Životné poistenie (manzelia a dieta)

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
macabre8383
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 12 11, 2012 9:47 pm

Životné poistenie (manzelia a dieta)

Príspevok od používateľa macabre8383 »

Zdravim Vas!
Viete mi poradit dobre zivotne poistenie? Pocul som aj o nejakych, kde sa mozu na jednu zmluvu poistit aj manzelia, popripade aj s dietatom. Nie je to vsak podmienka.
Poistenie by som chcel na smrt, trvale nasledky a rizikove choroby. A bez sporenia. Pri dlzke si necham poradit, obaja mame 28 rokov. Dakujem
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Životné poistenie (manzelia a dieta)

Príspevok od používateľa rmaly »

napis Petrovi Cmorejovi (aj cez sukromnu spravu tu na fore) - urcite budes spokojny...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Životné poistenie (manzelia a dieta)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dakujem :) kludne napis a poslem ti ponuku
pepito
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 07 12, 2012 12:17 am

Re: Životné poistenie (manzelia a dieta)

Príspevok od používateľa pepito »

ja momentálne tiež chcem riešiť nejakú ŽP.
Mám tu 2 poistky
1) na dožitie, smrť, trvalé následky úrazu(ale nad 50%) za niečo vyše 40€
2) to isté ako 1 len iná spoločnosť(P.Cmorej o nej už niekde písal) + pripoistenie na PN, nemocnica, nejaký úraz, ch. zákrok, rizikové choroby za takmer 2 násobnú cenu(čo sa mi vidí moc)

poistku chcem riešiť z dôvodu samotného zabezpečenia rodiny a budúceho zabezpečenia kvôli hypotekárnemu úveru

Ak máte typy, alebo načo by som sa mal zamerať resp. dať si pozor, tak budem vďačný
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Životné poistenie (manzelia a dieta)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to treba vidiet, vediet kolko mas rokov, zdravotny stav, co si uzatvorenim tych produktov sledoval, ...
pepito
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 07 12, 2012 12:17 am

Re: Životné poistenie (manzelia a dieta)

Príspevok od používateľa pepito »

30 rokov, zdravotný stav je dobrý(až na jednu riz. chodrobu) a chcel som to najmä z dôvodu zabezpečenia rodiny a rovnako z dôvodu brania plánovanej hypotéky

teraz rozmýšľam že najskôr spravím hypotéku a až potom životnú poistku, ale asi cez OVB to nedude(to bola tá s číslom 2 a dvojnásobnou cenou)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Životné poistenie (manzelia a dieta)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

takze ak spravne chapem, to mas zatial iba navrhy poistenia, ano ?
aku mas rizikovu chorobu ? neviem o co ide, ale choroba moze znamenat, ze ta vobec nevezmu do poistenia ..

ake su poistne sumy ? rozhodujuca je pre teba cena poistenia, alebo krytie na urcite sumy ? = napr. ak si zivitel rodiny a idete brat hypoteku, tak idealne by bolo krytie na sumu hypoteky. Tam sa vsak vacsinou narazi na problem ceny takeho poistenia, takze nakoniec aj tak vychadzame z nejakej ceny, ktoru je clovek ochotny platit a hlada sa poistovna, kde sa da za tu urcitu sumu penazi poistit co najlepsie. O tom je cele poistovanie.

Takze ked mi napises konkretne informacie .. kludne na email, mozeme sa bavit konkretne. Informacia tu mi ponukli taketo poistenia a tu taketo, nic nehovori. Jedine z tej dvojky som hned vydedukoval Amslico.
pepito
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 07 12, 2012 12:17 am

Re: Životné poistenie (manzelia a dieta)

Príspevok od používateľa pepito »

presne tak, mám iba návrhy. ten druhý návrh bol cez sprostredkovateľa OVB

zvyšok dám do SS
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"