uniqa vital zivot special - vyhodne?

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
magalanes
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 12 12, 2008 8:59 am

uniqa vital zivot special - vyhodne?

Príspevok od používateľa magalanes »

zdravim,

kamarat dostal takuto ponuku poistenia:
uniqa vital zivot special
poistna doba 32 rokov, poistna suma pre pripad umrtia a dozitia 10 000 E, mesacne poistne 21,38 E, pripoistenie drobnych urazov 1000 E, mesacne poistne 0,50 E, spolu 21,88 E. Vo veku 65 rokov vyplatia 10 000 E + podiel na zisku, v pripade umrtia bude vyplatena opravnenym osobam poistna suma 10 000 E + aktualny podiel na zisku.

ked ratam, 21.38*12*32 = 8209.92 a oni idu vyplatit 10 000 pri doziti ci smrti (jedno z tychto urcite nastane)?
technicka urokova miera 2.5% p.a., keby som ratal buducu hodnotu v exceli (fv) tak je to 12 557.99 E no ale aj tak...

nikde nebolo uvedene ci je to smrt akakolvek alebo len smrt urazom, ale aj keby to bola len smrt urazom, aj tak to znie neuveritelne
na stranke UNIQA som nenasiel o poistenie akej smrti ide.

v com je hacik?
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: uniqa vital zivot special - vyhodne?

Príspevok od používateľa incognito »

No je to KZP, ak sa kamarat dozije konca zmluvy (32 rokov), vyplatia mu 10000€. Ak medzitym umrie, pozostalym vyplatia tych 10 000€.

Je to krytie akejkolvek smrti, kedze je to asi "dnesna" ponuka, TUM bude 2,5% ako pises a akolkovek ratam, stale sa to neoplati a pravdou zostava, ze KZP je hlupost.
magalanes
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 12 12, 2008 8:59 am

Re: uniqa vital zivot special - vyhodne?

Príspevok od používateľa magalanes »

O nevyhodnosti zivotneho poistenia najma kapitaloveho som cital na blogu Petra Cmoreja - rad by som poznal aj jeho nazor.
Len sa mi zda, ze poistenie akejkolvek smrti je dost drahe na 32 rokov(do 65) a ak mu v pripade dozitia vratia celu sumu zaplateneho poistneho (aj ked casova hodnota penazi), nezda sa mi to az tak nevyhodne.
Dlhodoba urokova miera 2.5 % p.a. je zrejme menej ako bude dlhodoby priemer na akciach, ale asi nie ovela menej, ako bude dlhodoby priemer na term. vkladoch (no nepozname buducnost).
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: uniqa vital zivot special - vyhodne?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

cena toho poistenie je cca 7,5 Eura mesacne. Hod si tych zvysnych 14 Eur do kalkulacky, vypocitaj si pri roznych urokovych mierach vysledok za 32 rokov a sama uvidis. Nie je to ani dobre poistenie, ani dobre sporenie. Nanic zmluva.
bebina
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 04 11, 2013 1:23 pm

Re: uniqa vital zivot special - vyhodne?

Príspevok od používateľa bebina »

zaujímal by ma váš názor, čo by mal klient v tomto prípade s tými 14,- eurami mesačne urobiť - berme príklad človeka, ktorý nemá viac peňazí voľných ako tých cca 21, Eur a chce byť aj chránený - poistený na smrť na 10.000,- Eur a aj si čosi nasporiť na dožitie...viete s takouto malou čiastkou, mesačne splácanou, urobiť niečo výrazne viac ako ponúka Uniqa?...pri každom ďalšom účte sú, pokiaľ viem, poplatky a keď sa to zráta za tie mesiace a roky...alebo sa mýlim? ...nie je problém investovať ľuďom, čo majú peniaze...lebo vždy platilo a platí príslovie, že " peniaze plodia peniaze"...ale keď ich je iba tak medzi prsty?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: uniqa vital zivot special - vyhodne?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to mas sice pravdu, ale aj tak by som si v takomto pripade zvoli IZP a nie kapitalko, kde sa mu len znehodnotia peniaze
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: uniqa vital zivot special - vyhodne?

Príspevok od používateľa incognito »

V takom pripade aky si pisal, je lepsie IZP, (pripadne za istych okolnosti moze byt aj niektore RZP), pretoze ak by si pri kapitalovom ZP chcel v buducnosti nieco menit (navysovat, znizovat,...), tak dostanes aktualnu TUM v case uskutocnenia zmeny a to bude zrejme od bud. roka 1,5%...
bebina
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 04 11, 2013 1:23 pm

Re: uniqa vital zivot special - vyhodne?

Príspevok od používateľa bebina »

takže v podstate súhlasíte, že pri takej nízkej mesačnej splátke poistenie nie je až taká zlá cesta...akurát by ste zvolili IŽP alebo RZP...keďže ponúknutý produkt Vital život špeciál je bez zdravotného ocenenia, môže byť práve v zdravotnej karte príčina, prečo aj investíciam naklonený klient si práve tento typ poistenia uzatvoriť nemôže...čo navrhujete v takom prípade ako výhodnejšiu alternatívu?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: uniqa vital zivot special - vyhodne?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

neporozumel som otazke. KZP je zla cesta
magalanes
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 12 12, 2008 8:59 am

Re: uniqa vital zivot special - vyhodne?

Príspevok od používateľa magalanes »

1. to znamena, ze cena poistenia 33 rocneho muza na 32 r. (do 65) na akukolvek smrt na sumu 10k E je cca 7,50 E mesacne. Druha vec je, ci ma vyznam poistit akukolvek smrt na 10k E.

2. ukladat 14 E mesacne 32 rokov pri 2,5% p.a. - to je buduca hodnota 8223,19 E
Pri 4% p.a.je to 10 873,77 E [=FV(0,04/12;32*12;-14)]
Tak dostat 10k EUR je vynos cca 3,6% p.a. - zrejme menej, ako akcie, ale viac, ako na term. vkladoch, garantovane (relativne). Toto je uz po odpocitani provizii a nejakych poplatkov.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: uniqa vital zivot special - vyhodne?

Príspevok od používateľa incognito »

Vacsina, ak nie kazde, ZP sa da nastavit bez zdravotneho ocenenia, otazne len je na ake sumy... neviem ci je je prave UNIQA na toto speacializovana cez tento produkt, silne o tom pochybujem...

Poslednej otazke som tiez celkom neporozumel, neviem na aku alternativu sa pytas. Napis co presne potrebujes a potom skusime najst nieco, co by ti vyhovovalo :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"