je lepsie investovat naraz alebo "sporenim"

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
david2366
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Št 24 01, 2013 12:36 pm
Has thanked: 3 times

je lepsie investovat naraz alebo "sporenim"

Príspevok od používateľa david2366 »

dobry den,

chcem zrusit IŽP a peniaze ,ktore tam kazdy mesiac posielam presmerovat do fondov . jedna sa len o nejakych 40 eur mesacne, ma to vobec vyznam taketo male sumy posielat do fondov (napr. ING fond svetovych akcii) alebo je lepsie davat ich na sporiaci ucet s najvyssim urokom co najdem?
alebo poradite nieco ine s takouto sumou?
antibankar
Active Member
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut 21 08, 2012 12:19 pm

Re: je lepsie investovat naraz alebo "sporenim"

Príspevok od používateľa antibankar »

možností je viac či už kúpa akcií MATRIX BANKY, alebo termínovaný vklad s výnosom -9% alebo do PFNIF s výnosom -50%, alebo poistenie alkoholik
matrixbanka.wbl.sk - poistenie investovanie
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: je lepsie investovat naraz alebo "sporenim"

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ano ma, ale ING fondy su vo vseobecnosti dost drahe na spravu. Ak tento nie je nahodou vynimka, poobzeral by som sa radsej po inych fondoch
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: je lepsie investovat naraz alebo "sporenim"

Príspevok od používateľa filip glasa »

Daval by si na sporiaci ucet a potom by si naraz nakupil fondy? Lepsie je rovno priebezne kazdy mesiac sporit do fondov. A neobmedzuj sa na ING. V ponuke su na Slovensku desiatky spravcov a stovky fondov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"