PePe- Position Trader

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jaja odpovedal. Treba to hladať na finančných portáloch pod slovíčkom Estimates, alebo Consensus Estimate.
V podstate ide o priemer odhadov skupiny analytikov. Okrem tých, čo sa tu spomínali, tak myslím, že aj Zacks. com má dosť dát. Mimo Reuters sú uznávané aj priemery Capital IQ a na väčšie akcie análi tipujú na portáli estimize.com.
Vo svete financií sú najviac používané terminály Reuters a Bloomberg ...tie sú však pre nás drahé a tak nám ostáva iba zbierať dáta po tých verejných. Pre verejnosť je asi z hľadiska investovania najkomplexnejšie Yahoo a to, čo je na Reuters zadarmo. Pre nás malých traderov je výborná stránka Finviz.com, kde je veľa vecí pokope a takisto velmi dobrý screener. Pre research stratégii si pozrite quantpedia.com.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa Chris »

PePe, len tak dalej. Bavi ma citat tvoje analyzy preco a co a ako. Snad ti to vyjde. :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

Zdravím po dlhšej dobe :)

Dnes som celkom prekopal moje portfólio.

Predal som 3 dlhopisy firmy Laurel za 27.3% nominálu (celková strata po započítaní všetkých poplatkov 27,4 € alebo 3% z investovanej sumy ).
Ako dôvod by som uviedol dohodu medzi spoločnosťou a držitelmi dlhopisov. Na stretnutí sa dohodli o predĺžení splatnosti dlhopisov z termínu 16/11/2017 na 16/11/2020 a taktiež zníženým úrokom zo 7,125 % na 1,5% pre rok 2016, 2% pre 2017 4% 2018 a 7,125% pre 2019,2020.

Ďalej som predal 147 akcií spoločnosti CTC Media (CTCM:NYSE) za 1.91 $ (celkový zisk po započítaní kurzu aj poplatkov 11 € alebo 4,4%).
Obrázok
Na prvej strane som písal prečo som túto spoločnosť kúpil. V podstate transakcia sa mala uskutočniť do konca februára ale zatiaľ sa nič nedeje a tiež sa vynorujú správy o tom, že nový majiteľ má problémy v tom zmysle, že nie je daňovým rezidentom v Rusku. Môže nastať ten problém, že budú odobraté licenčné práva vysielať v Rusku, čo by mohlo firmu položiť, preto som sa jej zbavil. Maximálna výkupná cena by sa mala pohybovať v rozmedzí 1,9-2,20 ale riziko odobratia licencie a nie príliš veľký potenciálny zisk nie je veľmi vhodná kombinácia.

Peniaze z predaja som použil na nákup dvoch titulov.
Prvým je firma Christopher & Banks Corporation (CBK:NYSE). Túto firmu už vlastním a dnes som prikúpil 292 akcií v priemernej cene 1.513 $. Celkovo už vlastním 781 akcií v priemernej cene 1,454 $.
Akcia tento týždeň neprekonala hladinu 1.40 $ a odrazila sa smerom hore. Na budúci týždeň budú zverejnené výsledky za 4Q. Trošku riskujem týmto nákupom no pri dobrých výsledkoch a pri Short ratio viac ako 11 sa môže začať rally a z dlhodobého hľadiska očakávam, že cena stúpne niekde na úroveň okolo 5 $. Akcia je hodnotená momentálne aj ako "BEST BUY Stock" na NYSE
http://www.nna100.com/stock_ranking.php ... 2016-03-04

Obrázok

Druhým titulom, ktorý som dnes kúpil je česká dobre známa spoločnosť ČEZ.
Nakúpil som 52 akcií na Varšavskej burze ( nižší poplatok...) v cene 61,4 zl za akciu. (Spolu 736 € - cca 12% aktuálnej hodnoty portfólia).
Nebudem sa rozpisovať, analýz tejto firmy je všade milión.V porovnaní s inými firmami v Európe je najviac podhodnotená.
Ja vsádzam na pravidelný vysoký dividendový výnos (očakavaný 35-40CZK na akciu), čo pri súčasných cenách je 10 %p.a. Z histórie priemerný dividendový výnos je niekde na úrovni 6%, preto čakám aj rast ceny akcie niekde na 550-600 CZK za akciu. Táto dividenda by sa mala udržať aj v budúcnosti, firma zmodernizovala svoje portfólio elektrární a investície už nebudú také vysoké, firma produkuje stabilný CASH FLOW a štát ako vlastník bude určite pumpovať peniaze do štátneho rozpočtu.
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

Sleduje niekto spoločnosť Seadrill ?
Dnes zatiaľ rekordný rast cez 50 % !!!
Vlastním 187 akcíí v cene 2.11 USD. Akciu som kúpil ako špekuláciu na stabilizáciu cien ropy :-)
Som zvedavý kde sa to zastaví. Človeka láka prikúpiť ďalšie akcie, ale keď vidí ten dlh :shock: :shock: tak radšej nie :lol: :lol:
Obrázok
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

dnes zatiaľ +105 % :D škoda že som mal takú malú pozíciu... :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pekne ! Šanca vykúpenia z dlhov odštartovala short squeezee. Plus ropa dnes +3,5% a ťahá celý trh.

Seadrill (NYSE:SDRL) surge after the company’s main owner, billionaire John Fredriksen, freed up $510M in cash, fueling speculation of a bailout. Earlier this week, Fredriksen sold a third of his shares in salmon farmer Marine Harvest (NYSE:MHG), prompting talk he could be getting ready to invest more in SDRL. Nordea's Janne Kvernland says SDRL’s upcoming funding plan likely will involve the issue of at least $1B in new equity, and 24% owner Fredriksen's participation will be key.SDRL shares surged yesterday alongside rival rig companies, likely accelerated by short-covering in a sector that is heavily shorted.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

toto som sem chcel postnut ... zatial denne high 7.4 ale teraz už to padá od 5.5 za akciu. Otázka je či nie je zámerom majiteľa vystreliť cenu akcií nahor s cieľom vydania nových akcií na pokrytie dlhu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa jogo »

PePe1 napísal:dnes zatiaľ +105 % :D škoda že som mal takú malú pozíciu... :D
Myslim, ze Juggler by uz 100% zisk intraday "s pokorou" zobral a mozno to aj shortol. :)

p.s: A pozicia voci velkosti tvojho uctu to rozhodne neni mala. Juggler otvara pozicie na akciach o velkosti od 1% do 10% uctu. Ty mas poziciu snad 8% uctu, vsak?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

Ja nie som Juggler :-) ja som nešiel do tohto titulu s cieľom predať pri 5-6 USD za akciu. Vsadil som na stabilizáciu ceny ropy a o predaji začnem uvažovať možno za rok, možno aj za dva pri cene viac ako 15-20 USD. Nie je možné aby skrachovali všetky offshore drilling spoločnosti, keď zabezpečujú 30 % svetovej produkcie ropy a oplatí sa mi riskovať 8% účtu pri takom potenciálnom zhodnotení.
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

Tak dnes nakoniec CLOSE 5.98 USD(denné zhodnotenie 121,5%!!!) pričom HIGH dosiahlo až 7.49 USD ! :lol:

Denný objem bol 146 miliónov akcií!!!(denný priemer 9,47 milióna). Pre porovnanie free float (akcie v obehu) je 361,89 milióna.

Neskutočné čísla.... uvidíme čo prinesie budúci týždeň :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Niekedy je lepší vrabec v hrsti ako holub na streche...ale na druhej strane, najväčší frajer v position tradingu je ten, čo dokáže nechať zisky plynúť a maximalizovať profit. Pri malých portfóliách aj 1-2 winneri dokážu zázraky.

Je ťažké posúdiť čo bude, ale z hľadiska potencionálneho zisku má PePe asi pravdu, keď sa drží svojích pravidiel.
Ja sa skôr obávam opačnej situácie - ako si PePe poradí s nejakou pozíciou, keď pôjde proti nemu.

Pepe: zatial máš nádhernú performance! A biješ trhy. Som na Teba hrdý.
Dávaš nádherný príklad všetkým: začiatočníkom i takým veteránom ako Ladis. Nech Ti to vydrží.

Teším sa a držím palce!
Prílohy
PEPE bije trh.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

Tak opäť tu máme ďalší short squeeze :D :D

Tentokrát Christopher & Banks Corporation (CBK:NYSE). Dnes v pluse +41,27%!

Dnes Earnings za 4Q: http://seekingalpha.com/news/3166283-ch ... ts-revenue

Pre info prepis z dnešného Earnings call : http://seekingalpha.com/article/3957428 ... transcript

Držím 781 akcií, zatiaľ zisk 84% bez zarátania kurzu.



Obrázok

Čo sa týka akcií Seadrill, ktoré sa dostali v jeden moment cez 7 USD za akciu, asi som sa mal držať stratégie "lepší vrabec v hrsti......", avšak chcem sa držať mojej stratégie držať akcie dlhodobo, tak som ani pri cene nad 6 USD nepredal. Nechcem robiť zatiaľ závery ako sa darí mojej stratégii, pol roka je veľmi krátka doba.
Dnes akcia opäť padá a už sa blíží k hranici 3.5 USD.

Držím 187 akcií pri zisku 68% bez zarátania kurzu.

Obrázok

Moje celkové NAV od začiatku roku je 24 % (od začiatku obchodovania-09/2015 33,6%)


Možno pekné číslo, ale nevýhoda Position tradingu... zajtra môže svetu zašibať a som v mínuse :roll:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa jogo »

PePe1 napísal: Čo sa týka akcií Seadrill, ktoré sa dostali v jeden moment cez 7 USD za akciu, asi som sa mal držať stratégie "lepší vrabec v hrsti......", avšak chcem sa držať mojej stratégie držať akcie dlhodobo, tak som ani pri cene nad 6 USD nepredal. Nechcem robiť zatiaľ závery ako sa darí mojej stratégii, pol roka je veľmi krátka doba.
Dnes akcia opäť padá a už sa blíží k hranici 3.5 USD.
Spravanie SDRL mi zatial pripomina spravanie pink-akcii, proste nejaka kurzotvorna sprava(pump-cyklus) a nasledne prepad na povodnu uroven alebo este nizsie(dump-cyklus).
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa Tilbur »

Na SDRL je 52 mil ks zashortovanych.
Predvcerom niekto spekuloval a kupil 3000ks call opcii na strike 5, expiracia v juli za cca 360K. Cize predpoklada rast. Ale je to len obchod, neznamena to, ze akcia aj porastie.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SDRL som aj ja trochu potrejdil. Tam je ťažká analýza. Po tých pohyboch nevieme kolko z tých 52 mil. na short je ešte v hre. To budeme vidieť až na budúci týždeň. Ďalšia vec je, že všetko zatial sú iba dohady. Ak velký akcionár predáva svoj podiel v inej firme, to ešte neznamená, že tie peniaze ide vložiť do SDRL. Čiže tie dohady treba brať z rezervou a druhá vec je, že ked už to malo taký efekt, čo môže nasledovať. Na dalsí pohyb hore by sa musel rumor premeniť na realitu a aj to by ešte neznamenalo nič. Ďalšia vec je ako je tá akcia ocenená vzhladom na klesajúce objednávky. Akú ceny ropy potrebuje aby sa fundamenty začali zlepšovať? Bude rásť cena ropy v dostupnom čase? Atd. atd.

Preto som sa so SDRL zaoberal iba ten prvý moment, resp.pri dozvukoch po velkom pohybe. Ked som už potom čítal tie nadšené tvíty kupcov, že ako vysoko ju vyženie short covering...vtedy som si uvedomil, že som jeden z nich.
A keď trader zistí, že je ovca, že ide s davom, tak je lepšie vychladnúť a prestať medzi prvými. Neplatí to ale vždy. Mohli prísť ďalšie správy a další short squeeze. To ešte vždy môže prísť. Pametáte sa na KBIO? Už neviem najst graf, lebo ju stiahli z burzy, ale tá išla tuším z 2 na 40. Také extrémy sú však najčastejšie o BIO akcií. Pri OIL iba vtedy ak by bola akcia extrémne podhodnotená.

Ja myslím, že PePe by nemal lutovať, že jej dal šancu. Ked je PePe pozičný trejder, tak musí mať stanovené nejaké pravidlá. A to aj pravidlá pre výber zisku, ked analýza ukáže, že z podhodnotenej akcie sa odrazu stala nadhodnotená.
To sú však ťažké analýzy, ja neviem dať na to odpoveď.
Prílohy
SDRL.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čo sa týka CBK, tu sa prejavuje najväčšia výhoda bottom fishingu - výborný risk/reward. Samozrejme za predpokladu, že máš naštudované fundamenty a tie sú relatívne dobré.

Ty si to písal už minulý týždeň, že ide zverejnenie a že berieš na seba riziko. Ja som včera pozeral ako zverejnila a bolo to slabšie zverejnenie ( väčšia strata ako sa čakalo). Akurát dala vcelku dobrý guide na ďalší kvartál a v ňom malé zlepšenie marží. Ani tak by nerástla, ale 2 hodiny po zverejnení prišla dobrá správa ( to som si včera nevšimol):

The co announced that it has entered into a Support Agreement with Macellum Capital Management LLC, which beneficially owns approximately 8.4% of the Company's outstanding shares. Pursuant to the Support Agreement, the Company's Board of Directors has agreed to nominate four new, independent director candidates to stand for election at the Company's 2016 Annual Meeting of Stockholders: Jonathan Duskin, Kent Kleeberger, Laura Weil and a mutually agreed upon fourth independent director. The 2016 Annual Meeting is tentatively scheduled for June 30, 2016.

In addition and pursuant to the Support Agreement, the Company announced that, commencing with the 2016 Annual Meeting, it will decrease the size of the Board from nine to seven directors.
Pursuant to its agreement with Christopher & Banks, Macellum and certain of its affiliates have agreed to certain customary standstill and voting provisions through at least the Company's 2016 Annual Meeting of Stockholders.


Jednou vetou - ovládli ju finančníci. Nominovali 4 riaditelov a zároveň znížili správnu radu z 9 na 7.
Takže 4 zo 7 je väčšina a firmu majú pod palcom.

Oproti SDRL tu je jasné, že tie akcie majú teraz vysokú šancu ísť hore. Navyše sú 3 x viac zashortované ako SDRL.
Pri short intereste treba posudzovať aj denný objem, preto ten short squeeze u SDRL nemusí pretrvať.

Neviem či vieš - najväčší short squeeze v dejinách zažili akcie VW. Teraz ich máš zase. Myslím, že Jogo to minule spomínal ..bolo to okolo +150% a VW sa na pár dní stala najdrahšia firma na svete. Vtedy tuším vyšlo vonku , že správnu radu ovládli majitelia Porsche.

Good job PePe :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

Zdravím,
dlhšie som sa neozýval, ale moje zloženie môjho portfólia sa posledné týždne nemenilo.
Zatiaľ moja stratégia "Bottom fishing" pekne funguje.
Moje NAV od začiatku roka - cca 32 % (od začiatku obchodovania 09/2015 - 41 % )

Momentálne čo tak asi najviac sledujem ja aj celý svet je situácia ohľadom VW.

Obrázok

Dnes o 17:00 SEČ začína súdne pojednávanie ohľadom "Diesel-gatu". Posledné dni sa začali objavovať rôzne špekulácie o peňažnom odškodnení majiteľov, výkupe vozidiel atď. Akcie včera a dnes pridali 12-13 % po špekuláciách, že príde konečne k dohode. Uvidíme čo z toho nakoniec vylezie, ale ponúka sa šanca na pekný "swing trade".

Ďalej, čo sa oplatí spomenúť je CBK.
Obrázok
Akcia pokračuje v raste a po úvodnom short squeeze, ktorý nasledoval po oznámení kvartálnych výsledkoch a pozitívnych správach sa ustálila v pásme 2.00-2.50 USD.
Tento týždeň sa akcia dosiahla maximum po short squeeze v marci(2.91 USD) a vytvorila sa pekná formácia. Naskytuje sa príležitosť prekonania rezistencie a cesta bude otvorená vysoko vysoko hore. Uvidíme :-)

Trošku ma tá moja stratégia unavuje, kvôli tomu, že nic nerobím len sedím a kukám ako to rastie. :D
Myslím, že časom, keď sa mi uvoľnia nejaké prostriedky, tak začnem špekulovať so swing tradingom. Mal som celkom pár pekných odhadov v rámci môjho portfólia, čo by som v budúcnosti mohol tiež využívať.

btw: Momentálne finišujem s diplomovkou a blížia sa mi štátnice,tak nemám ani čistú hlavu, tak je možno lepšie, že mám všetko zainvestované :twisted: :lol:

V prílohe je screenshot účtu...
Prílohy
Snímka.JPG
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa Tilbur »

Ked ti ucet rastie, nerob nic. Len posuvaj SL. Je to strasna nuda, ale funguje to.

Teraz si chytil velmi dobre obdobie. Super obchody. Ale do buducna pamataj na to, ze vzdy a pri kazdom obchode musis mat dany stop loss.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Výborne že si sa ozval. Si talent. Vyrastie z teba trader, ked ťa to teda bude baviť...
V mojom vlákne by som ťa chcel zahrnúť do hodnotenia 2016..taká neformálna súťaž o tom ako môžeme my obyčajní ľudia od pasívneho investora až po aktívneho tradera poraziť trhy , fondy a investičné legendy.

Potrebujem však od teba záväzok, že budeš updatovať svoj pozičný trading a druhá vec je, že to treba prepočítať na výnos za 2016. Ja to mám nahodené v simulátore od cien ako si reportoval, len treba odsúhlasiť, či to sedí..či chceš pokračovať a či to môžem v tejto podobe nahodiť z cenami na 2016 a rozpočítané na kapitál 100 000 USD.

Dík.

Držím palce na štátniciach. :) Teraz sa neotravuj s trhmi, len daj vedieť či OK.
Prílohy
PePe aktuálne.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

Ďakujem :-)
samozrejme budem updatovať.
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

Čo robiť? :?
Dnes akcia YulongEcoMaterials (NASD:YECO) pridala +18,75%

Obrázok

Asi dva týždne dozadu som chcel skontrolovať ich web a hľa ... zrušený... :lol:

Nejako som to neriešil. Tento týždeň som to skúšal znovu a to isté.. neexistuje...
Nedalo mi to a písal som správcovi ich stránok. Dnes došla odpoveď, že im zrušili stránku z dôvodu neplatenia.
Taktiež som napísal mail firme (http://www.seethruequity.com" onclick="window.open(this.href);return false;) čo ich by mala zastupovať v otázkach investovania a mali zverejnenú analýzu Yulongu (pošlem ak niekto bude chcieť),čo som mal uloženú dávnejšie. Tí mi zatiaľ neodpísali... už je to viac ako 48 hodín.

Yulong je čínsky micro-cap. Dnešný volume zodpovedá iba cca 150k USD - akcia pridala cez 18%.
Teraz otázka, čo mám robiť, čo keď urobili bububu ako sa im darí, ľudia im na to skočili, teraz prestali platiť účty, zbalia sa a dovi dopo akcionári... Čína je Čína ... :-D
Vyhliadky mali podľa posledných zverejnení perfect, len ma to teraz akosi zaskočilo.
Vlastním iba 100 akcií a momentálne som v pluse skoro 80 %!
Rozmýšlam nad tým, že ich v pondelok predám a počkám dovtedy až sa objavia nejaké nové info a potom po poklese by som znovu išiel na dlhodobý long s tými pár stovkami eur...

Ešte otázka : Keď je firma na burze, tak má povinnosť zverejňovať info. Neviete aký býva postih keď tak nerobí ?
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

Ešte k Yulongu. čo vlastním Yulong, tak takýto nárast bol len v decembri po zverejnení pozitívnych správ.
Žeby mal teraz niekto prístup k nejakým info ? :P
Zaujímavá a zapeklitá situácia z môjho pohľadu :D :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa Chris »

vybrat zisk a pockat na vyjasnenie situacie a korekciu
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Chris napísal:vybrat zisk a pockat na vyjasnenie situacie a korekciu

Súhlas.

Tie drobné číny sú to isté ako penny stocks v Amerike. Divné, ked taká malá firma ide do USA na Nasdaq. A ked je na Nasdaqu, tak takú vážnu chybu by si normálne nemali dovoliť..že nemajú stránku v english...No websites available for YECO.

Na druhej strane 8-K a 10-Q pre SEC zverejnili normálne. Dalsie zverejnenie by malo byť v polovici mája. Ja by som sa z nej zdekoval. Ked nedajú nové 8-K a 10-Q do polovice mája..tak je to vážne a môžeme uvažovať o shortovaní... :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

Našiel som mail na CFO Yulongu.
Napísal som mu. :-D
Som zvedavý, či mi niekto od nich priamo odpíše. Pokiaľ do stredy nedostanem nejaké info, čo sa deje, tak to predám a fertig...
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa Tilbur »

Tipnem si,ze ti neodpise.Alebo ak ano,tak to budu alibisticke vyhovorky. Predaj,dokial mas aku-taku likviditu a co najskor.
Do roka bude takato spolocnost delistovana z burzy.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa jogo »

Niekde Gladis pisal, ze uz do cinskych akcii uz neinvestuje, lebo zistil, ze 40% cinskych akcii je podfuk.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

Žiadna odpoveď od CFO, tak som to dnes predal.
100 akcií pri cene 4.01 USD za 1 akciu. Zisk 50%, čo je viac ako slušné, aj keď plánoval som to držať aspoň 1 rok.
Uvidíme ako sa situácia vyjasní, možno by som znovu vstúpil do pozície.
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

Porušujem moje pravidlá... :D
Prvý pokus o Day/Swing Trade.
Peniaze, čo som získal predajom YulongEcoMaterials, použijem pre môj prvý pokus.
Kúpil som teraz 109 akcií Seadrill (SDRL:NYSE) pri cene 5.00 USD za akciu.
SL nastavený na 4.00.
PT na 7.00.
2:1 Risk/Reward

"Seadrill Ltd., the offshore driller with the biggest debt load, reached a deal with its banks to extend its three nearest credit lines and amend covenants as it seeks to ease its burden amid a drop in the demand for offshore rigs."

http://www.bloomberg.com/news/articles/ ... o.headline

Uvidíme. :lol:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa JUGGLER »

NeoTT16: penny stocks nepatria do PePeho vlákna. Napísal som ti odpoveď a presunul všetko do vlákna Airwolker obchody...To je vlákno o penny stocks, kde nájdeš aj môj príbeh z tej oblasti. V prípade že budeš chcieť viac prispievať o vlastných trejdoch tak si kludne založ vlastné vlákno.

Zajtra to tu vymažem a ostaneš už iba u Airwolkera
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
bp
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 07 03, 2007 9:01 pm
Bydlisko: Slovakia

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa bp »

JUGGLER napísal: Ja som včera pozeral ako zverejnila a bolo to slabšie zverejnenie ( väčšia strata ako sa čakalo). Akurát dala vcelku dobrý guide na ďalší kvartál a v ňom malé zlepšenie marží. Ani tak by nerástla, ale 2 hodiny po zverejnení prišla dobrá správa ( to som si včera nevšimol):
The co announced that it has entered into a Support Agreement with Macellum Capital Management LLC, which beneficially owns approximately 8.4% of the Company's outstanding shares.
In addition and pursuant to the Support Agreement, the Company announced that, commencing with the 2016 Annual Meeting, it will decrease the size of the Board from nine to seven directors.

Ahoj Juggler,
Akým spôsobom by si teraz trejdil CBK ?
Ide o to čo sledovať, ako to vyhodnotiť a kedy vstúpiť ( vystúpiť) z trejdu ?
Výsledky majú byť vo štvrtok pred otvorením trhov a následne CC.
Podľa mojich chabých znalostí TA sa akcia nachádza v dolnej úrovni trendového pásma
http://finviz.com/quote.ashx?t=cbk" onclick="window.open(this.href);return false;
RSI(14)=33;Williams %R=-84. Zdá sa že je tam support na 1,8 a niekedy býva support aj MA myslím, MA(200)=1,73
T.j. z hľadiska TA je akcia skôr prepredaná.
Fundamenty, Earnings Estimates
Ak to správne čítam tak EPS = -0,1( min.rok bolo -0,04)
Revenues 96,5M (year ago 91,6M, 2014 -103,3M ; Feb- April Q )
https://finance.yahoo.com/quote/CBK/analysts" onclick="window.open(this.href);return false;
Ide o to či stačí sledovať tieto údaje, ako ich vyhodnotiť, t.j. kedy sú výsledky také, že akcia porastie. Ako vstúpiť čo najvýhodnajšie do pozície, lebo v prípade dobrých čísiel už po otvorení väčšinou cena vyletí aj je nevýhodné naskočiť( z pohľadu daytradu ..) Vďaka
The stock market is a means of transferring wealth from the impatient to the patient
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa JUGGLER »

bp napísal: Ahoj Juggler,
Akým spôsobom by si teraz trejdil CBK ?
Ja ju nemám a analýzy mám spravené do stredy. Ešte neviem, či bude zaujímavá pre mňa.

Ty ju máš? Ak áno a bojíš sa zverejnenia, napíš mi SS a ja ti môžem povedať svoj názor. Tomu však musí predchádzať analýza. Ak ju nemáš, odpoved je zložitá, ale zatipovať si môžem.
bp napísal: Ide o to čo sledovať, ako to vyhodnotiť a kedy vstúpiť ( vystúpiť) z trejdu ? Výsledky majú byť vo štvrtok pred otvorením trhov a následne CC.
Dobrá otázka. Zaoberám sa ňou už 12 rokov a ešte vždy sa učím.. Takže keby som ti mal odpovedať, musel by som napísať knihu :wink:
bp napísal: Ide o to či stačí sledovať tieto údaje, ako ich vyhodnotiť, t.j. kedy sú výsledky také, že akcia porastie. Ako vstúpiť čo najvýhodnajšie do pozície, lebo v prípade dobrých čísiel už po otvorení väčšinou cena vyletí aj je nevýhodné naskočiť( z pohľadu daytradu ..) Vďaka
Nestačí. Každá akcia i zverejnenie je osobitný príbeh. Po otvorení už býva neskoro. Nevravím, že vždy, ale vtedy zase treba brať do úvahy plno iných okolností. To sa týka i timeframu...je rozdiel, či chceš daytrejdovať, swingovať, alebo investovať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
bp
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 07 03, 2007 9:01 pm
Bydlisko: Slovakia

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa bp »

Nemám ju. Iba som si ju pridal do portfólia keď ste ju tu rozoberali pre časom..a všimol som si, že v poslednom mesiaci dosť padla. Nie som trader, držím nejaké akcie long.
Ani nemám teraz voľné peniaze, ale ak by som mal u mňa by to vyzeralo asi nasledovne :
Keďže CBK dosť padla špekulatívne by som nakúpil pri terajšom kurze (1,85) s predpokladom, že príde odraz nahor.
(Bez nejakej bližšej vízie či ju chcem držať deň, dva alebo mesiac. :)
V lepšom prípade by som mal v rezerve ešte nejaký cash a čakal by som na Q report.
Ak by boli výsledky zlé a padalo to ďalej, škrabal by som sa za ušami, že čo teraz a dokúpil by som za ten zvyšok a čakal na obrat, pri troche šťastia by sa akcia odrazila a ja by som predal s malým ziskom, alebo s malou stratou..
To som v skratke opísal ako približne vyzerali moje pokusy o "rychlé prachy" aj v minulosti :)
.
Ty si niekde písal, že si skôr daytrader a využívaš momentum, tak ak tomu dobre rozumiem, urobíš si analýzu akcie, (alebo tých ktoré máš vytipované a dlhodobejšie sleduješ) a potom podľa výsledkov, ak sú dobré nakupuješ v pre market ??
The stock market is a means of transferring wealth from the impatient to the patient
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hore nájdeš nejaké články ako trejdím. Myslím, že Trading by Juggler a pod. Asi v sekcii ,,staré články,,.

Pozeral som tú CBK. Je to dobrý investičný tip, ale zrejme beh na dlhú trať. Minule sklamala, takže môže padnúť po zverejnení. Minule šla hore kvôli tomu, že vyšla správa, že do nej vstupuje private equity a zrejme preberajú velenie. Zároveň načrtli vylepšovanie marží. Akcia má velký potenciál, len teraz je vysoká pravdepobnosť, že v zisku znova sklame. Pozriem sa na ňu vo štvrtok. Je tam vcelku pekná šanca , že ju hore vytiahne short squeeze... Pozeral som aj opcie, cez tie sa nedá zahrať...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

CBK

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Mohl by mi někdo prosím vysvětlit dle čeho hodnotíte CBK jako perspektivní?

Co jsem koukal na profil, tak společnost má sice nulový dluh ale roční a kvartální profity jsou klesající.

Dík, Mirek
bp
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 07 03, 2007 9:01 pm
Bydlisko: Slovakia

Re: CBK

Príspevok od používateľa bp »

miroslav12 napísal: Co jsem koukal na profil, tak společnost má sice nulový dluh ale roční a kvartální profity jsou klesající.
PePe1 ju zaradil medzi svoje investície na základe dobrých fundamentov a predpokladu(špekulácie), že po reorganizácii predajní sa stabilizuje obrat a tržby začnú rásť. Viď. začiatok tohto vlákna..
The stock market is a means of transferring wealth from the impatient to the patient
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

Ahojte,
píšem po dlhšej dobe. Končil som školu, štátnice a veci okolo toho... :-D tak som mal napilno.

Máme za sebou prvý polrok 2016 a pomaly to bude rok, čo som začal s akciami na ostro.
Od posledného príspevku som urobil dve zmeny, ktoré som sem nenahlásil. Ide o predaj Seadrill (NYSE:SDRL) a nákup Yulong Eco-Materials (NASD:YECO).
Písal som, že som skúsil pokus o Swing Trade. Dal som si nejaké pravidlá, ktoré som nedodržal. Prikúpil som 109 akcií Seadrill (NYSE:SDRL) s tým, že SL som si určil na 4 USD. Nakoniec som predal tento týždeň všetky moje akcie SDRL cenu 3.05 USD. Celkovo som prerobil na Seadrille nejakých 30-35 USD, čo je málo, ale zbytočne som sa pripravil o zisk. Zhodnotil by som to tak, že som sa nechal uniesť rastúcimi cenami ropy a čakal som, že ropa presiahne 60 USD za barel a tým by došlo aj k rastu akcií aj offshore drilling spoločností, no nestalo sa. Poučenie do budúcna...
Posledné dni prichádzajú zlé správy pre ropu... rekordná produkcia OPECu, oživovanie vrtov v USA, preplnené tankery v prístavoch a aj zásoby ropy v USA.
Obrázok
To pre Seadrill, ktorý je jednou z najviac zadlžených firiem v tomto sektore je dosť zlé. Podľa mňa keď cena ropy ešte poklesne k hranici 40 USD za barel, tak Seadrill môže prepadnúť cez silný support okolo 3 USD a môže klesať dooooolu a dooolu. :-D Každopádne akcie SDRL budem sledovať.

Tento týždeň som nakúpil 400 akcií Yulong Eco-Materials (NASD:YECO) v cene 1.98 USD za akciu. YECO som už vlastnil a na konci apríla som ich predaj so ziskom 50% za pol roka držania.
Obrázok
Akcia vtedy neprekonala rezistenciu okolo 5.00 USD a zamierila nadol a padla pod 2 USD.. V júni zverejnili výsledok (Revenue +10,4%, Net Income + 32,5%). Otázka je prečo akcia tak padá, keď sa firme „na papieri darí“. Môže to byť oser ako bolo spomínané v príspevkoch vyššie, ale to asi nezistíme. Akcia má charakter pinksheet a môže priniesť obrovské zisky pri pozitívnych správach.

btw: sorry, že píšem až teraz, keby niekto neveril.. pošlem výpisy..

Ďalšími zmenami sú moje prvé dividendy :O :D
Zatiaľ na účet prišli dividendy len od Volkswagenu – 0,17 € za akciu ( mám 8 akcií). Smiešna suma po zdanení celkom 1,01 €. :-D
Ďalej mam vypísaný oznam o príchode dividend, ktoré ešte neboli vyplatené.
Dividendy ČEZ: 2080 CZK (76,96 €) – 10% z investovanej sumy 742 € do akcií CEZ
Cemig (NYSE:CIG) 65,91 USD (59,41 €) – 7,2% z investovanej sumy 842 € do akcií CIG
To je spolu pred zdanením 2,7 % z mojej investície 5000 €.

Zbytok portfólia ostal nezmený.

Zhodnotenie: Pri súčasných vrcholoch na US burzách je investovanie dosť zložité, prípadná korekcia u mojich titulov ako CBK a CIG s vysokou Betou môže vymazať moje zisky. Uvidíme aká bude výsledky firiem v tomto období. Existuje veľa potenciálnych impulzov na prudký pokles . Ale nikto nevie čo bude... SP500 môže stúpnuť na ďalšie nové rekordy..

K mojmu investovaniu – obchodovaniu. Trošku to nevyšlo s tým SDRL- prišíel som o niekoľko stoviek eur zisku. Čo vidím ako problém, že sa mi podarilo chytnúť nejaké shortsqueeze , ale na základe mojej stratégie držania min. 1 rok som došiel o potenciálne slušné zisky. Napr. čo sa mi podarilo bol pekný výstup Pri YECO, ktoré po vytvoterení peknej formácie double high vyrazilo prudko dolu... :-D
Tu vidím rezervy a možno k úprave stratégie do budúcna u niektorých. Treba mať na to „nos“. 
Volkswagen, ČEZ a Turkish Airlines plánujem držať dlhodobo.


Moje celkové NAV v tomto roku zatiaľ cca 22 %. Je to pekné, ale bolo už aj cez 30% 

Nabudúce napíšem niečo o mojich akciách, ktoré som v tomto príspevku nespomenul (VW AG, Turkish Airlines, CBK, CIG).
najviac som zvedavý resp. obávam sa zajtra čo bude s Turkish Airlines po víkende v Turecku. ... :/ :oops: Je to jediný titul v mojom portfoliu v mínuse (17% :( ).

Pekný deň.  :)
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa Tilbur »

Pepe, pre dalsie obchodovanie potrebujes pevne dodrziavat obchodny plan. Ak si das SL na SDRL na 4$, tak musis vediet, preco je to 4$ a musis to aj dodrzat. Ziadne vynimky. Taketo dodrziavanie Ta ochrani pred velkymi stratami. Mne dosiahutie 100% discipliny trvalo roky, kym som pochopil, ze to ma zmysel.
Strata, ktoru uvdzas je mala, ale usly zisk je dost velky na objem, ktory obchdoujes. A prestav si, zeby si mal ucet 10x alebo vacsi. Aj to ta raz caka :-)
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

Ďalší pokus o swing.

Buy Volkswagen (VOW3) 16 akcií za 122.05. SL 109.00, PT 140. Plánujem držať buď do 31.10.2016 (QE 27.10.2016) alebo po vyplnenie SL alebo PT.
Večer trocha dopíšem k tomu.
PePe1
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2015 11:08 pm

Re: PePe- Position Trader

Príspevok od používateľa PePe1 »

Zhrniem to stručne.

Po problémoch s DieselGate u VW sa situácia začína pomaly vyjasňovať a nastávajú zmeny v stratégii koncernu.
V Paríži bude predstavený nový model Volkswagenu s elektrickým motorom s udávaným dojazdom až 600 km , o ktorom vo VW hovoria ako o novom "Chrobákovi".
Finančné výsledky za 2Q prekvapili a výsledky za august sú taktiež veľmi dobré. (medziročne predaje koncernu za august +6,3%).

http://www.volkswagenag.com/content/vwc ... nzern.html

Tento swing hrám na to, že výsledky za 3Q dopadnú dobre, auto z Paríža nadchne ako "Tesla konkurent" a dôjde k testu hladiny 135-136 eur za akciu a aj k jej prekonaniu.
Obrázok

Dlhodobo inak držím 8 akcií od 09/15 za cenu 111 eur/akcia. Tie plánujem držať aj do budúcna zatiaľ.


Celkovo moju stratégiu "Bottom Fishing" by som zhodnotil tak, že mám nos na vytipovanie akcií (výhodná doba :D ). Ťažko hodnotiť po roku od začatia obchodovania. Dostal som na max zhodnotenie okolo 40%. Momentálne som za 2016 okolo 10%.
Problém vidím tak, že mi akcia vystrelí hore, ale ja v rámci stratégie držania aspoň rok titul nepredám (neplatenie daní) a držím ďalej a akcia pomaly klesá spať.
Preto začínam skúšať swing obchody s tým, že SL je cca 3-3,5% účtu. Jeden obchod som už takto skúšal so Seadrill ale veľmi dobre známe ... nedodržal som SL :lol: :(

S tým, že plánujem držať dlhodobo podľa situácie už nakupené tituly (CBK,CIG, CEZ...) a na swing požičiavam od brokera pokiaľ nemám voľný cash. Takto na páku vždy len 1 obchod.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"