Investovat 100 000 eur, potrebujem radu

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Miro9871
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 21 02, 2013 1:47 am

Investovat 100 000 eur, potrebujem radu

Príspevok od používateľa Miro9871 »

Prihlasil som sa na forum, pretoze som chcel ziskat nejake poznatky ohladom nejakych produtkoch kam je teraz vhodne investovat. Na tomto fore som si vyhladam terminovane vklady a ludia sa bavia o nejakom terminaku v australii. Hladam radu , kam by ste momentalne investovali ? Terminovane vklady su v mnohych bankach momentalne nizke , ma niekto prehlad o tych najvyhodnejsich ? Ma niekto skusenosti s podielovymi fondami VUB banky ? Pripadne o tom novom fonde co banka zriadila : VUB AM Active Magnifica. Pripadne viete o niecom lepsom ? Dakujem !
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovat 100 000 eur, potrebujem radu

Príspevok od používateľa filip glasa »

Podielove fondy s teminakom neporovnavaj. Na terminaku presne vies kolko dostanes. Pri podielovom fonde nie. Obdobny fond ako je ta Active Magnifica ma aj Tatra AM (Smart Fond). Vysledky si pozri tu:
http://www.tam.sk/sk/ponuka-fondov/smar ... edky-fondu" onclick="window.open(this.href);return false;
Miro9871
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 21 02, 2013 1:47 am

Re: Investovat 100 000 eur, potrebujem radu

Príspevok od používateľa Miro9871 »

Mam moznost totiz investovat do VUB AM Active Magnifica bez vstupneho a dokonca bez vystupneho poplatku, kedze som dobrym klientom banky, pri tych financnych prostriedkoch co tam mam. Cize aj keby na nom bol zisk za prve tri mesiace , kedze je nanovo zriadeny , tak by som to potom mohol vybrat. ale viem malo o fondoch.. na druhej strane neviem ako by som sa zachoval pri strate.. totiz ja som tam chcel naliat aj vsetky prachy na 2-3 mesiace ... co si niekto povie ze nie som normalny. ale to som preto uvazoval ze je to kvazy novy a tie vecsinou na zaciatku maju rychlu krivku rastu. Ale neviem ako by som sa zachoval keby sa to vyvijalo opacne. Co si o tom myslite ? asi uvazujem nespravne vsak ? to je asi hazard ?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovat 100 000 eur, potrebujem radu

Príspevok od používateľa filip glasa »

totiz ja som tam chcel naliat aj vsetky prachy na 2-3 mesiace
ano je to blbost
na zaciatku maju rychlu krivku rastu
nie nemaju
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Investovat 100 000 eur, potrebujem radu

Príspevok od používateľa peter977 »

Miro urobiť jednorázovú investíciu do fondu a ešte v takej sume je samovražda!
Ak chceš fond, tak rátaj s investičným horizontom 3-5 rokov a to tiež len pri fondoch zo strednou mierou rizika.
A ak si naozaj vyhliadneš nejaký fond, tak tých 100000 rozdiel napr. na 3 roky a postupne každý mesiac vlož čiastku.

Na Termínovaný účet v Austrálií rovno zabudni, pri dnešných konverzných kurzoch EUR/AUD v bankách by to bola čistá strata, apropo bez toho aby si si fyzicky u nich neotvoril účet Ti termiňák neposkytnú. A do Austrálie sa bez víz nedostaneš.

Možno by bolo dobré pouvažovať ak máš doma staršie kapitálové životné poistenie kde v niektorých zmluvách boli až 6% ročne garantované zhodnotenie a vložiť to ako mimoriadnu investíciu na 1 rok, no zas treba prihliadať na vstupné a výstupné poplatky

No tak Ti poviem, ak nechceš riziko, tak sa do investícií nepúšťaj, radšej si otoč peniaze cez svoje podnikanie v ktorom sa vyznáš alebo to daj fakt na termiňák
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
gangstro
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 2:40 pm

Re: Investovat 100 000 eur, potrebujem radu

Príspevok od používateľa gangstro »

Prípadne môžeš investovať do hypotekárnych záložných listov - 4% myslím na 4 roky
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovat 100 000 eur, potrebujem radu

Príspevok od používateľa filip glasa »

Prípadne môžeš investovať do hypotekárnych záložných listov - 4% myslím na 4 roky
ale kde? Minulý rok na jeseň v OTP mala takéto úroky. Ale tie HZL sú už popredané. Veľké banky takéto úroky nemajú.
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Investovat 100 000 eur, potrebujem radu

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Korporátne dlhopisy? Ideálne priamo v EUR a iba nadnárodné koncerny, aj keď sú ceny nad nominálom, tak 4-6% ročne by nemalo byť problém.
(Siemens, BMW, CEZ, ENEL, D. Telecom,GE...)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovat 100 000 eur, potrebujem radu

Príspevok od používateľa filip glasa »

TOP500 trader na svete je presunuty sem:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =48&t=4513" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"