Rizikove zivotne poistenie - dopyt

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Amos
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 21 12, 2010 9:57 pm

Rizikove zivotne poistenie - dopyt

Príspevok od používateľa Amos »

Zdravim, hladam pre známu rizikove zivotne poistenie s nasledovnymi parametrami:

žena 31 rokov (vydata - 1 dieťa), nefajciar, nepije alkohol, neuziva(la) drogy ani omamne latky, ziadne vaz. choroby (ani v rodine), ziadny sport aktivne - ani ziadne adrenalinove a inak nebezpecne sporty, administrativny zamestnanec, vodic skup.B

Poist. suma pre pripad umrtia: 100.000 Eur (moze byt aj klesajuca poistna suma) - ak je vyhodnejsie nizsie poistne, z dovodu rizika -pozri "PS:" v casti "doba poistenia "

doba poistenia: 31 rokov - alebo menej (PS: predpokladam, ze vy ako poradcovia viete urcit, kedy sa poistne - podla mojho zargonu - "mení v neprospech klienta", t.j. napriklad pre poistovnu je trvanie poistneho vztahu po 59-tom roku zivota extra rizikove, preto si to aj daju extra priplatit - t.j. v takom pripade znizte dobu poistenia na 28 rokov, a pod. - dufam, ze sa chapeme :? )
interval platby poistneho: aby to vyslo co najmenej -t.j. asi rocne (ale ak mesacne = rocne/12, tak moze byt aj mesacne)

Chcem Vas poziadat o ponuku, nemusite pisat nazov poistovne, len napiste parametre (take know-how od vas nechcem - a verim, ze mate lepsie sadzby ako klient "z ulice")

diky
"Neverte všetkému, čo sa vám k vereniu predkladá" - Jan Amos Komenský
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Rizikove zivotne poistenie - dopyt

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Tak začnem ja. Zatiaľ som našiel takéto ponuky. Je ale možné, že sa nájdu aj výhodnejšie. Predpokladám, že žena je ročník 1979. Ak je 1980, tak to bude trošku lacnejšie.
Dobu som dal na 20,25 a 30 rokov.

Poisťovňa 1 - Smrť 100 000 EUR - plná
30 rokov - 446,60 EUR ročne
25 rokov - 363,70 EUR ročne
20 rokov - 298,80 EUR ročne

Poisťovňa 2 - Smrť 100 000 EUR - plná - v tejto poisťovni by som sa ale osobne nepoistil
30 rokov - 310,00 EUR ročne
25 rokov - 240,00 EUR ročne

Poisťovňa 3 - Smrť 100 000 EUR - plná
30 rokov - 305,93 EUR ročne
25 rokov - 238,44 EUR ročne
20 rokov - 187,96 EUR ročne

Poisťovňa 4 - Smrť 30 000 EUR - plná + 70 000 EUR s klesajúcou poistnou sumou
30 rokov - 324,26 EUR ročne
25 rokov - 273,86 EUR ročne
20 rokov - 234,24 EUR ročne

Zatiaľ toľko. Budem ešte hľadať. Ak nájdem lacnejšie, tak to hodím sem. Chcem ešte upozorniť na to, že poisťovne pri takejto vysokej poistnej sume častokrát vyžadujú lekársku prehliadku.
Amos
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 21 12, 2010 9:57 pm

Re: Rizikove zivotne poistenie - dopyt

Príspevok od používateľa Amos »

ano, ta zena je rocnik 1979.

a ja som nasiel:
100.000 s klesajucou poist.sumou
25-rokov poistená, platba 260E rocne (da sa aj mesacne 21,60) - ale plati sa len prvych 15 rokov - t.j. celkove zaplati 3.900E.
Inac, po prehliadke este slubuju "vyraznu" zlavu pri vyhovujucom zdravotnom stave.

K tvojim ponukam (po prve - diky), ta 3-ka, 25 rokov je vcelku OK, ale jej staci aj klesajuca poist. suma - a zaplati celkove o 2.000E menej (tie radsej minie na kvalitnu stravu a pod. :) ).

Inac, dala by sa k tomuto riz.zivot. poisteniu pripoistit aj jej invalidita (z choroby)?
"Neverte všetkému, čo sa vám k vereniu predkladá" - Jan Amos Komenský
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Rizikove zivotne poistenie - dopyt

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Ahoj.
Čo sa týka tej trojky, tak sa k tomu dá dopoistiť aj invalidita z dôvodu choroby alebo úrazu.
100.000 s klesajucou poist.sumou
25-rokov poistená, platba 260E rocne (da sa aj mesacne 21,60) - ale plati sa len prvych 15 rokov - t.j. celkove zaplati 3.900E.
To je slušná ponuka. Ja som klesajúcu poistnú sumu zatiaľ nepozeral.

To poistenie má byť k nejakému úveru (hypotéke), že stačí aj klesajúca poistná suma ?
Amos
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 21 12, 2010 9:57 pm

Re: Rizikove zivotne poistenie - dopyt

Príspevok od používateľa Amos »

preco klesajuca poistna suma?
lebo je to lacnejsie :D . (ako som napisal, v suhrne zaplati o 2.000E menej).

toto by ale ako argument asi nestacilo. Odpoved je v otazke, co od riz.ziv.poist. ocakava(me).
Ona chce zabezpecit, aby v pripade jej smrti boli jej manzel a dieta financne zabezpeceni, pokial dieta nebude mat aspon 25 a nebude schopne si na seba samo zarobit. T.j. ona ma teraz 31 rokov - a chce byt poistena 25 rokov. Ak by zomrela teraz (čo nech nerobí :lol: ), tak by im chcela zanechat 100.000E. Ak zomrie o 12 rokov - t.j. cca v polovici poistnej doby - tak im chce zanechat 50.000E (lebo dietatu uz chyba len 13 rokov do osamostatnenia sa). Ak zomrie o 24 rokov - tak nedostanu uz vlastne nic, ale dieta si uz moze na seba samo zarabat :( . (avsak objektivne - ak bude celych tych 25 rokov tvorit uspory - tak im ich zanecha + slusny balik z 2-ho piliera + vdovecky dochodok pre manzela).
Zhrniem to: ona chce prioritne pokryt riziko, ked jej deti a manzel su najviac zranitelní. A samozrejme, chce za to co najmenej zaplatit.
Rad pisem, tak pridam prirovnanie. Predstav si, ze by ti ponukali novucicky mercedes za polovicnu cenu z ceny cennikovej, avsak s podmienkou, ze im ho o 25 rokov musis bezplatne vratiť :shock: . No, ja by som to bral vsetkymi desiatimi. Vlastne, vratil by som ho uz po 10-15 rokoch a na fest zodrate :mrgreen:
"Neverte všetkému, čo sa vám k vereniu predkladá" - Jan Amos Komenský
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Rizikove zivotne poistenie - dopyt

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Amos napísal:...Predstav si, ze by ti ponukali novucicky mercedes za polovicnu cenu z ceny cennikovej, avsak s podmienkou, ze im ho o 25 rokov musis bezplatne vratiť :shock: ...
Veľmi zaujímavé prirovnanie, páči sa mi :D I keď je trochu od veci :D

Ja osobne nepreferujem klesajúcu poistnú sumu, ale radšej sa s klientom každý rok stretnem a zmluvu upravím podľa aktuálnej situácie. Ono ak by stále bol rok 2011, tak by o 13 rokov bolo 50 000€ slušná poistná suma. Ale čo ak ona nebude zarábať toľko, čo teraz, ale 4 krát viac? Bude potom 50 000 ok? Potom už ani 100 000 asi nebude to čo teraz, však? ;)
Obrázok
Amos
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 21 12, 2010 9:57 pm

Re: Rizikove zivotne poistenie - dopyt

Príspevok od používateľa Amos »

Martinisko - pozri:

ona (nazvime ju "klient-ka") - je rozhodnuta (a ma na to vyclenene peniaze), ze ca 6.000E(a menej) "vymeni" za poistenie. Tvoja naj ponuka (25r. á 238,44/rok, PS: 100.000) tuto cenu splna.
Avsak za tuto cenu dostane klesajucu poistnu sumu 152.000E.
Dovod, preco klesajucu, som vysvetlil. Ucel poistenia je zabezpecit vykrytie nákladov rodiny, nie "kopirovat" klientov aktualny prijem. Ak ho bude mat 4-nasobny ako teraz - len dobre pre nu a jej rodinu. Ak ho bude mat nizsi, tiez nevadi (ona ma tie vsetky peniaze na tu poistku uz teraz vyclenene). Ak o 12 rokov bude 71tis. smiesna suma - potom aj splatka poistneho bude smiesna suma.
Spat k teorii: Ak zomrie v polovici poistnej doby, nezanecha rodine len 71.000E. Zanecha aj 18-rocne uspory v II.pilieri a ine uspory.
Matematicky definované (nepriama úmera): S pribudajucim casom umerne klesa jej zaujem zanechat poistne plnenie svojim pozostalym :roll: .
PS: nechce sa mi verit, ze jej dokazes kazdy rok rusit a zakladat poistenie - aby to negativne neovplyvnilo vysku poistneho. Ved s vekom stupa riziko.
"Neverte všetkému, čo sa vám k vereniu predkladá" - Jan Amos Komenský
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Rizikove zivotne poistenie - dopyt

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Amos napísal:MTvoja naj ponuka (25r. á 238,44/rok, PS: 100.000) tuto cenu splna...

...PS: nechce sa mi verit, ze jej dokazes kazdy rok rusit a zakladat poistenie - aby to negativne neovplyvnilo vysku poistneho. Ved s vekom stupa riziko...
A) to nebola moja ponuka, ale myslím Vratkova...
B) nie, neruším každý rok poistenie :) No ide o to, že poistenie smrti je platené rôzne, skusím vysvetliť:

poisťovňa X: poistenie smrti na 100 000€, stojí mesačne 100€, ročne 1200€, za 10 rokov 12 000€. Poistné, mesačné je nemenné.
poisťovňa Y: poistenie smrti na 100 000€, stojí mesačne prvý rok 50€, druhý 60, tretí 70, desiaty 150€ mesačne, spolu tiež ale 12 000€.

Ja odporúčam poisťovňu Y, a to pre to, že sa to oplatí vtedy, pokiaľ človek zomrie skôr ako bude koniec poistenia, a taktiež vtedy, keď človek plánuje robiť zmeny, či už znižovať, alebo zvyšovať poistnú sumu.

Klientom teda neruším každý rok zmluvy, ale bežne ich upravujem na ročnej, či dvojročnej báze, prípadne v prípade potreby s inou frekvenciou. Taktiež bežne zmluvy, rizikové, bez šetriacej zložky ruším po X rokoch a robím nové, lacnejšie...
Obrázok
Amos
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 21 12, 2010 9:57 pm

Re: Rizikove zivotne poistenie - dopyt

Príspevok od používateľa Amos »

Martinisko, si robis srandu?
ona nechce plati za PS 100.000 - poistne 100E mesacne, ani 50E mesacne!
max. 20E mesacne a menej (nemennu na celych 25 rokov)

To akoze tlacova chyba -alebo co ? :lol:
"Neverte všetkému, čo sa vám k vereniu predkladá" - Jan Amos Komenský
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Rizikove zivotne poistenie - dopyt

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Amos, to bol príklad ;) a suma bola strelená z brucha...
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"