Zmena IŽP na KŽP

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
stanozm
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 12 12, 2013 1:44 pm

Zmena IŽP na KŽP

Príspevok od používateľa stanozm »

Dobrý deň,

chcel by som poprosiť o názor ohľadne zmeny investičného ŽP (Allianz Invest) na kapitálové ŽP (Allianz Flexi Život).

Nedávno ma kontaktovali moji poisťovací agenti s tým, že by bolo pre mňa veľmi výhodné do konca roku uzavrieť kapitálovú ŽP namiesto mojej terajšej investičnej. Argumentovali hlavne tým, že v kap. ŽP mám garanciu vyplatenia určitej sumy na konci poistenia, čo je vraj kvôli súčasnej finančnej kríze veľká výhoda oproti investičnému. Mal by som to ale stihnúť do konca roku, pretože od 1.1.2014 klesá úrok z 2.5% na 1.9%.

V princípe by mi zmena poistky nevadila, akurát si nie som celkom istý, či sa mi to oplatí a či zrovna Flexi život je najlepšia varianta. Parametry aktuálneho a ponúkaného poistenia uvádzam na konci príspevku. Investičnú poistku mám uzavretú už 6 rokov a pri jej rušení by som väčšinu z aktuálneho zostatku dostal späť.

Prvá vec, na ktorú som sa ich pýtal, bola, či by som teda mohol uzavrieť čisto iba poistku bez sporenia s tým, že by som mal buď nižšie platby alebo vyššie poistné sumy a prípadné sporenie by som riešil zvlášť, napr. v banke. Na to mi odpovedali, že to by pre mňa bola najmenej výhodná alternatíva, ktorú mi vôbec nedoporučujú. Nikto iný mi vraj neponúkne pri sporení tak vysoký úrok ako oni. Ten mal podľa nich byť tých 2.5% + ešte nejaký bonusový úrok, ktorý sa môže meniť, ale vraj to býva cca 4%. Keď som napr. porovnával sporiace účty v bankách, tak tie väčšinou ponúkajú iba cca 1-1.5% úroky.

Stále sa mi však zdalo, že sporenie s poistkou je dosť drahé - zaplatím podstatne viac ako nakoniec nasporím. Na druhej strane musím ale počítať s tým, že časť toho, čo vkladám ide na poistenie. Vysvetlovali mi to tak, že si mám predstaviť, že polovica mesačného vkladu je poistka a polovica sporenie. Potom sa to už tak nevýhodne nezdá. Čo si o tom myslíte vy?

Ďalej mi vraveli, že vo Flexi Život sú bohatšie možnosti pripoistení ako v investičnom. Napr. v Investe pripoistenie Kritických chorôb obsahuje len 14 chorôb, zatiaľ čo Flexi má 20.

Parametry mojej existujúcej poistky (Allianz Invest):
* Doba: 2008-2055
* Životné poistenie 20 €/mesiac [50% akciový fond, 50% zmiešaný fond]
* Úrazové poistenie 3 €/mesiac
- smrť následkom úrazu 3320 €
- trvalé následky úrazu 3320 €
- denné odškodné počas nevyhnutného liečenia 3.3 €
- denné odškodné pri pobyte v nemocnici 3.3 €
* Pripoistenie oslobodenia od platenia 271 € 1.6 €/mesiac
Dokopy teda platím mesačne 24.6 €

Parametry ponúkanej poistky (Allianz Flexi Zivot):
* Doba: 2013-2054
* Poistná suma: 10000 € [18 €/mesiac]
* Poistenie trvalých následkov úrazu s progresiou 5000 € [1.7 €/mesiac]
* Poistenie denného odškodného pocas nevyhnutného liecenia následkov úrazu 5 € [1.6 €/mesiac]
* Poistenie denného odškodného pri pobyte v nemocnici z dôvodu úrazu 5 € [0.5 €/mesiac]
* Poistenie smrti následkom úrazu s dvojnásobným plnením pre úcastníka dopravnej nehody 5000 € [0.4 €/mesiac]
* Poistenie denného odškodného pri pobyte v nemocnici z dôvodu choroby 5 € [0.9 €/mesiac]
* Poistenie kritických chorôb 4000€ [1 €/mesiac]
* Poistenie oslobodenia od platenia poistného v prípade invalidity 24,20 € [1.7 €]
Dokopy je to mesačne 25,90€

Za akékoľvek komentáre ďakujem.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zmena IŽP na KŽP

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Krv mi kypi. Diletanti z Allianzu. O KZP si precitaj toto: http://cmorej.blog.sme.sk/c/287931/Kapi ... adcov.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ziaden dalsi komentar netreba.

To je take pekne, ze jedna zmluva ma 14 a druha az 20 kritickych chorob. Skoda ze kazda ina poistovna ich ma viac, 32, 51 alebo az 62.

A ten Allianz Invest co mas je tiez pekne na hovno. Nemas tam dokopy poistene vobec nic. To co tam mas, by v rizikovke stalo tak 5-6 Eur mesacne. Vyhadzujes peniaze, daj to radsej na charitu.
A precitaj si este toto:
http://cmorej.blog.sme.sk/c/250990/Prec ... adinu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Zmena IŽP na KŽP

Príspevok od používateľa incognito »

Podla mna klasika, tak zamer poistovakov, ako aj nastavenie zmluv... vidiet inak nastaveny Allianz je zazrak...

Zmena nie je v Tvojom zaujme, povodnu zmluv mas nastavenu od veci, nema to ani hlavu ani patu...

Takymto ludom ruky-nohy lamat...
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"