Investovanie začiatok

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa Tomtom »

Zdravím,

premýšlal som nad investovaním a chcel by som sa spýtať na pár vecí.

1. dá sa reálne začať investovať do akcií s 500 €? resp. zarobiť na nich napr. 5000€ a to už je celkom slušný kapitál na solídne investovanie, aký máte na to názor?

2. poradíte neakú dobrú knihu o investovaní? link kľudne do PM

3. ako sa dajú kúpiť akcie keď som napríklad v práci od 7 do 18:00 takže stíham len US trh a keby som chcel kúpiť napr nemecké akcie dá sa to neak "naprogramovať" aby sa daný inštrument kúpil napr pri cene 35€ za akciu? lebo keď som to skúšal tak mi písalo že nedá sa obchodovať mimo obchodné hodiny

Ďakujem všetkým
TomTom - vaša navigácia :)
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa rabdo »

SORRY NEDÁ SA!!! :(

a chlapi ti teraz napíšu že prečo... :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa Tomtom »

rabdo napísal:SORRY NEDÁ SA!!! :(

a chlapi ti teraz napíšu že prečo... :D

a to bola odpoved na prvu alebo tretiu otazku?? :D ak na prvu tak mi je to luto a pojdem sa poobzerat po niecom inom, bo fakt 10 litrov dohromady dat ako nieje nemozne ale dat 10 litrov dohromady ktore mam "navyse" je pre dost ludi nemozne...tak to je dost naprd potom pre mna :(

a keby som pouzival paku, ak je paka 1:200 a mam cca 500 eur to je hodnota uctu teoreticky 10 000 :)
TomTom - vaša navigácia :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa Istiach »

V podstate mas vsetko na fore, len pohladaj.

Ale tak aby som ta navnadil, mozes si kuknut toto: http://ako-investovat.sk/clanok/512/vyb ... alou-sumou" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa Rado »

S takým menom potrebuješ poriadnu navigáciu. :D

Špekulovať s 500€ môžeš, ale spraviť 1000% zhodnotenie, aby si mal 5000€…? :) 5000 sú smeti a nie suma, ktorá je vhodná na solídne investovanie.
Na začiatok si pozri tento web, aby si sa priblížil svojmu menu a trochu sa zorientoval. Knihu si potom vyberieš. Teraz ju nepotrebuješ.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa Tomtom »

Aby som dal všetko na pravú mieru, pár mesiacov sa tomu venujem, čítam predovštkým toto fórum, otvoril som si demo účet u XTB (ja viem nieje to naj "broker" ale maju dobre webinare) a celkom sa mi darilo obchodoval som forex (prve demo cize 2 mesiace som mal zhodnotenie 50 % kde som urobil z 500€ na 750 € teraz mam druhe demo kde mam ucet 10 000€ a za cca mesiac som uz nazbieral cca 900€ co je neakých 9 percent) ale vrrátim sa k téme, zorientovaný som celkom slušne :) čítam jednu knižku od 2 pánov (určite viete ktorý maju web financnik.cz) ale este som tam nebol :D
TomTom - vaša navigácia :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15965
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1448 times

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tomtom napísal:Aby som dal všetko na pravú mieru, pár mesiacov sa tomu venujem, čítam predovštkým toto fórum, otvoril som si demo účet u XTB (ja viem nieje to naj "broker" ale maju dobre webinare) a celkom sa mi darilo obchodoval som forex (prve demo cize 2 mesiace som mal zhodnotenie 50 % kde som urobil z 500€ na 750 € teraz mam druhe demo kde mam ucet 10 000€ a za cca mesiac som uz nazbieral cca 900€ co je neakých 9 percent) ale vrrátim sa k téme, zorientovaný som celkom slušne :) čítam jednu knižku od 2 pánov (určite viete ktorý maju web financnik.cz) ale este som tam nebol :D
Tak potom sa prečo pýtaš na takú hovadinu, či sa dá ,,nejak "naprogramovať" aby sa daný inštrument kúpil napr pri cene 35€ za akciu ?,,

Načo sa to vlastne pýtaš, ked už gambluješ v XTB na vysokú páku? Normálny broker ti pri akciách dá paku 1:2 aj to iba od sumy 2000 USD...

To čo robíš teraz v XTB nie je ani náhodou investovanie. Nie je to dokonca ani trading ( obchodovanie ), lebo keby si analyzoval to čo robíš, prišiel by si na to, že len chytáš šťastie za gule. Na deme sa vyhráva. Potom vsadíš 500 živých a zahučíš. Pridáš dalších 500 a znova zahučíš. Potom si kúpiš kurz od ,,dvoch pánov,,..alebo iných a stratíš ďalších pár mesiacov, či rokov, aby si zistil, že predávajú len ilúzie. Nakoniec na 99% skončíš na cintoríne ,,loserov,, a na 1% sa nevzdáš až kým nezačneš byť reálne ziskový. To však prídeš na to, že buď tomu obetuješ život (a doterajšiu prácu), alebo sa ti to jednoducho neoplatí...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa Tomtom »

Juggler dakujem za tvoju odpoved, ale ja som sa pytal ako sa da nastavit kupa akcie aj ked niesom pri PC lebo nestiham otvorenu burzu.

Tak za prve myslim ze neaky hlupy "seminar" od "dvoch panov" by som si nekupil!

Ja viem ze XTB je naprd ale neviem kde mám začať a čo robiť, tak mi poraď, poraď nováčikovi ktorý sa tomu chce reálne venovať a baví ho to (nemyslim obchodovanie cez XTB ale napr články tu na webu alebo diskusii) a verím že snaď to raz pochopím, ale ako začať?

Ďakujem
TomTom - vaša navigácia :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15965
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1448 times

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tomtom napísal:Juggler dakujem za tvoju odpoved, ale ja som sa pytal ako sa da nastavit kupa akcie aj ked niesom pri PC lebo nestiham otvorenu burzu.
Samozrejme, že sa dá. Veď to je základ. Zadáš limitný príkaz (LMT = limit nad ktorý sa nesmie kúpiť) s platnosťou, kým to nezrušíš ( GTC = goog till cancelled ) a ono sa ti to kúpi ked tá cena tam dôjde. Takisto sa dajú dopredu zadať všetky parametre. Že sa ti kúpi, aj predá...čiže vyberie zisk, alebo zastaví strata. Správne by sa malo len takto obchodovať. Vravíme tomu set-up. Pozri napr. dnešný set-up od Coudyho.

Ako začať?
Presne takto. Od základov. Klaď si otázky a hladaj na nich odpovede. Všetko je na webe...pozdejšie, ked budeš rozumieť základom, tak sa môžeš špecializovať a prečítať si aj nejakú múdru knižku.
Chod na to postupne. Také niečo, že si kúpiš jednu knižku a z nej sa naučíš všetko - to neexistuje. Musíš začať od základov. To, že sa tomu venuješ už 2 mesiace a ešte nevieš ako sa zadávajú príkazy u brokera, to je akoby si sa pýtal na malú násobilku, ale ešte nevedel narátať do 10.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4104
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

TomTom, ja som pred 2 rokmi cez XTB preflakal takmer 5000 EUR. Stvrtinu z toho ako poplatky vo forme spreadov a swapov, zvysok ako obchody do nespravneho smeru.

Ak si myslis ze popri zamestnani a beznom zivote ked si najdes 2 hodiny denne casu a nalady na studium na internete, ze vdaka tomu zacnes uspesne obchodovat a privyrabat si popri vyplate, tak si asi na omyle a skoncis podobne ako ja. Ber do uvahy ze proti tebe stoja profici co nad tym spekuluju na plny uvazok cele roky a nie nejaky skolkari. Maju preratane vsemozne pravdepodobnosti, maju k dispozicii nastroje a informacne kanaly za ktore by si musel platit tisicky eur mesacne.

Ziadna zlata bana s peniazmi porozhadzovanymi lahko dostupne kazdemu kto pojde okolo a na chvilku sa pozastavi to nie je. Aj ked na deme mozes mat taky pocit. A ze ostatni ludia su len debili co si ich proste nezoberu lebo su tupi, ale radsej dalej chodia do roboty.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa rabdo »

Tomtom napísal:ak na prvu tak mi je to luto a pojdem sa poobzerat po niecom inom, bo fakt 10 litrov dohromady dat ako nieje nemozne ale dat 10 litrov dohromady ktore mam "navyse" je pre dost ludi nemozne...tak to je dost naprd potom pre mna :(

no vidíš ako krásne si si odpovedal aj sám. máš 100% pravdu. pre koho je vzácnych aj 500€ a nevie v reálnom živote vyrobiť na svoje potreby + niečo navyše o čo môže pri investovaní prísť jednoducho na burzu neparí!!!


ak máš naozajstný záujem učiť sa, zober si príklad s kávičkára. chlap má svoj business (má aj na poriadny účet) a dokáže sa už druhý rok venovať - učiť, burze LEN cez papier trading a tak si hľadá svoju výhodu na burze, trénuje disciplínu, znáša straty. viem nieje to ako na reálnom účte ale ako príprava na vstup do sveta tradingu VEĽMI VHODNÉ.

PS: prečo demuješ z účtom 10.000, keď máš na začiatok len 500 ??? nechápem
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa ice809 »

rabdo - tak nejak :)

Kristen Stewartová vydělala za 15 minut 500 tisíc dolarů

Hvězda filmové ságy Stmívání Kristen Stewartová za patnáct minut inkasovala 500 tisíc dolarů. Ne však pro sebe, ale pro oběti hurikánu Sandy. Řekl to Harvey Weinstein, jeden z producentů koncertu 12.12.12, jehož výtěžek šel právě na pomoc obětem přírodní katastrofy. Za patnáct minut hereččina času zaplatil předem a hotově půl milionu dolarů nejmenovaný princ ze Středního východu, jehož identitu Weinstein neprozradil.
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa Tomtom »

rabdo napísal: no vidíš ako krásne si si odpovedal aj sám. máš 100% pravdu. pre koho je vzácnych aj 500€ a nevie v reálnom živote vyrobiť na svoje potreby + niečo navyše o čo môže pri investovaní prísť jednoducho na burzu neparí!!!


ak máš naozajstný záujem učiť sa, zober si príklad s kávičkára. chlap má svoj business (má aj na poriadny účet) a dokáže sa už druhý rok venovať - učiť, burze LEN cez papier trading a tak si hľadá svoju výhodu na burze, trénuje disciplínu, znáša straty. viem nieje to ako na reálnom účte ale ako príprava na vstup do sveta tradingu VEĽMI VHODNÉ.

PS: prečo demuješ z účtom 10.000, keď máš na začiatok len 500 ??? nechápem
Takže ja dokážem si zarobiť celkom slušne na moje potreby aj niečo navyše, ale každé euro som si poctivo odmakal, a preto nechcem pchať prachy do toho čo nepoznám, ako si písal najrozumnejšie bude paper trading.

Ako tak ale čítam toto fórum tak mi pripadá že investovanie je len pre majetných ľudí, a my obyčajný nemáme šancu lebo makáme 12 hod denne, tiež som si všimol že,každý čo tu napíše že kam investovať neaké svoje tažko zarobené finančné prostiedky Vy ho doslova zostrelíte odpoveďami typu, radšj ich miň a pod. Ten človek tu prišiel po radu, tak isto ako aj ja, chcem sa učiť a mal som nápad či by sa dalo aj s 500 eurami pomaly bez používania páky (nikdy som nepovedal že by som reálne chcel obchodovať cez XTB!) cez neakého slušného brokera, a možno bude lepšie 1000 eur ale to uvidím až budem pripravený postaviť sa na burzu a nechať všetku zodpovednosť za tie peniaze na mne.

Skúste si aj Vy spomenúť ake boli vaše začiatky, tiež ste chceli pomoc, poradiť sa, pokecať s niekym o tradingu, teraz ste frajeri keď x rokov obchodujete na burze a ste finančne za vodou, ale aj ja chcem začať niekde aby som si mohol dovoliť čo chcem a neskončil ako neaký makač až do smrti.

Ďakujem všetkým za odpovede...
TomTom - vaša navigácia :)
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa ice809 »

Odpust nam to :)
Zalezi co bys chtel obchodovat. Mne to na zacatku bylo jedno, hlavne at to sype.
Z te doby mi zustal ucet na Oanda.com a tam muzes poslat kolik chces, treba 10$ ale over si to. Paku nastav na 0 - 2 a udelej z tech 10ti - 20. A klidne si zde zaloz vlakno a pis obchody. Chvala i kritika uz prijde sama :)
A potom zacnes mit konkretni dotazy na ktere pujde lepe odpovedet.
Kazdy zde dela uplne neco jineho a kazdy se uz poradne zapotil, tak necekej ze ti nekdo povi kup za 20K XY a pockej 3 mesice :)
Pokud chces knizku tak si nejakou kup, jedno jakou, pokud te to zacne bavit, tak ji stejne prectes dvakrat, a nebo poznas ze byla napsana na kseft a jsou tam same nesmysly.

Rekni si co by ti asi vyhovovalo a rozvijej tema, tady ti kazdy kdo ma co k tematu rici rad odpovi. :)

Ted jsem si precetl jeste jine tve prispevky. 9% umis, co tedy chces vedet?
Dej tam prachy, a delej. Vic uz neni potreba :) ale s penezma je to rozdil.
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa Tomtom »

ice809 napísal:Odpust nam to :)
Zalezi co bys chtel obchodovat. Mne to na zacatku bylo jedno, hlavne at to sype.
Z te doby mi zustal ucet na Oanda.com a tam muzes poslat kolik chces, treba 10$ ale over si to. Paku nastav na 0 - 2 a udelej z tech 10ti - 20. A klidne si zde zaloz vlakno a pis obchody. Chvala i kritika uz prijde sama :)
A potom zacnes mit konkretni dotazy na ktere pujde lepe odpovedet.
Kazdy zde dela uplne neco jineho a kazdy se uz poradne zapotil, tak necekej ze ti nekdo povi kup za 20K XY a pockej 3 mesice :)
Pokud chces knizku tak si nejakou kup, jedno jakou, pokud te to zacne bavit, tak ji stejne prectes dvakrat, a nebo poznas ze byla napsana na kseft a jsou tam same nesmysly.

Rekni si co by ti asi vyhovovalo a rozvijej tema, tady ti kazdy kdo ma co k tematu rici rad odpovi. :)

Ted jsem si precetl jeste jine tve prispevky. 9% umis, co tedy chces vedet?
Dej tam prachy, a delej. Vic uz neni potreba :) ale s penezma je to rozdil.
9% pch ale v reale no neviem, mal som obchod, nechtiac som kupil miesto 0,1 lotu na forexe cca 5 lotov takze to bolo obrovska ciastka :) ale nechal som to tak, nastavil som zhruba SL a TP po prvom dni som bol - 700 eur, to by som v reale nevydrzal, ale kaslal som na to a na dalsi den vybral zisk 400 eur lebo som sa bal ze zas to pojde do minusu :D v tom je rozdiel medzi realom a demo uctom teda jeden z rozdielom, chcem sa len opytat ked nebrat do uvahu XTB odkial brat aktualnu kupnu cenu akcii? z neakej stranky??
TomTom - vaša navigácia :)
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa ice809 »

Za realtime data vsude platis. Co chces obchodovat a jak?
Myslim ze by sis mel najit nejake line akcie a ty koupit. Nejlepe s dividendou a cekat. Uz budes na trhu a uvidis jak se budes citit.
Ale to uz je velmi subjektivni nazor. Pokud chces obchodovat intradenne tak to ja neumim, tak ti s tim nepomuzu. :)
Muzes si zalozit modelove portfolio treba na yahoo.com, marketwatch.com, http://www.wikinvest.com" onclick="window.open(this.href);return false;, nebo kdekoli jinde a kupovat akcie podle tipu co najdes zde na foru a uvidis jak se dari ostatnim.
Muzes si to psat klidne do notysku.
Napis co za styl se ti momentalne libi, pak ti muze nekdo predat sve zkusenosti.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15965
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1448 times

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tomtom napísal: ... tiež som si všimol že,každý čo tu napíše že kam investovať nejaké svoje tažko zarobené finančné prostiedky Vy ho doslova zostrelíte odpoveďami typu, radšej ich miň a pod. Ten človek tu prišiel po radu, tak isto ako aj ja, chcem sa učiť a mal som nápad či by sa dalo aj s 500 eurami pomaly bez používania páky (nikdy som nepovedal že by som reálne chcel obchodovať cez XTB!) cez neakého slušného brokera, a možno bude lepšie 1000 eur ale to uvidím až budem pripravený postaviť sa na burzu a nechať všetku zodpovednosť za tie peniaze na mne.

Skúste si aj Vy spomenúť ake boli vaše začiatky, tiež ste chceli pomoc, poradiť sa, pokecať s niekym o tradingu, teraz ste frajeri keď x rokov obchodujete na burze a ste finančne za vodou, ale aj ja chcem začať niekde aby som si mohol dovoliť čo chcem a neskončil ako neaký makač až do smrti.

Ďakujem všetkým za odpovede...
Tu neide o zostrelovanie ľudí. My každého varujeme pred stratami. Pretože burza je predovšetkým o stratách, ale každý nováčik vidí len zisky. A keď príde taký ako si ty, čo na deme u XTB niečo ľahko zarobil...a má predstavu, že z 500 spraví 5000 ľavou zadnou...tak musíme to varovanie zdôrazniť a podčiarknúť, že takto to v reále nefunguje!

Takže ľudia, čo sem prídu s nápadom investovať 10, 20 , 100K a chcú zarobiť bez rizika a bez vedomosti...tak im nemôžeme donekonečna vysvetlovať, že žiadny istý zisk mimo termínovaného vkladu NEEXISTUJE.

Väčšina ľudí sem neprichádza z nadšením a fanatizmom obetovať tisíce hodín štúdiu ako zarobiť peniaze...väčšina si to predstavuje ako ,,Hurvínek válku,,: opýtam sa na radu - vložím peniaze - zarobím.

P.S. zase sa pýtaš na základy...,,odkial brať kúpnu cenu akcií,, ...Prosím Ťa nebuď lenivý a začni štúdiom tých článkov. Nájdeš tam aj dva články odo mňa kde vysvetlujem základy tradingu a dávam konkrétne linky na konkrétne finančné portály.

Komu sa nelení, tomu sa zelení.
Good luck.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa Tomtom »

JUGGLER napísal: Tu neide o zostrelovanie ľudí. My každého varujeme pred stratami. Pretože burza je predovšetkým o stratách, ale každý nováčik vidí len zisky. A keď príde taký ako si ty, čo na deme u XTB niečo ľahko zarobil...a má predstavu, že z 500 spraví 5000 ľavou zadnou...tak musíme to varovanie zdôrazniť a podčiarknúť, že takto to v reále nefunguje!

Takže ľudia, čo sem prídu s nápadom investovať 10, 20 , 100K a chcú zarobiť bez rizika a bez vedomosti...tak im nemôžeme donekonečna vysvetlovať, že žiadny istý zisk mimo termínovaného vkladu NEEXISTUJE.

Väčšina ľudí sem neprichádza z nadšením a fanatizmom obetovať tisíce hodín štúdiu ako zarobiť peniaze...väčšina si to predstavuje ako ,,Hurvínek válku,,: opýtam sa na radu - vložím peniaze - zarobím.

P.S. zase sa pýtaš na základy...,,odkial brať kúpnu cenu akcií,, ...Prosím Ťa nebuď lenivý a začni štúdiom tých článkov. Nájdeš tam aj dva články odo mňa kde vysvetlujem základy tradingu a dávam konkrétne linky na konkrétne finančné portály.

Komu sa nelení, tomu sa zelení.
Good luck.
To je pravda o tom riziku, ja si nemyslim ze je lahke zarobit na burze neake peniaze, ja som sa len pytal ci sa to len da :)

Idem kuknut tie clanky, diki za rady
TomTom - vaša navigácia :)
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa ice809 »

Presne jak pise Juggler, Ja jsem se ucil tak, ze jsem si to psal a pak jsem zacal delat i WW.valueinvesting.cz
Penize z burzy nejsou zadarmo. Jsou tezce vydrene. Pokud mas teda zisk :)
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa rabdo »

dal si otázku či sa dá ísť na burzu z 500€ a zarobiť 5000€ ???

ja si osobne myslím že SORRY ale NEDÁ SA !!!,

a tak sú len dve možnosti:

A: zober tých 500€ a niečo pekné si dopraj v živote
alebo
B: investuj do vzdelania, študuj, uvažuj, dumaj, demuj, čítaj,pýtaj sa a potom ma presvedčíš o tom že som sa v tebe mýlil
vlastne ešte tretia varianta:
C: zober 500€ choď na burzu, v najlepšom prípade prídeš len o ne, v najhoršom budeš dlžný ešte aj brokerovi !!!

ako sám vravíš je to iba na tebe ako sa rozhodnej

prajem ti len to najlepšie rozhodnutie :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa Tomtom »

rabdo napísal:dal si otázku či sa dá ísť na burzu z 500€ a zarobiť 5000€ ???

ja si osobne myslím že SORRY ale NEDÁ SA !!!,

a tak sú len dve možnosti:

A: zober tých 500€ a niečo pekné si dopraj v živote
alebo
B: investuj do vzdelania, študuj, uvažuj, dumaj, demuj, čítaj,pýtaj sa a potom ma presvedčíš o tom že som sa v tebe mýlil
vlastne ešte tretia varianta:
C: zober 500€ choď na burzu, v najlepšom prípade prídeš len o ne, v najhoršom budeš dlžný ešte aj brokerovi !!!

ako sám vravíš je to iba na tebe ako sa rozhodnej

prajem ti len to najlepšie rozhodnutie :D
Skusim to B-cko :) zatial budem setrit prachy urcene na trading pocas studia :)
TomTom - vaša navigácia :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4104
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Fajn rozhodnutie.

Aj ked A) by tiez nebolo hlupe, aj ked sa ti to mozno zda. Nadalej sa zahravas s myslienkou lahkeho zbohatnutia na burze a to ta dost pravdepodobne postupom rokov bude stat kopu zbytocne strateneho casu, energie a financii, coho si mohol byt usetreny.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

TomTom, ked mas otazku, tak sa vzdy najprv sam seba spytaj ako by si mohol odpoved najst bez cudzej pomoc. V 90 % pripadov ti pomoze kamarat Google.
Ako tu uz viac krat zaznelo, nikoho nebavi vysvetlovat "ako sa rata do 10"
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa filip glasa »

nech sa chalan pyta. Aspon je tu zivo a obsah pribuda :D
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa Tomtom »

filip glasa napísal:nech sa chalan pyta. Aspon je tu zivo a obsah pribuda :D
Diki, ako jediný si našiel pozitívum k mojim "hlúpim" otázkam, máte pravdu aj pán Cmorej, ano dá sa to nájst na googli, ale ja preferujem odpovede ľudi v takom real-time čase, nie proste len dáky článok, každý človek je špecifický a aj moja otázka bola špecifická vzhľadom na môj profil resp. situácií v akej sa nachádzam
TomTom - vaša navigácia :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7082
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa jogo »

Tomtom z 500 eur urobis 5000 Eur na burze asi s takou pravdepodobnostou ako v rulete.Prestan snivat a zacni pracovat.
10% rocne je taky standart, ktory dlhodobo dosiahnu uspesni podnikatelia alebo burziani. Viac dosiahnu iba nahodne fluktuacie alebo zopar vyvolenych jedincov, ktori to snad dokazu a neni to nahodna fluktuacia rozdelenia zisku.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa davoo »

jogo napísal:Tomtom z 500 eur urobis 5000 Eur na burze asi s takou pravdepodobnostou ako v rulete.Prestan snivat a zacni pracovat.
10% rocne je taky standart, ktory dlhodobo dosiahnu uspesni podnikatelia alebo burziani. Viac dosiahnu iba nahodne fluktuacie alebo zopar vyvolenych jedincov, ktori to snad dokazu a neni to nahodna fluktuacia rozdelenia zisku.
Jogo, nezavádzaj s tou performance a uvádzaj ju k veľkosti kapitálu.

Tomtom, ty dávaš také otázky, ktoré sú veľmi individuálne. 500 na 5K nie je problém pri profitabilite, ale 500tis. na 5 mega v krátkom čase už bez koksu moc nedáš, keď to bude celý tvoj net worth.

Keď chceš začať treba angličtinu, vyššie IQ a nemať osobný život. Treba začať tu http://jobs.efinancialcareers.com/Trading.htm" onclick="window.open(this.href);return false; alebo potom sám na wikipédii, investopedii, etc. Potom už budeš vedieť kade ďalej, ale je tam šialená úmrtnosť.
Naposledy upravil/-a davoo v Pi 13 09, 2013 8:33 pm, upravené celkom 2 krát.
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa Tomtom »

jogo napísal:Tomtom z 500 eur urobis 5000 Eur na burze asi s takou pravdepodobnostou ako v rulete.Prestan snivat a zacni pracovat.
10% rocne je taky standart, ktory dlhodobo dosiahnu uspesni podnikatelia alebo burziani. Viac dosiahnu iba nahodne fluktuacie alebo zopar vyvolenych jedincov, ktori to snad dokazu a neni to nahodna fluktuacia rozdelenia zisku.
Čo je na snívaní zlého? Ale máte pravdu, 1000% urobit dokáže asi jedine pán Juggler, a ako napísal dosť agresívnym obchodovaním, ale viete čo som z toho vštkého zobral? Že všetci máme rovnakú šancu sa presadiť, či už v práci, na burze, ale rozdiel v úspechu je v našich schopnostiach zručnosti a hlavne vedomostiach. Vďaka konečne som sa pevne rozhodol že radšej budem pokračovať v tom čom som dobrý :) V mojej práci a v snahe dosiahnuť moju vysnívanú prácu.

Ďakujem ešte raz všetkým za reakcie

P.S. jogo ja makám každý deň, tak sa do mňa nenavážaj že nemakám, keď nevieš radšej mlč!!! to o tom zhodnotení bola normálna otázka s trošku snívanim či poznáte niekoho kto to dokázal to je všetko !
TomTom - vaša navigácia :)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal:Tomtom z 500 eur urobis 5000 Eur na burze asi s takou pravdepodobnostou ako v rulete.Prestan snivat a zacni pracovat.
10% rocne je taky standart, ktory dlhodobo dosiahnu uspesni podnikatelia alebo burziani. Viac dosiahnu iba nahodne fluktuacie alebo zopar vyvolenych jedincov, ktori to snad dokazu a neni to nahodna fluktuacia rozdelenia zisku.
Uspešní podnikatelia alebo burziani dlhodobo robia isto štandard 10%, ale celkový kapitál sa rozdeľuje na vlastný a cudzí. Z toho dôvodu je ich výkonnosť na tom vlastnom iná. Ak sa chce niekto uživiť s vlastným kapitálom, tak potrebuje buď robiť viac ako 10% alebo navýšiť kapitál, aby ho tých 10% aj uživilo.
Preto Tomtom môžeš začať s 500€, ak bude celkový 20000€. Potom aj pri výkonnosti 10% a tvojom podiele 25% bude tvoja výkonnosť 100% ročne z vlastného kapitálu. Už len dosahovať tých 10% a mať ten cudzí kapitál s takými podmienkami.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa Rado »

davoo napísal: 500 na 5K nie je problém pri profitabilite, ale 500tis. na 5 mega v krátkom čase už bez koksu moc nedáš, keď to bude celý tvoj net worth.
Tak toto som nepochopil.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7082
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa jogo »

Tomtom napísal:P.S. jogo ja makám každý deň, tak sa do mňa nenavážaj že nemakám, keď nevieš radšej mlč!!! to o tom zhodnotení bola normálna otázka s trošku snívanim či poznáte niekoho kto to dokázal to je všetko !
Sorry, myslel som pracovat na burze, tzn. zacni realne obchodovat nejake mikro alebo este lepsie nano loty a postupne sa otukavaj, ak chces ist obchodovat na burzu.
500 Eur je tak akurat dost na ucenie sa, aby to velmi nebolelo, ak ich stratis.
Ale na nakup akcii je to zalostne malo, lebo len poplatok za nakup - predaj bude nejakych 20 euro, cize velmi vela na taketo male pozicie.
Davat ti tu rady, co a ako obchodovat ti nepomoze, lebo vzdy to skonci tym, ze sa mi tu stari diskuteri natahujeme, co je lepsie a pytajuci ma z toho nakoniec riadny galimatias.
Apropo 1000% rocne nerobi ani Juggler, podarilo sa mu to len raz v zivote aj to s malym uctom kamarata, ktory ho poprosil, aby sa pokusil zachranit jeho zbytky uctu, kde prerobil 90% kapitalu.
Najviac tu zhodnotil ucet za posledne 3 roky Canslimer a jeho zhodnotenie bolo tusim okolo 40% p.a. a bol rekorderom v tej Janotikovej knihe o cs-traderoch.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7082
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa jogo »

davoo napísal:500 na 5K nie je problém pri profitabilite
Davoo si mozno rok na burze, tak tu nepis taketo bludy, ze to nie je problem.
Sem tam sa to nahodne niekomu podari, ale je to len cista nahoda a ziaden opakovatelny vysledok.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa davoo »

Asi si ma s niekým mýliš. Keď máš štatistickú výhodu, tak to asi náhoda nebude. Stačí len dostatočný počet pokusov na to, aby sa prejavila. 500 eur nie je vysoká suma na takéto šaškovanie. Myslím, že forexsaint robí tieto veci, vyhľadaj si ho.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa Rado »

Myslím, že slovo šaškovanie to celé vystihuje. Rozdiel medzi 500€ a 500k € je v troch nulách. Kto bude šaškovať s malou sumou bude aj s veľkou. Kto sa s malou sumou vypracuje, ak mu to umožní likvidita, bude dosahovať rovnaké výsledky aj s veľkým účtom.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7082
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa jogo »

davoo napísal:Asi si ma s niekým mýliš.
Pamatam si ta este zo zruseneho webu Viktora Vera... :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Investovanie začiatok

Príspevok od používateľa davoo »

jogo napísal:Pamatam si ta este zo zruseneho webu Viktora Vera... :)
Jaj, ale Viktor bol aktuálny pár mesiacov na prelome 2011-2012. To som tam riadne zadieral, dobre, že je to zrušené. Som na teba zabudol, prepáč. Bohvie, čo je s ostatními.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"