sa opytal.
ad termín zrušenia, žiadosť formulujte nasledovne: žiadam Vás o zrušenie poistnej zmluvy k najbližšiemu možnému dátumu.
Pravdepodobne bude zmluva zrušená do cca 60tich dní.
nemoze sa stat ze si poistovna predlzi tu 6 tyzdnovu lehotu na nejaku dlhsiu? mozno hlupa otazka, ale....

je lepsie poslat vypoved zmluv do blavy, alebo staci ich podat v kancelarii obchodnej kancelarii nejakeho ich obchodneho zastupcu. u nas v trebisove ich mame 2.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

jurmich napísal: nemoze sa stat ze si poistovna predlzi tu 6 tyzdnovu lehotu na nejaku dlhsiu? mozno hlupa otazka, ale....

je lepsie poslat vypoved zmluv do blavy, alebo staci ich podat v kancelarii obchodnej kancelarii nejakeho ich obchodneho zastupcu. u nas v trebisove ich mame 2.
Stať sa to teoreticky môže, ale ešte sa mi to za 6 rokov na šťastie nestalo. Ono tak isto by mohli povedať, že im pošta neprišla a naťahovať sa. No to tiež nerobia. Takže poslať tak žiadosť, ako ste napísali vyššie, poslať prvou triedou doporučene a malo by to byť všetko OK. Ja osobne riešim zmeny a výpovede poštou na centrálu, nie osobne na pobočke.

Ad wustenrot, úrazovka je fajn, ale nie je tam poistenie PN z dôsledku choroby. Preto odporúčam v tomto prípade Generali + Wustenrot. Generali poistenie PN je v produkte Kapitál, pri PN z choroby je poistná suma povedzme 10€, a pri úraze dvojnásobok. Volí sa tam karenčná doba 14dní, 21, alebo 28, čo znamená, že plnenie je až odo dňa nasledujúceho po zvolenej karenčnej dobe, avšak spätne. Príklad, pri 28 dňovej karenčnej dobe je plnenie pri úraze, alebo chorobe trvajúcej 27 dní 0€, pri trvaní 29 dní je plnenie 29x poistná suma.

PS: nemáte zač, resp. za málo :)
PS2: ešte k tej vašej diskusii páni, nepredávame okná a ani žiaden iný tovar, predávame produkty, ktoré má každý dobrý poradca rovnaké. Takže je zbytočné písať sem nejaké ponuky. Ono naozaj si treba niekoho vybrať a ten ponuku pripraví. Jedna vec je cena, druhá spoločnosť, tretia produkt. Ja tvrdím, že na SK neexistuje ideálny produkt, preto volím kombináciu produktov a čo sa týka ceny, myslím si, že nikto z vás nenosí tenisky za 7€ a tak by to malo byť aj s finančníctvom. To najlacnejšie nie je vždy to najlepšie ;)
Obrázok
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

este raz dakujem.
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

mozno vas uz tu vsetkych nastvem, ale nechcem ziadnu ponuku, ale radu. co sa tyka tych lienok tak tie rusim bez rozmyslania, ale zavahal som dnes nad svojou. za ten rok co mam svoju poistku sa trocha zmenil aj moj zdravotny stav. doteraz som nato tak nemyslel. zacal som chodit za zaludkarom. cize neviem ako budem poistitelny v inych poistovnach. ci nahodou to nebude pre mna drahsie.... alebo neviem co. kedze potrebujem ulavit svojmu rozpoctu tak by som svoju aspon znizil na minimum platenia. vcera som v jednom prispevku cital ze asi peter cmorej napisal (teda dufam ze to bol on ak dobre pamatam) ak ne ospravedlnujem sa ze co sa tyka pripoisteni tak najdolezitejsie su smrt urazom, trvale nasledky s progresiou, kriticke choroby (tie by som asi v obycajnej urazovke nemal) a potom v druhej skupine su denne odskodnenia, drobne urazy... ja by som si nechal teda tie s prvej skupiny a sporivu ciastku by som znizil na minimum. ma to aspon nejaku logiku?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

najdolezitejsie su: trvale nasledky, kriticke choroby a smrt (akakolvek), nie iba urazom. Logiku to ma, len nezabudni, ze ak si tu sporiacu cast potom opat nezvysis, tak zmluva ti za par rokov zanikne.
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

nechapem to ze mi zanikne zmluva. preco? ved ked tam bude nejaka sporiaca cast tak preco zanikne?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa filip glasa »

predpokladám, že z nasporenej sa budú odpočítavať poplatky a za chvíľu sa ti nasporená suma zníži tak, že už nebude z čoho poplatky platiť a poistka zanikne.
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

ale ved do sporiacej casti bude ist nejaka ciastka len mensia ako doteraz.
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

takze aby som to spresnil co vlastne mam.

mam:
1. zvolene investicne zivotne poistenie pre pripad smrti alebo dozitia (hlavne poistenie)
poistna suma je 9938,78 € a vyska poistneho je 22€

2. pripoistenie pre pripad smrti nasledkom urazu
poist. suma je 9060€ a poistne 1,42€

3. pripoistenie pre pripad trvaleho telesneho poskodenia nasledkom urazu s progresivnym plnenim
poist. suma je 9060€ a poistne 2,36€

4. pripoistenie denneho odskodneho za dobu nevyhnutneho liecenia urazu
poistna suma je 3,5 € a poistne 2,02€

5. pripoistenie denneho odskodneho vymenovanych drobnych urazov
poistna suma je 3,5€ a poistne 1,25€

6. pripoistenie dennej davky pri pobyte v nemocnici
poistna suma je 7€ a poistne 1,79€

7. pripoistenie pre pripad kritickych ochoreni
poistna suma je 9960€ a poistne 2,66€

8. pripoistenie oslobodenia od platenia poistneho v pripade invalidity
toto je za 1,65€ mesacne

mesacne poistne vychadza na 35.15€

a mam agresivnu strategiu

nechal by som si 1. a zaroven ju znizil, 2., 3., 7., (tie by som neznizoval), mozno by som este nechal 6.,

4.,5.,8., by som vyhodil.
Amos
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 21 12, 2010 9:57 pm

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa Amos »

ahoj jurmich,

ja sice nie som fin.poradca, ale (vo vsetkej skromnosti :lol: ) - myslim, ze by som ti mohol poradit (pre vacsi rozhlad).
(mimochodom, ja schvalujem tu tvoju uvahu, ktore pripoistenia si nechat, ktore vyhodit)

V pripoisteniach sa riadim nasledovnym "sedliackym rozumom":

a) Teoria o tom, ako sa moze vyvyjat moj nasledovny (rodinny) zivot + ako to ovplyvni rodinne vydavky:

1. Zostanem nazive az do skoncenia poistenia(v relativnom zdravi) = prinasam prijem do rodiny + aj nieco konzumujem (t.j. podielam sa na vydavkoch) = idealna kombinacia :D . Aby som si nasetril co najviac = (pravidlo) platim co najmenej na zbytocnych pripoisteniach

2. Zomriem (pocas poistenia) = rodina stratila moj prijem :cry: + (ale!) skoncili aj moje vydavky (ja viem, znie to morbidne a cudne, ale je to tak. Proste "zomriet" neznamena to najhorsie pre rodinny rozpocet)
Preto pre takyto pripad si treba poistit smrt - najlepsie akukolvek (lebo urazovou smrtou zomiera stale menej ludi - ale napr. 50-rocni muzi kolabuju ako na beziacom pase - aspon v okruhu mojich znamych...)
Preto by som ti odporucil "Rizikove zivotne poistenie s klesajucou poistnou sumou pre pripad smrti" - ma to napr. Aegon, aj maju na stranke kalkulacku na tento produkt
Poistnu sumu si vypocitas mozno takto:
Napr. tvoja rodina je zavisla od teba, ze prinesies(zarobis) 500E/mes. Napr. mas 35 rokov, deti maju 5 a 7 rokov. T.j. aby tvoje najmladsie dieta malo 25 rokov (skonci VS) – potrebujes byt poisteny 20 rokov.
20 rokov x 12 mesiacov x 500E = poistna suma 120.000E, ktora bude postupne klesat (aby to nebolo az take drahe poistenie a zaroven, ked „zomries“ ako 45 rocni, tvoja rodina uz bude potrebovat len polovicu a pod.) inac v tom aegon-e to stoji 63E/mes. a menej (podla zdrav.stavu, ci si fajciar a pod.) a platit to budes len 60%doby, pocas ktorej si poisteny (t.j. nie celych 20rokov).

3. Zostanes invalidom = najhorsia kombinacia, lebo prinasas do rodiny maximalne invalidny dochodok – ale vydavkov mas mozno viac ako ked si bol zdravy...

takze tolko zamyslenie – dufam ze som nepisal nadarmo... kludne mi aj ostatni oponujte, netvrdim ze mam patent na rozum
"Neverte všetkému, čo sa vám k vereniu predkladá" - Jan Amos Komenský
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

pri poisteni akejkolvek smrti a pri poisteni kritickych chorob sa cim je clovek starsi zvysuje riziko vyskytu poistnej udalosti. Preto sa aj rizikovy prispevok kazdy rok zvysuje. Poistne, ktore si pisal, je poistne pre prvy rok. Ked budu poplatky vysoke a sporiaca cast nizka, poistka rychlo zanikne.

Amos, poistenie smrti s klesajucou poistnou sumou ma viacero poistovni. Tvoj vypocet poistnej sumy pre pripad smrti je sice pekny, ale zial tazko pouzitelny. Poistenie na 120 000 Eur by bolo velmi drahe.
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

priblizne ako rychlo by zanikla?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to treba spocitat, vidiet konkretne parametre zmluvy, kolko tam uz je nasporene, kolko mas rokov ... to sa neda spocitat z hlavy
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

teraz v januari budem mat 33 rokov. zmluvu som podpisoval 27.11.2009 a zaciatok poistenia je bud 1. alebo 7. 12. 2009. cize zmluva mala prve vyrocie. ja nechcem presny vypocet kedy by zanikla, ale aspon nejaky odhad. ak by sa dal.

ps. stale mi tlacili do hlavy, ze axa ma najnizsie poplatky. je to vobec pravda?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

platba sa ti znizi na 16 Eur mesacne a zmluva zanikne za cca 17 rokov
co sa tyka poplatkov za krytie rizik, AXA ma jedny z najnizsich. Co sa tyka pribeznych poplatkov, tak az taka lacna zmluva to nie je. Ale stale je jedna z lepsich.
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

vdaka
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

takze dnes som bol v axe upravit to poistenie.

zvolene investicne zivotne poistenie pre pripad smrti alebo dozitia (hlavne poistenie)
znizil som poistnu sumu na 5000 € a vyska poistneho je 15€

vyhodil som:
2. pripoistenie pre pripad smrti nasledkom urazu
poist. suma je 9060€ a poistne 1,42€ - to na radu obchodneho zastupcu, ze je to ak do roka po uraze umriem a akukolvek smrt mam poistenu v hlavnom poistnom.

6. pripoistenie dennej davky pri pobyte v nemocnici
poistna suma je 7€ a poistne 1,79€ - to mi on doporucil vyhodit, ze to je len na uraz a nahradit to pn + uraz, co neprichadzalo do uvahy kedze chcem znizovat naklady a musel by som znova davat osobny dotaznik.

8. pripoistenie oslobodenia od platenia poistneho v pripade invalidity
toto je za 1,65€ mesacne.

nechal som bez zmeny:

3. pripoistenie pre pripad trvaleho telesneho poskodenia nasledkom urazu s progresivnym plnenim
poist. suma je 9060€ a poistne 2,36€

4. pripoistenie denneho odskodneho za dobu nevyhnutneho liecenia urazu
poistna suma je 3,5 € a poistne 2,02€

5. pripoistenie denneho odskodneho vymenovanych drobnych urazov
poistna suma je 3,5€ a poistne 1,25€

4,5 ma presvedcil on nech si necham

7. pripoistenie pre pripad kritickych ochoreni
poistna suma je 9960€ a poistne 2,66€


celkove poistne som znizil z 35 na 23€.

toto som napisal ako celkovy vysledok toho ako dopadla tema tohto prispevku. dakujem vsetkym zucastnenym za pomoc.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

neni zac. To denne odkskodne (ta kombinacia) je dobrym poistenim, ale po pravde, vacsina ludi s cenovym limitom uprednostni radsej poriadne poistenie dolezitejsich rizik (trvale nasledky, smrt, kriticke) a toto necha tak. Tolko moja skusenost. Ale sarapatu ti to v zmluve robit nebude, kedze pri tychto poisteniach ostava v AXE poistne po cely cas rovnake = nezvysuje sa.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

jurmich napísal: 4. pripoistenie denneho odskodneho za dobu nevyhnutneho liecenia urazu
poistna suma je 3,5 € a poistne 2,02€

5. pripoistenie denneho odskodneho vymenovanych drobnych urazov
poistna suma je 3,5€ a poistne 1,25€

4,5 ma presvedcil on nech si necham
Denné odškodné, či PN slúži na vykrytie straty príjmu spôsobenú úrazom, či chorobou. Keď je človek PN, príjem mu klesá niekde na úroveň 55% cca, a teda z poisťovne by mal dostať zvyšok. Neviem, či 3,5€ x 30€ a teda 105€ mesačne Vám niečo vyrieši, keď budete doma mesiac so zlomenou rukou. Poistenie má byť nastavené normálne, alebo radšej vôbec, lebo potom sú to vyhodené peniaze.
Ono predstavte si, že máte nové auto za 33 000€ a poistíte si ho na 11 000€. To znamená, že pri každej poistnej udalosti dostanete tretinu. Rozbijete dvere a namiesto 1000€ dostanete 333€, má to význam?
Obrázok
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

nehadam sa ale ak by uraz trval viac ako 21 dni napr zlomenina tak by to uz bolo za 210€ za mesiac. spravne? jedno je od 1 dna a druhe od 21 dna s tym ze pri napr 22 dnovej marodke by bolo zaplatenych celych 22 dni. tak?
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Ako môže byť za 21dní 210€? Kde ste sa dostali k sume 10€ za deň?

Ono málo kedy sa tieto dve poistenia dajú kombinovať, resp. plnenie z týchto poistení (poistenie drobných úrazov má AXA presne vymenované). Keďže je to poistenie dorbných úrazov, nie je tam napríklad zlomenina pánvy. No zrovna pri takýchto ťažkých zlomeninách je liečenie dlhé a zaťažuje finančne poistníka (znížený príjem).

Ak by aj bolo plnenie z jedného a z druhého, tak je to 7€ denne.
Obrázok
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

nehadam sa ale ak by uraz trval viac ako 21 dni napr zlomenina
Pripoistenia drobných úrazov a doby nevyhnutného liečenia sú v AXA presne vymenované a neprekrývajú sa.
Čiže či sa budete liečiť 14, alebo 280 dní, vždy to bude za 3,50 EUR na deň.

P.S. poistenie drobných úrazov nemá vôbec žiadny zmysel.
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

tak on mi tvrdil, ze dostanem z oboch. z jedneho aj s druheho. ja netvrdim, ze tomu tak je len co mi povedal on.
Ako môže byť za 21dní 210€? Kde ste sa dostali k sume 10€ za deň?
ten v axe mi tvrdil, ze od prveho dna budem mat vyplacane jedno a od 21 dna druhe pripoistenie. s tym, ze to druhe poistenie je spatne vyplacane od prveho dna. cize by som tym padom za mesiac pn-ky nasledkom urazu mal 2x3,5 x 30 a tak by vyslo tych 210€.
nehadam sa ale ak by uraz trval viac ako 21 dni napr zlomenina tak by to uz bolo za 210€ za mesiac
pisal som mesiac ne 21 dni.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Ospravedlňujem sa, zle som to prečítal... Každopádne, či už je plnenie z jedného, alebo z oboch, pri vážnom úraze je plnenie určite len jedno a práve vážny úraz ohrozuje príjem. Zo zlomeniny malíčka, liečiacej sa 21 dní ešte nikto neskrachoval. Kdežto taká dvojitá zlomenina stehennej kosti a následne dvoj mesačná liečba už problém spraviť môže.
Obrázok
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa jurmich »

ak to spravne chapem tak ma oklamal s tym ked mi tvrdil, ze budem mat plnene z oboch tych pripoisteni po 21 dnoch? ak ano s cim mozem argumentovat?
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: zrusenie zivotnych investicnych poistiek

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Áno oklamal.
Argumentovať môžeš zoznamom úrazov v poistnej zmluve. V zmluve sú presne vymenované úrazy, za ktoré sa plní z drobných úrazov a úrazy, za ktoré sa plní z doby nevyhnutného liečenia. Tieto dve tabuľky sa ale neprekrývajú. Povedz mu, nech Ti dá príklad úrazu, za ktorý by si mal plnenie z oboch pripoistení (ale upozorni ho, že si to písomne aj s jeho menom overíš na centrále). Myslím že reakcia bude hovoriť sama za seba :wink:

P.S. Konkrétny príklad je napríklad otras mozgu ľahkého stupňa
V tabuľke denného odškodného pod číslom 406 je vyslovene napísané, že sa zaň neplní.
V tabuľke drobných úrazov pod číslom 37 je napísané, že sa plní do 21 dní.

A takto je to s každým úrazom v tabuľke drobných úrazov - každý má dobu liečenia do 21 dní. A teda logicky žiaden z týchto úrazov nemôže byť plnený z denného odškodného - lebo je tam podmienka, že sa úraz musí liečiť dlhšie ako 21 dní.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"