Zuno Bank

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Edina
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 02 10, 2016 6:56 pm

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Edina »

rmaly napísal:
vo fio je prvy vyber z bankomatu v mesiaci hocikde na svete zdarma... tak ak ti to staci...
To je stále len prvý... A 1 výber vs. XY výberov, to je celkom rozdiel :)
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Edima 1 výber úplne staci ja ako ešte klient ZUNA som vyuzival iba PK a za tých skoro 6 rokov co som v Zune tak výber som robil 3krat keď som nemohol platiť v jednom pc obchode kartou
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

no 1 vyber mesacne je OK, lebo kto je disciplinovany, prezije to bez akehokolvek problemu, prote vyberiem viac a hotovo.. hovori sa tomu aj diverzifikacia..
Ale su priapdy, ked bankomat ma prilis malo penazi v sebe, alebo ked clovek OMYLOM a POMYLI sa , tak vyberie menej :D alebo ked vyberiem balik a potom si chcem kupit este nieco... nieco drahsie ako som si vybral..
len je to taky mensi redflag, lebo ked uz musim premyslat, je to onicom :D
cize toho by som sa nebal, no treba striktne dodrziavat akesi doamce pravidla alebo skor osobne a nebat sa vybrat viac, aj ked toto velmi nerad radim ludom, kedze vysoka hotovost = nebezpecie.. napr ked pride vyplata, vyberiem 80% a hotovo.. potom uz len zoberiem domov, a bankujem o suflikom (no ja s polickou, nemam doma suflik)...
skor treba dat pozor, aky kurz ma ta karta, ked clovek plati aj mimo EUR zonu... ale fio je broker, cize teoreticky by sa dal zalozit ucet v cudzej mene (tiez zadarmo) a cez toho brokera si zamenit potrebnu hotovost na cudziu menu za takemr spot :)
Odoslané z počítača
Edina
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 02 10, 2016 6:56 pm

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Edina »

Veď práve, tieto veci sú veľmi individuálne. Niekomu jeden výber vyhovuje, niekomu nie. Ale každé obmedzenie je v konečnom dôsledku obmedzenie, môžeš sa objaviť v situácii, keď budeš v zahraničí a budeš ten ďalší výber potrebovať. A možno sa veci skomplikujú tak, že budeš potrebovať viac výberov :D

Ale každý nech si vyberie podľa vlastných potrieb.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa rmaly »

Edina napísal: vo fio je prvy vyber z bankomatu v mesiaci hocikde na svete zdarma... tak ak ti to staci...

To je stále len prvý... A 1 výber vs. XY výberov, to je celkom rozdiel :)
Tak ja som reagoval na to, ze unicredit je jedina... co evidentne nie je... (dokonca aj mbank to vpodstate tak ma)...

a fio nema podmienky ziadne - ten jeden je zdarma. Samozrejme, ja mam aj TB aj zuno aj mbank aj fio a mal som vub, slsp, otp... unicredit som este nemal, ani csob... ale mozno raz zvazim...
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa rmaly »

ale samozrejme suhlasim, kazdy ma ine priority a tak je to ok... i ked ja uz si neviem predstavit, naco niekto vybera vobec peniaze... ja park krat za rok vyberiem nejaku tisicku na doplnenie drobnych do prevadzok, kde neberu kartu, ale to je tak nasa pekaren a zmrzlina... ale zase mozno na mensich dedinach je to ine...
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

naco niekto vybera hotovost?
Obrázok

ja ti nevim karle, ale ked idem do obchodu, zatial co cakam v rade na pokladnu, pripravim si hotovost, hodim ju do ruk cloveku, a idem prec, ziadne PIN casove cakacky (kedze bezkontaktne len do 20eur), resp je to moje osobne presvedcenie skor.. na cash mam zlavu u zubara, logicky aj u kadernicky, ktora neberie 4,20eur kartu :) plus, bez karty mozem lahsie dat sprepitne, ked sa mi sluzba pozdava. kurier je rychlejsi, pizza (resp akekolvek ine donaskove sluzby), aj ked niektore kartu ponukaju, ale pre mna je to enormne pomale, plus - zanechava to stopy, je to extremne lahko zneuzitelne, staci naozaj velmi malo.. keby som blby a pokladnik kdekolvek, nakradnem statisice z kariet zakaznikov, behom par sekund, problem je, ze nie som pokladnik a ani az tak blby :)
banka by im to vratila, mna by si nasli velmi jednoducho, no uz by som bol na Bahamach s tymi peniazmi...

s cash dostanes zlavu jenoduchsie, pretoze ak platis 18,04 a na ucte mas 18, neprejde, ale ak mas 18,00 cash, 4centy ti odpustia ;)
robotnici preferuju cash, odrobia, vypisu fakturu, das cash - nemaju radi bankove prevody, proste je to pre nich riziko, ze nezaplatim, ale to je skor problem slovenska ako takeho... aj v malom, potrebujes pokosit travnik?alebo akykolvek ekvivlanet prace 2hodinovej nejakeho pomocnika, toto nikdy neporiesis kartou ani prevodom, z mnoho dovodov..
platby kartou zahrnaju poplatky pre obchodnika - to premietaju do ceny vsetkeho. len za pohodlnost(?), no neviem...
ale pozor - nezabudaj, rmaly, my sme mladi, pekni, a bohati.. ked raz budeme ako nasi dochodcovia, tj. ina generacia, oni kartam neveria.. a ja ich chapem, ucet nemaju na dosach, potrebuju k tomu internet, je to dalsi naklad navyse.. dalsie riziko, tiez maju radi hodnotu, ktora je hmotna a v ruke, nie v nejakej SRO (bankovo frakcny system povazujem za SRO, moj nazor)..
ale ano, na tieto "drobnosti" sa da vybrat..
tiez platim prevodom vela veci, ale nie vsetko.. prevodom nieco, co chcem aby som mal nejaky "trace" o platbe, resp ak to obchodnikovy viac vyhovuje.. nevyhoda prevodu je, ze trva 1 den (medzibnakovo).. cash je okamzite.
kartu pouzivam velmi nerad, lebo neverim, ze obchodnik s nou zaobchadza korektne, tj, je to pre mna riziko, takyto "trace" - ale mozno bezpecnost uz postupila, ja neviem, ale tie eshopy su obcas derave.. niektore normalne uchvoavaju vsetky udaje z kariet priamo u seba na serveroch, sialene a chore... ale mozno sa to uz zmenilo neviem, bol oto tak pred 5 rokmi...
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

ti co maju unicredit, a platia kartou mimo EUR, aky je tam kurz? je to nomralne kurz VISA, alebo nie su tam nejake poplatky atd, resp, viete dat nejaky konkretny datum s takym nakupom, prosim?
napr, ja som platil 2x v rovnaku minutu v CZK, najskr 20czk, to bolo za 26.68 tusim a potom 3500 CZK a to bolo uz 26.78 alebo tak nejak, celkom rozdiel, VISA, zuno.. takze ti smejdi asi zvyhodnuju vacsi objem, pretoze obe platby boli u rovnakeho obchodnika.. nedalo sa to naraz, preto takto.. nechce sa mi verit, ze by sa kurz pohol o 0,1 akurat medzi tou minutou (a este k tomu v moj prospech), a plus, v minulosti sa mi to tiez stalo, ze mensie transakcie (par desiatok eur), bolo do 26.7, vacsie (250eur) aj 26.85+-
to len tak davam do pozornosti... :D
Odoslané z počítača
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa rmaly »

@ iceberg8... tak ja vyberiem hotovost raz za cas a tu potom minam na to co si povedal... ale aby v dnesnej dobe som musel 3-4 krat mesacne vyberat z bankomatu...
tak 3-4 krat za rok vacsiu sumu a tu potom rozmienam
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

jaj no to ano, to mas pravdu, tak beriem spat ten moj utok v prispevku minulom, ja som to zle pochopil,tiez to tak robim... velky vyber a potom minam... cize z taky problem s poplatkom za vyber ani nie je... percentualne...
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

pozor na zuno
https://www.zuno.sk/produkty/bankovy-ucet-zadarmo" onclick="window.open(this.href);return false;
ked uz koncia, hovorim si,prejdem na ucet normal, nie na ucet plus - je mi zbytocny, kedze urocenie je na 0%
ale pozeram si preventivne poplatky a vyber z bankomatu zdrazel.. alebo vzdy bol poplatok 1eur ?
to len tak, nech sa nikto neokasle...
Odoslané z počítača
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa rmaly »

iceberg8 napísal:pozor na zuno
https://www.zuno.sk/produkty/bankovy-ucet-zadarmo" onclick="window.open(this.href);return false;
ked uz koncia, hovorim si,prejdem na ucet normal, nie na ucet plus - je mi zbytocny, kedze urocenie je na 0%
ale pozeram si preventivne poplatky a vyber z bankomatu zdrazel.. alebo vzdy bol poplatok 1eur ?
to len tak, nech sa nikto neokasle...
myslim, ze to zdrazelo uz dost davno... v kazdom pripade priklad z praxe - ak si cistite ucty v zuno a posielate do mbank, nezabudnite, ze je uz povinnost pouzit aj predcislie uctu, incas peniaze behaju 2-3 dni kade tade a vratia sa spat do Zuno... :)
Edina
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 02 10, 2016 6:56 pm

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Edina »

Tu som natrafila na celkom dobrý prehľad aktuálnej ponuky bánk:

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/171809/V ... -podmienok" onclick="window.open(this.href);return false;

Väčšinou sú podmienky na získanie účtu zadarmo dosť komplikované - ja osobne si neviem predstaviť, že by som si každý mesiac počítala, či som už spravila napr. 10 platieb kartou... a pod.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

10 platieb kartou je extremne trapna a Hugo Miletic ponuka..
najlepsie mi fakt vychadza unicredit, aj ked neviem nakolko by mohli argumentovat s tym, ze ak namiesto mzdy mi pride od kamarata 400eur alebo z mojho napr fio uctu.. tak mi adju 8eur poplatok..
ma to niekto overene, ze zo svojho uctu v cuzdej banke si posiela 400eur a je to OK ?
keby mali 0% poplatok za cudzomenne transakcie kartou, tak si viem predstavit, ze mi nahradia ZUNO...
technicky by som im vdaka pouzivanemuuctu generoval vyssi zisk, ako keby len matematicky splnam minimalne poziadavky banky..
nechapem SLSP a ine "instutucie" aky logicky dovod ma 3x inkaso - kedze z inaksa/TP banka nema ziadne provizie, skor im to zahlcuje IT system... to ma fakt len z dovodu, aby sa klient raz pomylil a hned -5.9eur...
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Najlepšia náhrada za ZUNO čo sa týka podmienokje FIO(zatiaľ :D ) žiadne kreditné obraty ,žiadna povinnosť platby kartou, žiadne trvalé príkazy a dokonca ťa neobmedzujú ani pri prevodoch do inych bank ZUNO malo 10000 evri na den
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

no to ano, potom FIO, ja som am uz presiel..
inak zuno tiez nemal limit, ale trebalo im zavolat, nech nadlimitnu platbu poslu... ale ja som az take neposielal :D
Odoslané z počítača
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa rmaly »

Alo Bunda napísal:Najlepšia náhrada za ZUNO čo sa týka podmienokje FIO(zatiaľ :D ) žiadne kreditné obraty ,žiadna povinnosť platby kartou, žiadne trvalé príkazy a dokonca ťa neobmedzujú ani pri prevodoch do inych bank ZUNO malo 10000 evri na den
no, z bezpoplatkovych je najjdednoduchsia (v dobrom slova zmysle) FIO. Zzivam sa s nou uz rok a nieco a zatial super. Mbank tiez pouzivam, len ja sa proste stale neviem ztotoznit s tym ich "novym" IB...

hlavny ucet mam ale aj tak v TB... no...
TairikuOkami
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 24 11, 2016 5:15 pm

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa TairikuOkami »

iceberg8 napísal:ja ti nevim karle, ale ked idem do obchodu, zatial co cakam v rade na pokladnu, pripravim si hotovost, hodim ju do ruk cloveku, a idem prec, ziadne PIN casove cakacky (kedze bezkontaktne len do 20eur), resp je to moje osobne presvedcenie skor..
Tak moze to byt individualne, ale ja chodim do obchodu kazdy den, niekedy aj 3x a nikdy som nevidel, zeby platba v hotovosti bola rychlejsia. Ked ludia platia s kartou, ci s PINom alebo bez neho, vzdy je to rychlejsie. Skus si to stopnut. Ja platim aj centove nakupy kartou. Pri platbach do 20€ netrati obchodnik eura ako predtym, ale par centikov. Dufam, ze hotovost konecne zrusia, tak ako planuju vo Svedsku, kde aj hotdog kupis kartou/mobilom. :)

https://www.theguardian.com/business/20 ... ing-europe" onclick="window.open(this.href);return false;
iceberg8 napísal: plus, bez karty mozem lahsie dat sprepitne, ked sa mi sluzba pozdava
Pravda. V zahranici davaju sprepitne aj pri platbe kartou, to nie je problem s platbou, ale so systemom, ktory je u nas. :|
iceberg8 napísal:ked raz budeme ako nasi dochodcovia, tj. ina generacia, oni kartam neveria... a ja ich chapem, ucet nemaju na dosach, potrebuju k tomu internet, je to dalsi naklad navyse.
Moja 70 rocna mama ma ucet a kartu a nema problem, do banky chodit nemusi, vyberie hotovost alebo zaplati kartou a je to.
iceberg8 napísal:dalsie riziko, tiez maju radi hodnotu, ktora je hmotna a v ruke, nie v nejakej SRO (bankovo frakcny system povazujem za SRO, moj nazor)..
Zakladom bankovania je mat peniaze ulozene minimalne v 2 bankach, idealne nie v rovnakom state. Ja mam mBank a Zuno, ktore asi nahradim s FIO. Cash nie je ziadna garancia, zober si Afriku, kde platia s milionmi, resp teraz v Indii, kde menili bankovky za nove a ludia sa k novym nemali ako dostat.

https://www.youtube.com/watch?v=-JqAQD2k5n0" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.theguardian.com/world/2016/ ... s-500-1000" onclick="window.open(this.href);return false;
iceberg8 napísal:nevyhoda prevodu je, ze trva 1 den (medzibnakovo).. cash je okamzite.
Medzibankovy prevod je mozne spravit okamzite, ak je dany prijemca seriozny, ma ucet v kazdej vetsej banke, resp umoznuje prevod kartou, je niekolko moznosti.
iceberg8 napísal:kartu pouzivam velmi nerad, lebo neverim, ze obchodnik s nou zaobchadza korektne, tj, je to pre mna riziko, takyto "trace" - ale mozno bezpecnost uz postupila, ja neviem, ale tie eshopy su obcas derave.. niektore normalne uchvoavaju vsetky udaje z kariet priamo u seba na serveroch, sialene a chore... ale mozno sa to uz zmenilo neviem, bol oto tak pred 5 rokmi...
eShopu nemaju ako uchovavat udaje z karty, lebo tie nejdu cez nich, ale cez zasifrovany SSL web banky/platobneho portalu. Pokial teda nezvolis moznost ulozit si udaje ako napr na bistro, tesco a pod.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Zakladom bankovania nie je ani tak v uctoch, ale v tom, ze ked mam fyzicky 100eurovku, po celom celucickom svete je to 100 euro. ked krachne co i len jedna z dvoch bank, ja mam -50%
Nemoze mat prijemca ucet v 20 bankach po slovensku, to je chora administrativa
ved pockajme si, a uvidime, politici ako fico potom budu mat plnu moc - je deficit? ved dame dan 7% ako na cypre, ziadny problem.
ich motto a heslo je "brat, tam kde je" - uvedomujes si, co to znamena ? to znamena, ze nie je vyhodne mat prebytok. nie je vyhodne setrit.
neporovnavas to chytro, cash nie je garancia? myslis, ze keby maju v afrike ucety cashless, tak by tam hyperinflacia nedosla? hyperinflacia nema absolutne nic spolocne s tym, ci ej society cash alebo cashless, to da rozum nie ?
v cash je aj tak asi len 2% ci kolko to penazi, takze neviem coho sa tak bojis.
a ked chces, dajme stavku o 100 000 eur, kto bude rycheljsi v cash ci platobnej karte... ja som ochotny satt si za svojim nazorom, dlho som nevyhral ziadnu stavku, ludia so mnou uz nehraju :)
15,52 - ziadny problem, to je 10+5+0,50+0,02, toto je s odhadom do 10 sekund, kartou zaplatis do 10 sekund? mozno bezdotykovo, len vtip je v tom, ze ja si tu hotovost pripravim skor, nez pokladnicka zauctuje posledny tovar. ale je pravda, ze to nema zmysel, sekunda hore dole. oba pripady mozu znamenat extremen zdrzanie, aj cash, aj cashless.
este 1 vec, na co som zabudol.
ja som sa jedneho dna prihlasil na ucet a vidim exekuciu. bol oto v mbank, exekucian a 700eur bola na
1. osobnom ucte
2. sporiacom ucte
3. sporiacom ucte
a potom na dalsich 7 uctoch co som mal
cize exekucai 700eur boal zrazu ce 5000eur.
co myslis, kto ma vyhodu v tomto? cash ci cashless?
ako by som si isiel kupit chleba, keby nemam cash ?
nijak, mohol by som slapat na Slovnaftskej.
vies ako som to vyriesil? zaplatil cash - priamo do ruk exekutorovi, bolo to najrycheljsie, co sa dalo. ale aj tak, trvalo tyzden, kym sa exekucia stiahne, trvalo by to tak, aj keby platim cashless, lebo exekutor dorucuje do banky prikaz raz za tyzden.
a exekucia bola z dovodu, ze rodicia mi ako 6 rocnemu neprehlasili trvaly pobyt, resp pobyt v zdravotnej poistovni, ona posielala vyzvu bohvie kde.
hlavne, ze zijeme v dobe IT za miliardy, kde zistit pobyt jednotlivca sa da do takej minuty. nie, oni to hned postupili exekutorovi.
a tychto banalit je viac, napriklad, nedavno
ZSE - setrim zivotne prostredie, tak si hovorim, staci faktura mailom.
zrazu vidim v poste upomienku, ze som nezaplatil za energie.
a preco? pretoze mu ich SYSTEM vymyslel, ze za 1kW (jeden spotrebovany kW za dane obdobie, pol roka) mi zvysia zalohu na 38 EUR. tak bud dorazila hyperinflacia, alebo ITckar co programoval ich system bol a mozno este aj je idiot.
cize mat levitujuce peniaze v akejsi SRO (banke, cashless, vise), je fakt rozumne...
mne je jedno, ci niekto plati cashless, ale ja ziadam o ponechanie moznosti diverzifikovat majetok v cash.
ono ja ho potom mozem diverzifikovat inak, kartou kupim zlato, ale jednoducho, ako podozrievavy obcan a student historie, toto povazujem za absolutne nebezpecne a nerozumne.
ako primarny zivitel rodiny, ja nemozem sa spoliehat a zaroven zodpovedat za nejake politicke machinacie, banky, pripadne ECB. ja detom ako zivitel rodiny nemozem namiesto tepleho jedla dat vyhovorku, ze ECB stopla docasne cashless transakcie. priapdne ze mi uvalili exekuciu za vymysleny skutok (vid moje priklady vyssie).
hotovost = diverzifikacia, nic viac, nic menej, viacmenej.

ale maximalne sa mi paci, ako obhajujes cashless a potom "Zakladom bankovania je mat peniaze ulozene minimalne v 2 bankach, idealne nie v rovnakom state" - to je nechutne farizejstvo... tak bud je 100% dovera v danu menu, alebo ziadna. prirovnal by som pofidernu banku, ktora mi skrachuje pod nosom k falsonej bankovke - az na to, ze falosna bankovka je lepsie identifikovatelna, ako pochybna banka (too big to fail?).. no to je fuk... ja som za cash a nemusim byt ani Kalinak :)

pridam ti viac argumentov:
1. virutalne peniae su nebezpecne - ludia ich minu skor, ako hotovost. toto som spozoroval na svojom uplne prvom online prevode, ked som posielal 50eur do kasina. = cashless zvysuje gambling addiction. nikdy by som nedal 50eur do kasina v realite a ani som nedal. online som ich prehral. psychologicky je preukazane, ze virutalne peniaze sa minaju lahsie, bude viac gemblerov, alkoholikov, dlznikov.
2. drzat cash je menej nakladne, ako ich drzat v banke a na karte. cash podiela len inflacii, alebo aj bankovy produkt. banka si zmeni cennik, a ani si to nemusis ako klient vsimnut. mas mbank, tam je to casta vec, preto som odtial odisiel.
3. si si naozaj isty, ze banky su schopne pri masivnom prechode zvladnut technicky miliony mikro trasnakcii ?
4. bol taky pokus, ze veriaci prisli do kostola, na priemieracke sa zorbazil IBAN a ten kto neprsipel - citil sa byt tazky outsider, psychologia vydieranie. to iste moze nastat inde.
5. teroristicky utok na cashless je jednoduchsi, ako na cash - vid upratovacky, ktore upratuju v serverovni a vytiahnu LAN kabel.
6. co urobis s takou masou hotovosti EUR po celom svete? neporovnavaj to so smiesou SEK, je ich mnohostonasobne menej vo behu. co myslis ze urobi si silou EURa, ked sa zrazu vsetky objavia?


ale staci...

ono poviem ti to takto, ja co som so zivitom za cash, by som isiel cashless, keby sa splnia 2 ubohe podmienky.
1. absolutna dovera v mene
2. mena kryta niecim fyzickym

pamatas si? no ty asi nie, ako do nas hucali, ze ked odideme zo zlateho standartu, tak bude lepsie? zda sa ti byt lepsie? je mnohonasobne viac penazi v obehu, a ludia maju dlhy, pracuju, nemaju cas na deti. toto je lepsie ? aj cashless bude takto lepsi ?

a to som ani nenacal paranoidne, ale stale realne veci, ako - tankujes prilsi vela? cestujes prilis vela? mas prebyto, dodanime ta. "berieme tam, kde peniaze su" - motto smeru, ale aj inych organiziacii v buducnosti. nakupujes sladke? ejha! ziadna zubna starostlivost zadarmo! isiel si si po steak? ejha! cholesterol si leicis sam, na vlastne nakalady? fajcis? chemo platis ty a aj rodinnemu pasivnemu fajciarovi. kupil si si alkohol? no nieco na teba nasijem, nie je problem... ono ked pride cashless, asi sa dam na druhu stranu a budem vydierat ludi za podozrive transakcie. uz dnes, ked si idem vybrat cash z banky, sa mi zamestnanci hrabu v transakcii "vy tu mate nejak vela penazi, nechete investovat?"

clovece... neviem ako mozes milvoat cashless... to je uplne dobrovolne vzdanie sa slobody - toho posledneho, co mame.

dam ti jeden priklad. pamatas na tu moju exekuciu? teraz to pridam do pribehu, co sa stal u nas v bytovke, totiz jedna suseda je psychicky labilna a nahlasila na policiu, ze dvaja jej susedia varia omavne latky. neviem ako je to mozne, no prisli kuklaci a prehladali tie dva byty. predpokaldam, ze ako paka na teroristov, nepalticov, dnes su exekutori, tak paka na podozrivych bude v buducnosti vypnutie cashless uctu. tj, som v zahranici na dovolenke, sused ma nahlasi ze robim nieco ilegalne, varim drogy, natacam detske porno, alebo skaldam nuklearnu hlavicu
(vtip: pride Janko do pivnice za Ferkom a Jozkom a pyta sa ho, co robia. Oni odpovedaju, ale len rozoberame atomovu bombu. Janko prelaknuty vravi, "co blaznite? ved vybuchne!" a Jozko na to, "nevadi, mame este jednu"
spat do reality - mne stopnu cashless ucty/kartu a som v prdeli v zahranici, na zaklade nicoho (vymysleneho udania).

nezabudaj na prakticke veci cashu:
idem rychlo do auta, zabudnem si penazenku, srat na doklady, percentualna sanca ze ich budem potrebovat je blizko k nule, ale peniaze potrebujem, ved tam mam cashless kartu. NIC TO V CASH svete - ved mam 10eur v aute. to mi staci na moj ucel. 10eur nie je ziadne riziko, ked mi ukradnu. a co v cashless? to budem mat 10eurove karty vsade, kde mam teraz 10eurovku pre pripad nudze ?

moze to byt paranoja, bodaj by, bol by som rad. ale ja ECB, ani politikom neverim, mam svoj usudok.
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

A je to tu. Ako pouzivatelovi ZUNA mi prisli podmienky z TatraBanky a narychlo som to pochopil tak ze budu ocakavat 7 EUR/mesacne za osobu/manzelsky par za to co som/sme u ZUNO v rukach Raiffeisen mali zadarmo. Prve 3 roky ale vraj bez poplatku; som zvedavy ci budu vyzadovat viazanost dlhsiu nez 3 roky.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

davajte velky pozor na TB - pocitaju devizovy kurz pri online platbe VISOU, co je 1-2% navyse ako skryty poplatok.
100usd = 95eur cez visa v zune a 96eur cez visa v TB !! FX stred 94eur.
no nekup to, za 7 eur mesacne, famozne.
ale inzeruju to, ako platby kartou BEZ POPLATKU.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

iceberg8 napísal:davajte velky pozor na TB - pocitaju devizovy kurz pri online platbe VISOU, co je 1-2% navyse ako skryty poplatok.
100usd = 95eur cez visa v zune a 96eur cez visa v TB !! FX stred 94eur.
no nekup to, za 7 eur mesacne, famozne.
ale inzeruju to, ako platby kartou BEZ POPLATKU.
Nenažranci, ale žijeme ani neviem, ako sa táto republika vola som zabudol meno. U vediem ti iný príklad v jednej nemenovanej banke ,ked chces zrušiť prevodný príkaz s budúcou platnostou ho cez IB nezrušíš musíš prisť do banky vypísať žiadosť o zrušenie a si zaúčtujú mastný poplatok za to.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Istiach »

Mne ponukli ucet na 3 roky zadarmo a bez poplatku. Zrusit mozem hocikedy. Vybery z bankomatov tatrabanky zadara. V podstate sa pre mna nic nemeni, budem to mat este lacnejsie ako zuno. o 3 roky uvidim.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ak to bude bez viazanosti tak ja tiez 3 roky nic menit nebudem. Mne ale este nevolali, asi tam drzim menej penazi nez ty :)
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa rmaly »

ja som prachy previedol prec a tiez mi este nic neprislo... ale na druhej strane uz v TB ucet mam a isli by proti sebe, keby mi ho ponukli znova zadarmo na 3 roky...
parchanti :) :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Istiach »

ja tam skoro na ucte nic nemam, stale sa sulam okolo litra, nemam ani pozicky ani nic. tak neviem. tym to asi nebude, asi to bude modrymi ocami :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Uz mi volali a rovnake podmienky ako tebe, este aj 30E darcek dostanem. Tak asi mas len priezvysko skor v abecede nez ja :D
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Mne dnes tiež volalo nejaké blavacke číslo som nebral až na nete som našiel že z TB ale ja už účet v ZUNO od 3.12 nemam
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Chris »

:roll: :? "Blavacke"
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Chris napísal::roll: :? "Blavacke"
z toho bratislavskeho čísla :) mi volala nejaka pani som jej hned povedal, že nesuhlasím so spracovaním mojich údajov pre účely TB nakoľko už nie som klientom ZUNO Bank a hovor skončil.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Andrew27
Príspevky: 16
Dátum registrácie: St 12 05, 2010 8:50 pm

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Andrew27 »

Ahojte,

ja tiez mam dilemu, cim nahradit ZUno, ked som najviac od nich s uctom plus vyuzival konverzny kurz za platby zahrancii, ktory bol velmi priaznivy. TB to nerobi vobec vyhodne, ako sa vyssie pisalo. Co radite ako zuno nahradu v tomto pripade?
Vdaka.
A.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Co som rychlo pozeral, VISA ma lepsi kurz ako mastercard, aspon k 06/07.1
https://www.mastercard.us/en-us/consume ... rency.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.visaeurope.com/making-payme ... ange-rates" onclick="window.open(this.href);return false;
eur35c na 100usd, co je pomerne dost... (rocny nakup o 1000usd je az 3,5eur rozdiel!)
takze fio zial asi nic :( co je skoda..


5000CZK
mastercard 184.97
visa 185.37 Euro

alebo je to len nejaka nahoda uctovneho dna ?
musim to sledovat poroznejsie..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Chris »

Kolkokrat do roka menis eur - usd ? :-)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Chris napísal:Kolkokrat do roka menis eur - usd ? :-)
1-2 tisic USD rocne..
a zaroven 1 - 2 tisic EUR do CZK rocne..
a mozno, ak budu lepsie ceny v CZ nez na SK, tak budem potreboval cokolvek do 5 tisic eur na czk..
a tam mi to vychadza uz na 3.5*5 cize 17.5eur :D
alebo cca 3.5eur na kazdych 1000eur..
neviem ci je to zanedbatelne alebo nie, avsak banky a karty a system mi nikdy nedal ani tisicinu centu zadarmo... preco by som mal ja im :)
USD cez FX zamenit velmi nemozem, lebo aj tak som sa nedopatral k uctu v USD prepojenu s kartou v USD.. plus by to bol gambling s jeho hodnotou, aj ked ktovie kam za paritu to pojde :)
s CZK to bude asi lahsie, ale asi by som to mal stihnut pred tym uvolnenim, lebo potom pridem o 1.5Kc na 1Eur, alebo neviem kde to plauju zastavit, ale aj ked len 1czk/eur, tak to moze byt az do 5000czk cize cca 160eur na kurze.. ale to by sa dalo so zmenarnou dobre dohodnut asi, len neviem ci az na hranici 27, ako to dava VISA pri bankomate... resp 2.97(?) no raz viem ze sa mi to dotklo aj 26.99 alebo priam 27, nepamatam si uz presne :D ...
kazdopadne to je len jednorazovy nakup, nie pravidleny. pravidelne tam len tankujem, to je ale aj tak tak 2500eur/rok odhadom.
ale k otazke, k tomu usd, su to roztrusene drobne objednavky z online ochodov...
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

UPDATE:
Pozeram si kurz dnes, vidim ze 5000CZK by mi MC dalo za 185.11EUR a VISA 185.42 EUR
cize dnes vyhrava MC o 31centov
iceberg8 napísal:
5000CZK
mastercard 184.97
visa 185.37 Euro

alebo je to len nejaka nahoda uctovneho dna ?
musim to sledovat poroznejsie..
ja som asi opity alebo co, ved oba skumane dni mal MASTERCARD silnejsi kurz ako VISA.

94.61EUR od MC a 94.79 Euro od VISA

cize MC ma pravdepodobne lepsi kurz, o tych 30c na 100EUR
Odoslané z počítača
Andrew27
Príspevky: 16
Dátum registrácie: St 12 05, 2010 8:50 pm

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Andrew27 »

Bratova skusenost z Thajska jednotlive vacsie vybery su o 3Eur vyhodnejsie od MC oproti Visa pri sume 650Eur.
Mna byt vsak zaujimala, kde sa da najlacnejsie vybavit Mastercard karta v ktorej banke?
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Rokosák »

Podla mna kurzy a poplatky zalezia na banke nie MC ci Visa.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Andrew27
Príspevky: 16
Dátum registrácie: St 12 05, 2010 8:50 pm

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Andrew27 »

Hej, to je pravda, ale ked banka ako Unicredit nema ziadne poplatky, tak sa ide len MC kurz. Ja vsak Unicreditbank enchem a hladam alternativu
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

mBank ma, ale to asi tiez nebude ono co ?
Odoslané z počítača
bloke
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 5:44 pm
Bydlisko: európsky barón z Capital City *
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa bloke »

Asi na jeseň som si na dlhšie nepoužívanom Zune, konečne aktivoval platobnú kartu rok po jej obdržaní (druhá v poradí - prvá expirovala), keďže som sa chystal účet začať znova používať.
No ako naschvál o pár dní vyšla správa, že Zuno končí (má to za pár). Tým odpadlo moje plánované nakŕmenie prázdneho účtu. Napriek tomu som neskôr mierne prekvapený, obdržal tiež e-mailom správu, že majú pre mňa ponuku za "výhodných podmienok" aj naďalej, a že sa im mám v prípade záujmu ozvať.
Akú úroveň výhodností odhadujete, žeby mi mohli ponúknuť?
Je mi to totiž trocha trápne s takmer nulovým stavom im volať, že "Dobrý deň, tak sa teda u vás hlásim o tú spomínanú výhodnú ponuku..." :D
a tiež netuším, či by som reálne používal ich neslávne známy inetbanking.
Jozef - Josef - Joseph - José - Giuseppe * http://www.mesec.cz/aktuality/praha-a-b ... provincie/
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"