Ďalší edukačný bullshitár

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Ďalší edukačný bullshitár

Príspevok od používateľa davoo »

Nedávno som objavil tohto bullshitára, čo učí. http://about.me/pavelkarizek" onclick="window.open(this.href);return false; Odporúčam ho odoberať na twitteri tie jeho traderské dogmy, konšpiračné teórie a adorácia applu a tesly. :lol: Pomaly jak Norbert z Nemecka. http://www.germanbankersecret.com/" onclick="window.open(this.href);return false; kokosáci z financnik.cz by sa mohli inšpirovať.

https://twitter.com/PavelKarizek" onclick="window.open(this.href);return false;

Je, ale pravda, že som videl verifikovaný track record, kde bol 1mil+ v profite za pár mesiacov. Pri ňom platí Filipova teória o mantákoch, čo náhodne vychytili trend a zbohatli.
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Ďalší edukačný bullshitár

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Kařízek (často vystupujíc jako Gordon Gekko) je známý pohádkář. Narazil jsem na něj myslím před rokem na jednom českém serveru kde do lidí tlačil báchorky o svém obchodování. Nejdřív tvrdil že forex neobchoduje, o měsíc později tvrdil že forex obchoduje x let a nabízel kurzy. No jednoduše jedna z takových směšných postaviček... :-)

K tomu záznamu jeho obchodování - co jsem to kdysi studoval, tak měl tam pár obchodů v ziscích desítek/stovek USD + stejně velké ztráty. Celý účet vyhnal do výšky nějakým pro mě neznámým způsobem kdy se mu účet navýšil ze dne na den o x-set tisíc. Ve výpise obchodů ale na žádném obchodu neměl takovýto velký zisk.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Ďalší edukačný bullshitár

Príspevok od používateľa Airmike »

ti mentori su z roka na rok mladsi :)
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Ďalší edukačný bullshitár

Príspevok od používateľa Tilbur »

Ja som sa s nim stretol asi pred rokom, na chate Dana Zangera.
Opat tam robil self promo.
Ale skusim nieco k jeho tradingu. Sledujem ho par tyzdnov, lebo som zas na neho niekde narazil.
Trader, ktory pouziva 2-3 ATR ako SL. potom posuva.
Ono to teraz pekne vychadza, posledny rok aj nieco. Hlada rastove akcie a vezie sa v trende. Ale pridu casy, kedy bude musiet byt disciplinovany na 100%.Ukaze sa.

Ako investor je absolutny amater. Ma zrejme cast portfolia rozdelenu na trading a investing. Vsetko do jednej akcie a drzat do nemoty. Hrozne, aj ked je to Tesla. Klame o vyske pozicii, lebo to, co pise je len velmi tazko uveritelne, ze to robi aj real.

Podla mna klame, ma velke ego a myslim, ze aj nejaku poruchu osobnosti (kamarati sa s nim nikdy nechceli hrat :- )
Teraz musi nieco dokazovat cez socialne siete.

Vychadza mi z toho, ze moze mat tak max. 22 rokov. Od kolkych rokoch trejdi, ked bol schopny spravit 500% zhodnotenie na AAPL? To vyzera, ze zacal v 15tich a rovno s AAPL.

Ozaj, ma aj hedge fund, do ktoreho sa mozete kvalifikovat, len vtedy, ak mate volnych 1mil. $. A pise to cez facebook.
Predplatne ma 1000$/rocne, lebo ho prilis vela ludi otravovalo vypisovanim mailov a uz ma dost toho neproduktivneho casu straveneho nad odpovedami ohladne jeho tradingu.

Take nedozrete decko.

Budem rad, ak by niekto nasiel viac info, hlavne tie vypisy z jeho real tradingov.

Tu je par jeho tweetov, ktore som nasiel k predchadzajucemu zhodnoteniu.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Ďalší edukačný bullshitár

Príspevok od používateľa davoo »

Má viac rokov, veď má spravenú nejakú vysokú školu typu výberovka Sládkovičovo. Normálne mu to mega asi nafundujem nech je prča. Mal aj nejaké blogy, ale zrušil to všetko, keď ho odhalili jak odrbáva. :lol:
Kokosáci, Norbert z Nemecka, Ladis, Pavel Kařízek, Jirko Malchárek, Luděk Gordon Vostrý. Už sa mi ten traderský all-stars team odrbávačov pekne rozrastá. Len tak ďalej chlapci, zachvíľu budem môcť zahájiť prvý ročník udeľovania prestížnych bullshit awards. Celé to zatiahnem, chápem, že keď vám tá burza nejde musíte obtáčať každú korunu a robiť semináre.

Obrázok

Tilbur, všetko čo sa dalo z netu povymazával. A bližšie info k nemu: podľa jeho tvrdení je intraday swing pozičný trader, investor, expert cez futky, equities, fx, options, stratégie: ani boh nevie čo vyvádza. Údajnú performance má tisícky, 30, 15 alebo 10 p.a., win ratio 100, 90, 50, 30 percent, kapitál okolo 30 miliónov dolárov. Jeho mentorI: Zanger, Fuller, O'neil, Darvas, P. Brandt, kúruje do riti Jobsa a Muska a verí, že nás prídu očipovať vesmírne jaštery. Každý týždeň tvrdí nejakú inú kombináciu toho čo som vymenoval.

Filip, prosím ťa, sprav s ním rozhovor, veď má vlastný HF. Z tohto chlapca budeš mať poriadny traffic. Na about.me máš na neho kontakt.
denis1111
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 23 07, 2017 2:41 pm

Re: Ďalší edukačný bullshitár

Príspevok od používateľa denis1111 »

Toto treba uchovavat taketo diskusie a info a takychto "zmrdoch"...
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"