Začína korekcia, alebo kríza?

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
goldman_sachs
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 18 07, 2014 5:27 pm

Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa goldman_sachs »

Priznám sa, že neviem koľko percent musí stratiť nejaký index, aby sa dalo hovoriť o korekcii, ale nemecký DAX stratil za posledné dni už skoro 1000 bodov, resp. 10 % hodnoty.

Súčasný pokles cien akcií je podľa vás klasická korekcia, alebo skôr začiatok ďalšej krízy?
Keďže je hlavnou príčinou poklesu je konflikt medzi Západom a Ruskom, vidím to všetko dosť pesimisticky, pretože si neviem predstaviť, že to bude krátkodobá záležitosť a mohlo by sa to skoro urovnať.

Ako to vidíte vy starší a skúsenejší? Sme v korekcii, alebo na začiatku krízy?
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa Ladis »

"Začína korekcia, alebo kríza?"
Končí korekcia.
Brzy bude dobré koupit akcie. Tedy přikoupit akcie. Protože nemělo význam akcie prodávat uplynulý měsíc.
Po zastavení propadu ihned koupim akcie AT&T na Xetra Frankfurt nebo na Tradegate za 2.000 euro a během půlroku přidám 4.000 euro na AT&T. Já jsem počátkem května akcie AT&T prodal, abych měl 6.000 euro na akcie BMW a mohl jít na shromáždění akcionářů BMW se najíst zadarmo a získal 182 euro dividendy. Nyní budu kupovat akcie AT&T zpátky, protože jsou stále levné a dividenda víc než 5% z kurzu.
http://www.comdirect.de/inf/aktien/deta ... N=13421834" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok AT&T v USD na NYSE, koupim za euro na Xetra
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa Hawk »

" a mohl jít na shromáždění akcionářů BMW se najíst zadarmo a získal 182 euro dividendy" :-))))
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa Istiach »

Akcie padaju, treba nakupovat :)

BTW dufam ze kriza ani vojna ani nic ine nebude.
goldman_sachs
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 18 07, 2014 5:27 pm

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa goldman_sachs »

Istiach: Ano, akcie spadli a ide tu o to, čo teraz. Samozrejme, my tu môžeme len špekulovať čo bude ďalej....
No ja z toho celého nemám dobrý pocit, pretože vo svete boli napr. od finančnej krízy nejaké trenice a udalosti, ktoré znervózňovali trhy (napr. spor republikánov a demokratov v USA a možný pád z fiškálneho útesu, prípadne nejaké lokálne konflikty vo svete), ale (ak si dobre pamätám) žiadny z týchto konfliktov nebol tak vážny ako tento. Obe strany si dokazujú svoje a aspoň podľa toho, čo zaznelo v médiách, nikto nemá záujem ustúpiť - len prijať ďalšie kolo sankcií.

Akcie teda spadli, ale či kto vie, či nespadnú ešte o ďaleko väčšie hodnoty... Osobne si myslím, že aj v Európe bude QE, len si ho Draghi šetrí na situáciu, keď bude ešte viac prihárať...
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa rabdo »

len pripomeniem že JUGGLER už pred dvoma mesiacmi uporoznoval na takýto pokles, ktorý môže najsť svoje dno až na hranici 1600 bodoch!!!
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa Istiach »

Ano pamtam sa na to, dokonca sa mi zda, ze to JUGGLER aj zaobchodoval. Napokon to skoncilo tusim na BE alebo tak nejako.

Aby som sa vsak vratil naspat k otazke. Kostolany v jednej z jeho knih popisuje, ako sa spravali burzy pocas roznych vojnovych konfliktov za jeho zivota a podla toho co si pamatam sa spravali dost iracionalne. Nieje sa ani comu cudovat, ved kolko krat ked zacne nejaka vojna ludia sa do nej hrnu cely nateseny "ze do vianoc budu doma". Cize ak sa tak spravaju aj obchodnici, indexy mozu rast preto, lebo jednoducho ludia neodhadnu situaciu. Popripade opacne. Ta dnesna korekcia uz dlho visi vo vzduchu, a hociaky medzinarodny incident moze spustit vypredaje. Aj ked napokon sa to ukaze ako historicky nepodstatne.

Ked som sa zacal zaujimat o trhy, tak jeden z dovodov bol ten, ze som si myslel, ze dokazem podla burzy aspon z casti urcit co sa vo svete vlastne deje. Napokon som vsak zistil ze to tak veru nieje. Keby to tak bolo to by sme nemali bubliny :)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

aj Isaac Newton mal s tym problem: „dokážem vypočítať pohyb hviezd, nie však ľudskú šialenosť.“ ked prerobil na burze.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa Rokosák »

K obchodovaniu s akciami nemusis vediet ci je korekcia, alebo kriza. Okrem toho nemozes vidiet do buducnosti a teda robit rozhodnutia na zaklade predvidania buducnosti je sialenstvo. Jedine rozhodnutie co potrebujes je ci kupit, predat, shortnut, alebo nieco ineho s urcitou akciou podla moznosti v ramci diverzifikovaneho portfolia.
Spoliehat sa na analyzu trhu ci konkretnej akcie na zaklade Tebe dostupnych informacii je riskantne. Vsetky informacie nemas a nie vsetky informacie su spolahlive ci pravdive.
Najlepsie sa "predpoveda" vyvoj ceny akcie do minulosti. Az samotny trh povie aka bola "buducnost". Preto treba sledovat vyvoj ceny akcii, ktoru si kupil a na zaklade toho urcit aku stratu si ochotny tolerovat. Zisky mozes realizovat az pokial Ta nezacnu nudit, alebo chces skusit nieco ineho.
Vyssie spominany Juggler si dlhorocnymi skusenostami vypracoval urcity system a intuiciu. Pokial na tom zaraba tak je jedno ci jeho system sa zaklada na racionalnej analyze, systeme, alebo stasti. Skor si myslim, ze v pripade Jugglera a inych uspesnych trejderoch ide o umenie a to sa neda nikoho ineho naucit. Musis sa to naucit sam.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čaute. Predpovedal som, aj som zahral na pokles, ale dopadlo to stratou. Príčina: začal som hrať príliš skoro.
Takže predpovedať, ani hrať nestačí. Vstup treba dobre načasovať. TIMING IS EVERYTHING !
Teraz sa len dívam v akom zisku by som bol :roll: ...Keby nebolo keby :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa Ladis »

Obrázok
Dow Jones, RSI, MACD, SMA 38

Optimisti už mohou dnes vidět zakončení korekce akcií USA a západní Evropy
na tomto obrazu indexu Dow Jones dnes ve 22.22 hodin.
Já už jsem koupil včera v první etapě za 2.000 euro akcie AT&T na Xetra a koupim je ještě 2x během půlroku.
Sice ty akcie AT&T nemaji letos žádný potenciál růstu, zisk firmy má letos klesat, jenže já chci držet akcie AT&T stále jen pro dividendy jako důchod. Takové dividendové akcie na stálo mám od 18 firem. Předposlední nákup byly akcie BMW za 6.000 euro.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa Airmike »

moj odhad je ze je najlepsi cas zacat pozerat po shortoch pri kazdom spiku up.

samozrejme len na zaklade velmi velkych objemov zobchodovanych na short strane. treba hodne dobre sledovat volume at price a vsade kde sa zobchoduje 30-40k kontraktov v kratkom casovom intervale na short stranus deltou 2-3 tisic na short stranu treba ist do toho a nechat kontrakt ako runner, na maly stoplose 3-4 ticky.
goldman_sachs
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 18 07, 2014 5:27 pm

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa goldman_sachs »

Ladis napísal:"Začína korekcia, alebo kríza?"
Končí korekcia.
Brzy bude dobré koupit akcie. Tedy přikoupit akcie. Protože nemělo význam akcie prodávat uplynulý měsíc.
Po zastavení propadu ihned koupim akcie AT&T na Xetra Frankfurt nebo na Tradegate za 2.000 euro a během půlroku přidám 4.000 euro na AT&T. Já jsem počátkem května akcie AT&T prodal, abych měl 6.000 euro na akcie BMW a mohl jít na shromáždění akcionářů BMW se najíst zadarmo a získal 182 euro dividendy. Nyní budu kupovat akcie AT&T zpátky, protože jsou stále levné a dividenda víc než 5% z kurzu.
Ladis:
1.prečo tie akcie AT&T chceš kupovať na Xetre a nie na NYSE?
2. ako je to s výplatou dividendy pri akciách BMW? Tiež mám nakúpené akcie BMW, preto sa pýtam. (lebo napr. Telefónica v Česku tuším vypláca dividendy na pobočkách Sporiteľne.)

Keď vidím, ako eskaluje ten konflikt medzi západom a Ruskom, neviem či nebude najlepšie obohatiť portfólio o zlato. Napr. ETF GLD.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:moj odhad je ze je najlepsi cas zacat pozerat po shortoch pri kazdom spiku up.

samozrejme len na zaklade velmi velkych objemov zobchodovanych na short strane. treba hodne dobre sledovat volume at price a vsade kde sa zobchoduje 30-40k kontraktov v kratkom casovom intervale na short stranus deltou 2-3 tisic na short stranu treba ist do toho a nechat kontrakt ako runner, na maly stoplose 3-4 ticky.
?
O čom píšeš?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa Airmike »

S&P futures. preto pisem 30-40k kontraktov. to je taky objem, ktory dokaze otacat trh. problem ale je, ze ten objem nieje dobre v trhu vidiet. pretoze ho velki hraci dokazu skryt. v grafe sa to vidiet neda vobec. ale v DOMe ani. je to situacia kedy vsetci nakupuju ako blazni ale cena nestupa. velky hraci to exekuuju cez limit ordre pomocou Iceberg prikazov na 1 maximalne 2 tickoch a kludne idu aj 2-3 icebergy za sebou . ked maju nakupeny objem ktory potrebuju, tak zhodia trh market ordrom v objeme 5-10k kontraktov a potom sa uz ide, pretoze tie market ordre uz je vidiet aj v grafe. takze to je moj osobny tip, sledovat prave tieto situacie na hladinach okolo 1925; 30; 45; 50 . pokial ale tato situacia nepride, tak sa do shortov hrnut netreba.

je to tak trochu analyza pod mikroskopom ale oplati sa pretoze sme fakt vysoko,a ked trh niekto zhodi, tak to bude hukot. a podla mna bude
goldman_sachs
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 18 07, 2014 5:27 pm

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa goldman_sachs »

Mika napísal:je to tak trochu analyza pod mikroskopom ale oplati sa pretoze sme fakt vysoko,a ked trh niekto zhodi, tak to bude hukot. a podla mna bude
A je podla teba vysoko aj DAX? Kedze sa clovek casto stretava aj s nazormi, ze DAX este ma priestor pre rast a ze este stale nedosiahol predkrízové úrovne..
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa Airmike »

to su hypotezy investorov, tym sa ja nezaoberam. ak niekto masivne zhodi S&Pcko tak s nim pojde dole kazdy index, to je jasne. jeden menej a druhy viac. ale dole pojdu pretoze je to rovnaka trieda aktiv aj ked je to Europa. Konkretne ten DAX je napriklad o hodne nachylnejsi ako S&P pretoze je na nom dramaticky nizsia likvidita.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Mika napísal:S&P futures. preto pisem 30-40k kontraktov. to je taky objem, ktory dokaze otacat trh. problem ale je, ze ten objem nieje dobre v trhu vidiet. pretoze ho velki hraci dokazu skryt. v grafe sa to vidiet neda vobec. ale v DOMe ani. je to situacia kedy vsetci nakupuju ako blazni ale cena nestupa. velky hraci to exekuuju cez limit ordre pomocou Iceberg prikazov na 1 maximalne 2 tickoch a kludne idu aj 2-3 icebergy za sebou . ked maju nakupeny objem ktory potrebuju, tak zhodia trh market ordrom v objeme 5-10k kontraktov a potom sa uz ide, pretoze tie market ordre uz je vidiet aj v grafe. takze to je moj osobny tip, sledovat prave tieto situacie na hladinach okolo 1925; 30; 45; 50 . pokial ale tato situacia nepride, tak sa do shortov hrnut netreba.

je to tak trochu analyza pod mikroskopom ale oplati sa pretoze sme fakt vysoko,a ked trh niekto zhodi, tak to bude hukot. a podla mna bude

a neda sa to vidiet na grafe ak je velky volume a cena sa nehybe a ak ano aky time frame?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa Airmike »

pisal som ze to na grafe neuvidis, bohuzial toto musis sledovat v orderbooku, pretoze to volume je fixnute na cenu. takze v DOMe vidis print alebo Volume at price, ale na grafe je to len nejaka sviecka a moze vyzerat akokolvek
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

myslel som nieco take ako na plyne 14,30
Prílohy
PLYN.png
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa Airmike »

myslim si, ze toto nieje uplne ten pripad, ktory som opisoval ja. resp neda sa to precitat, pretoze je to historicka cena a vobec nevieme na akej urovni sa to volume zobchodovalo. vidis len sviecku ktora ma range 10 bodov. skor to vypada tak ze tato volume sviecka reprezentuje vystop s pozicie a nie vstup. cize prva cast prikladu ked sa zobchodovalo vela kontraktov do longu je ok, ale nieje tam vidiet ten counter order. vidime ze celu seansu bol nakupny pretlak, takze na konci dna sa uzatvarali pozicie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Myslím, že dnes už každý nakupuje/predáva len skryto a do orderov sa už ani neoplatí pozerať.
Ale tak ako píše OCH, cena sa nemusí hýbať, ale cez objemy a time&sales všetko vidiš. A nepochybujem že AOS a HFT to podrobne analyzujú a podľa toho aj trejdujú. Skryto nemusíš ísť len cez iceberg, môžeš byť aj úplne neviditeľný.

Aj ja si myslím, že príde ešte pád. Píše sa, že veľkí uverili, že korekcia už nebude, ale ja skôr verím, že bude a že to pôjde ešte 100-200 bodov dole, aby sa dalo vôbec o korekcii hovoriť. V každom prípade sa teším, že sa trh konečne znormalizoval v zmysle uvedomovania si rizika. Tá averzia k riziku a rast za každú cenu tu nemôžu byť donekonečna.

To, či skutočná korekcia príde alebo nie je u mňa teraz tak 60:40. Z pohľadu tradingu a investingu by som sa ale skôr sústredil na identifikáciu dna...lebo potom z toho môže byť perfektná rally. Čím väčšia korekcia teraz, tým väčšia rally potom. To, čo trh ukazuje posledné roky je silný bias k rastu. Fundamenty pritom viac stagnujú ako sa zlepšujú. Asi je to preto tak, že v prostredí nízkych úrokových sadzieb je tu silná chuť vrážať peniaze do akcií a za druhé, že tých akcií ubúda z buybackmi a akvizíciami. To svedčí o tom, že firmy sú nabité cashom a investori tiež nevedia čo s cashom. Priveľa peňazí..to nemôže skončiť ináč ako rastom cien akcií. Samozrejme, za predpokladu, že nebude vojna, alebo neskolabuje Čína.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa Airmike »

to ci sa oplati alebo neoplati pozerat do ordrov zavisi v prvom rade na tom aky trh obchodujes.
pri Fx futures to vzynam naozaj nema, pri ES ku to ma vyznam naopak velky, a pri Interest rate futures, Tresuries ma vyznam prakticky len to. o tej neviditelnosti by sa dalo diskutovat, existuju totiz dva druhy Iceberg ordrov. burzovo podporovane a podporovane brokerom, ale uplnu neviditelnost nemas nikde. a pri likvidnych futures centralne obchodovanych sa skryt jednoducho neda. o stocks a derivatoch ktore sa obchoduju ako OTC sa bavit nemusime , tam su blackpools dealingy a tam sa da skryt hocico. ked mas 12 roznych matching enginov. ale ak sa obchoduje nieco centralne ako ESko , tam sa neskryjes, standardizovany kontrakt ako ES sa neobchoduje napriamo v nejakom zasadnom objeme mimo burzy.

HFTcka analzyuju market depth bez ohladu na to, ci su na strane producentov aleko konzumentov likvidity. ale trhy usmernuju vzdy konzumenti, a tak je obrovsky rozdiel ci hituju 500-1000 lotovy sizing alebo drobne loty. a prave ten velky sizing nerobia stroje ale ludia par krat denne. stroje robia maly sizing niekolko tisic krat za den
goldman_sachs
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 18 07, 2014 5:27 pm

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa goldman_sachs »

JUGGLER napísal:Z pohľadu tradingu a investingu by som sa ale skôr sústredil na identifikáciu dna...lebo potom z toho môže byť perfektná rally. Čím väčšia korekcia teraz, tým väčšia rally potom.
Presne nad tým sa často zamýšľam. Samozrejme, nikto nedokáže trafiť úplné dno a predať na samom vrchole. Keď príde kríza a akcia, kt. stojí 60 EUR spadne na 30 a ja tú akciu kúpim, stále to nie je nič moc, keď akcia spadne ešte ďalej a dosiahne dno na 17. V daný moment je to aj dosť náročné z emočného hľadiska(kúpil som za 30 a stratil som už takmer polovicu peňazí - scheisse, nekúpil som ďalší enron???).

Ako teda identifikovať dno? Rozmýšľal som, kedy by som asi nakupoval po vypuknutí krízy v 2008. Keďže sa riadim najmä fundamentami (a skoro vôbec nie technickou analyzou), rozhodujúci fundament pre nákup by asi boli u mňa možno nejaké prehlásenia politikov, že prichystali 700 miliardovy balíček na podporu ekonomiky, zavedenie šrotovného atď... (a na zaklade tychto planovanych krokov by som nadobudol dojem, ze OK, sme bud na dne, alebo blizko dna a je čas na poriadny BUY.
Kedy ste nakupovali vy a čo bol ten moment, že ste si povedali, že je čas nakupovať?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

No ja mám skôr taký dojem, že držíš nejaké akcie a nevieš čo robiť. Tu je jediná odpoveď. Mal by si mať nejaké stopky -proste nedovoliť aby ťa trh pri väčšom páde stiahol zo sebou. Tvoja strata by mala byť vždy niečím limitovaná.
Takže ak ťa vyhodí na SL, tak 100% v cashi potom stačí vyčkávať a neplašiť sa. Teraz je presne taký čas. Nikto nevie, čo bude, ale pokračovanie v poklese je veľmi reálne. Trpezlivosť ruže prináša.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
goldman_sachs
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 18 07, 2014 5:27 pm

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa goldman_sachs »

Áno, momentálne mám síce nejaké akcie, avšak sú to len 2 firmy a v tých akciách rozhodne nie je nejak extra zaujímavá suma. Skôr naopak, takže aj keby sa trh začal sypať, rozhodne to so mnou nič nespraví.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa jogo »

goldman_sachs napísal: Ako teda identifikovať dno? Rozmýšľal som, kedy by som asi nakupoval po vypuknutí krízy v 2008. Keďže sa riadim najmä fundamentami (a skoro vôbec nie technickou analyzou), rozhodujúci fundament pre nákup by asi boli u mňa možno nejaké prehlásenia politikov, že prichystali 700 miliardovy balíček na podporu ekonomiky, zavedenie šrotovného atď... (a na zaklade tychto planovanych krokov by som nadobudol dojem, ze OK, sme bud na dne, alebo blizko dna a je čas na poriadny BUY.
Kedy ste nakupovali vy a čo bol ten moment, že ste si povedali, že je čas nakupovať?
Tuna sa pozri, pre inspiraciu, ako chytil dno Juggler v 2009 roku.
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =48&t=1613" onclick="window.open(this.href);return false;

Vtedy postupne kupil 3x futures kontrakt ES cize vlastne index SP500. Celkova nominalna hodnota jeho pozicie vtedy bola 126 000$ a priemerna nakupna cena bola 840, co bolo dost blizko dna na urovni okolo 670.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Nebyt Ukrajiny tak jsem plne LONG, "ecka" totiz byly SUPER. Nezbyva mi nic jineho, nez to jen z dalky sledovat a cekat, jak to cele dopadne.
Ales Vavra z Metatronu:

https://twitter.com/ales_vavra/status/4 ... 4470623232" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa Ladis »

Aleš Vávra = J&T Bank = lze očekávat jen lumpárnu.
EDEKA = Ende der Kariere.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
goldman_sachs
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 18 07, 2014 5:27 pm

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa goldman_sachs »

Ako ste si všetci všimli, posledné dni sell off strieda sell off a dow, či s&p stratili už nejakých 10 % takže myslím si, že korekcia je to jasná. Neviem si však predstaviť, že by to prerástlo do krízy. Chýba mi tu nejaký spúšťač a znížený odhad svetového rastu HDP, či horšie dáta z eurozóny mi prídu ako dosť málo.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa Istiach »

Zajtra Yellen vyhlasi nieco v zmysle, ze zdvihanie urokovych sadzieb bude zavisiet od zotavujucej sa ekonomiky a zdravych urovni financnych trhov a mame po korekcii. A Jogo si bude madlit ruky :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Istiach napísal:Zajtra Yellen vyhlasi nieco v zmysle, ze zdvihanie urokovych sadzieb bude zavisiet od zotavujucej sa ekonomiky a zdravych urovni financnych trhov a mame po korekcii. A Jogo si bude madlit ruky :)
...už dnes začali:

The S&P 500 marked a session low near the 1,835 level during the first hour, but spiked more than 20 points following comments from St. Louis Fed President James Bullard. Mr. Bullard appeared on Bloomberg TV and said the Fed should consider delaying the end of its Quantitative Easing program, which is set to wind down at the October FOMC meeting.
The market jumped from lows in reaction to the comments, but it is worth noting that Mr. Bullard is not a voting FOMC member this year and only an alternate voter on next year's schedule. The non-voter status did not get in the way of a surge in equities while Minneapolis Fed President (and FOMC voter) Kocherlakota provided a similar view, saying there is more the Fed can do to achieve maximum employment.


Jogo začal velmi dobre. Mal trpezlivosť. Trh poklesol viac ako 10% od maxím, čo sa považuje za zdravú korekciu..takú sme tu nemali hádam tri roky. A konečne zmizla averzia k riziku...trh začína byť normálny !

To, čo teraz treba v USA je aby sa dolár zastavil v posiľňovaní a ropa prestala klesať. Dolár sa obrátil včera, dnes ropa. FED bude vždy nápomocný ( čo im už ostáva? ). Mimo USA treba aby EU a Čína vydržali.

Mne sa tá korekcia veľmi páči, hlavne návrat volatility. Výsledková sezóna práve začala, tak tipujem, že teraz trhy krátkodobo porastú, potom môžu stagnovať. Od Black Friday zvyknú znova stúpať. nateraz sa nič nedeje...len nafúknuté ceny sa znormalizovali.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

nechcem vam brat byci entuziaznus, ale pre mna je to velmi malo.
Prílohy
s.png
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Tema predvidania poklesu akcii sa opakuje pravidelne. Mnohi sa snazia predpovedat pad. Podla mna to je zbytocne z dovodu, ze potrebne je casovanie padu. Prilis skoro nie je dobre a samozrejme prilis neskoro takisto.

Dolezitejsi je plan co robit pri poklese. Idealny postup je pri investicii 100.

1. Predat pri napriklad 80.
2. Kupit pri menej ako 80.
3. Cakat na rast.

Treba si uvedomit, ze usly zisk je menej dolezity ako skutocna realna strata.

Spekulovanie ci ide o korekciu ci krizu je zbytocne. Pokles je pokles.

Dokupovanie do poklesu za ucelom zpriemernovania nakupnej ceny je sialenstvo. Existuje dovod poklesu ceny a treba si uznat, ze sme urobili chybu. Ucelom je zarobit, nie dokazat aki sme mudri.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa demorez »

do toho este vstupuje to ze coho si vlastne drzitelom. ak mas akcie technologickych firiem a nastane nejaka odvetvova kriza velkeho rozsahu (napr. nebudu nove vyrobne procesy a vyvoj sa zastavy, dojde striebro apod) tak predavat pri min. strate je rozumne. ak mas ale nejaky akciovy index ako MSCI World tak tam si myslim ze stavit na opatovny narast je logicka volba. zatial po kazdej krize prisla konjuktura, ak cely svet pojde do kytek tak ti bude jedno ci peniaze mas v akciach, hotovosti alebo zlate, listok na raketu prec zo zeme ti aj tak nikto nepreda.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 750 times
Been thanked: 81 times

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa rmaly »

...listok na raketu prec zo zeme ti aj tak nikto nepreda....
tak to potom uz len akcie space x :) :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Začína korekcia, alebo kríza?

Príspevok od používateľa Istiach »

chlapci, ked pojde do najhorsieho, tak traba mat v zasobe brokovnice a par ludi aby bolo viac ukazovakov na spusti. OStatne pojde samo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"