Účty v bankách

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
99andy
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 28 05, 2013 3:37 pm

Účty v bankách

Príspevok od používateľa 99andy »

Prosím vás ako je to s odoslaním väčšieho množstva peňazí na bankový účet? Od nejakej hodnoty (vraj 10 000€) je potrebné overiť prevod peňazí? Toto overenie sa vťahuje na jeden prevod alebo celkovo za daný mesiac?

Vo švajčiarskych bankách sa s overovaním nebabrú?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Účty v bankách

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Co je to overit prevod penazi?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Účty v bankách

Príspevok od používateľa Rado »

Nič sa neoveruje.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
99andy
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 28 05, 2013 3:37 pm

Re: Účty v bankách

Príspevok od používateľa 99andy »

Pri prevode vyššej hodnoty peňazí je potrebné povolenie. Len neviem, ako to banky berú a aké sú zákony u nás. Či sa to berie ako mesačný súčet alebo len jednorázový prevod. Lebo nemôže mne ktokoľvek poslať napr. 100tis.€, bez toho aby na to nemal povolenie (preukázanie, že peniaze nepochádzajú z trestnej činnosti). Mňa by zaujímalo, či je tá hodnota pri ktorej treba povolenie 10 000€ alebo iná a či sa to berie ako mesačný súčet alebo jednorázovo. Tým sa aj slovenské banky od švajčiarskych líšia, lebo oni neriešia koľko peňazí je poslaných na účet daného človeka. Prípadne ak viete, kde by som si mohol vyhľadať viac informácií o tejto problematike, tak mi sem prosím dajte linky, lebo neviem akých kľúčových slov pri vyhľadávaní by som sa mal chytiť. Skúšal som už všeličo.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Účty v bankách

Príspevok od používateľa Rado »

Neviem odkiaľ máš také informácie. Ja som nikdy nič nepotreboval.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
99andy
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 28 05, 2013 3:37 pm

Re: Účty v bankách

Príspevok od používateľa 99andy »

Toto citujem zo sekcia z tohto fóra, nanešťastie mi to neodpovedá na moje otázky, ale aspoň dokazuje, že musím mať doklad o prevod: "Z kapitálového výnosu platia domáci 35-percentnú daň, od ktorej sú cudzinci oslobodení. Švajčiarsko neobmedzuje vývoz hotovosti, ale pri vstupe do schengenského priestoru platí od 1. júla 2005 obmedzenie 10-tisíc eur. Nad túto sumu je potrebný doklad z banky. "
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Účty v bankách

Príspevok od používateľa Rado »

Píšeš veľa, ale samé nepodstatné veci. Odkiaľ kam chceš previesť peniaze? Ak zo Slovenska, tak nič dokladovať nemusíš. Ak ti prídu peniaze zo zahraničia na slovenský účet, tak znova nič nedokladuješ. Banka môže tvoj prevod nahlásiť, ale ty s tým nič nemáš.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Účty v bankách

Príspevok od používateľa JUGGLER »

99andy napísal:Pri prevode vyššej hodnoty peňazí je potrebné povolenie.
Nie je potrebné povolenie, ale transfery nad 10K, takisto výber cashu nad 10k by banky mali hlásiť finančnej polícii. Majú na to nejaké predpisy i nastavenie softveru. Je to kvôli praniu špinavých peňazí a kadejakým podvodom. Takisto ked príde šupák, bezdomovec robiť výber väčšej hotovosti, tak je na pracovníčke banky aby zvážila, či to treba pozdržať a nahlásiť. Raz o tom vyšiel v Trende podrobný článok, dávali sme niekde link. Z toho dôvodu je lepšie výber hotovosti nad 10K hlásiť vopred a transfery sú možno pozdržané o pár hodín. ( podla mna o 12-24 hodin ). Klienti si to podľa mňa ani nevšimnú. Určite na to povolenie netreba.
To je už vraj skoro všade v EU a najnovšie som čítal, že aj Rakúsko a Švajčiari končia so svojím bankovým tajomstvom a budú sa podieľať na výmene informácii.

P.S. Niektoré štáty vyžadujú nad určitou sumou vypísať formulár. Napríklad, pametám sa, že v USA som pri zasielaní, alebo výbere väčšej sumy ako 10 000 musel vypisovať formulár.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1427
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 768 times
Been thanked: 81 times

Re: Účty v bankách

Príspevok od používateľa rmaly »

Ja by som este doplnil Jugglera, ze ak sa nemylim, tak to ani nie je pevne stanovena suma kedy to banky nahlasuju, ale je to vzdy podla zakaznika a jeho pohybov. Urcite nebudu nahlasovat kazdych 10k ked niekto zaraba takuto sumu, alebo firma, co ma take pohyby. Ked ma ale niekto 500 v cistom a zrazu ma 10.000, tak asi ano
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Účty v bankách

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jedna vec je vyvoz hotovosti , teda peniaze v taske cez hranice , tam asi su nejake obmedzenia. Ale co sa tyka prevodu penazi do EU tam som sa nestretol s nijakymi obmedzeniami, akurat kedysi davno par rokov dozadu mi v banke dali pri nejakych transakciach , uz nepametam akych, podpisat ze peniaze s ktorymi nakladam su moje vlastne. Ale 10 000 EUR je v firemnom biznise smiesna suma ak by toto mali preverovat tak nam bude treba este tretiu tajnu sluzbu :)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
mozok
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Pi 12 04, 2013 9:45 am

Re: Účty v bankách

Príspevok od používateľa mozok »

Ja som si v marci tohto roku prevadzal sumu vyssiu ako 10 0000 € z dvoch roznych bank vo svajciarsku a nikto ma nekontaktoval. Ale pocul som uz pribehy, skor v minulosti, kedy pri prevode vacsej sumy z uctu na ucet (neviem presno co bolo myslene pod pojmom vacsia suma, ale myslim ze 5-20 000), dokonca aj v ramci krajiny, bola osoba kontaktovana finacnou policiou. Hlavne kvoli ochrane klienta a jeho majetku, kde sa pytalo, ci o tom prevode dotycna osoba vie. Myslim, ze nie je potrebne sa strachovat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"