Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4076
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 71 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

jogo napísal: Tak teraz uz si ani nie som isty, ci viem, co je to vobec drawdown :)
Vies to dobre. Je to "pomer aktualnej equity v case zaciatku drawdownu (a konca drawdownu) takze je to prave ten relative ktory je 58%". Ako predstavitel laickej verejnosti ti rozumiem, ked drawdownami oznacujes toto.

To ze Mika a dalsich 1000 traderov sa medzi sebou bavia este o 10 inych typov drawdownov vyznamu sledovania ktorych rozumeju len oni, to je vedlajsie.


To Filip:

Obchodnici s akciami a dlhopismi na urcity cas poskytuju ich ucet realnym fabrikam/podnikom ktore si tie peniaze beru ako "pozicku". A tie fabriky/podniky za ten cas vyprodukuju dalsie domy/obilie/elektroniku navyse, ktora tu dovtedy nebola. Je to trochu rozdiel.

To ze tu mame EUR/USD a celu naslednu masineriu okolo toho je dosledok len toho, ze 1000 typkov okolo Obamu a 1000 okolo Merkelovej sa boja, aby svoj vplyv a zisky nestratili v prospech tej druhej skupiny. Moc vytvorit a vlozit do obehu velke mnozstva vseobecne akceptovanych penazi je predsa super biznis. A nastroj na ziskavanie prace od stoviek milionov ludi skrytym sposobom.
Chces aby ti murari prerobili byt, alebo robotnici vyrobili a dali auto? Das im peniaze a urobia ti to bez reci. A ak by si mal doma tlaciarnicku na biliony, tak by si nechcel o nu prist v prospech ineho chlapika. Radsej by ste si robotnikov rozdelili na polovicu. Aj ked vznikne prakticky zbytocna skupina spekulantov ktori sa na tom budu prizivovat, ale ovela menej nez ty.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa filip glasa »

Obchodnici s akciami a dlhopismi na urcity cas poskytuju ich ucet realnym fabrikam/podnikom ktore si tie peniaze beru ako "pozicku".
Nie je pravda. Kapital alebo pozicku podnik ziska v primarnej emisii. Sekundarne obchodovanie uz nijake dalsie peniaze podniku neprinasa. Sekundarne obchodovanie, v kontexte tvojej kritiky forexu, je velmi podobne bez ohladu na to, ci je to dlhopis, akcia alebo menovy par.

Podniky bez problemu ziskavaju kapital aj dlh aj mimo burzy. Burzu v podstate vobec nepotrebuju. A co sa tyka burzy, tak pre nich je dolezity len a len primarny upis. Ak by dalej z ich papiermi obchodovali len penzijne fondy stylom ze sa raz za cas nieco preda, tak to bohate staci na to, aby sa dalo zorganizovat IPO. Ze sa tam okrem toho trapia nejaki pristipkari s objemom par tisic dolarov - to naozaj ziadny podnik nezaujima.
Kukni si dlhopisovy trh - presne takto funguje. Obchoduju len institucie, frekvencia obchodov je nizka, ziadny retail tam nie je.
Domnievat sa ze nejaky investor, co na sekundarnom trhu kupi papiere nejake podniku, podporuje tento podnik kapitalom/uverom, je dost milna predstava.
A este k tomu ako velmi dolezity je primarny upis na burze - 90% penazi pre podniky sa ziskava mimo burzy v bankach, alebo neverejnych upisoch.

Riedenie meny, akcii, dlhu - riedit mozes nie len menu (zvysovanim penazi v obehu) ale aj akcii a dlhu. Napriklad upises nove akcie, alebo novy dlh.
Okrem toho ked uz sme pri akciach, ako zazracne dlhodobo rastu o tych 5-8% + dividendu. No ten samotny rast akcii ak ocistis o rast penaznej zasoby (tlacenie penazi), tak ti zostane v podstate len ta dividenda.
Cize ak kritizujes meny, tlacenie penazi, centralne banky, tak si uvedom, ze akcie (aj dlhopisy) su v tom namocene tiez.

Ak niekto chce zarobit peniaze na burze, tak jedna z veci ktorej by sa mal vyhybat je, ze do obchodovania/investovania bude prenasat svoje svetonazorove a poloticke presvedcenie. Bud to musis investovat cisto pragmaticky, ale na tom stratis peniaze (rovnako ako clenovia Svetovej-Unie-Zlatnikov-Proti-Tomuto-Systemu sa celkom pekne spalili na zlate).
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4076
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 71 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Riedenie akcii - modelovy priklad.

Podnik s nulovou hodnotou (chlapik na ulici) vydal primarnu emisiu 100ks akcii, polovicu z nich si kupil, vlastnis 50% podniku. Podnik tvojim nakupom ziskal nejake peniaze, za ktore kupi stroje a ide vyrabat (snad) uzitocne vyrobky a teda zisk.
O 3 roky sa podnik rozhodne vydat dalsiu emisiu 100ks akcii. Nekupis nic. Si uz len 25% vlastnik podniku, lenze ti ktori kupili tie novo vydane akcie vlozili do podniku peniaze a ty teraz vlastnis uz 25% aj z ich penazi. Slovo "riedenie" je v takomto pripade teda trochu scestne.

Ja som za, aby podniky ziskavali peniaze len predajom dlhu. Pripadne este lepsie - len investovanim vlastnych prostriedkov. Nech sa teda zdruzi par zbohatlikov a spolu nech zalozia podnik, ak je treba vela penazi na rozbeh.

Ked si pozries SP500 inflation adjused, tak tam vidno realnu hodnotu akcii a ze od 2000 stale klesaju. Aj ked vsetci su vo vytrzeni ze v prepocte na sucasne dolare su na historickych maximach. Kto ale od 2000 drzi akcie do teraz, je realne stale v strate. Ak by ich teraz predal a isiel si kupit benzin alebo chleba, tak toho nakupi menej nez keby to urobil v r.2000.
Takze na akciovom modeli a systeme by nebolo nic zle, keby dolare do systemu neboli lubovolne pridavane bez protihodnoty. Takto su do forexu namoceni aj majitelia akcii a urcitym sposobom aj drzitelia hotovosti. Su znevyhodneni a doplacaju na ludi, ktori minaju viac nez produkuju a potom vyzaduju dalsie moznosti ziskania dlhu a teda vpustenie dalsich nekrytych penazi do obehu (de facto - znizovanie realnej hodnoty existujucich dlhov).
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ja som za, aby podniky ziskavali peniaze len predajom dlhu. Pripadne este lepsie - len investovanim vlastnych prostriedkov. Nech sa teda zdruzi par zbohatlikov a spolu nech zalozia podnik, ak je treba vela penazi na rozbeh.
ja som za nech si podniky ziskavaju peniaze ako chcu. Ak sa najde protistrana, tak nech to upisuju kludne aj vo vesmire.

Co som sa ti znazil pisat je to, ze ked nejaky trader obchoduje na sekundarnom trhu s akciami, tak nijako tomu podniku nepomaha v nicom. Je to prense to iste ako ked obchoduje forex. Kupi za jednu cenu, preda za druhu cenu. Z hladiska podniku je to uplne bezvyznamna cinnost.
Cize nema vyznam delit ludi na tych co obchoduju akcie a tych co obchoduju forex. Ani jedny nie su lepsi, alebo horssi v zmysle, ze by to niecomu prospievalo. Neprosieva to nicomu. Je to proste taka hra ludi co sa na burze stretavaju. Ked ich to bavi, tak nech sa tam hraju.
Takze na akciovom modeli a systeme by nebolo nic zle, keby dolare do systemu neboli lubovolne pridavane bez protihodnoty.
No lenze akcionari na tom, ze sa tlacia nove peniaze do obehu, participuju a maju z toho uzitok vacsi ako obchodnici na forexe. Akcionari celeho sveta mozu byt len a len radi, ze sa tie peniaze tlacia. Inak by ani cena akcii nerastla tolko co teraz rastie.

Akcie od zaciatku minuleho storocia rastu tempom 5-10 % rocne (podla statu) a plus k tomu prirataj dividendu vo vyske 2-4% za to storocne obdobie. Inflacia je zase +- za sto rokov 3-7%. Rocne.
Realne vynosy po zapocitani inflacie su teda v rozsahu od 4% vyssie (v krajinach kde nebolo nekake znardonenie a podobne). A to v obdobi ked boli dve svetove vojny, velka hospodarska kriza, kriza v 70tych atd.

To ze od roku 2000 su po zapocitani inflacie v minuse je irelevantne. Mozes si totiz vybrat dalsich 100 obdobi v dlzke 13 rokov, kde by to vyslo inak. Ked vypichnes jeden 13 rocny usek zo stovky inych 13 rocnych usekov, tak to ma vypovedaciu hodnotu nula.

Mozeme nadavat na tlacenie penazi kolko chceme, aj na forex, aj na vlady aj na centralne banky. Realita vsak je taka, ze ak by sa netlacili peniaze, tak nerastu akcie, nerasti trzby a zisky podnikov, nerastli by platy, nerastlo by nic. Jedine co by si mal z drzania investicie by bola dividenda. Co neznamena, ze to musi byt nutne zle. Kludne to moze byt dobry stav. Len ti vysvetlujem, ze v systeme kde sa tlacia nove peniaze do obehu, je celkom fajn mat nejake aktiva (akcie napriklad) a je dost zle mat hotovost. Ale to s obchodovanim na forexe nema vobec nic spolocne.

Len tak nejake cisla z hlavy (mozes si to neskor nastudovat podrobnejsie):

- objem penazi v obehu rasti cca 6-8% rocne od druhej svetovej
- inflacia od druhej svetovej je cca 4-6% rocne
- rast akcii od druhej svetovej je 6-8% rocne
- dividendy od druhej svetovej su cca 2-3% rocne

Kvizva otazka: preco je inflacia nizsia ako tempo rastu penazi v obehu?
Druha kvizova otazka: preco je rast cien akcii dost podobny temu rastu penazi v obehu?
Tretia kvizova otazka: kolko za tu dobu zarobilo zlato?

Urobil by chybu clovek, co by dal vsetky peniaze do akcii? Prave naopak, ak sa tlacia nove peniaze do obehu, tak je dobre mat peniaze v akciach. A vobec to nie je tak, ze akcionari prerabaju na ukor centralnych bank a forex trhu.

A este raz zdoraznim - nema to absolutne ziadny vyznam pri porovnavani spekulativnych obchodov na forexe a spekulativnych obchodov na akciovom trhu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4076
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 71 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mas pravdu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal:Mas pravdu.
:) :D :mrgreen: :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

btw: jogo, minule si chcel odomna dvoma troma vetami napisat preco nezoberiem 10k a nespravim s nich pol miliona.

tak ja by som sa teraz chcel na oplatku opytat, preco sa ma take pytas ked neveris ze je mozne zhodnotit ucet ani o 10% p.a.

zmenil si nazor alebo si ma chcel nachytat :) :) :)

jakoze to ze som napisal jeden bulvarny clanok neznamena ze budem pisat bulvar furt, aj v prispevkoch :)
typu: jasne jogo , idem dotoho, je to eazy a hned zajtra si hodim na ucet 2-3k a do konca roka tam mam 100k :)
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Casey »

Ahoj Air Mike,
V inom vlakne si spomenul,ze E/U je par ,ktory by si dokazal intraday obchodovat a aj diskrecnym modelom.Preco iba tento par a ktore/kolko prvkov by bolo v tom modely aj skutocne diskrecnych?Islo by potom taky model dostatocne backtestovat?
Vdaka za tvoj blog.
Okrem super clankov sa pod nimi rozbieha aj fajn diskusia.Je tam moznost vidiet bez toho,aby som vzdy kukol aj starsie clanky ci je pod niektorym priradeny nejaky novy prispevok do diskusie?
Vdaka.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Casey

pretoze je malo volatilny , ma najmensi spread, je megalikvidny a je to major, sledujem ho uz roky. najlepsie obchody na Fx mi statisticky vychadzali na nom. ma standardizovany ticksize ktory sa nemeni.
diskrecne by bolo uplne vsetko, lebo si neviem predstavit ako by som tam vopchal nejaku zmysluplnu mechaniku.
nie myslim si ze model by backtestovat neslo, lebo je to len moj osobny personal view.

to vidim len ja, na analyze od bloggera. ja sa v tychto webovych veciach vobec nevyznam. mozno sa to riesit da, ale ja o tom neviem. v buducnosti by som tam chcel dat discuss modul, aby som aj vedel s kym sa bavim. lebo takto je to sami anonym a to sa mi nepaci, pokial sa clovek nepodpise.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

inac nejde len o tento par, rovnako tak by som si vdel predstavit aj EURCHF.dovody podobne
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal:btw: jogo, minule si chcel odomna dvoma troma vetami napisat preco nezoberiem 10k a nespravim s nich pol miliona.

tak ja by som sa teraz chcel na oplatku opytat, preco sa ma take pytas ked neveris ze je mozne zhodnotit ucet ani o 10% p.a.

zmenil si nazor alebo si ma chcel nachytat :) :) :)
Dobra otazka :D

Sam som parkrat zhodnotil maly ucet o par stoviek percent a potom som o tento zisk prisiel, takze asi tazko by som neveril, ze sa da ucet kratkodobo zhodnotit o viac ako 10%.
Ja sa napriklad o taketo zhodnotenie pokusam nonstop s malym uctom a maximalnym rizikom uz od roku 2008, ale zatial som vzdy skoncil pri par sto percentach a padol som spat.Ale este som ho nikdy nevymazal...
Nuz co, netipujem, sportku nepodavam, automaty nehram, tak aspon takto pokusam stastenu... :)


Toho casu mam taky nazor, ze Larrymu Williamsovi sa 2x za zivot podarilo zhodnotit ucet v sutazi o 10 000% a vybudoval si na tom edukacny biznis. Je mozne, ze do sutaze chodi kazdy rok a prichadza v nej o male 10 000$ ucty, ale nikto sa to nedozvie, lebo zverejnuju sa len ludia, ktori v sutazi skoncili na poprednych miestach.
Tym nechcem povedat, ze sa nedokaze uzivit tradingom, ale taketo zhodnotenia urobi len s velkou davkou stastia v nejakej sutazi.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa miroslav12 »

jogo napísal:Toho casu mam taky nazor, ze Larrymu Williamsovi sa 2x za zivot podarilo zhodnotit ucet v sutazi o 10 000% a vybudoval si na tom edukacny biznis. Je mozne, ze do sutaze chodi kazdy rok a prichadza v nej o male 10 000$ ucty, ale nikto sa to nedozvie, lebo zverejnuju sa len ludia, ktori v sutazi skoncili na poprednych miestach.
V minulosti bylo skutečně docela dost známých obchodníků kteří získali na burze neuvěřitelný majetek. Ale když si přečteš celý jejich životní příběh tak příjdeš na to co jsi řekl - jejich mění mělo podobu sinusoidy. Jeden den byli boháči a druhý den byli na nule - tzn. spousta z nich byli jen gambleři. No a nakonec umřeli v chudobě a nebo si prohnali kulku hlavou.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

rozddelenie

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal: Sam som parkrat zhodnotil maly ucet o par stoviek percent a potom som o tento zisk prisiel, takze asi tazko by som neveril, ze sa da ucet kratkodobo zhodnotit o viac ako 10%.
Ja sa napriklad o taketo zhodnotenie pokusam nonstop s malym uctom a maximalnym rizikom uz od roku 2008, ale zatial som vzdy skoncil pri par sto percentach a padol som spat.Ale este som ho nikdy nevymazal...

Nerozumiem prečo sa treba hnať za zhodnotením 10000$ o 500%, keď mám rovnaký výsledok pri 10% zhodnotení 500k $. Trader by sa podľa mňa mal viac venovať zháňaniu kapitálu ako žmýkaniu svojho systému do bezvedomia. Potom celý profit vymaže, keď sa mu risk/zisk zmení na risk/strata.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: rozddelenie

Príspevok od používateľa filip glasa »

tlacenie penazi pokracuje tu: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =10&t=4747" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

http://airstarter.blogspot.sk/2013/10/s ... -trhu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

blog pre ludi co polemizujú nad nesmrtelnostou chrusta.

Statistické výhody na Fx

Komplexný popis obchodnej stratégie
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: rozddelenie

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Parada.
Uz som na to par krat narazil, ale nevenoval dostatocnu pozornost.
Vies mi poradit nejaku literaturu ktora sa tomu venuje?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

pravdu poviem vobec netusim o ziadnej literature.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: rozddelenie

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Pravdu hovoris :D
tiez som este nic moc nenasiel a tak som zacal robit prepocty. Vyzera to zaujimavo.
Stale mi vrta v hlave jedna vec. Aku strategiu si pouzival v tej bulvarnej sutazi?
Teda ak to nie je tajomstvo. Ak je tak aspon naznak :lol:
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: rozddelenie

Príspevok od používateľa Airmike »

strategiu ktoru som popisal vyssie asi len tazko najdes na nasich weboch. je to sice len jednoduchy koncept ale bohuzial u nas sa ani tie jednoduche koncepty moc neriesia. takze ak najdes nieco na zahranicnych weboch, kludne daj aj sem, rad si precitam. btw chystam pokracovanie clanku. este k tomu priradim baskety a interest rate.


v sutazi sa strategiou na top nedostanes. ja som pisal o strategii sutaze . to je ina vec
co sa tyka toho stylu co som obchodoval, tak to bol range trading a signaly do dynamickych sekvencii, ale to by som strategiu urcite nenazyval. skor som bral vsetko co sa dalo. a o com som si myslel ze ma potencial.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: rozddelenie

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal:co sa tyka toho stylu co som obchodoval, tak to bol range trading a signaly do dynamickych sekvencii, ale to by som strategiu urcite nenazyval. skor som bral vsetko co sa dalo. a o com som si myslel ze ma potencial.
XTB raz dala na web vypisy obchodov 10 najlepsich obchodnikov v sutazi.Len neviem, ci to bola tato sutaz, kde si bol ty alebo este ta predosla.
Pozrel som sa na to a kedze som u vitaza sutaze videl v podstate scalping, tak som sa tym moc nezaoberal. Ale viem, ze som tam kdesi na dalsich miestach u jedneho tradera videl aj dlhodobejsie obchody, ale dako som si to potom neprestudoval. Ak este mas vypis svojich obchodov v tej sutazi a mas chut ho zverejnit, mohol by si ho tu dat.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Myslim ze pri tejto sutazi nedavalo xtbcko vysledky asi to bol iny rocnik. Ja svoje obchody mam ulozene . Povodne som ich chcel dat do blogu ale mam dojem ze sa mi to tam nevoslo lebo to bol vypis tusim 370 obchodov za 20 dni a zapratalo by mi to cely blog . Neviem celkom urcite ci pravidla sutaze dovoluju hodit to na iny web ale prestudujem a hodim to do vlakna . Ked chcetea potom mozete pozriet.

Ale len v skratke napisem . U mna to scalping urcite nebol . Bol to range trading . Do smeru . Aj vela hedgovania . Najdem clanok kde sa to znazil niekto popisovat . To bola celkom sranda to citat - tusim "smecko" , alebo "o peniazoch" . Nepamatam si presne kto tomu robil kampan.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Mika napísal:Myslim ze pri tejto sutazi nedavalo xtbcko vysledky asi to bol iny rocnik. Ja svoje obchody mam ulozene . Povodne som ich chcel dat do blogu ale mam dojem ze sa mi to tam nevoslo lebo to bol vypis tusim 370 obchodov za 20 dni a zapratalo by mi to cely blog . Neviem celkom urcite ci pravidla sutaze dovoluju hodit to na iny web ale prestudujem a hodim to do vlakna . Ked chcetea potom mozete pozriet.

Ale len v skratke napisem . U mna to scalping urcite nebol . Bol to range trading . Do smeru . Aj vela hedgovania . Najdem clanok kde sa to znazil niekto popisovat . To bola celkom sranda to citat - tusim "smecko" , alebo "o peniazoch" . Nepamatam si presne kto tomu robil kampan.


http://openiazoch.zoznam.sk/cl/105077/X ... j-desiatke" onclick="window.open(this.href);return false;



Btw: nedalo by sa volaco spravit s tym nazvom. Od kedy spravil filip rozdelenie, tak som stratil nazov vlakna, takze uz neni vidiet ze tu ide o uvahy nad nesmrtelnostou chrusta. Som si na to zvykol a teraz mam problem ked niekto reaguje na moj prispevok a ja to prehliadnem.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Podla coho sa ti osvedcilo vstupovat do obchodov v tom kosiku mien? Dajme tomu ze primarne cakas rast EUR/USD. Cakas najprv na nejaky signal na EUR/JPY a zaroven USD/JPY aby si mal co najlepsi vstup, alebo ich vobec neriesis a len tym rozdelenim zmensis risk?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Druha cast strategie, ktoru som publikoval pred mesiacom

http://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-arti ... ad&id=1605" onclick="window.open(this.href);return false;
Teslak
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 02 04, 2012 1:14 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Teslak »

Mika, paradni, dekujeme. Mas v planu do budoucna psat podobne clanky („svoj pohľad”), treba pro futures trhy?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

toto bola zrejme jedna z výnimiek. Tento blog mal rekordne nízku sledovanosť. Ten bulvarny shit ma skoro
500 zobrazení, tento článok má 18.

Podľa mna, a nehovori so mňa teraz ego, takéto články a stratégie si na žiadnom domácom kurze ani webe nikto nepozrie. A ja som chcel obetovať jednu, aby som vedel, či to bude mať sledovanosť. Takže uvidím koľko penazí za ňu dostanem a podla toho sa rozhodnem. lebo vidím źe na zvýšenie čítanosti blogu budem musieť publikovať niečo uplne iné. :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Istiach »

Daj tam k tomu nahe zeny, a mas :)
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Zalezi ktory blog myslis. Ked das priamo link na dukascopy, tak asi moc ludi nepojde cez blogspot.
Bude to mat aj dalsie pokracovanie? Lebo som mal nachystanych par otazok ktore si mi v tej druhej casti objasnil. Tak aby som si zase nechystal zbytocne hlupe otazky popredu :D.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Posledny. Akoze mne je od zaciatku jasnee co treba dat na moj blog aby bol ciatany. Tieto clanky som robil len preto lebo som chcel spojit prijemne z uzitocnym. Vela krat som tu pocul ze ako hladat na forexe egde a ci vobec existuje. Takychto clankou mam pripravenych dost. Ide len o to ze ich publikovat mozem ale nemusim na blogu. U seba. Dukas mi za to zaplati a otazka kolko je len v tom ako budu kvalitne. No a ked to robim tam. Tak preco neprelinkovat zejo. Je to len bonus pre Vas . Ale trosku ma stve ze si to nejaky chytrak moze vziat a podtavit si na tom nejaky seminar. Preto sao sa rozhodol ze si to necham pre vlastnu potrebu. A budem to mozno publikovat neskor. A mozno nie. Uvidim.
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa needmoremoney »

To je skoda. Ale chapem aj ze venovat cas niecomu co nema ziadany efekt je tazke. Uz som skumal vela strategii a kazda sa ukazala z dlhodobeho hladiska ako neefektivna. Zjavne som nad tym celym zle uvazoval. Tieto posledne clanky ma donutili trochu inak zacat rozmyslat nad forexom. Ked to vsetko vstrebem tak sa zase ozvem :wink:
Teslak
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 02 04, 2012 1:14 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Teslak »

Mam takovej dotaz, mozna nic nerikajici...
Proc samotne burzy nedavaji hotove modely na ocenovani-burzy jsou prece rady kdyz se toci obchody - likvidita a pro brokery komise- nevznikaly by pak vyukovy business ktery nema zadnou informacni hodnotu....nemirim ze se pak algo nekde predbiha a vyhrava nejlepsi matematika apod. ani tomu nerozumim, jen tak obecne se ptam...ci nahodou to neni kvuli tomu aby nejak nevznikaly nezname fin.rizika (soky na trzich) pri pouziti podobnych strategii a jejich pripadnemu velkem objemu? To by snad neslo,ne?
Dik
Doufam ze i do budoucna se muzem tesit na supr prispevky ci clanky jak jsou zde vyse uvedene linky = dik
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

no co ja si pamatam tak CBOT predtym ako ju kupila CME mala velmi slusne spravenu education, a aj eurex mal nieco, lenze pravdu povediac si to dobre nepamatam. uz dlhsi cas som sa na to nedival. al mozem povedat ze aj CME ma velmi pekne urobene niektore veci o ocenovani derivatou. na jednom takom prospekte som si spravil asi najlepsiu strategiu co som kedy urobil. nieje to tak ze to burzy nedavaju k dispozicii, ale skor tak ze to ludia, teda retail nehlada a necita. keby to cital tak si nekupuje 90% ludi stupidne seminare . podla mna len treba vediet co chcem najst a potom to hladat ay kzm nenajdem. ale takto vseobecne sa to povedat neda. ja ked som nieco potreboval tak som si k tomu manual vzdy nasiel na burze.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Istiach »

KOnecne som si precital tie dva posledne clanky co si uverejnil. Velmi zaujimave citanie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

no nieje to nic extra super total spica, ale aspon je to pekne napisane :) :) :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Istiach »

Mne sa to paci najma preto, lebo je tu pekne ukazane, ako sa daju robit veci uplne inac.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

startujem serial o trading networks

http://airstarter.blogspot.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

novy blog

http://airstarter.blogspot.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Ako zarobiť 444 000 USD a neriskovať pri tom ani cent.

http://airstarter.blogspot.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Istiach »

Dalsi bulvarik? :)
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa needmoremoney »

zobral bulvar od podlahy. Mna tesia hlavne tie "real" obchody tej tvojej noznej strategie :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"